forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 29 mar 2024, 8:14

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 806 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66 ... 81  Następna
Autor Wiadomość
Post: 24 paź 2019, 15:01 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:57
Posty: 7657
Lokalizacja: Ballybran, a jakże
Tych, których zaciekawiła książka CISZA BIAŁEGO MIASTA Evy Garcia Saenz de Urturi spieszę poinformować,że 30 października br. wystartuje premierowo w EMPiKu sprzedaż II tomu pt. RYTUAŁY WODY.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 paź 2019, 17:12 
Czarna_Mańka pisze:
Komandor pisze:

O płaskiej ziemi też mądrze prawią różni, piszą, filmiki kręcą... prawda?
[...]
prawdziwi znawcy prawdy przecież wiedzą, ze jednak jest plackiem i leży plackiem na słoniach i wielorybie.



No to ja bym chciała o tym,
bo nie wszystko jest dla mnie jasne. :P

Np. wedle płaskoziemców grawitacji nie ma i nie zlatujemy z placka tylko dlatego, że
ów placek zapierdziela across komos ruchem jednostajnym przyspieszonym
i nas ta oszałamiająca szybkość wciska poniekąd w ów placek

Ile obecnie ( 26 X 2019 ) wynosi prędkość placka na którym mieszkamy?

Ktoś wie?


Czy już ktoś zgarnął tę nagrodę 1 mln dolarów za wyjaśnienie i udowodnienie teorii grawitacji? Szukałam ale jakość nagroda nadal jest dostępna dla chętnego.


Na górę
  
 
Post: 26 paź 2019, 17:22 
Jakoś to nie " jakość " - w kieleckim tak gwarzono ...
Malina weź coś.


Na górę
  
 
Post: 26 paź 2019, 17:23 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 7:47
Posty: 6455
Malina. to opowiedz na manki pytanie czy ktos wie, ja tak przypuszczem.

_________________
Ceń słowa. Każde może być twoim ostatnim. S.J.L. weil...Alle sagten: Es geht nicht. Da kam einer, der das nicht wusste und der es einfach tat.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 paź 2019, 18:00 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4687
Malina pisze:
Czarna_Mańka pisze:
Komandor pisze:

O płaskiej ziemi też mądrze prawią różni, piszą, filmiki kręcą... prawda?
[...]
prawdziwi znawcy prawdy przecież wiedzą, ze jednak jest plackiem i leży plackiem na słoniach i wielorybie.



No to ja bym chciała o tym,
bo nie wszystko jest dla mnie jasne. :P

Np. wedle płaskoziemców grawitacji nie ma i nie zlatujemy z placka tylko dlatego, że
ów placek zapierdziela across komos ruchem jednostajnym przyspieszonym
i nas ta oszałamiająca szybkość wciska poniekąd w ów placek

Ile obecnie ( 26 X 2019 ) wynosi prędkość placka na którym mieszkamy?

Ktoś wie?


Czy już ktoś zgarnął tę nagrodę 1 mln dolarów za wyjaśnienie i udowodnienie teorii grawitacji? Szukałam ale jakość nagroda nadal jest dostępna dla chętnego.


Cytuj:
Decyzją Komitetu Noblowskiego w tym roku Nagrodą Nobla podzieli się trzech fizyków. Połowa nagrody przypadła prof. Rainerowi Weissowi z MIT, a drugą połową podzielili się profesorowie Barry C. Barish i Kip S. Thorne California Institute of Technology. Wszyscy zaangażowani byli w budowę detektora fal grawitacyjnych LIGO, który w zeszłym roku po raz pierwszy zarejestrował to poszukiwane od pół wieku zjawisko fal grawitacyjnych, którego istnienie przewidział Albert Einstein
.

Tak całkiem przy okazji to duże zasługi na tym polu poczynił Polak - prof. Trautman. Niestety pominęli go.

Dostali też 3 mln tzw Super Nagrody Specjalnej.

Odkrycie fal grawitacyjnych stanowi empiryczny dowód na grawitację w ujęciu relatywistycznym

Sam Einstein dostał Nobla za swoje prace w dziedzinie fizyki które się w sumie do teorii grawitacji (zakrzywienia przestrzeni czyli zależności pola tensorowego metrycznego z tensorem energii i pędu....

No trochę bardziej skomplikowana sprawa jest świecie mikro - na poziomie kwantowym.(ale i tu teorię supregrawitacji parę milionów z Super Nagrody naukowcom skapnęło. Ale przecież my twardo po ziemi stąpamy i w jakieś tam kwanty sranty i koty Schrödingera w szafce nie wierzymy.

A Ty moja droga niewiasto Maliną zwana o jakiej to nagrodzie prawisz? kto ją ufundował? Jakie są zasady przyznawania. weryfikacji. Kto jest w komitecie, jury itp?

Manka_Czarna pisze:
Ktoś wie?


jakby ktoś wiedzial to by tę nagrodę dostal. A nie dostal.

Pewnie rzeczy mają przyrodzoną własność naturalną taką by spadać na siebie.

