forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 19 mar 2024, 9:44

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1135 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54 ... 114  Następna
Autor Wiadomość
Post: 22 lis 2019, 12:45 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4687
Technicsami to faktycznie ryłeś. Z technicsów to w sumie tylko gramofony są dobre.
Reszta delikatnie mówiąc taka sobie. Chociaż kilka modeli mieli całkiem, całkiem...
A tego Bang&Olufsen Beocenter 9000 nie znam.
Ale stare odtwarzacze CD są takie jak mówisz. Może im nieco bitów brakuje w przetworniku DAC (mają 1 bit).

@Parafek, Ja muszę co roku. Na wodzie jeszcze jako tako ale jak wyciągnę to od razu antyfouling samo-polerujący złazi i lekko rdzą zachodzi (może kogoś zdziwić ale łódka więcej na powietrzu rdzewieje jak w słonej wodzie).

A zimowanie u was to za darmo macie. Ja płace 100/m-c i cieszę się, że tanio. W Jastarni w Porcie bym płacił za swoją 270/m-c.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 lis 2019, 13:01 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 wrz 2014, 1:12
Posty: 6422
Lokalizacja: Mokolodi - Okavango
Z marynistycznego zeszło na audio. Jak prawie zawsze.
I to przez Komandora :lol:


Mnie się marzą słuchawki bezprzewodowe Bang & Olufsen Beoplay E8 2.0
Problem jest taki, że dopiero co kupiłem Bose SoundSport Free Wireless
i spłukałem się z zaskórniaków :cry:



Obrazek

_________________
Kobieta mnie bije - nigdy nie należy wierzyć informacjom niezdementowanym.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 lis 2019, 13:31 
Komandor pisze:
Technicsami to faktycznie ryłeś. Z technicsów to w sumie tylko gramofony są dobre.
Reszta delikatnie mówiąc taka sobie.
Mam SL1610 mkII i styka. Jednak płyta trzeszczy i nie ma dynamiki.
Cytuj:
Ale stare odtwarzacze CD są takie jak mówisz. Może im nieco bitów brakuje w przetworniku DAC (mają 1 bit).

Nie wiem, mnie to nie przeszkadza. Wazne, że optyka w laserze jest lepsza niż w obiektywach ZEISSa, a budowa na wieki.
Nie wiem dlaczego ludziska kupują plastikowy szajs, kiedy na Alledrogo tanio można kupić np. B&O CDX z napedem CDM 1?
Cytuj:
Budowa CDM1 jest imponująca. Duże ramie z aluminium, z obu stron osadzone na łożyskach odpowiada za odczyt, żadnych luzów, pełna precyzja. 6-cio soczewkowa optyka z soczewkami szklanymi firmy Rodenstock – do dzisiaj jednego z najbardziej renomowanych producentów optyk – we wszystkich dzisiejszych laserach używa się jednej plastikowej soczewki.
Ramię sterowane jest elektrodynamicznie tak jak w precyzyjnych urządzeniach pomiarowych, nie za pomocą sanek z plastiku + metalowych prowadnic i plastikowych kółek, które nie mogą działać bez luzów a o ich precyzyjności nie ma mowy. Silnik napędu jest parokrotnie większy od obecnie używanych, wszystkie elementy aluminiowe, nie ma mowy o tanim plastiku.
Transport zbudowany na wieki.Według danych Philipsa napęd cdm1 jest niezniszczalny, chyba, że zostanie uszkodzony mechanicznie. Precyzyjnie działające prowadzenie mechaniki odczytującej połączone z wysokiej klasy optyką Rodenstock stwarza jakość odczytu, która nawet w dzisiejszych czasach jest wyznacznikiem jakości. Napęd odczytuje nawet bardzo podrapane płyty, z którymi sobie nie radzą inne lasery. Wynik testu pokazuje, że nawet rysa o szerokości 5mm nie powoduje problemów, nowe lasery już przy rysach 1,5mm nie gwarantują prawidłowego odczytu, nawet, gdy Redbook zakłada odczyt rys o wielkości do 2,5mm który gwarantuje bezbłędny odczyt bitów.
Jako przykład sprawności napędu cdm0/1 może posłużyć Philips cd100 pracujący od 1983 roku nieprzerywanie (włączona funkcja repeat) w muzeum philipsa w Eidhoven.

