forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 23 kwie 2024, 13:21

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 806 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76 ... 81  Następna
Autor Wiadomość
Post: 18 wrz 2020, 22:10 
Offline

Rejestracja: 22 wrz 2014, 17:53
Posty: 10656
Lokalizacja: Czestochowa.
Ale bałaganik masz niczym u mnie....!
Ale ja to chłop jestem a to mnie tłumaczy.
Tylko po cholerę tyle zegarów......przecież one uświadamiają upływ czasu...?
I trza je non-stop odkurzać :roll:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 wrz 2020, 23:26 
Offline

Rejestracja: 22 wrz 2014, 17:53
Posty: 10656
Lokalizacja: Czestochowa.
Spokojnie. :lol:
Mam uczulenie na kurz..a właściwie na jego usuwanie więc wszędzie widzę ten problem.
Chodzi między innymi o to, że odkurzając, zawsze coś zrzucisz/potłuczesz - tak przynajmniej zawsze kończyło się to u mnie, gdy żona brała się za usuwanie tego syfu. Cisza, cisza.....i nagle brzdęk.....wazonik na ziemi.
To jak mam mieć inaczej..?! :lol:

No! - teraz już w kojkę bo jutro na grzyby....!
Pozdrowionka.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 wrz 2020, 6:41 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 22:22
Posty: 678
Wlasnie skonczylem "50 Reasons People Give for Believing in a God" (50 powodow ktore ludzie podaja jako powod wiary w boga) autor Guy P. Harrison. Tytul objasnia co jest w srodku. Bardzo przystepna ksiazka, napisana prostym, zrozumialym jezykiem. Autor w delikatny i logiczny sposob wyjasnia dlaczego wszystkie 50 najczesciej podawanych powodow na wiare w bogow/boginie jest do niczego. Niestety nie wiem czy ksiazka ta jest dostepna w jezyku polskim. Jezeli jest to polecam wszystkim teistom, ateistom oraz agnostykom.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 wrz 2020, 8:26 
Offline

Rejestracja: 22 wrz 2014, 17:53
Posty: 10656
Lokalizacja: Czestochowa.
Może i ta książka ma swoją wartość. Ja jednak wychodzę z założenia, że w zasadzie, w miarę inteligentnemu człowiekowi, nie potrzeba tłumaczyć, dlaczego religia to stek bzdur.
Wystarczy bowiem nieco pomyśleć i zastanowić się nad opisywanymi w Biblii czy innej lekturze tego typu - faktami a samemu można dojść do takich wniosków.
Należy się jedynie "zaopatrzyć" w odrobinę zdrowego rozsądku no i posiadać jakie -takie - wykształcenie.
No bo jak można wierzyć w bogów/boginie a juz nie wierzymy....np. - w krasnoludki ?!
A przecież dowody na istnie jednych i drugich są podobne..........czyż nie ?! :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 wrz 2020, 9:19 
tak, że - czy także? :)


Na górę
  
 
Post: 20 wrz 2020, 12:58 
No właśnie.


Na górę
  
 
Post: 22 wrz 2020, 7:06 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 22:22
Posty: 678
stary praktyk pisze:
Może i ta książka ma swoją wartość. Ja jednak wychodzę z założenia, że w zasadzie, w miarę inteligentnemu człowiekowi, nie potrzeba tłumaczyć, dlaczego religia to stek bzdur.
Wystarczy bowiem nieco pomyśleć i zastanowić się nad opisywanymi w Biblii czy innej lekturze tego typu - faktami a samemu można dojść do takich wniosków.
Należy się jedynie "zaopatrzyć" w odrobinę zdrowego rozsądku no i posiadać jakie -takie - wykształcenie.
No bo jak można wierzyć w bogów/boginie a juz nie wierzymy....np. - w krasnoludki ?!
A przecież dowody na istnie jednych i drugich są podobne..........czyż nie ?! :D


Nie jest do konca prawda ze ludzie religijni to same imbecyle, i twierdzenie ze "w miarę inteligentnemu człowiekowi, nie potrzeba tłumaczyć, dlaczego religia to stek bzdur" nie jest prawdziwe. Wsrod wyznawcow roznych religii znajdziemy ludzi wszelkiej masci i roznorodnego wyksztalcenia, i zdecydowanie nie mozna im wszystkim zazucic braku inteligencji. Faktem jest oczywiscie, ze spoleczenstwa bardziej swieckie sa lepiej wyksztalcone, a te bardziej religijnie juz mniej, to nie mozna jednak zalozyc ze gdyby czlonkowie najnizszych klas z biednych krajow (ktorzy sa religijni) nie byli statystycznie wyzej niz sa obecnie, gdyby dano im mozliwosc nauki. Oni sa czesto inteligentni, jednak nieco inaczej. Jest np. tak, ze ludzie wierzacy, ktorzy sa bardziej wyksztalceni, sa lepsi w wytlumaczeniu swojej wiary, i jako ze posiadaja duzy zasob wiedzy, to swoje argumenty sa w stanie przedstawic w bardzo logiczny sposob. Niestety, stosuja inne standardy logiki w stosunku do swojej wiary a inne np. w pracy. Obejzalem wiele debat czolowych religijnych apologetow z ludzmi nauki i mosze Ci powiedziec, ze niktorzy obroncy religii sa wrecz blyskotliwymi mowcami. Niestety, zwyczajnie brakuje im przekonywujacych (zdaniem nas, nie wierzacych) argumentow. Generalnie, ich tok rozumowania najczesciej sprowadza sie do tego, ze skoro czegos jescze nie wiemy (np. co spowodowalo ze nasz wszechswiat zaistnial w argumencie kosmologicznym) to sprawca tego mosial byc bog. Czyli stosuja klasyczny juz argument "god of gaps" czyli bog szczelin (ktorych jeszcze nie wypelnila nauka).
Jako ze przewazajaca wiekszosc ludzi na swiecie jest czlonkami jakiejs religii (czasami z wlasnej woli a czasami z przymusu, jako ze w ponad dziesieciu krajach ateizm moze nadal byc karany smiercia), wiedza z tego rodzaju ksiazek okazuje sie czesto bardzo przydatna. Czy to na jakiejs imprezie rodzinnej, czy to w pracy w rozmowie z kumplami, czy to na ulicy w konfrontacji z jakims propagatorem jedynie slusznej religii ktorych u nas czasem mozna spotkac, albo wtedy gdy np. do drzwi zapukaja swiadkowie jehowy (W USA tez chodza). Mozliwosci jest wiele. Do tego lubie te tematy, wiec lacze przyjamne z praktycznym...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 wrz 2020, 8:00 
Offline

Rejestracja: 10 wrz 2014, 8:29
Posty: 638
Ewentualnie, według rady Samuela Langhorna Clemensa, można nie dyskutować z idiotami :-)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 wrz 2020, 9:42 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4689
Zgadzam się ze Stevem.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 wrz 2020, 11:52 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 14:18
Posty: 4718
Lokalizacja: 5800 od domu
A ja to myślę co u mnie trzęsienie ziemi było, a to Komandor z przedmówcą się zgadza. :lol:

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 806 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76 ... 81  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 64 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group