forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 19 kwie 2024, 20:56

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 806 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38 ... 81  Następna
Autor Wiadomość
Post: 09 kwie 2017, 21:26 
AGAFIA pisze:
Wczoraj se zamówiłam
Obrazek

AGAFIA pisze:
A ja lubię czytać, stąd jak wyżej, jakieś pozycje ciekawe?


Widzę, stąd nie mam propozycji.

Adam Barycki


Na górę
  
 
Post: 09 kwie 2017, 21:38 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
A ja mam, akurat z "La stampy" o wyczynach podwładnych Charlesa De Gaulle i jego roli w prowokowaniu tychże, ale cóż po włosku, gugel dale radę.

http://www.lastampa.it/2017/03/16/cultu ... agina.html

Książki są, owszem, tyle że u nas nie są wydawane

Obrazek

Ta akurat, była omówiona w prasie w 2013r


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 kwie 2017, 22:50 
Pan czyta ksiązki..kurcze, niesamowite, tzn. fajnie, że ktoś poza mną i moim Mężem jeszcze się w to bawi...
Magdalena Kozak -polecam. Zacząć od Nocarza.
A i całą serię'' www. '' wprawdzie autor momentami dupy daje,w sensie, że historycznie, ale gdyby tak filmik nakręcić, to klękajcie narody, a i Ciszewski wtedy Oskara ma w kieszeni.


Ostatnio zmieniony 10 kwie 2017, 8:51 przez AGAFIA, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
  
 
Post: 09 kwie 2017, 23:37 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
Wstyd się przyznać, beletrystyka zwłaszcza współczesna mnie męczy a niejednokrotnie irytuje, odpuściłem wiec już dawno temu. Zabawny nieco był proces odchodzenia od tego rodzaju literatury, jak typowy pitekantrop zaczynałem od ostatniej strony, po czym czytałem poprzednią, następnie otwierałem gdzieś w środku i tak po trzech góra piętnastu sekundach "recenzja" (negatywna z reguły) była gotowa.
Jedne z prawie ostatnich pozycji, potraktowanych w ten sposób to "Jesień w Pekinie" Viana i "Nagie życie" Oscara Lewisa, obie pozytywnie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 kwie 2017, 0:11 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 wrz 2014, 23:08
Posty: 3531
Lokalizacja: z tamtąd
ceniących sobie niebanalny humor Tomka Jachimka "handlarzy czasem" polecę

https://www.youtube.com/watch?v=EjTZP_WfPmc

_________________
Lubię ludzi tak, jak herbatę.
W torbie i w gorącej wodzie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 kwie 2017, 7:09 
Offline

Rejestracja: 22 wrz 2014, 17:53
Posty: 10656
Lokalizacja: Czestochowa.
Skoro to prawda, że interesujesz się tematyką wojenną a II wojną światową w szczególności,
proszszsz:

"Okręt" - Lothar-Ginther Buchheim-a.
Dla ciekawości, powieść sfilmowana pod tym samym tytułem..........ja przeczytałem z zainteresowaniem......
A jak Ci się tematyka morska spodoba:
Karol Olgierd Borchardt, - "Szaman Morski".
Jak przeczytasz, daj znać, czy było warto........ :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 kwie 2017, 10:18 
"Okręt" powinien Panią zaciekawić, to cudowna fantastyka. Dowie się Pani, jak wszyscy dobrzy Niemcy zostali haniebnie oszukani przez złego Hitlera i jak bardzo cierpieli z tego powodu. Pan Praktyczny przeczytał i już wie, jak szlachetny był wermacht i jego żołnierze ze swoją rycerską kadrą oficerska, dlatego tak wielkim szacunkiem darzy niemiecki naród z tak wielkim poświeceniem walczący z podłym Hitlerem. Jak już jesteśmy przy fantastyce, którą to, Pani tak uwielbia, to proponuję Pani świetny fanatyczny serial - Nasze matki, nasi ojcowie – a popadnie Pani w podziw dla Niemców, którzy w obronie Żydów tak wytrwale musieli się zmagać z Polakami mordującymi Żydów tak bardzo okrutnie, że łez powstrzymać nie można i szczerej nienawiści dla polskich zbrodniarzy.

Adam Barycki


Ostatnio zmieniony 10 kwie 2017, 10:22 przez barycki, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
  
 
Post: 10 kwie 2017, 10:20 
Arend pisze:
ceniących sobie niebanalny humor Tomka Jachimka


Owszem, humor niebanalny, jednak, Jachimek ma poważną konkurencję u nas na forum w Trybunie Ludu, czy w PiS-dzielcach nasza zguba, nie bez kozery dodam, że w niebanalnym humorze, nasi idą z Jachimkiem łeb w łeb.

Adam Barycki


Na górę
  
 
Post: 10 kwie 2017, 10:25 
Pantryglodytes pisze:
A ja mam, akurat z "La stampy" o wyczynach podwładnych Charlesa De Gaulle i jego roli w prowokowaniu tychże
http://www.lastampa.it/2017/03/16/cultu ...


Jest i różnica, cywilizowany humanista de Gaulle nie tylko nie karał za gwałty i zbrodnie na ludności cywilnej, ale zachętą do gwałtu i zbrodni motywował do walki swoich żołnierzy. Natomiast, morderca Stalin, kazał swoich żołnierzy pochwyconych na gorącym uczynku gwałtu, zabijać na miejscu. No i te wolne media wolnego świata demokracji tak obiektywnie informujące świat analfabetów o tych zbrodniach, to wielka wartość cywilizacyjna wolnego świata demokracji i humanizmu, budząca wielki szacunek u naszej wrażliwej humanistki, Pani Agafi.

Zachwycająca Panią, Pani Agafio, literatura o wampirach, zapewne musi być zachwycająca, niestety, nic Pani nie mogę ciekawego zaproponować, ponieważ już od prawie pół wieku nie miałem czegoś takiego w rękach. Co tu dużo gadać, schamiałem, za wysokie to progi na moje chamskie nogi.

Adam Barycki


Na górę
  
 
Post: 10 kwie 2017, 10:27 
Cytuj:
Zachwycająca Panią, Pani Agafio, literatura o wampirach, zapewne musi być zachwycająca


Zaiste, do oczytanych Pan nie należy. ;)
Wracam do ogrodu.


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 806 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38 ... 81  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 115 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group