forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 17 wrz 2019, 1:49

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 420 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 42  Następna
Autor Wiadomość

No to - drogi Boruchu....na początek:
Co to jest jacht:
Okazuje się, że jacht, jest to dziura w wodzie obita deskami w której grupa facetów, za własne pieniądze walczy o przeżycie z rozszalałym morskim żywiołem......! :lol:
Poza tym:
Jacht posiada z przodu dziób ( to takie zaostrzone) a z tyłu rufę ( mniej zaostrzone ...tzw szpicgat) albo wcale nie zaostrzone.
Płynąc jachtem/łódką/kajakiem, - przed sobą widzisz farwater a za sobą kilwater.
Tyle na pierwszą lekcję........ :lol:

Aaa!
Wykłady będą darmowe z tym, że można wnosić " co łaska" na konta schronisk dla bezdomnych zwierzaczków...... ;)

Awatar użytkownika

Zapomniałeś dopisać, że co odważniejsi z tych walczących z żywiołem, wchodzą czasami na bocianie gniazdo. :D

O tym będzie na następnych wykładach. ;)

p.s
Prosiła wcześniej Czarna o wyjaśnieni oznakowania okrętu/statku poprzez umieszczenie pod salingiem pewnych znaków....jako to kuli rombu, etc,etc.... co oczywiście Komandor zgodnie ze stanem rzeczy był uprzejmy wyjaśnić.
Ja ze swej strony dodam jeszcze jedno "oznakowanie" o którym Komandor nie wspomniał:

Chodzi o znak w kształcie stożka.
Jeśli więc widzisz w szkłach lornetki sylwetkę statku a pod salingiem stożek, na bank masz przed sobą "rybola". I w tym momencie powinna Ci się zapalić "w głowie" czerwona lampka ....czyli ostrzeżenie!
Albowiem oznacza to, że "rybol" idzie pod trałem ( ma ograniczone możliwości manewru) ....z tym, że nie masz gwarancji, czy aby wszyscy na pokładzie są trzeźwi.
Co powinno natychmiast spowodować, - jeśli "rybol" leży na kursie, - zmianę Twojego kursu o co najmniej 45stopni i obejście go za rufą w odległości min. 5 kabli......... :lol: Wtedy masz pewność,- o ile na morzu może być coś pewnego, - że nie wciągną Cię na pokład razem z włokiem i rybami..... :lol:

Aaa!
I żeby nie było:
Aby brać udział w dalszych wykładach, obowiązkowo każdy z "kursantów" powinien się nauczyć podstawowej wersji najpopularniejszej przyśpiewki żeglarskiej którą tu wstawiam.
Ciekawskim dodam, że ponoć piosenka ta ma już ponad 200 zwrotek. Z tym, że nie wszystkie nadają się do zamieszczenia na publicznym forum.....ale pod koniec "kursu"!
Gdy już nieco się Państwo z "klimatem żeglarskim" - otrzaskają :twisted:
Oto - hymn wsiech żeglarzy: https://www.youtube.com/watch?v=69D-tQviQ7k

Bez znajomości tego "utworu" każde piwo wydaje sie być jakieś takie............do dupy!

No stożek pod nokiem rei to strach i trwoga....:P

3 kule w trójkąt też. Bo najczęściej trałowce w trzy idą a za sobą każdy tak ze 600 m liny i na szerokość 360 rozchylone.

Co do szanty. A widzisz ja miałem tak. Tak dmuchnęło, że mi nie z Pucka a z Częstochowy babę przywiało lat temu, ze 35 i do tej pory siedzi :roll: Taki był cholerny sztorm :mrgreen: :

https://www.youtube.com/watch?v=n6nhekF2Lno

Awatar użytkownika

stary praktyk pisze:
No to - drogi Boruchu....na początek:
Co to jest jacht:
Okazuje się, że jacht, jest to dziura w wodzie obita deskami w której grupa facetów, za własne pieniądze walczy o przeżycie z rozszalałym morskim żywiołem......! :lol:
Poza tym:
Jacht posiada z przodu dziób ( to takie zaostrzone) a z tyłu rufę ( mniej zaostrzone ...tzw szpicgat) albo wcale nie zaostrzone.
Płynąc jachtem/łódką/kajakiem, - przed sobą widzisz farwater a za sobą kilwater.
Tyle na pierwszą lekcję........ :lol:

Aaa!
Wykłady będą darmowe z tym, że można wnosić " co łaska" na konta schronisk dla bezdomnych zwierzaczków...... ;)

Dzięki za pierwsze wykłady. Bo ja na większej łajbie jak uć wędkarska nigdy nie siedziałem.

- zameldować się natychmiast do mata Pilersa bo kilwater z oleju trzeba to sucha wytrzeć!

Awatar użytkownika

Komandor pisze:
- (...) kilwater z oleju trzeba to sucha wytrzeć!
ObrazekObrazekObrazek

melduję się do Paddy West

Komandor pisze:
- zameldować się natychmiast do mata Pilersa bo kilwater z oleju trzeba to sucha wytrzeć!

......przy okazji - oczywiście, - pamietać zawsze, by idąc na mostek na wachtę, zabrać z maszynowni nuty do syreny....... :twisted:
A było tych " nut" w worku ze 60 kg........ :D No dobra....40kg......

W rewanżu Caprice........!
https://www.youtube.com/watch?v=_EMjLSeDexs

Awatar użytkownika

Dzięki ! Uwielbiam EKT Gdynia...
Tu jeszcze ze śp. Messaliną na koncercie w Częstochowie (Mexicopelia)...
mam nawet ich płytę z dedykacją...

Załączniki:
EKT.jpg
EKT.jpg [ 169.15 KiB | Przeglądany 454 razy ]

Awatar użytkownika

Aśka

https://eurosport.tvn24.pl/inne,132/zeg ... 31158.html

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 420 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 42  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.