forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 19 kwie 2024, 21:20

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1135 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96 ... 114  Następna
Autor Wiadomość
Post: 05 gru 2020, 12:52 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 wrz 2014, 17:35
Posty: 1639
Lokalizacja: Kresy pn-wsch.
stary praktyk pisze:
... Owszem, bywało, że się co nieco wypiło ale to w drodze na łowisko. Z tym, że z reguły, zanim tam się doszło, gorzałka była wypita. Bez względu na ilość jaką się zabrało ! :lol:


Nie wim, ale pewien Johny (Jasiu znaczy, bo Polak) opowiadał mi, że kapitan to mniał z nimi (był stewardem na trawlerach-przetwórniach) problema, bo gorzała, jak pisałeś, dawno siem skończyła a oni na bani dość często (ponoć pędzili bo para była dostępna ino cza było zamaskować porządnie, coby stary nie dopadł). :P
stary praktyk pisze:
... w Montevideo ( Am. Południowa) gdy zaczęli chłopcy pływać przez Kanał Panamski.
:lol:


A widzisz, a Jaś gadał, że oni w Montowicach na statek włazili a i jeszcze łyżki i widelce z napisem VARIG pokazywał :P


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 gru 2020, 16:58 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4689
Ogólnie to mi tylko potwierdzić wypada.
Tyle ze u nas to nawet w portach po drodze nie bardzo.
Rejsy najczęściej na trasie Hel-Hel. A mil morskich z Helu do Helu czasem sporo wychodziło. Czasowo też bywało że i 30 dni.

Chłopaki tu o zapisach u bosmana na coś gumowego co prawda gaworzą ale zapomnieli dodać, że dyżur w beczce mieli za darmo. :lol:

U nas nawet tego nie było. Z prozaicznego powodu. Braku beczek. :lol:

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 gru 2020, 22:25 
Offline

Rejestracja: 22 wrz 2014, 17:53
Posty: 10656
Lokalizacja: Czestochowa.
Beczka była "za karę" !
Nie dość, że woda zimna to w dodatku słona co mialo fatalny wpływ na "rodzinne sobole".....!
Gumowa baba za to była na parę więc grzała... ale trza było uważać, bo czasem zbyt gorącą napompowali.....i też człowiek obłaził..... :oops:
.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 gru 2020, 16:20 
Offline

Rejestracja: 22 wrz 2014, 17:53
Posty: 10656
Lokalizacja: Czestochowa.
Też tak uważam. Poza tym, niech już lepiej Komandor kursy wykreśla bo jak sama widzisz, jedynie proste kreski ( od lenijki) kreślić potrafi... :oops:
A to - owszem, - dobre w nawigacji jest ale tu się artystyczne podejście do tematu liczy....... :roll:
Poza tym, jak widzisz, - sęp zaraz kasy żąda co nijak do tego forum nie przystaje gdyż tu sami wolontariusze som...!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 gru 2020, 18:28 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4689
Tła z portową dzielnica zapomniałem dodać.

a teraz mi się odechciało.

I nie mam czasu bo w ramach woluntariatu i całkowicie za darmo Mniemca bije. :lol: :mrgreen:

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 gru 2020, 19:42 
Jak u marynarzy: dupa mokra. Ni chuja nie rozbieram tych piktogramów naskalnych ( naburtowych? )


Na górę
  
 
Post: 07 gru 2020, 22:25 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 7:47
Posty: 6459
tylko nie kartofel......tylko nie kartofel.....:) :)

_________________
Ceń słowa. Każde może być twoim ostatnim. S.J.L. weil...Alle sagten: Es geht nicht. Da kam einer, der das nicht wusste und der es einfach tat.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 gru 2020, 15:36 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4689
older pisze:
Jak u marynarzy: dupa mokra. Ni chuja nie rozbieram tych piktogramów naskalnych ( naburtowych? )


A jak ty chcesz coś zrozumieć jak w tym dialogu sami uczestnicy się nie rozumieją?

IroB pisząc o gumowej miał na myśli zapewne łódź (RiBa czy hybrydę) ale pewny nie jestem (wyjaśnienie na końcu ).
Stary Praktyk zaś zrozumiał, ze lalkę pompowaną parą a potem przez załogę.
Ja pisząc o beczce miałem na myśli taką jak w kawale z brodą co ma też wersje z młodym zakonnikiem i dyżurem w szafie.
Stary Praktyk zaś zrozumiał, ze o taką z zimną wodą (jak na chrzcie morskim) chodzi.

Ale też nie wiem na pewno bo też jestem marynarzem i mało z tego wszystkiego rozumiem.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 gru 2020, 15:42 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 7:47
Posty: 6459
no wiec ja mialem na mysli wlasnie gumowa pompowana lale, jak w zalodze byl mlody i niedoswiadczony marynarz to wlasnie starzy takiemu wmawiali ze ta gumowa jest naprawde i ze wszyscy chca , wiec madrze by bylo sie zapisac wczesniej, oczywiscie zapisy byly u ktoregos z oficerow, jesli mlody lyknal i szedl sie zapisac to byla z takiego beka jakis czas .......

kiedy robilem pierwszy rejs to mnie tez starzy marynarze probowali .......po pilnik do kotwicy posylac i wiadro fazy itp, i oczywiscie podpowiadali co bym sie na gumowo zapisal........sie nie dalem :)

_________________
Ceń słowa. Każde może być twoim ostatnim. S.J.L. weil...Alle sagten: Es geht nicht. Da kam einer, der das nicht wusste und der es einfach tat.


Ostatnio zmieniony 08 gru 2020, 15:45 przez IroB, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 gru 2020, 15:44 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4689
No i widzicie , mówiłem ze sam nic nie zrozumiałem a co dopiero Older. :lol:

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1135 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96 ... 114  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 118 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group