forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 21:56

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 806 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65 ... 81  Następna
Autor Wiadomość
Post: 23 paź 2019, 17:40 
Komandor pisze:
A ja tam uważam, że jak ktoś łączy marksizm z gender itp, jakiś kulturowy wymyśla to znaczy, że gówno wie zarówno o marksizmie jak i kulturze. Kapitału i innych dzieł nie czytał.
No ale na to nic nie poradzimy bo żyjemy w świecie w którym każda bzdura znajdzie uznanie byle oryginalna była.

A ja polecę inną książkę, która własnie skończyłem: Erik Durschmied - Od Robespierre'a po Chomeiniego Najsenniejszy Rewolucję i Zamachy Stanu,

Polecam zwłaszcza tym co lud za bydło i motłoch ciemny mają. Może i racja ale poczytać jak skończyli ci co podobną rację mieli warto. :lol:

Jeśli tak uważasz, to nie tylko stoisz w miejscu ale wręcz się cofasz. Radzę uzupełnić wiadomości


Na górę
  
 
Post: 23 paź 2019, 17:45 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4687
A czytałaś Marksa? Znasz założenia marksizmu?
Więc nawet jak jest tak jak w tej książce, to nie jest marksizm.

Można co prawda nawet i katolicyzm ateistyczny lub ateizm islamski... :lol:

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 paź 2019, 1:22 
Komandor pisze:
A czytałaś Marksa? Znasz założenia marksizmu?
Więc nawet jak jest tak jak w tej książce, to nie jest marksizm.

Można co prawda nawet i katolicyzm ateistyczny lub ateizm islamski... :lol:

Mowa jest o marksizmie kulturowym, szkole frankfurckiej I korzeniach tej ideologii we Włoszech. Jeszcze raz napiszę, uzupełnij wiadomości zanim będziesz pisał o czymś, o czym nie masz zielonego pojęcia.


Na górę
  
 
Post: 24 paź 2019, 8:56 
Offline

Rejestracja: 22 wrz 2014, 17:53
Posty: 10656
Lokalizacja: Czestochowa.
Co to.......jacyś tacy niedouczeni jesteście....Komandorze...... :lol:
Mam cichą nadzieję, że wiecie choć co to całkowita poprawka........ ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 paź 2019, 9:26 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4687
Najważniejsze, że Ty Malina wiesz o czym piszesz. Szkoła frankfurcka powiadasz? A tak konkretnie kto? Marcuse?
Może Fromm? Ale nawet u nich nie ma nic o gender, mało o LGBT a już na pewno nie ma o zdobyciu władzy za ich pomocą.

A że jakieś powierzchownie oczytane dzieciaki krzyczały kiedyś "Marks, Mao, Marcuse" bo im się ciurlać chciało...? No cóż?
Szczególnie Mao i rewolucja seksualna... ech...

Ale ja nawet temu marksizmowi kulturowemu nie przeczę, że nie istnieje. Nawet wydaniu opisanym w tym dziele. Ja tylko mówie, że jak tak jest to nie jest to już marksizm.

Ten niby marksizm kulturowy to odprysk tego co szkoła frankfurcka wydaliła się siebie i też nie bardzo był o tym o czym w tej książce piszą. Raczej krytykował kulturę masową, która zabija zarówno tę starą ludową. lokalną jak i tę wyższą.
W tej lokalnej, ludowej widział siłę przeciwstawiania się tej kapitalistycznej masowej będącej tylko produktem na sprzedaż i narzędziem tumanienia mas. Wiec akurat odwrotnie jak opisano.

A te włoskie korzenie tej szkoły Frankfurckiej to o co chodzi? O Gramsciego?


O płaskiej ziemi też mądrze prawią różni, piszą, filmiki kręcą... prawda? Musi marksiści kulturowi. Albo nie. Pomyłka. Jak mogłem tak posądzać prawicowych geniuszy z USA o jakiś marksizm.? To jednak marksiści kulturowi uknuli spisek taki, że teraz poprawność polityczna nakazuje mówić, że nie jest plaska i krąży wokół słońca a prawdziwi znawcy prawdy przecież wiedzą, ze jednak jest plackiem i leży plackiem na słoniach i wielorybie.

