forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 29 mar 2024, 0:04

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2113 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179 ... 212  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: POGODA
Post: 18 maja 2019, 23:22 
Offline

Rejestracja: 22 wrz 2014, 17:53
Posty: 10656
Lokalizacja: Czestochowa.
:lol: :lol: :lol:
Tego nawet Tuwim by lepiej nie ujął......... :D
Ja jednak muszę powiadomić Szanownych, że jest gorzej niźli sądzimy.
Dziś na Superstacji w wiadomościach wypowiadali się naukowcy od klimatu.
Krótko: - stwierdzili, że mamy magazynować wodę........!
Do 2030r. Później będzie wydzielana jak na dawnych żaglowcach.
0,5l na osobę na dzień........!
I ja im wierzę....... :oops:
Mam nadzieję, że nie dożyję...... :?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: POGODA
Post: 19 maja 2019, 7:47 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Wierszyk świetny. Są jednak w Polsce talenty.

U mnie fajna pogoda. Typowo majowa. Od kilku dni pada, albo można się spodziewać, że będzie padać. W tej chwili też. Prześwituje słońce. Ciepło, nawet nie wiem ile gradusów mamy ale o 7 rano wyszedłem z kawką na powietrze świrze i wilgłe, w krótkim rękawku. Wszystko rośnie w ogrodzie. Niepokoi mnie tylko ta jebana trawa. Ta też jakby kopa dostała. Tydzień temu musiałem kosiarkę wyciągać i wydaje mi się, że po niedzieli będzie to samo. A mam tego dość sporo.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: POGODA
Post: 19 maja 2019, 7:53 
Offline

Rejestracja: 22 wrz 2014, 17:53
Posty: 10656
Lokalizacja: Czestochowa.
Ty sprzedaj kosiarkę a kup dwie kozy......!
Nie dość, że trawy nie będziesz musiał kosić, to jeszcze mliko będziesz miał.......!
A gdzieś słyszałem/czytałem, że na jakiejś bezludnej wyspie, koza za kobitę u rozbitka "robiła"..... :lol:
To bardzo pożyteczne zwierzęta som....... ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: POGODA
Post: 19 maja 2019, 8:47 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Kozy lubię ale za coś innego. To sympatyczne zwierzaki. Choć jak pamiętam, kiedy byłem dzieckiem koza sąsiadki wzięła mnie na rogi i walnęła o glebę. Poza tym maja sympatyczne pyski. Mleka nienawidzę i kiedy skończył się okres dziecięcy, co mi mama wciskała prawie na siłę - nie pije. Żadnych zupek mlecznych, owsianek nie toleruję. Pamiętam jak brzydził mnie smak mleka prosto z udoju, jeszcze ciepłe, kiedy na wsi moja babcia podtykała mi w kubeczku. Ten obrzydliwy smak pamiętam do dziś. Tfu. Wybaczcie, może kogoś to dziwić, ale tak mam. Podziwiam tych co mleko lubią i piją. Mleko toleruję ale tylko przetworzone. Serek, jogurcik, kefirek, twarożek, maślaneczka. Właśnie mam zakupiony świeży karton maślanki mrągowskiej. Po sutym obiadku zapiję to maślanką. Tak lubię. Musi być z lodówki, dobrze schłodzona.

ps.

I bym zapomniał. Jeszcze zsiadłe lubię. Ale dziś już takiego nie ma jak za PRLu. Kupował człek butelkę stawiał w temperaturze pokojowej i za jeden dzień miał wspaniałe zsiadłe. Potem do lodówki i można było pić. Na kaca było dobre bo kwaskowe. Ale takie zsiadłe też można zaliczyć do przetworzonych.

To tyle co mam do powiedzenia na temat mleka. Nie ma znaczenia czy to krowie, kozie, kobyle czy inne tam jakieś, surowego nie cierpię. :lol:

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Ostatnio zmieniony 19 maja 2019, 8:53 przez Boruch, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: POGODA
Post: 19 maja 2019, 8:49 
Jak nie będzie padało w poniedziałek - rozpakuję kosiarkę. Trawa 40 cm, kurwa!!!
Step akermanski.


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: POGODA
Post: 19 maja 2019, 15:31 
Offline

Rejestracja: 22 wrz 2014, 17:53
Posty: 10656
Lokalizacja: Czestochowa.
Będzie padało.
U mnie ciągnie froncik od wschodu.
Pachnie mi burzowo. Oby tylko gradu nie było bo zapomniałem panel fotowoltaiczny zabezpieczyć...... :?
Ale może na strachu się skończy..........!
Silnik nie odpalił. Tak go zalałem olejem na zimę, że teraz nie mogę go wypłukać.
Tymczasem olej tak uszczelnił cylindry, że nie mogę pokonać kompresji.........zalałem więc czystą benzyną i do jutra.........powinno odpuścić...... :shock: Ale sobie posiedziałem na słoneczku, płuca z nikotyny nieco oczyściłem.....dzień nie został stracony...... :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: POGODA
Post: 21 maja 2019, 16:58 
Offline

Rejestracja: 02 wrz 2014, 17:32
Posty: 8006
Po czterech dniach deszczu rozkwitła pięknie kolkwicja. No pięknie!

Obrazek

Na pierwszym planie pęcherznica, na dalszym zaczyna kwitnąć pęcherznica diabolo:
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: POGODA
Post: 23 maja 2019, 22:00 
Offline

Rejestracja: 02 wrz 2014, 17:32
Posty: 8006
Kogo zalało, a do kogo przyjechały wały, proszę o zgłoszenia. :lol:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: POGODA
Post: 23 maja 2019, 22:40 
Offline

Rejestracja: 22 wrz 2014, 17:53
Posty: 10656
Lokalizacja: Czestochowa.
W moich okolicach zaledwie trochę ściółka w lasach wilgotna........co oni o jakichś powodziach pitolą...... :o


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: POGODA
Post: 24 maja 2019, 7:10 
Offline

Rejestracja: 22 wrz 2014, 17:53
Posty: 10656
Lokalizacja: Czestochowa.
W razie czego, rozumiem, że coś "przygarniesz"..?!
Proponuję jakiegoś "kota".........radzisz sobie z Forum to i z tym sobie poradzisz...... :lol:
Ma ten kraj jakiegoś pecha:
Albo susza, albo powodzie, albo PiS.......... :roll:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2113 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179 ... 212  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 81 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group