forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 19:42

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2113 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124 ... 212  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: POGODA
Post: 23 maja 2018, 17:20 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 kwie 2016, 9:00
Posty: 2527
AGAFIA pisze:
Poradnik działkowca. ;)

To i z zapytaniem, mam piękną różę, pienną, jak mogę ją rozsadzić? Znaczy , po chamsku szpadlem odciąć kawałek korzenia, czy są inne sposoby?


Róże rozmnażamy różnie- generatywnie, poprzez nasiona oraz wegetatywnie, poprzez zdrewniałe bądź zielne sadzonki, odkłady, odrośle korzeniowe, a także szczepienie.

Odkład to dolna gałązka obsypana ziemia i wystaje koniuszek- mozna przypiąć patyczkiem w kształcie jedynki i podlewać- wiosna bedzie ukorzenione :D
Ten sposób polecam najbardziej bo do szczepienia trzeba mieć troche wprawy.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: POGODA
Post: 23 maja 2018, 17:29 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 kwie 2016, 9:00
Posty: 2527
Boruch pisze:
Pan Hornet ma może pomidory koktajlowe? Sadzę po opisie, że maja dużo kwiatków.


Gratuluję intuicji , Sherlocku :lol:
Mam koktailowe winogronowe wiśniowe i koktailowe żółte w kształcie gruszeczki. W zeszłym roku niczego im nie obrywałem, urosło chujostwo na dwa metry a pomidorki były wszędzie- dojrzewały, opadały i turlały sie radośnie niczym małe, żółte piłeczki po całym ogrodzie. Jadłemto kurwa trzy razy dziennie, nosiłem kobietom łatwego prowadzenia, karmiłem okoliczne dzieci i dalej było tego wchuj.
Rozważałem nawet eksport pomidorków droga morską do Chin ale daleko mam do tego obesranego Gdańska :lol:
W tym roku mam tylko osiem krzaczków i może klęski urodzaju nie będzie. :D

Obrazek

a w tym roku mam takie:

Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: POGODA
Post: 23 maja 2018, 17:49 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Wszystko dobrze Panie Hornet tylko błagam. Nie karm tym samym dzieci i kobiet łatwego prowadzenia. To u nasz w kraju nieprzyzwoitość wielka jest.

Ja koktajlowymi się nie zajmuje. Ja raczej balszoj rozmiar. Tak jak u przyjaciół Rosjan "przenica jak słupy telegraficzne". Malinowy olbrzym, bawole serce i malinowy ożarowski. Ten na dolnym zdjęciu to chyba black cherry. Czego to ludzie nie wymyślą. Mnie się jednak wydaje, że pomidor czerwony winien być. Polecam malinowy ożarowski. Wyjątkowy smak. Kiedy pojawiają się w sklepach, a już są, szklarniowe, są najdroższe. W okresie pomidorowym niczego nie potrzeba mi do życia jak sałatki z pomidorów.

A kiedy nadchodzi jesień to śpiewam::

https://www.youtube.com/watch?v=BlxelewpCY4

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: POGODA
Post: 23 maja 2018, 17:53 
Uczone piszą, że pomidory bezlitosne są dla raka, tylko rak o tym nie wie i nie ucieka.


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: POGODA
Post: 23 maja 2018, 18:04 
Offline

Rejestracja: 22 wrz 2014, 17:53
Posty: 10656
Lokalizacja: Czestochowa.
Owszem, dobrze piszą jednak jest warunek.
Trza owe pomidory żreć od kołyski i tylko pomidory. Wtedy na bank Cię nowotwór nie dopadnie.
Albowiem wcześniej zejdziesz z powodu niedożywienia.......... ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: POGODA
Post: 23 maja 2018, 18:26 
Offline

Rejestracja: 02 wrz 2014, 19:55
Posty: 1852
AGAFIA pisze:
Poradnik działkowca. ;)

To i z zapytaniem, mam piękną różę, pienną, jak mogę ją rozsadzić? Znaczy , po chamsku szpadlem odciąć kawałek korzenia, czy są inne sposoby?

Róży piennej nie podzielisz , bo jest to róża szczepiona zazwyczaj na podkładce z dzikiej róży (chyba Kanina się nazywa) nawet jak byś chciała ukorzeniać patyczki to też nie wypuści korzonków.
Rozmnażać można z powodzeniem róże na własnym korzeniu , a jak się ma szczęście to i że szczepionej czasem patyczek korzonki wypuści.
Jednym słowem nie ma szans o


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: POGODA
Post: 23 maja 2018, 18:38 
Offline

Rejestracja: 22 wrz 2014, 17:53
Posty: 10656
Lokalizacja: Czestochowa.
O!
Mamy ogrodniczkę...... :o
A mówią, że kobieta najlepszym ogrodnikiem jest.
Co weźmie w rękę to rośnie..... :oops:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: POGODA
Post: 23 maja 2018, 18:54 
Offline

Rejestracja: 02 wrz 2014, 17:32
Posty: 8006
To są właśnie te "wilki", które należy wywalać sukcesywnie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: POGODA
Post: 23 maja 2018, 19:04 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Czarna_Mańka pisze:
Pienną? Przez odkłady tzw. proste ( ziemne). Ale długo trwa

ps. pomidorki - co uszczknąć :P



Bardzo dobrze to Pani Mania pokazała. Na zdjęciu widać bardzo dobrze co należy uszczknąć.

ps.

Przed chwila wróciłem z ogródka. Rosiłem! Bardzo ładnie wschodzi fasolka szparagowa ""jagusia". Jeszcze rano jej nie było. Będzie co jeść. Bardzo to pożyteczne warzywo. Spośród fasolki wyróżnia się tym, że rodzi bardzo grube, można powiedzieć mięsiste strączki koloru zielonego. Ziarno dojrzałe natomiast ma kolor intensywnie brązowy.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: POGODA
Post: 23 maja 2018, 19:58 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 kwie 2016, 9:00
Posty: 2527
Pani Mania pełni na Forum rolę edukacyjną i nie pierwszy raz w prostych słowach wytłomaczyła sedno uszczykiwania dzikich pędów w przekornej roślinie.
Doceniając wspomniana edukacyjna rolę, mając w mało pojętnych oczach wdzięczność za wiedzę jakąśmy otrzymali w pigułce, dedykujemy pani Mani badylek.

Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2113 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124 ... 212  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group