forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 29 mar 2024, 6:39

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 806 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73 ... 81  Następna
Autor Wiadomość
Post: 15 wrz 2020, 13:39 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4687
Bo widzisz Malina. Po pierwsze trzeba wiedzieć czym jest teoria naukowa a czym hipoteza.

A czym jest "prawo" w nauce.

PS. I nie wiem czemu wysnułaś hipotezę, że ja ciebie cytuje? Odnoszę się do gazdy i dziennikarza nie Maliny.
I nie znam żadnego prawa w nauce, że każda głupota musi być cytatem z Maliny, chociaż nie powiem, że ta hipoteza nie wydaje się kusząca. :mrgreen:

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 wrz 2020, 13:55 
Komandor pisze:
Bo widzisz Malina. Po pierwsze trzeba wiedzieć czym jest teoria naukowa a czym hipoteza.

A czym jest "prawo" w nauce.

PS. I nie wiem czemu wysnułaś hipotezę, że ja ciebie cytuje? Odnoszę się do gazdy i dziennikarza nie Maliny.
I nie znam żadnego prawa w nauce, że każda głupota musi być cytatem z Maliny, chociaż nie powiem, że ta hipoteza nie wydaje się kusząca. :mrgreen:

Nie odnosiłam się do twojej wypowiedzi a Iki. Oczywiście, że zdaję sobie sprawę z różnicy, jednak nadal brak dowodów na potwierdzenie, nawet tych "naukowych' bredni.


Na górę
  
 
Post: 15 wrz 2020, 14:16 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4687
Dowodów jest wiele. Można by rzec, że się same pchają. Za to na płaskatą ziemie i brak grawitacji nie ma żadnych. Tylko spekulacje lub brak zrozumienia najprostszej rzeczywistości.

Idę Brzydkie Kaczątko (uć) po wodzie przepędzić nieco. Na dowody na kulistość ziemi na horyzoncie popatrzeć. :lol:

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 wrz 2020, 16:04 
Offline

Rejestracja: 02 wrz 2020, 17:48
Posty: 102
Lokalizacja: Baexem, Netherland
Czarna_Mańka pisze:
Pantryglodytes pisze:
Polecam "Robot" Snerga.


Komandor pisze:
Snerga Wiśniewskiego można z czystym sumieniem wszystko polecić.


A dlaczego?
A dlatego, że nie dość, że Snerg to jeszcze Wiśniewski. A Wiśniewski padł i na drzwiach ponieśli go Świętojańska... ;) A już serio - bo pisał ciekawie, bez tego komunistycznego zadęcia, które widać było /fakt, że w wielu przypadkach konformistycznie/ u jego rówieśników, którzy też parali się science - fiction. "Robot" wprost niesamowity i profetyczny - czyż wszechobecny "Mechanizm" nie jest pierwowzorem internetu?

_________________
"Z agrestu poddanego torturom niejedno da się wycisnąć." S.Lem Cyberiada


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 wrz 2020, 16:25 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
Nie lubię książek które się szybko czyta i jeszcze szybciej zapomina.
Jest trochę takich które pamiętam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 wrz 2020, 19:29 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4687
Sporo. Ale tu trzeba pamiętać. ze to były lata 70. Na tamte czasy Snerg był w naszej rzeczywistość dosyć nietypowy jeśli chodzi o S-F. I chyba nie tylko w naszej. Co prawda może nieco trącić klimatami z Szulkina, szczególnie w "Według Łotra" a nawet z Danikena jak w trzeciej cywilizacji.

Tak wiele takich było i będzie ale tak już jest z literaturą. Stare pomysly, dogrzewane, łączone, kompilowane od nowa.

A osławiony Matrix braci/sióstr Wachowskich to zmarnowany i uproszczony pomysł z Robota. A jednak odniósł sukces. Więc coś w tym pomyśle jest.

PS. I tak szukając sobie w necie, aby nie musieć czytać od nowa i samemu się wysilać (i tak bym nie potrafił) znalazłem całkiem niezłą recenzję Robota.

