forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 26 kwie 2024, 19:27

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1788 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127 ... 179  Następna
Autor Wiadomość
Post: 22 wrz 2020, 17:53 
A ja odnoszę wrażenie, ze ta ona modna teraz Ępatia jest na pokaz i tak aby trochę.
Będziemy nadal mordować futrzaki/łuszczaki/pierzaki, ale tak, żeby im było przyjemnie.
Jak żywe kuraki wiszą na taśmociągu chycone za szyje, sunąc ku pile co im zara łeb utnie,
to jest OK, ale jak się baranu tętnicę na gardzieli natnie, żeby się wykrwawił w sumie chyba
mniej boleśnie to jest be, bo nie po naszemu, a po gudłajsku, abo po ciapatemu. Naszemu
panbuku to się nie podoba i już. Albo mordujemy i zżeramy, albo tylko miziamy po futerku,
wespół zakąszając marchewką i szczawiem. Nie ma przyjemnego zabijania dla zabijanego, bo
przecie dla zabijającego to zazwyczaj mega spass.


Na górę
  
 
Post: 22 wrz 2020, 18:02 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4689
To też.
Ale jak już coś się wprowadza to bez wyjątków. Że ktoś z powodów religijnych (czy innych) może.

@Pietrek. Zoba! Znowu się zgodziłem. No prawie.

PS. Chory chyba jestem :(

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 wrz 2020, 18:07 
Aż się ciśnie pieśń stara na ust korale:
♫♫♪ Bo my możemy być piękni i młodzi,
choćby na skrobi, choćby na skrobi
.♪♪♫


Na górę
  
 
Post: 23 wrz 2020, 18:11 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 wrz 2014, 23:08
Posty: 3534
Lokalizacja: z tamtąd
Obrazek

_________________
Lubię ludzi tak, jak herbatę.
W torbie i w gorącej wodzie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 wrz 2020, 18:44 
Offline

Rejestracja: 10 wrz 2014, 8:29
Posty: 638
WLR pisze:
A ja odnoszę wrażenie, ze ta ona modna teraz Ępatia jest na pokaz i tak aby trochę.
Będziemy nadal mordować futrzaki/łuszczaki/pierzaki, ale tak, żeby im było przyjemnie.
Jak żywe kuraki wiszą na taśmociągu chycone za szyje, sunąc ku pile co im zara łeb utnie,
to jest OK, ale jak się baranu tętnicę na gardzieli natnie, żeby się wykrwawił w sumie chyba
mniej boleśnie to jest be, bo nie po naszemu, a po gudłajsku, abo po ciapatemu. Naszemu
panbuku to się nie podoba i już. Albo mordujemy i zżeramy, albo tylko miziamy po futerku,
wespół zakąszając marchewką i szczawiem. Nie ma przyjemnego zabijania dla zabijanego, bo
przecie dla zabijającego to zazwyczaj mega spass.


Piszesz tu jak do idiotów. Śmierć nikomu przyjemności nie sprawi (nie wiem do końca jak jest z wisielcami) ale w rzeżniach ma być szybko i w miarę bezboleśnie. Ci, co mają z tego ubaw, mogą celowo przedłużać cierpienia, więc takich brać za dupę i na hak, do kolejki.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 wrz 2020, 19:28 
szczwacz pisze:

Piszesz tu jak do idiotów. Śmierć nikomu przyjemności nie sprawi (nie wiem do końca jak jest z wisielcami) ale w rzeżniach ma być szybko i w miarę bezboleśnie.


Do niektórych bez wątpienia.
Skąd masz niezachwianą myślą pewność, że wykrwawienie się z przeciętej tętnicy jest bardziej bolesne od porażenia prądem?
Sprawdzałeś w ogóle jak wygląda taki ubój koszerny? Ja nie. A może zwierzak zostaje wpierw ogłuszony i cierpi nie więcej niż
ten zabity dla konsumentów jezusowych? Takie pierdolenie w reakcji Pawłowa na hashtag. Niby śmierć w imię syna panabuka
ma być lepsza od śmierci w imię jego taty. Śmierć to śmierć i tyle w temacie.

PS
Niejaki dr Guillotin też był pewny, że ścięcie łba w sekundę kończy sprawę, a teraz się okazuje, że mózg skazańca działa jeszcze
kilkanaście sekund, rejestrując rollercoaster, krew sikającą w kikuta szyi, dumną gębę kata i spocone z podniecenia pyski gawiedzi.
Tysiące Francuzów miało tą przyjemność doznań, dzięki empatii dr Guillotin'a, który tez wiedział co dla nich będzie bardziej przyjemne.


Na górę
  
 
Post: 23 wrz 2020, 20:01 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 wrz 2014, 1:12
Posty: 6422
Lokalizacja: Mokolodi - Okavango
Kula dum dum w czoło - mózg zmiksowany w sekundę albo i krócej.

_________________
Kobieta mnie bije - nigdy nie należy wierzyć informacjom niezdementowanym.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 wrz 2020, 20:20 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4689
Ja sprawdziłem. Na żywca i musi być świadome, że zdycha inaczej Jahwe się obrazi a wołowina sraczkę spowoduje.


