forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 29 mar 2024, 0:21

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2113 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 186, 187, 188, 189, 190, 191, 192 ... 212  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: POGODA
Post: 30 cze 2019, 17:23 
Offline

Rejestracja: 22 wrz 2014, 17:53
Posty: 10656
Lokalizacja: Czestochowa.
U mnie podobnie jak u Ciebie. Nie mam termometru w cieniu a w słońcu aktualnie 42C.
Byłem przed chwilą z psem aby go polać wodą bo w domu za gorąco nawet dla niego.
Pomogło bo teraz leży pod drzwiami ale przestała ziapać.....i śpi.
Nie mniej, gdy wyszedłem z domu, to jak bym do pieca wlazł. Aż żal patrzeć, co z trawą i drzewami.
Ale może się poprawi. Na prognozie długoterminowej ( na dwoje babka wróżyła) - pokazują nawet opady. Tyle, że to loteria......... :roll:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: POGODA
Post: 30 cze 2019, 18:01 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Praktyćny, jako, że jesteś praktićny to jak jest upał to najlepszom radom jest jak na ciebie starucha i na mnie też bo niewiele młodszy jestem w taki upał siedzieć doma. Ażeby utrzymać znośną temperaturę to się zamyka okna już skorno świt, kiedy wnętrze mieszkania wychłodzone jest nocnym chłodzikiem i zaciąga się zasłony, żaluzje. Przebierasz się do samych gaci i się siedzi w domu. Spać można paczeć w TV, czytać, itp. Masz sunie, to wody jej dać. Na spacer wyprowadzić na krótko coby siusiu i kupkę zrobiła i w chacie siedzieć.

Aha, bo zapewne nie masz klimy jak Oldi, to może masz wiatraczek. Zapuść so na pysk i jest lepiej.

Chyba, że możesz wyjechać z doma nad wodę i gdzieś w cieniu posiedzieć, poleżeć, dupę pomoczyć.

Taka moja rada.

No, można jeszcze iść do kościoła albo do ojczulków w klasztorze tam jak w kościole jest chłodno. Ale Ty pewnie byś się i tam zapocił. :lol:

Najważniejsze odciąć mieszkanie od dopływu upału. U mnie dziś było 36 stopni w cieniu a w mieszkaniu 25.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: POGODA
Post: 30 cze 2019, 19:02 
Offline

Rejestracja: 04 wrz 2014, 19:45
Posty: 2943
Też tak robię.
Gorzej, jak oboje z mężem napalimy i zadymimy.
Otwieram okno, a tu tropik wpada.

Pomaga też gorąca mięta do picia, naprawdę chłodzi.
A jak już wszystko zawiedzie, to wlewam w miskę chłodnej wody i wstawiam nogi. :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: POGODA
Post: 30 cze 2019, 21:55 
Offline

Rejestracja: 22 wrz 2014, 17:53
Posty: 10656
Lokalizacja: Czestochowa.
Ależ Boruchu.........ja dokładnie w ten sposób postępuję. Za wyjątkiem tych okien.......znaczy muszą być otwarte bo tyż kopcę jak Nick. Za to jest przeciąg który nieco powoduje, że niby mam chłodniej. Jednak musiałem poklinować wszystkie drzwi bo waliły jak z armaty. okna zablokowałem sznurkiem aby szyby nie powylatały i tak siedzę od czasu do czasy włażąc pod prysznic. Cza sobie radzić jak mawiał pewien gazda wiążąc buta glizdą.......!
Ale nic to! - od jutra oziębienie......będzie dobrze....... :lol: A w przyszłym roku, za kolejną "13"
- PiS na bank wygra wybory, - zakupuję klimatyzator. ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: POGODA
Post: 30 cze 2019, 22:08 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
stary praktyk pisze:
....
- PiS na bank wygra wybory, - zakupuję klimatyzator. ;)


Nie byłbym taki pewien, do wyborów jeszcze daleko a Pan Prezes zbyt pewny swego nie jest.
Co z tego że nawet wygra, gdy do rządzenia może zabraknąć większości.
Trzeba pamiętać że koalicjantów z zewnątrz nie dobierze, po doświadczeniach Qunia i Lepera tylko wariat by się zgodził.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: POGODA
Post: 01 lip 2019, 7:35 
Offline

Rejestracja: 04 wrz 2014, 19:45
Posty: 2943
Nie byłabym taka pewna, Małpiszonie.
Ludowcy aż nóżkami przebierają, żeby podczepić się do PIS-u.
A i Kukiz' IQ 15.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: POGODA
Post: 01 lip 2019, 9:04 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
nick pisze:
Też tak robię.
Gorzej, jak oboje z mężem napalimy i zadymimy.
Otwieram okno, a tu tropik wpada.

Pomaga też gorąca mięta do picia, naprawdę chłodzi.
A jak już wszystko zawiedzie, to wlewam w miskę chłodnej wody i wstawiam nogi. :D


No tak kopcenie to problem. Ja mam to z głowy bo nie kopcę. Proponuję na czas kopcenia wyjść jednak na zewnątrz.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: POGODA
Post: 01 lip 2019, 9:10 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
nick pisze:
Nie byłabym taka pewna, Małpiszonie.
Ludowcy aż nóżkami przebierają, żeby podczepić się do PIS-u.
A i Kukiz' IQ 15.


W tym coś jest.
Kto wie czy pan prezes, jeszcze, rzeczywiście, (czy kiedykolwiek chciał) chce wygrać te nadchodzące wybory.
Załóżmy że tak, chce.
I co? wysłał w tym celu (wygrania wyborów) swe najlepsze kadry do Brukseli?
Ludzie z doświadczeniem, ci którzy wybory do sejmu a i prezydenckie, dla pis uprzednio, wygrali, zostali odesłani, faktycznie w polityczny niebyt.
Kto/kim te wybory chce wygrać?
Na razie jeszcze za mało widać, ale coś jest na rzeczy, może być i tak że te wybory już zostały wydrukowane, podobnie jak stanowisko obecnego premiera.
Dym i mgła dopiero się unosi, jeszcze ranek nie tak blisko.
Ostano jestem pesymistą, raczej skowronka w październiku nie usłyszymy, zobaczymy co dalej, pozostaje czekać.

PS

Prezes jest tajemniczy, nie to co jego brat.
Do dziś internet jest pełen jego byłych, deklaracji, oświadczeń, planów.
Prezes nawet jeśli coś mówi to mówi.
Z jego deklaracji zwykle nic nie wynika, a jeśli, to rzeczy bywa, radykalnie przeciwne do zrealizowanych już zamierzeń.
Tak wiem, niektóre inicjatywy są rozbudowywane niepomiernie, możliwe że już mu nie zagrażają.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: POGODA
Post: 01 lip 2019, 9:26 
Offline

Rejestracja: 22 wrz 2014, 17:53
Posty: 10656
Lokalizacja: Czestochowa.
Jednak ta "polityka" - to faktycznie jedno wielkie,śmierdzące bagno.
A ciemny elektorat nadal wierzy, że oni chcą coś dla dobra suwerena........wot duraki....! :roll:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: POGODA
Post: 01 lip 2019, 10:40 
Offline

Rejestracja: 04 wrz 2014, 19:45
Posty: 2943
Pantryglodytes pisze:
Kto/kim te wybory chce wygrać?


Zastosuje starą znaną sztuczkę z wyborów 1989: zdjęcie z prezesem lub jego rekomendacja.
Elektorat PIS jest tego formatu, że im to wystarczy.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2113 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 186, 187, 188, 189, 190, 191, 192 ... 212  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 69 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group