forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 23:53

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
Post: 03 lis 2014, 7:23 
Offline

Rejestracja: 02 wrz 2014, 19:50
Posty: 407
WLR pisze:
koniuch pisze:

Ale z Puma Punku nie mam tak łatwo. Nie wiem kto to zrobił.


Nie wiem, nie wiem...a to takie proste. :lol:

Obrazek

Carroll Bryant's Puma Punku


w linku piszą, że mogli to zrobić kosmici :shock:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 lis 2014, 7:39 
Cytuj:
wiedza kto dokładnie piramidy zbudował jest, tak jak same piramidy, bezużyteczna, a kultura (tudzież cywilizacja), której szczytowym osiągnięciem są monumentalne grobowce i niewolnictwo, zasługuje ze strony człowieka o elementarnej choćby racjonalności na pogardę raczej czy rezerwę aniżeli podziw i zachwyt?



A skąd ty, kurwa, możesz wiedzieć, co było szczytowym osiągnięciem jakiejkolwiek starożytnej cywilizacji? :lol:
Mamy jedynie jakieś pozostałości, ślady itd....
Spójrz, co pozostało po pięknym kurorcie w Siankach. Wystarczyło kilkadziesiąt lat i cały rejon zagarnął las. A Sianki były porównywane z Zakopanem. Wypoczywał tam choćby Piłsudski.


Na górę
  
 
Post: 03 lis 2014, 20:47 
Uroczy bełkocik. :)


Na górę
  
 
Post: 05 lis 2014, 0:33 
Ufo-srufo!
Nad wschodnim horyzontem widać Jowisza, bardziej na południe Syriusza. Teraz.
Jeśli ktoś ma sprzęcior, niech już teraz wystawia, żeby żeby go termicznie ustabilizować.
Koło pólnocy, jak mniemam, będą rewelacyjne warunki do szukania księżyców galileuszoych.
Wieje, fakt, trochę to zakłóca cyrkulację powietrza, tym samym warunki obserwacji dla sprzętu bardziej czułego.
A na Księżyc proponuję dobrą lornetkę, ze statywem. Mam taką, ale ciężka jak cholera i rękadrży... Bez podparcia - kicha.Dobrze stabilizowana odwdzieczy się stkrotnie:)
Polecam Tycho!


Na górę
  
 
Post: 07 lis 2014, 20:05 
Offline

Rejestracja: 02 wrz 2014, 19:50
Posty: 407
http://projectavalon.net/forum4/showthr ... artifacts..


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 lis 2014, 0:01 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 21:42
Posty: 316
Cytuj:
We wnętrzu też nie ma malowideł lub inskrypcji odnoszącej się do Cheopsa.

Mówisz mu że są, a on dalej za hotelarzem że nie ma. Jeszcze raz zacytuję swój post:
Cytuj:
Stary, spytam otwarcie, co ty czytałeś o Egipcie poza Danikenem, że powtarzasz brednie o jedynym kartuszu? W komorach odciążających Wielkiej Piramidy imię Cheopsa, zapisane w różnych wariantach pojawia się DZIEWIĘĆ razy. SIEDMIOKROTNIE pojawia się drugie imię Cheopsa, Medżedu. W samej komorze królewskiej jest około 50 inskrypcji. Wiesz dlaczego Daniken pisze o JEDYNYM kartuszu? Bo przeczytał o nim w książce innego oszusta, którego imię kiedyś nie było takie znane, ale który po latach wypłynął na tezie Apokalipsy 2012, niejakim Zachari Sitchinie, który w książce "Schody w kosmos" pisał o jedynym kartuszu w Wielkiej Piramidzie, rzekomo fałszywym, napisanym z błędem. Tezy tego kretyna odnośnie fałszerstwa obalono już dawno, ale dzięki Danikenowi nadal obcują w świadomości ludzkiej.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 lis 2014, 23:49 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 wrz 2014, 14:41
Posty: 2026
Odpowiem Ci jeszcze raz, Denikena czytałem, ale czytałem i innych zahaczyłem nawet o Sitchina.
Jednak bardziej przekonują mnie prace inżynierów którzy zadają kłam wielu koncepcją archeologii akademickiej i błędnej interpretacji odkryć. Gdzie w Egipcie jest opis jak wznoszono ów cud inżynierii budowlanej. Herodot opisuje w swym dziele, że piramidę zbudowano za czasów Cheopsa i jest O.K., ale jak opisuje dynastie królewskie władców Egiptu przekazywanych mu przez kapłanów to już to nie pasi braci archeologicznej .