_________________
Obrazek


Ostatnio zmieniony 24 paź 2019, 11:18 przez Komandor, łącznie zmieniany 2 razy

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 paź 2019, 10:45 
Malina pisze:
Komandor pisze:
A czytałaś Marksa? Znasz założenia marksizmu?
Więc nawet jak jest tak jak w tej książce, to nie jest marksizm.

Można co prawda nawet i katolicyzm ateistyczny lub ateizm islamski... :lol:

Mowa jest o marksizmie kulturowym, szkole frankfurckiej I korzeniach tej ideologii we Włoszech. Jeszcze raz napiszę, uzupełnij wiadomości zanim będziesz pisał o czymś, o czym nie masz zielonego pojęcia.

Marksizm kulturowy, to jak demokracja socjalistyczna w PRL.


Na górę
  
 
Post: 24 paź 2019, 12:46 
older pisze:
Malina pisze:
Komandor pisze:
A czytałaś Marksa? Znasz założenia marksizmu?
Więc nawet jak jest tak jak w tej książce, to nie jest marksizm.

Można co prawda nawet i katolicyzm ateistyczny lub ateizm islamski... :lol:

Mowa jest o marksizmie kulturowym, szkole frankfurckiej I korzeniach tej ideologii we Włoszech. Jeszcze raz napiszę, uzupełnij wiadomości zanim będziesz pisał o czymś, o czym nie masz zielonego pojęcia.

Marksizm kulturowy, to jak demokracja socjalistyczna w PRL.

Nie, mylisz się.


Na górę
  
 
Post: 24 paź 2019, 12:48 
Komandor pisze:
Najważniejsze, że Ty Malina wiesz o czym piszesz. Szkoła frankfurcka powiadasz? A tak konkretnie kto? Marcuse?
Może Fromm? Ale nawet u nich nie ma nic o gender, mało o LGBT a już na pewno nie ma o zdobyciu władzy za ich pomocą.

A że jakieś powierzchownie oczytane dzieciaki krzyczały kiedyś "Marks, Mao, Marcuse" bo im się ciurlać chciało...? No cóż?
Szczególnie Mao i rewolucja seksualna... ech...

Ale ja nawet temu marksizmowi kulturowemu nie przeczę, że nie istnieje. Nawet wydaniu opisanym w tym dziele. Ja tylko mówie, że jak tak jest to nie jest to już marksizm.

Ten niby marksizm kulturowy to odprysk tego co szkoła frankfurcka wydaliła się siebie i też nie bardzo był o tym o czym w tej książce piszą. Raczej krytykował kulturę masową, która zabija zarówno tę starą ludową. lokalną jak i tę wyższą.
W tej lokalnej, ludowej widział siłę przeciwstawiania się tej kapitalistycznej masowej będącej tylko produktem na sprzedaż i narzędziem tumanienia mas. Wiec akurat odwrotnie jak opisano.

A te włoskie korzenie tej szkoły Frankfurckiej to o co chodzi? O Gramsciego?


O płaskiej ziemi też mądrze prawią różni, piszą, filmiki kręcą... prawda? Musi marksiści kulturowi. Albo nie. Pomyłka. Jak mogłem tak posądzać prawicowych geniuszy z USA o jakiś marksizm.? To jednak marksiści kulturowi uknuli spisek taki, że teraz poprawność polityczna nakazuje mówić, że nie jest plaska i krąży wokół słońca a prawdziwi znawcy prawdy przecież wiedzą, ze jednak jest plackiem i leży plackiem na słoniach i wielorybie.


Napiszę wprost, nie wiesz o czym piszesz. Jednym słowem, gowno wiesz.


Na górę
  
 
Post: 24 paź 2019, 13:31 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4687
Oczywiście masz rację, jak z płaską ziemią, którą na silę marksiści i bolszewicy w kulę zamieniają. Taki spisek. Już nawet starożytni bolszewicy tak mieli. Ale ja gówno wiem. I tu przynajmniej się nie mylisz. Serio.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 paź 2019, 14:53 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
Komandor pisze:
Oczywiście masz rację, jak z płaską ziemią, którą na silę marksiści i bolszewicy w kulę zamieniają. Taki spisek. Już nawet starożytni bolszewicy tak mieli.....


W pewnym sensie racja, po co komu taka wiedza? no może na jakie zaliczenie (niekiedy) potrzebna, ZZZ ewent. ZZZZ i tyle.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 806 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65 ... 81  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group