forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 19 kwie 2024, 17:01

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1135 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89 ... 114  Następna
Autor Wiadomość
Post: 15 paź 2020, 12:28 
Offline

Rejestracja: 22 wrz 2014, 17:53
Posty: 10656
Lokalizacja: Czestochowa.
Victoria!
W końcu przeholowałem uć na nowe mp. Znaczy, można rzec, że przeprowadzka zakończona.
Z trudem, ale nareszcie znalazłem miejscówkę za w miarę rozsądne pieniądze.Trochę mnie intryguje cena gdyż właścicielka jest "do wzięcia" i czy aby, oprócz opłaty, nie będę zmuszany do innych świadczeń. Bo kobitka całkiem - całkiem a tu już zdrowie i kondycja nie ta... :o Ale: - pożiwiom - uwidim. Jakieś ryzyko zawsze istnieje.. :lol:
Teraz muszę zdjąć uć z przyczepy i zabezpieczyć na zimę. A waży franca powyżej 700kg...!Niestety, ale chwilowo bez zadaszenia.
W dodatku, aby wjechać na miejsce, mam "pod górę" i po deszczu ( trawa) - nawet syna holcvagen miał trudności. Obecnie przemyśliwam, jak przekonać właścicielkę, by bez jakichś specjalnych wstrząsów pozwoliła na postawienie "suwnicy" do podnoszenia łódki bo miejscówka ciasna jak dziewica i będzie trzeba nieco zmodernizować ( rozkopać i poszerzyć) placyk.
Na razie czekam bo leje i wieje...znaczy pogoda rybacka.
Trzymajcie kciuki abym zdążył przed śniegiem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 paź 2020, 17:23 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4689
Znaczy to miejscówka na wodzie i placyk przy wodzie? Jak tak to super. Marzę o czym takim na Tudze albo Szkarpawie. Kawałek gruntu przy wodzie, i z ułożeniem pochylni by na wciągarce samemu od razu na wózku wyciągać.

700 kg? Waga piórkowa. Moja ok 4000 :P

I też już się na trawie pasie.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 paź 2020, 20:11 
Offline

Rejestracja: 22 wrz 2014, 17:53
Posty: 10656
Lokalizacja: Czestochowa.
Niestety ale do wody 14 km.
Za to omal pod domem.
A co to 4t przy tym, czym dowodziłeś... :lol: U mnie jest ten problem, że muszę tę "zabawkę" tymy rencami z wózka albo na wózek. Owszem, zbudowałem sobie coś na kształt "suwnicy" i kręcąc korbką...jakoś sobie radzę ale muszę mieć miejsce, aby tę suwnicę postawić. A wcześniej złożyć. A to sporo żelastwa....kurwa!- stale problemy....a lat przybywa.... :roll:
A mogłem mieszkać w Szczecinie nad Oder. Albo w Norwegii nad fiordem.....! A wszystko przez babę.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 paź 2020, 20:35 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4689
Ja tam tylko byłem figurantem. Mat Pilers (sternik) z matem Zęzolem (mechanik) i bosmanem (beoś) Handszpakiem dowodzili.

Teraz jestem nimi wszystkimi razem.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 paź 2020, 18:02 
Offline

Rejestracja: 14 cze 2016, 11:06
Posty: 2533
A wszystkie te żagle sa na paticzkach pionovich i na popierdalaczce co wodiczka :-)

_________________
Nic nie jest takie, jakim to widzimy...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 paź 2020, 19:05 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4689
O kurde jakie fachowe nazewnictwo

Uczyć się mi tera:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I żeby mi się od jutra żadna i żaden nie pomylił nawet w środku nocy po pijaku jak się spytam na czym latacz lata, że to forbombramsztag. O grotbombramsztagu ze grotbombramsztakslem nawet nie wspomnę.
Bo na trumselreję gejtawy trumselżagla na grotmaszcie wybierać pognam, sztokfisze przesolone niedorżniętą flądrą bo pysku prane, aż wam pot w prednie kosowe plachty spłynie. :mrgreen: :mrgreen:

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 paź 2020, 20:42 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 wrz 2014, 17:35
Posty: 1639
Lokalizacja: Kresy pn-wsch.
Łomakto, no poprost śtraszny sadysta z tego Komodore :(


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 paź 2020, 21:47 
Offline

Rejestracja: 22 wrz 2014, 17:53
Posty: 10656
Lokalizacja: Czestochowa.
Oto cały urok żeglarstwa... :lol:
Tu muszę się przyznać, że po czesku to o wiele trudniejsze.
Ale że Czarna takie rzeczy.......nu! szapko dałoj. :o


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 paź 2020, 14:22 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4689
No trudniejsze. Mi w życiu nie chce przez gardło przejść "predni bramowa plachta na prednim bramovym rahnie prednewo pnia"

Od śmiechu się krztuszę :lol: :lol:

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 paź 2020, 16:07 
Offline

Rejestracja: 22 wrz 2014, 17:53
Posty: 10656
Lokalizacja: Czestochowa.
Wczoraj ukończyłem układanie "Flippera" do zimowego snu.
Znaczy, przyczepa na "kobyłkach" - aby gumowe elementy skrętne odpoczęły, liście i błoto usunięte , bulaje pootwierane aby wnętrze nie zatęchło pod plandeką którą to troskliwie opatuliłem swoją zabawkę by nic jej nie dokuczało. Zobaczymy, ile wytrzyma plandeka. Poprzednia,- nieco lżejsza, - poddała się po roku operacji promieniowania UV pomimo, że producent zapewniał, że UV może jej naskoczyć.
Miałem, w związku z brakiem hangaru, - zakupić plandekę, jaką stosuje się w przypadku naczep TIR-owskich ale cena spowodowała, że za tą kasę będzie mnie stać co roku kupować nieco "słabszą ale przez 20 lat - co rok nową. Więc niech mnie cmokną......!
Z żeglarskim/marynarskim pozdrowieniem, - a choj!

P.s
Nie wiem, skąd owo - achoj/a choj, - nigdy sie w swojej pracy na morzu z tym nie spotkałem.
Ale spotkałem się z anegdotą z owym wyrazem związaną:
Łazi ceper po Krupówkach i spotyka gazdę; A choj ! - gazdo, - co słychać...?! - zaczyna........!
Na co gazda; - a choj cię to obchodzi.... :oops:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1135 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89 ... 114  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 61 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group