.....i daruj już sobie tego Denikena...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 lis 2014, 12:08 
canislupus pisze:
Herodot opisuje w swym dziele, że piramidę zbudowano za czasów Cheopsa i jest O.K., ale jak opisuje dynastie królewskie władców Egiptu przekazywanych mu przez kapłanów to już to nie pasi braci archeologicznej .


Pasi, albo nie pasi ;)
O Herodocie słyszeli prawie wszyscy, ale o Menathonie już nie, a jego prace nad historią Egiptu stanowią jedeno z podstawowych źródeł archeologicznych. Czy raczej to, co z nich przetwało, głównie dzięki Józefowi Flawiuszowi. Przy czym Menathon sam był egipskim kapłanem i miał dostęp do źródeł świątynnych, w jego czasach jeszcze przebogatych.

Istnieje też Kanon Turyński, którego znaczenia nie sposób przecenić, choć nie zachował się w całości. http://pl.wikipedia.org/wiki/Kanon_Tury%C5%84ski

Jednym z największych problemów przy poprawnym odczytywaniu tych źródeł jest sprawa datowania. Ponieważ kalendarz egipski (początkowo księżycowy, potem słoneczno-księżycowy) oparty był na cyklu Sotisa (Jowisza). http://pl.wikipedia.org/wiki/Datowanie_sotisowe Posługiwali się nim tylko kapłani, a "społeczna" rachuba czasu uwzględniała tylko lata panowania faraona - data wyglądała : "ten a ten rok panowania np. Ramzesa Wielkiego".

Dodatkowym utrudnieniem jest fakt, że istnieje wiele żródeł dokumentujących wielkie rocznice panowania kolejnych władców, najczęściej trzydziestolecia. Wbrew pozorom dla datowania jest to utrudnienie, bo bardzo często faraonowie , dla podkreślenia prestiżu, obchodzili trzydziestolecia, kiedy im to było potrzebne. Bodajże Horemheb, jeśli dobrze pamiętam, po raz pierwszy obchodził trzydziestolecie w szóstym roku panowania :)

Ach! I ten rzekomy spór inżynierów z archeologami :D
Ja zauważam raczej współpracę! Nie zawsze wszyscy są zgodni, bo różnie interpretują zachowane artefakty, ale spory nie powstają na linii archeolodzy vs. inżynierowie, na Ozyrysa! Po obu stronach istnieją podziały, a zwolennicy konkretnych teorii znajdują się i tu, i tu...

P.S.
A co do Herodota... Skoro on taki wiarygodny, to czemu zrobił Chufu taką czarną legendę? Może ci kapłani powiedzieli mu mniej, niż napisał, a więcej dopowiedział? Ot, choćby poruszana już sprawa rzekomej niewolniczej pracy przy budowie piramidy.
Odkrycia w Gizie i Tel-el-Amarna przeczą całkowicie temu herodotowemu obrazowi.

Ponadto kompletnie nie rozumiał on specyficznego związku społecznego życia Egipcjan z ich władcą i rolą w nim religii, a zwłaszcza wyobrażeń o kształcie universum i życiu wiecznym. A już kompletnie nie pojął, że wielkie przedsięwzięcia architektoniczne zapewniały tysiącom zatrudnienie i utrzymanie w okresie wylewów.

Tak więc opinie Herodota o Egipcie można sobie spokojnie w ucho włożyć, a wyławiać tylko suche fakty (które nb. też nie zawsze u niego są wiarygodne).


