forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 16 kwie 2024, 18:54

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 806 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 81  Następna
Autor Wiadomość
Post: 30 mar 2015, 21:18 
Kto Wiecha nie czytał, nie pojmie specyficznej poezji nie tylko jego :D
A tak a propos... Kto nie ukatrupił paru niewinnych sarenek i jeląków (lub nie marzył o tym), prawdopododobnie nie zachwyci się "Snajperem" tak w obrazie, jak i piśmie...

Polecam "Wielkie solo Antona L." Herberta Rosendorfera (na starym forum tez polecałam).
Po latach... wielu... co najmniej dwudziestu kilku, postanowiłam do lektury wrócicić, celem zweryfikowania wrażeń.
No, i jest nieźle, albo i lepiej!


Na górę
  
 
Post: 31 mar 2015, 10:13 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 17:09
Posty: 7784
Lokalizacja: z czeluści piekielnych
betą pisze:
A ja własnie zakończyłam czytanie ostatniej części ,, Pan Lodowego Ogrodu,,


Zawiera opis, jak zrobić loda w ogrodzie?! Betą, jesteś perwers! :lol:

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 31 mar 2015, 14:35 
Cytuj:
Potwierdzono ponad 160 trafień***
Zginął po zakończeniu wojny, prozaicznie, z rąk szaleńca.


Szaleniec zabił tylko jednego, normalnego snajpera.


Na górę
  
 
Post: 31 mar 2015, 18:20 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 wrz 2014, 23:08
Posty: 3530
Lokalizacja: z tamtąd
znaczy że co, samobója strzelił?

_________________
Lubię ludzi tak, jak herbatę.
W torbie i w gorącej wodzie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 31 mar 2015, 19:53 
Offline

Rejestracja: 27 wrz 2014, 4:25
Posty: 764
st1111 pisze:
Ja ostatnio czytałem gazetkę z Biedronki-pasjonująca lektura polecam.



Niech bedzie pochwalony Panie Sfiniak !

Nie chce sie podlizywac ale zawsze uwazalem Pana za Wielkiego Polaka i Wielkiego Intelektualiste.
I z przyjemnoscia zauwazem ze sie nie pomylilem !!!!
AMEN


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 31 mar 2015, 20:44 
Offline

Rejestracja: 04 lut 2015, 20:13
Posty: 569
ksionc pisze:
Zawiera opis, jak zrobić loda w ogrodzie?! Betą, jesteś perwers! :lol:


Niech to ktoś za ogrodzenie wyprowadzi.



Polecam „Samotność 12” Arsena Riewazowa.
Proszę się nie sugerować zamieszczonymi w necie recenzjami, które klasyfikują tę książkę jako kryminał. To ordynarna klasyfikacja, która nie ma zbyt wiele wspólnego z treścią tej pozycji.
Nawet nie próbuję zmierzyć się z tym, co ubrała w słowa Rossijskaja Gazieta: "Liczne i stosowne ukłony w stronę Eco i Reverte, historyczna i geograficzna egzotyka, aktualne dowcipy, rozpoznawalne typy bohaterów i karkołomny zwrot akcji na zakończenie - jednym słowem wszystkie elementy doskonałej europowieści".

To powieść z tych, których lektury odłożenie powoduje u czytelnika wrażenie tortury.
I z każdą przeczytaną stroną i zbliżaniem się do końca narasta smutek, że ta cudowność się skończy.


PS. Podczas lektury „Samotności 12” przypomniała mi się „Radosna twórczość” Jerzego Afanasjewa, którą też polecam.

PS 2. Do st1111 – po długiej walce z sobą sięgnąłem po „Kolor Magii”. Sumiennie przeczytałem do ostatniej strony. I na tym zakończę swoją przygodę z twórczością Terry’ego Pratchetta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 kwie 2015, 5:37 
To nie ona.


Na górę
  
 
Post: 01 kwie 2015, 10:22 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:15
Posty: 16796
Tymoteusz pisze:

PS 2. Do st1111 – po długiej walce z sobą sięgnąłem po „Kolor Magii”. Sumiennie przeczytałem do ostatniej strony. I na tym zakończę swoją przygodę z twórczością Terry’ego Pratchetta.


Fakt nie każdemu taka literatura będzie się podobać.

Natomiast miłośników prozy obrazkowej chciałbym powiadomić że warto sprawdzić skrzynki pocztowe bo rozsyłają najnowsze Biedronkowe wydanie świąteczne.Napatrzyłem się do syta.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 kwie 2015, 10:28 
Do Pratchetta, to trzeba trochę mózgu posiadać, a także umieć się uśmiechnąć, najlepiej z siebie się pośmiać- ten typ humoru...
Obrazek


Na górę
  
 
Post: 14 maja 2015, 15:40 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 wrz 2014, 11:32
Posty: 8281
Lokalizacja: zza wrót
Obrazek

Jak to oglądam w portalu „Dolny Śląsk na fotografii ”, od razu mi się to kojarzy z kryminałem Marka Krajewskiego „Widma w mieście Breslau ”.

Poza tym o Eberhardzie Mocku jest dużo do poczytania,bo : Śmierć w Breslau,Koniec świata w Breslau,Festung Breslau,Dżuma w Breslau.

Olderowi polecam dwie współczesne powieści kryminalne,z akcją w Gdańsku,pt.Aleja Samobójców,Róże Cmentarne

_________________
Nie bierzcie życia tak poważnie i tak nie wyjdziecie z niego żywi.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 806 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 81  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group