Bo orbit planet już się tym pędem placka wytłumaczyć nie da. Poza tym ten placek, by to działało jak w opisie, musiałby jednostajnie przyspieszać z przyspieszeniem 9,81 m/s2 . (jak zauważyła trafnie C_M) I nawet jakby założyć ze ziemia tylko biblijne kilka tysięcy istnieje to już by placek zapierdzielał z prędkością większą od światła ze hoho a nawet więcej i jeszcze ją z każdą sekundą zwiększał... :lol:

_________________
Obrazek


Ostatnio zmieniony 26 paź 2019, 18:11 przez Komandor, łącznie zmieniany 2 razy

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 paź 2019, 18:04 
Malina przyznaje. Z dupy! :)


Na górę
  
 
Post: 26 paź 2019, 21:54 
Nie, zbyt wiele jest kłamstwa, którym się nas karmi. A jaka jest prawda, być może się przekonają następne pokolenia.
Ja wiem, że nic nie wiem. Ponieważ nie jestem wstanie samodzielnie sprawdzić wszystkiego, będę nadal czekać na prawdę i dowody.
We wszystko wierzą tylko ci, którzy boją się przyznać, że tak naprawdę nie wiedzą i nie są wstanie sprawdzić, więc by czuć się mędrcami, przytakną każdemu pospolitemu kłamstwu bo większość tak twierdzi.
Zbyt wiele jest w tym świecie spraw, których nie ogarniamy a chodzenie na skróty, mi nie odpowiada.


Na górę
  
 
Post: 26 paź 2019, 22:16 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 7:47
Posty: 6455
chyba chcialas powiedziec ze za duzo jest klamstwa ktorym sie nawzajem karmimy? stwierdzenie: ........ktorym sie nas karmi....... brzmi mi na to jakby ktos nas gdzies z zewnatrz karmil klamstwami, a to przecierz my, Ty , Komandor, Agafia i inne wezyry wielkie albo praktyki stare i ja tez......z tym ze ja nie klamie, ja mowie to co mysle majac w dupie przestrogi strategow politycznych podpowiadajacych jak sie zachowac by zjednac sobie jak najwieksza ilosc lemingow. Jesli chodzi o ogarnianie swiata to moj jest prosty, ja jestem najwazniejszy, kazde inne pierdolenie wspolziemcow o wspolnocie,patriotyzmie, przynaaleznosci narodowej, religijnej, powinnosci sie poswiecenia to pierdolenie i gowno po amerykansku bullshit. Pierwszy przyklad z brzegu!? zbieranie pieniedzy na ratowanie zycia ....jak nie zaplacisz masz przechlapane ale ...i to jest najgorsze w ludziach, beda ci pierdolic o tym jak bardzo powinienes kochac ojczyzne, boga i pownienes miec honor. A ja chodze na skroty i oczekuje by mi na moich skrotach polozono chodnik.

_________________
Ceń słowa. Każde może być twoim ostatnim. S.J.L. weil...Alle sagten: Es geht nicht. Da kam einer, der das nicht wusste und der es einfach tat.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 paź 2019, 22:22 
IroB pisze:
chyba chcialas powiedziec ze za duzo jest klamstwa ktorym sie nawzajem karmimy? stwierdzenie: ........ktorym sie nas karmi....... brzmi mi na to jakby ktos nas gdzies z zewnatrz karmil klamstwami, a to przecierz my, Ty , Komandor, Agafia i inne wezyry wielkie albo praktyki stare i ja tez......z tym ze ja nie klamie, ja mowie to co mysle majac w dupie przestrogi strategow politycznych podpowiadajacych jak sie zachowac by zjednac sobie jak najwieksza ilosc lemingow. Jesli chodzi o ogarnianie swiata to moj jest prosty, ja jestem najwazniejszy, kazde inne pierdolenie wspolziemcow o wspolnocie,patriotyzmie, przynaaleznosci narodowej, religijnej, powinnosci sie poswiecenia to pierdolenie i gowno po amerykansku bullshit. Pierwszy przyklad z brzegu!? zbieranie pieniedzy na ratowanie zycia ....jak nie zaplacisz masz przechlapane ale ...i to jest najgorsze w ludziach, beda ci pierdolic o tym jak bardzo powinienes kochac ojczyzne, boga i pownienes miec honor. A ja chodze na skroty i oczekuje by mi na moich skrotach polozono chodnik.


Nic nie zrozumiałeś ale nie jest to dla mnie zaskoczeniem. Nie chce mi się tłumaczyć. I nie przejmuj się, ja tu tylko do piątku.
Ale.... ja przynależę do narodu Polskiego, urodziłam się w Polsce i moim pierwszym językiem jest język polski. Kocham Polskę, jest mi droga, tęsknię za nią i wracam do niej. Nikt Ci nie każe czuć tego co ja ale śmieszny jesteś, gdy mówiąc o Niemcach, mówisz my.


Na górę
  
 
Post: 26 paź 2019, 22:40 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 7:47
Posty: 6455
mowie my w tej czesci Europy......nie mowie my Niemcy ...ja Niemiec a nawet gdyby mi przyszlo do glowy sie uwazac za Niemca to co w tym smiesznego? alez ja sie nie przejmuje ...a wrecz przeciwnie , szkoda ze tylko do piatku..........i mowie szczerze ja czlowiek o dwoch jezykach a nawet trzech w porywach mogl bym twierdzic ze wladam czterema i zawsze (teraz gadam jak kobieta) znajdzie sie ktos kto mi literka wytknie...:)

_________________
Ceń słowa. Każde może być twoim ostatnim. S.J.L. weil...Alle sagten: Es geht nicht. Da kam einer, der das nicht wusste und der es einfach tat.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 806 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66 ... 81  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 50 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group