Na górę
  
 
Post: 11 lis 2014, 18:56 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 20:59
Posty: 4499
Canis przywołuje źródła nader wątpliwe. Po pierwsze, robione pod publiczność tzw. filmy popularno-naukowe nie zawsze zgodne są ze stanem faktycznej wiedzy. Piszący popuaryzatorzy też często piszą to co im pasuje, np. pokutujący mit o niewolniczej pracy budowniczych piramid oraz o rujnujących finansowo państwo tych przedsięwzięciach, co jest udowodnioną bzdurą na podstawie zachowanych i odnalezionych dokumentów i inskrypcji.
Herodot nie może być w pełni wiarygodnym źródłem informacji bowiem swoje pisał w późnym okresie gdy w Egipcie panowała zhellenizowana dynastia Ptolemeuszy, a więc w okresie grecko-ptolemejskim datowanym na lata 332 pne-30 ne. Państwo faraonów było już w okresie schyłkowym i chyliło się ku upadkowi. Wiele dokumentów i inskrypcji uległo zaginięciu lub zniszczeniu. Herodot nie znał pisma starożytnych Egipcjan i znać nie mógł gdyż nawet wśród wielu ówczesnych kapłanów jego znajomość była już znikoma. Pozostały rytuały odtwarzane z pamięci. Nieliczne dokumenty przetłumaczone na j. grecki uległy zniszczeniu wraz z biblioteką aleksandryjską, egiptologia musiała czekać aż do wieku XIX na odczytanie Kamienia z Rosetty. Ci kapłani bardziej wiedzący którzy przekazywali informacje Herodotowi, przekazali mu to co chcieli, a on i tak zinterpretował to po swojemu. Ryba wspomniała o częstym pomijaniu przekazów Menethona zachowanych dzięki Józefowi Flawiuszowi. W egiptologii jest tak, że niejeden "uczony" brał swoje wyobrażemia za stan faktyczny nie weryfikując ich. Tak postępuje właśnie Canis opierając się na jednym przekazie bez próby jego weryfikacji, bo mu tak pasuje z technicznego punktu widzenia. Przecież to wieki ciemne i ciemny zabobonny naród co oni więc mogli bez pomocy z zewnątrz. Ja tam bym stawiał jednak nie na kosmitów ale Amerykanów ze strefy 51 w Roswell. Opracowali oni i skonstruowali maszynę czasu starannie to ukrywając przed opinią publiczną. Cofnęli się w czasie i pomogli Egipcjanom wybudować te cholerne piramidy, trochę dla jaj, a trochę aby namieszać w głowach i pokazać potęgę amerykańskiej nauki i techniki. Rysunki z Nazca w Peru to też ich robota. Miały służyć jako znaki nawigacyjne dla strategicznych bombowców USAF, ale potem wynaleziono GPS i pomysł okazał się anachroniczny. Zła teoria? Nie gorsza od pomysłów Denikena i "inżynierskich" Canisa.
Jeszcze w kwestii "datologii". Piramida Cheopsa, a raczej Chufu została wybudowana w okresie Starego Państwa (lata 2727-2175 pne) za czasow IV Dynastii (2655-2484 pne), Chufu był drugim faraonem tej dynastii po Snofru i panował lat 34, te daty to troszkę +/-, ale tylko troszkę bo współczesne osiągnięcia egiptologii przyniosły wiele znaczących odkryć, m.in w kwestii datowania. Tak więc liczenie Wielkiej Piramidy na dziesiątki tysięcy lat wstecz to bzdura. Ponadto Wielka Piramida wcale nie jest najstarszą. Znacznie wcześniejsza była piramida schodkowa Dżesera w Sakkarze z okresu również Starego Państwa; III Dynastia lata 2727-2655 pne, czyli początki. Dżeser był drugim faraonem tej dynastii po Sanacht i panował lat 19-ście. Ostatnie odkrycia w Sakkarze (m.in. dzięki fotografii satelitarnej) przyniosły wiele odkryć, dających nowe światło na egiptologię. Canis nie jest na bieżąco.

PS. Nie lekceważcie Ryby, to fachowiec w dziedzinie archeologii śródziemnomorskiej. Wie co pisze.

_________________
Ceterum censeo Ukrainem esse Delendam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 lis 2014, 21:48 
P.S.
Nie jestem fachowcem z archelogii śródziemnomorskiej.
Jestem tylko trochę lepiej poinformowana, z racji pobliskich studiów...

I dlatego odważam się nieco sprostować:
Herodot żył trochę wcześniej, niż Menathon, ale - w przeciwiństwie do niego- ani nie miał dostępu do źródeł świątynnych i nie był egipskim kapłanem, ani nie rozumiał tego, z czym miał do czynienia. To trochę dziwne, ale naprawdę przepaść między Egiptem a Helladą w pewnych aspektach była większa, niż między Manathonem a współczesną archeologią, uwzględniającą synchronicznie zależności międzykulturowe...

Globalna wioska to najnowszy wynalazek ;)


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 66 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group