forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 07 gru 2019, 13:06

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 740 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57 ... 74  Następna
Autor Wiadomość

Nabyłam jakieś trzy tygodnie temu Marię Pawlikowską Jasnorzewską
Wojnę szatan spłodził.
Wstrząsająca lektura, krótkie zapiski z jej emigracji i relacja przebiegu śmiertelnej choroby, z której skutków nie zdawała sobie sprawy.
To było takie tragiczne, że sama byłam chora kilka dni.
Obraz pięknej i genialnej Marii, jej dotychczasowe życie i zderzenie z chorobą, czytałam fragmentami przez kilka dni, bo nie mogłam inaczej.
O Marii przeczytałam wszystko, co dostępne, a zaczęłam kilkadziesiąt lat temu po lekturze Marii i Magdaleny i Zalotnicy niebieskiej.
Wtedy byłam zakochana w Magdalenie, ale im więcej wiedzy zdobywałam na temat sióstr, mój entuzjazm słabnął, a miłość przeniosłam na Marię.

Teraz natemat podaje, że
Cytuj:
dziś gdy w podręcznikach zabrakło wierszy Lilki, zachować pamięć o tej wyjątkowej artystce będzie prawdopodobnie o wiele trudniej.
(Wencel smoleński, to dopiero skarb narodowy)

Cytuj:
"Wstydzę się swojego plemienia. Schłopiałe, ogłupiałe, rozpustne prostaki. Możemy śmiało nie żałować, że to się nie rozpanoszyło na cały świat, ale że po łbie chamskim dostało. Polska profesorów krakowskich, Kossaków, Zamoyskich, Tarnowskich, tych typów kochanych Staffa i Boya, pięknych pań, cudownych aktorek to Polska – za to Polska rządowa to jakaś prowincja, to coś tak okropnego, że w gardle mi zasycha, gdy tylko myślę np. o takim Becku i jego żonie w Juracie (), o prywacie w wojsku, () o antysemityzmie brutalnym".
fragment książki

Polecam, ale myślę bezczelnie, że to lektura tylko dla wielbicieli, inaczej będzie tylko zwykłymi, pozbawionymi emocji zapiskami.

Jasnorzewska była grafomanką.

Awatar użytkownika

Cytuj:
"Wstydzę się swojego plemienia. Schłopiałe, ogłupiałe, rozpustne prostaki. Możemy śmiało nie żałować, że to się nie rozpanoszyło na cały świat, ale że po łbie chamskim dostało. Polska profesorów krakowskich, Kossaków, Zamoyskich, Tarnowskich, tych typów kochanych Staffa i Boya, pięknych pań, cudownych aktorek to Polska – za to Polska rządowa to jakaś prowincja, to coś tak okropnego, że w gardle mi zasycha, gdy tylko myślę np. o takim Becku i jego żonie w Juracie (), o prywacie w wojsku, () o antysemityzmie brutalnym".

Krytyczne zdanie o Polakach - skąd my to znamy. I jak widać to nie jest wirus jak grypa, którego się wyleczy antybiotykiem i witaminką jaką. To choroba genetyczna, która w jednym pokoleniu tkwi w nas uśpiona a za kilka jak teraz się pojawia.

No i tu się z Wami Boruchu muszę zgodzić. Bywałem w sytuacjach, gdy zaczynałem gadać po niemiecku by się wstydu za rodaków nie najeść.........!

Awatar użytkownika

Oj nie pan Polar się o tym dowie, niech on się dowie. A ciekawe co pan Polar powie na temat twórczości Pani Pawlikowskiej?

Dotychczas wiemy, że film is to infantylny filmik, który obraża Polaków. Jak jawi się w jego oczach Pani Poetka, osoba z polskich sfer - przecież nie z proletariatu?

Awatar użytkownika

Właśnie czytam.

Obrazek

Szokujący obraz elity amerykańskiej armii, której przyjrzał się jeden z najzdolniejszych reporterów młodego pokolenia.

Generał McChrystal przez współpracowników nazywany był Gwiazdą Rocka, Papieżem, Big Stanem. Kierował operacją wojskową w Afganistanie, prowadząc pełne ekscesów życie, a jego wielkim marzeniem było zostanie celebrytą. Otoczył się ludźmi odjazdowymi, zuchwałymi i bezczelnymi, którzy ponad wszystko kochali władzę i dobrą zabawę. Michael Hastings jeździł z nimi na niebezpieczne patrole i chodził do hotelowych barów, gdzie przy jednym stole popijali wojskowi, szpiedzy i luksusowe prostytutki. Obraz ekipy generała, który Hastings przedstawił w tej książce, wstrząsnął Białym Domem i doprowadził do jednej z najbardziej spektakularnych dymisji w dziejach USA.
Rzeczywistość dopisała do tej historii zaskakujące zakończenie: dziś ludzie McChrystala są ludźmi prezydenta Donalda Trumpa. Dzięki tej książce poznasz Mike’a Flynna, prezydenckiego doradcę ds. bezpieczeństwa narodowego zdymisjonowanego za podejrzane kontakty z Rosją.
Sam Michael Hastings krótko po wydaniu książki zginął w wypadku, którego okoliczności budzą kontrowersje. Pośmiertnie uhonorowano go Norman Mailer Prize za „wybitne dziennikarstwo”.

Na podstawie książki NETFLIX zrealizował film WAR MACHINE – w rolach głównych Brad Pitt i Tilda Swinton.

Awatar użytkownika

Widziałam ten film, po tym jak Pitt zagrał generała wcale nie miałam wrażenia, ze to jest rozrywkowy facet.

Awatar użytkownika

Kupiłem sobie Przewodnik po Kościołach Piotrkowa Trybunalskiego jest zajebisty.

A ja wypożyczyłam Rzeźnika drzew, Pilipiuka.
O Szyszce nie wspomina.

Wystarczy, że po zmianie opcji przy korycie, o Szyszce zacznie wspominać prokurator.........!
Cały czas myślę jak/co zrobić, by społeczeństwo o tym szkodniku nie zapomniało a nawet co rusz następcom przypominali
co by przypadkiem nie "zapomniano" chuja rozliczyć za Puszczę.
Tak mi dopomóż buk i kto tam tylko jest w stanie......... :twisted:

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 740 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57 ... 74  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.