Cytuj:
Zwierzętom przecina się przełyk i arterie jednym cięciem przy użyciu specjalnego noża, odmawiając stosowną modlitwę. Zwierzę nie może zostać wcześniej pozbawione świadomości poprzez ogłuszenie jakąkolwiek z dostępnych metod. Zwierzęta zabite w inny sposób lub padłe nie mogą być spożywane przez ortodoksyjnego żyda.

Podczas koszernego uboju bydła we współczesnej ubojni stosuje się specjalne klatki do unieruchamiania zwierząt: Weinberg (czas w klatce: ok. 103,8 s, szamotanie się przed cięciem: ok. 11 s, liczba wokalizacji: ok. 4,6) lub ASPCA (czas w klatce: ok. 11 s, szamotanie się przed cięciem: ok. 1,2 s, liczba wokalizacji: ok. 0,3). Pierwsza z nich pozwala na obrócenie zwierzęcia na bok lub do góry nogami. W ustalonej przez klatkę pozycji następuje cięcie, po czym zwierzę jest wypuszczane, aby mogło się wykrwawić.


Jak widzisz szamotać się jeszcze musi ze strachu. Nawet w nowoczesnej ubojni. ta druga klatka niby lepsza bo mniej się szamota i ryczy tylko do 3 ryków. A świadome mus być bo modlitwy musi wysłuchać. Nawet w uboju gospodarczym łagodniej to wygląda bo najpierw obuchem z zaskoku w łeb by ogłuszyć.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Szechita

halal czyli islamski ubój jest gorzej opisany ale przebiega podobnie.

Cytuj:
Ubój halal

W krajach, gdzie występują duże skupiska muzułmanów, lokalne organizacje religijne wydają certyfikaty uboju zwierząt według reguł „halal”. Ubój zgodny z regułami halal musi spełniać m.in. następujące warunki:

zwierzę powinno być zwrócone w kierunku modlitwy muzułmańskiej (al-kibla), czyli miasta Mekka;
podczas uboju należy wypowiedzieć formułę „bismillah”;
uboju musi dokonywać muzułmanin;
w czasie uboju należy zadać cios w tętnicę szyjną zwierzęcia, aby jak najszybciej doprowadzić do wykrwawienia zwierzęcia (bo krew uchodzi za nieczystą). Czas pomiędzy przecięciem głównych naczyń krwionośnych a utratą przytomności, jak wynika z reakcji behawioralnych i centralnego układu nerwowego, wynosi 20 sekund u owiec, do 2 minut u bydła, do 2,5 lub więcej minut u drobiu, a czasami ponad 15 minut lub więcej u ryb.
Uboju halal (podobnie jak szechity w judaizmie) dokonuje się na zwierzęciu przytomnym (niedopuszczalne jest jego ogłuszenie). Z tego powodu uważa się go, głównie w Europie, za niehumanitarny.


To pogrubiłem bo oczywiście Żydzi piszą o bezbolesnej śmierci w ciągu minuty.

Czysta propagandówka. Muszą biedni zarzynać bo im Jahwe zabronił jeść zwierząt na żywca, Co oznacza ze jakby Jahwe nie zabronil. albo zwyczajnie zapomniał im powiedzieć, to by wpierdalali żywcem. Taka to logika.

Cytuj:
W Prawie Pisanym zakazem objęte zostało spożywanie mięsa z żywych stworzeń, będące jednym z praw Noachidów. Pośrednio ustanawiało więc ono konieczność uboju.


potem ble ble ble o nożu i jednym cięciu pięknym itp i na koniec:

Cytuj:
Prawidłowo wykonany u.r. powoduje niemal bezbolesną śmierć zwierzęcia w ciągu jednej minuty.


akurat skoro badania mówią co innego.

W sumie to ubój rytualny przypomina ubój jeńców przez ISIS np. Też gadanie i modlitwa a potem jedno eleganckie cięcie i wykrwawianie się. NKWD ze strzałem w potylice to aniołki.

A ty filmik i opinia naukowców. Oni znając fizjologie i reakcje żywego organizmu w miarę obiektywnie mogą coś powiedzieć.

Polecam przy kolacji. Smacznego.

https://www.youtube.com/watch?v=0cr1Bhzt5ew

I na filmie pod koniec pokazano normalny ubój przez strzał w łeb. Chyba różnica jest wyrażna jednak, nie????

Tak więc zamiast tego powtarzanego, że każda śmierć, że każda rzeźnia, a skąd wiesz czy nie... wyatrzylo by sparwdzić. To ino chwila w google.

Wasz nieoceniony googlowy profesor :lol: :lol:

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 wrz 2020, 20:47 
Komandor pisze:
Ja sprawdziłem.

Jak widzisz szamotać się jeszcze musi ze strachu.

Też sprawdziłem, i żydki twierdzą, że się starają śmierć uprzyjemnić, ba! nawet komfortową czynić.
Czy taka śmierć w kołysce lux jest gorsza od praktykowanej na wsiach gonitwie za kabanem całej
familii, i na koniec dźgnięcie zaszczutego pod łopatkę - nie wiem.