http://staniu.blogspot.com/2010/01/transport-cdm-1-konstrukcja.html


Ostatnio zmieniony 22 lis 2019, 13:34 przez WLR, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
  
 
Post: 22 lis 2019, 13:33 
Offline

Rejestracja: 14 cze 2016, 11:06
Posty: 2533
Technics to sqaier Panasonica. Ta sama firma tylko tak jak Toyota i Lexus :-) . Technics jest OK - mocny i czysty,

_________________
Nic nie jest takie, jakim to widzimy...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 lis 2019, 13:49 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4687
@ Parafon, Technics to żaden sprzęt. U nas tylko to było coś!!! Miał parę udanych ale ogólnie to robił no nie powiem, ze szajs z bajerami bo były też znacznie gorsze wyroby.

To przykład czego nie kupować:

Obrazek



Ale gramofonowy OK. Reszta to hmm... mocne są i tyle. Czyste jak wymyjesz,

@WRL Ależ ja własnie mowie ze masz rację z tymi CD.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 lis 2019, 14:00 
Komandor pisze:
@WRL Ależ ja własnie mowie ze masz rację z tymi CD.


Ja wiem, tylko nie wiem o co chodzi z tym 1 bitem, bo specyfikacka podaje
Cytuj:
Konstrukcja elektroniki w dużej mierze odpowiada znanemu układowi Philipsa
z 4-krotną konwersją nadpróbkowania przy użyciu osobnego 14-bitowego
przetwornika cyfrowo-analogowego dla każdego kanału.


Zresztą kij z tym. Gra pięknie, mimo że przyjechał złamany przez kuriera na pół, więc
trzeba było elektronikę lutować ścieżka po ścieżce i drugi napęd kupować na eBayu,
bo ramię lasera wyrwało z łożysk. Elektronik za naprawę wziął więcej, niż dałem za sprzęt.

Co do Technicsa, to jak każda firma, ma sprzęt z różnych półek. Np. do dzisiaj mnie nie
stać na zestawik TECHNICS SE A3/SU-A4 za 15000 zł, a są droższe modele.
Obrazek


Na górę
  
 
Post: 22 lis 2019, 14:14 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4687
Te bity to mówią o poziomie kwantowania czyli bardziej po ludzku, czym więcej tym dźwięk bardziej zbliżony do analogowego.
Sony do tej pory 1 bitowe chyba robi. A sprzętu nie znałem więc jak stary to założyłem ze 1 bit.

A jeszcze do Technicsa. Jak pisałem miał kilka udanych konstrukcji ale one i teraz kosztują kupę kasy. Używane.

No i patrz, razem dopisywaliśmy o tych udanych, kultowych modelach.

Tak, ten to jeden z nich

_________________
Obrazek


Ostatnio zmieniony 22 lis 2019, 14:26 przez Komandor, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 lis 2019, 14:19 
Komandor pisze:

A jeszcze do Technicsa. Jak pisałem miał kilka udanych konstrukcji ale one i teraz kosztują kupę kasy. Używane.


No. Za magnetofon szpulowy około 5-6 tysięcy wołają, a końcówki mocy po 10 tysięcy widziałem. Za manualny
gramofon SL-1200 tez coś koło 4 tysięcy. Może i warto, nie wiem, nie zam się, skąpy jestem.

Za to sprzęt traktuje trochę jako wzornicze dzieło sztuki, więc stąd B&O i głośnik "jajo". Dlatego też chciałbym
mieć do dekoracji garsoniery take cuś, ale mnie wąż nie pozwala.
ObrazekObrazek


Na górę
  
 
Post: 22 lis 2019, 14:31 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4687
Gramofon na pewno warto. Akurat to Technicsa było bardzo dobre. W większości przypadków.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 lis 2019, 14:38 
Co z tego, jeżeli dźwięk płyty mi nie pasuje? Właściwie nie tyle samo brzmienie, co dynamika i trzaski.
Kupiłem kilka lat temu dla porównania nowiutką reedycję "Dark Side of the Moon" Pinka Fłojda i trzeszczała
już przy pierwszym odsłuchu. A dali mnie stem badziewiem!


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1135 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54 ... 114  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group