forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 11:28

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1135 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72 ... 114  Następna
Autor Wiadomość
Post: 26 kwie 2020, 22:29 
Offline

Rejestracja: 22 wrz 2014, 17:53
Posty: 10656
Lokalizacja: Czestochowa.
Jak to, - nie ma gdzie spierniczać.......?! Za burtę !
Nawet jak eksploduje, - cała siła wybuchu pójdzie do góry a Ty będziesz osłonięta pokładem......!
Poza tym, zawsze, jak coś na statku wybucha, to zawsze jakieś kawałki tego statku jądują w wodzie co umozliwia Ci złapanie się jakiejś belki i doczekanie ratunku. Chyba, że rzecz ma sie w okolicach Australii.......( krokodyle różańcowe oraz cała rodzina rekinów.....z białym na czele.......) - dlatego zawsze należy pod ręką mieć nóż....... :shock:




:lol: :lol: :lol:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 kwie 2020, 9:33 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4687
Mnie uczono, ze piórko...

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 kwie 2020, 17:39 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 wrz 2014, 1:12
Posty: 6422
Lokalizacja: Mokolodi - Okavango
:arrow: https://youtu.be/70I69E47nq8 8-)

_________________
Kobieta mnie bije - nigdy nie należy wierzyć informacjom niezdementowanym.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 kwie 2020, 19:16 
Offline

Rejestracja: 22 wrz 2014, 17:53
Posty: 10656
Lokalizacja: Czestochowa.
Komandor pisze:
Mnie uczono, ze piórko...


Zgadza się.......może być piórko.....so różne szkoły...... :lol:

p.s
Osobiście skłaniał bym sie w kierunku piórka.
Już wyjaśniam:
Kiedyś,podczas trałowania na Georges Banks, ciągnęliśmy trał całą noc ( brak zapisów na echosondzie) i dopiero rano wybierają. A w sieci dwie orki - mała i duża......prawdopodobnie matka i młode. Oczywiście juz martwe bo utopione.....(orka jest ssakiem oddychającym powietrzem atmosferycznym i musi co jakiś czas wynurzyć się aby zaczerpnąć powietrza). Uwięziona w sieci, - musi utonąć....... :( Był to - oczywiście bardzo przykry przypadek i wszystkim było zwierzaków szkoda ale też większość z nas nigdy w życiu z tak bliska nie oglądał tych zwierząt. Osobiście dotknąłem skóry większej orki by zobaczyć jakie to uczucie.........! Dziwne......trochę tak, jak by się próbowało pogłaskać dobrze napompowaną i mokrą - oponę od autobusu. Również żadnego efektu "ugięcia się" pod naciskiem palca. Ktoś wtedy przyniósł nóż i usiłował wbić w grzbiet orki, - skończyło się niewielkim skaleczeniem skóry a nóż pękł jak suchy patyk.
Do czego zmierzam: chodzi mi o to, że jak słyszę czasem, że można obronić się nożem przed atakiem rekina, - pukam sie palcem w czoło....! Owszem, przed małym rekinem można, - takim do metra. Pod warunkiem, że się go trafi........! Atak dużego rekina/orki/kaszalota, - można śmiało porównać do walki z pędzącą lokomotywą.........effecta będą podobne.......... :lol:
Dlatego proszę, - raczej nie wskakiwać do wody ( nawet z nożem) - w której może czaić się rekin.
Chyba, że ma się piórko.........Komandor wyjaśni, - dlaczego..........


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 kwie 2020, 22:21 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4687
No bo skutek ten sam. Ale zawsze można spróbować po nosie połaskotać... a nuż? I po co nóż?

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 maja 2020, 14:01 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 wrz 2014, 17:35
Posty: 1639
Lokalizacja: Kresy pn-wsch.
Może i będzie :D

P.S To do Komodore, łun wi o co biega :P
(było i ni ma)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 maja 2020, 21:49 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
MMM pisze:
Super, świetny filmik :)

Reklama dźwignią itd.

Ciekawe, czy zobaczycie filmik spod tego linku, dajcie znać.

https://www.alucinoconfeisbuk.com/2019/ ... 6.html?m=1

Też lotniskowiec.


A, kaczy poooszedł w... no gdzieś tam.


Widzę, to nie filmik, to gif

Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 maja 2020, 8:48 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 wrz 2014, 20:43
Posty: 6010
Komandor pisze:
Mnie uczono, ze piórko...




Piórko chyba do womitowania...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 maja 2020, 10:18 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4687
jaroo pisze:
Może i będzie :D

P.S To do Komodore, łun wi o co biega :P
(było i ni ma)

Ale będzie. Zacząłem się krygować ze za komiwojażera robię.

Ale OK. Przywracam.
=============================================================================================
Moi drodzy. Nie zajmowałem się nigdy propagowaniem rożnych zbiórek i akcji, czy to na kotki, czy pieski czy ludzi co nie znaczy, że czasami mnie nie ruszały i coś tam od siebie dałem. Ale roztkliwiać się nie potrafię.

I teraz nie będę się roztkliwiał. Po prostu są inicjatywy społeczne, które warto wesprzeć. Taką niewątpliwie jest Muzeum Obrony Wybrzeża w Helu.
Ludzie,miłośnicy Helu, historii i marynarki, którzy tę inicjatywę kiedyś podjęli uratowali od zniszczenia i zapomnienia wiele obiektów i eksponatów związanych z obroną Wybrzeża. Jak upadną to wszystko prędzej czy później ulegnie zniszczenie i rozgrabieniu.
http://pomorzeodnowa.pl/przyjaciele/142 ... hotspot/78

Ja ich wsparłem. Was nie namawiam. Każdy ma swoje problemy i nie każdy może i chce. Ale tak na wszelki wypadek. A może jednak ktoś będzie zainteresowany.

https://pomagam.pl/mow

PS. Nie jestem związany społecznie ani zawodowo z MOW oprócz tego, że jestem jego sympatykiem i doceniam to co zrobili i robią.

=================================

O dzięki Jaroo!!!

_________________
Obrazek


Ostatnio zmieniony 03 maja 2020, 17:01 przez Komandor, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 maja 2020, 10:19 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4687
Tak aby bylo jasne. Nie zniknąłem z Fo. Skrobię i maluję. A ponieważ trochę pada (co i dobrze) do też grzebie. Półkluzy wymienię na nierdzewne bo aluminiowe (a raczej z jakieś szajsmetalu) na rufie się już trochę wysłużyły . Może jakąś knagę dołożę na dziobie.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1135 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72 ... 114  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group