Cytuj:
Przeprowadzanie uboju bez ogłuszenia przy zachowaniu odpowiedniego poziomu dobrostanu wymaga umiejętności i przykładania większej uwagi do szczegółów procedury w porównaniu z ubojem z ogłuszaniem. W tym celu w rzeźni potrzebni są zarówno wykwalifikowani ludzie, jak i dobrze skonstruowany sprzęt.B. Wymagania IVSAH I.Obrotowe urządzenie przytrzymujące IVSAH wymaga od wszystkich zakładów eksportujących mięso do Izraela używania obrotowego urządzenia przytrzymującego do uboju zwierząt przeznaczonych dla Izraela. Urządzenie odwróci zwierzę z pionowej pozycji na grzbiet, ułatwiając w ten sposób skierowanie nacięcia w dół. Zakazane są pętanie i podwieszanie, pętanie i przeciąganie oraz skrzynie blokujące kopyta, nie jest dozwolone również zawieszanie żywych zwierząt za kopyta

https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwiz-qqD___rAhUqmIsKHeQ1CXcQFjAAegQIAxAB&url=https%3A%2F%2Fpl.qwe.wiki%2Fwiki%2FRitual_slaughter&usg=AOvVaw2kEXmnAnU6gVbGF8EYG147

Cytuj:
halal czyli islamski ubój jest gorzej opisany ale przebiega podobnie.

Podobnie, ale nie identycznie, bo nie jest wymagana przytomność zwierzęcia.

Cytuj:
Islamski Ḏabīḥah
Główny artykuł: Ḏabīḥah

Ḏabīḥah ( ذبيحة ) jest metodą wskazaną w islamie do uboju halal wszystkie zwierzęta (kozy, owce, bydło, kurczęta), jedynie z wyłączeniem ryb i większość życia na morzu, zgodnie z prawem islamskim . Oznacza to, że nielegalne zwierząt (świnia, pies, LEW) mogą być uboju (dabihah). Ta metoda uboju halal zwierząt potrzebuje kilka warunków do spełnienia:

* rzeźnik musi podążać za religią Abrahama (to znaczy być muzułmaninem, chrześcijaninem, czy Żydem.);
* imię Boga / „Allah” powinien być nazywany podczas uboju halal każdego zwierzęcia oddzielnie;
* zabijanie powinien składać się z pełnej krwi, odwodnieniem z całego ciała przez szybkie, głębokie nacięcia o bardzo ostrym nożem na gardło cięcia żyły szyjne i tętnice szyjne obu stronach i opuszczania rdzenia kręgowego nienaruszone. Celem tej techniki jest bardziej skutecznie osuszyć ciało krwi zwierzęcia, powodując higienicznej mięsa.

https://pl.qwe.wiki/wiki/Ritual_slaughter
Taki tłumacz, ale z grubsza wiadomo.
Natomiast tu piszą w podobnym stylu, jednak oryginału nie znalazłem, że muzułmanie dopuszczają ogłuszanie.
Cytuj:
. Podczas gdy Żydzi przyjąć absolutnie nie oszałamiające (renderowania nieprzytomny przed cięciem), wiele muzułmanie przyjęli go tak długo, jak można wykazać, że zwierzę może zostać zwrócony do normalnej świadomości życiowej (tak oszałamiające nie zabić zwierzę, ale ma na celu renderowanie postępując zgodnie z procedurą bezbolesne).

Źródło to samo.
Wynika z tego, że ciapate ubijanie jest praktykowane jakoby bezboleśnie, aby tylko serce pompowało krew do wykrwawienia.

Ja zresztą wiem tylko tyle, ile widziałem w ubojni drobiu i na wsi, kiedy szlachtowano kabany na wesele. Niewiele to ma wspólnego z empatią.
Jakoś mam wrażenie, że te żydowskie ceregiele z kołyskami do unieruchamiania i szybkie otwarcie obydwu tętnic są bardziej humanitarne
niż siekiera. Zresztą to dyskusja o tyle bez sensu, że jestem przekonany o tym, że zwierzę wie co go czeka, że słyszy konanie poprzedników,
że wyczuwa zapach śmierci. Strzał, czy nóż niczego nie zmieniają. Śmierć to śmierć. Czasem wydaje ci się, że nic nie może być bardziej bolesnego
od przycięcia wora zamkiem, stanięcia w nocy na klocku LEGO, czy kamień nerkowy przeciskający się mozolnie. Może czasem śmierć jest mniej
bolesna, a może nie. jest w każdym razie ostateczna i kończy cierpienie. Kto je mięso choćby te " 100 gr - nie więcej dziennie", ten się na smierć
zwierząt godzi. Ja jem. Smacznego.


Ostatnio zmieniony 23 wrz 2020, 20:57 przez WLR, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
  
 
Post: 23 wrz 2020, 20:52 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4689
Film obejrzyj i popatrz. Posłuchaj naukowców co mówią. Porównaj z pokazanym ubojem normalnym A nie wierzyć co Żydzi mówi. Mówią, bo co mają mówić.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1788 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127 ... 179  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 171 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group