forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 16:09

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2113 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 191, 192, 193, 194, 195, 196, 197 ... 212  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: POGODA
Post: 30 wrz 2019, 13:39 
Palą już w blokach?


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: POGODA
Post: 30 wrz 2019, 13:41 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:15
Posty: 16796
Nie wiem ciepło jest.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: POGODA
Post: 30 wrz 2019, 15:05 
Offline

Rejestracja: 22 wrz 2014, 17:53
Posty: 10656
Lokalizacja: Czestochowa.
Za to skrzynki z kwiatkami niczym płatki śniegu na łeb lecą............ :oops:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: POGODA
Post: 30 wrz 2019, 17:57 
Offline

Rejestracja: 22 wrz 2014, 17:53
Posty: 10656
Lokalizacja: Czestochowa.
Nie wiem, jak to jest u Was ale u mnie zaczynają grzać, gdy temperatura spada przez trzy dni poniżej 10C. I tak było przez ostatni tydzień. Więc uruchomili piec. Ale u mnie grzeje fińska firma Fortum i polecenie otrzymują z Wrocławia. A wiem bo pracowałem u nich przez cztery lata i z paroma facetami z Utrzymania ruchu się zaprzyjaźniłem więc technologia grzania nie jest mi obca.W dodatku jest to jedna z nowocześniejszych ciepłowni. Połowa opału jest pochodzenia organicznego ( rozmaite pelety i inne nie mniej dziwne wsady) kiedyś nawet przywieźli pocięte papierosy.........ale tak drobno pocięte, że nic się nie dało z tym zrobić...... :lol: Jednak 50% to nadal miał węglowy. Aaa! - jeśli kogoś interesuje: kocioł zuzywa 7kg opału na sekundę. A temperaturę, jaka ma być na na kotle też otzrymujemy z Wrocławia..... :lol:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: POGODA
Post: 30 wrz 2019, 18:47 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
AGAFIA pisze:
Palą już w blokach?


W blokach raczej nie, dawno temu były kotłownie.
Wtedy rządzili rozmaici panowie Kaziowie z Bronkami, jak chcieli to palili.
Kaloryferów nikt nie zakręcał a ciepłe były jak komu się umaniło.
Teraz to co innego, czujka temperaturowa jest, ciepłem się handluje, jak temperatura spadnie, nawet w lipcu, to instalacja ruszy na tyle na ile ludkowie mają poustawiane termostaty.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: POGODA
Post: 01 paź 2019, 7:29 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 wrz 2014, 1:12
Posty: 6422
Lokalizacja: Mokolodi - Okavango
Ustawiam na maksa, a w ciepłowni o cztery kilometry od osiedla Zenek napierdala łopatą węgiel do pieca przez cały rok z lipcem (+36) włącznie, bo takie mam kaprycho :lol:

_________________
Kobieta mnie bije - nigdy nie należy wierzyć informacjom niezdementowanym.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: POGODA
Post: 01 paź 2019, 10:06 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4687
Zenek pewnie wodę do mycia grzeje.
My założyliśmy piękne ekologiczne szwedzkie pompy ciepła. Fajne tylko, że rok po gwarancji jednostka wewnętrzna (sterownim i wymiennik) padła. Dobrze, że mamy opcję gazem grzać. Więc przełączyłem. Ogólnie u nas to nie pan Kazik czy Bronek rządzi a pan Jarek. Jak chce to włączy. Odłączyliśmy się od starej olejowej, która nam koszty podgrzania wody już po 90 PLN/m3 chciała liczyć i sobie ekologiczną na gaz i pompy ciepła zrobiliśmy. Piece gazowe niskotemperaturowe a gaz niestety płynny. Tankowany.
Helska bryza powiała ale bez takich strat jak na zachodzie. No ale u nas drzewa od dziecka smagane. Sosna niska i poskręcana. Liściastych mało i osłonięte. A i buduje się pod sztormy od wieków inaczej. Dachy solidne. Zauważcie, tam gdzie od pokoleń wiatry silne występują np w górach czy nad samym morzem w sumie nie ma takiej ilości tych dachów zerwanych i budynków powalonych.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: POGODA
Post: 01 paź 2019, 14:42 
Offline

Rejestracja: 22 wrz 2014, 17:53
Posty: 10656
Lokalizacja: Czestochowa.
Bo ci fachowcy dach dwucalowymi gwoździami zbijają. Jak by na śruby skręcali na bank dopiero huragan powyżej "amerykańskiej" 4 by to ruszył. A tak, 7-8B i dach przelatuje do somsiada...... :roll:
No! - ale tanio dekarze wzięli........ :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: POGODA
Post: 12 gru 2019, 16:30 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 wrz 2014, 11:32
Posty: 8281
Lokalizacja: zza wrót
Na niebie można dziś w nocy podziwiać Zimny Księżyc, jest to ostatnia pełnia w tym roku.
Jest wyjątkowa. Nie tylko dlatego, że wpływ Zimnego Księżyca na nasz organizm
możemy odczuwać nawet przez siedem dni po wystąpieniu tego zjawiska.
Zimny Księżyc bywa również nazywany Księżycem Długich Nocy lub Księżycem Szronu.
Zimny Księżyc charakteryzuje się tym, że sprawia wrażenie większego i jaśniejszego.
To jednak tylko iluzja, wynikająca z faktu, że Księżyc ma wyższą trajektorię na niebie.
Niektórzy zwykli wierzyć, że Zimny Księżyc zapowiada nam srogą zimę.

(Z Gazety Wrocławskiej, urywki)

_________________
Nie bierzcie życia tak poważnie i tak nie wyjdziecie z niego żywi.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: POGODA
Post: 12 gru 2019, 17:29 
Zimny księżyc - zimna baba. Ciota jej się przedłuży. A kto wierzy w gusła temu dupa uschła! :)


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2113 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 191, 192, 193, 194, 195, 196, 197 ... 212  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group