Nawet o podobieństwie do Matrixa jest z opinią, że Wachowscy/skie spierniczyli temat.

http://slpablos.blogspot.com/2017/05/ro ... snerg.html

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 wrz 2020, 20:13 
Offline

Rejestracja: 28 kwie 2016, 22:42
Posty: 1247
Malina pisze:
Komandor pisze:
Bo widzisz Malina. Po pierwsze trzeba wiedzieć czym jest teoria naukowa a czym hipoteza.

A czym jest "prawo" w nauce.

PS. I nie wiem czemu wysnułaś hipotezę, że ja ciebie cytuje? Odnoszę się do gazdy i dziennikarza nie Maliny.
I nie znam żadnego prawa w nauce, że każda głupota musi być cytatem z Maliny, chociaż nie powiem, że ta hipoteza nie wydaje się kusząca. :mrgreen:

Nie odnosiłam się do twojej wypowiedzi a Iki. Oczywiście, że zdaję sobie sprawę z różnicy, jednak nadal brak dowodów na potwierdzenie, nawet tych "naukowych' bredni.

Znowu "rozmyłaś" temat.
Ale ja pamiętam, co miałam na myśli - otóż Twoje odwoływanie się do szemranych i skompromitowanych autorytetów. Choćby niejakiej Judy Malkovitz, albo jakoś tak. którą zmuszono do odszczekania ponad pięćdziesięciu artykułów naukowych, pod zarzutem manipulacji wynikami.
Nigdy nie odpowiedziałaś wprost. Jeden z userów nawet wyliczał KO. A Ty nic..


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 wrz 2020, 15:17 
Czarna_Mańka pisze:

Oj, nie bądź naiwna.
Ona nie pisze a PRZEPISUJE. Często bez zrozumienia. Nie sprawdza też źródeł tych rzekomych
odkryć i rewelacji.

Dlatego wije się jak piskorz dociskana o odpowiedź na pytanie.
Nie zna tej odpowiedzi.
Po prostu.

ps. pamiętasz jak wykleiła wykres kursu FTSE
jako ilustrację swojej wypowiedzi o kursie GBP? ( też przepisała od kogoś bez zrozumienia)
do tego stopnia ma gęsi rozumek
a majowe/czerwcowe rewelacje o tym, że kryzys się skończył ( zanim się zaczął)
tak sama z siebie to umie tylko bluzgać


Nie stosuję twoich metod.
I co z tym kryzysem przed covidową paniką? Świat się zawalił? Nie, miał się całkiem dobrze. Łącznie z WB, po wyjściu z UE.
Teraz natomiast, wszystkie korporacje pracowały i pracują, dorabiając się rekordowych dochodów, bez przerwy a małe biznesy padają. Czyżby o uwalenie małej konkurencji chodziło? A może przesadzono z ilością drukowanego szmalu i BŚ wiedział co się święci?
A poszła ty do budy, boś nudna. Szukaj moich stron w internecie, bo ci jeszcze wiele do wyszukania zostało, np blog, forum (moje) z większą nawet ilością użytkowników niż tutaj, strona firmy, jeszcze jedno forum na którym piszę jako użytkownik. A nawet na fo swinia, tylko już pod innym nickiem.
Do dzieła droga Dyskurs 2.0 :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Na górę
  
 
Post: 17 wrz 2020, 16:45 
MMM pisze:
Że tak sobie zabiorę głos.
To poszła do budy Malina. Co tu robisz? Won na swoje forum, bloga i inne strony.

Po prostu spłyń, bo każdym zdaniem dowodzisz, że jesteś coraz głupsza, a religie każdej maści ryją łeb.
Jesteś w tym podobna do tej...z USA.

Nie ty mi będziesz wybierać, gdzie, kiedy i co mam pisać. Nie zauważam by to forum było twoim prywatnym folwarkiem jak na razie. Urban ogłaszał po trzecim zlodowaceniu nie będzie banów. :lol: :lol: :lol: Przeliczył się biedny uszaty.


Na górę
  
 
Post: 17 wrz 2020, 16:49 
MMM pisze:
Lewactwo ci zniszczyło konto na TT?
Sama posty lewaków wrzucałaś.

Będę zaglądać, ubaw po pachy :D

A kompromituj się dalej, wolna wola.


Nikt mi nic nie zniszczył. Mam 3 konta, wszystkie aktywne.


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 806 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73 ... 81  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 57 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group