forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 21:00

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 806 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 76, 77, 78, 79, 80, 81  Następna
Autor Wiadomość
Post: 24 maja 2021, 18:58 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4687
Nie kolego. Mentalności narodu tak łatwo wyplenić się nie da. Wieki przekonania o swojej wyższości i pogardy dla innych również.

I tak jak na nas ciąży ta przaśna katolicka i pozaborczą przeszłość tak podobnie przeszłość i wielowiekowe przekonania ciążą na Niemcach.
Na to za mało jednego dwóch pokoleń.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 maja 2021, 19:18 
Offline

Rejestracja: 07 mar 2021, 12:50
Posty: 307
IroB pisze:
ja tylko twierdze ze to tak znienawidzone spoleczenstwo na przestrzeni lat od 1945 do dzisiaj dokonalo najwiekszej przemiany


No i gadaj z durnym, w tym rzecz, że nie, nie dokonało żadnej przemiany, ani mniejszej ani większej, nauczyli się tylko publicznie trzymać pyski na kłódkę. Wychodzi, że Niemców znasz tylko z widzenia.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 maja 2021, 19:40 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 wrz 2014, 23:08
Posty: 3522
Lokalizacja: z tamtąd
Hamlet pisze:
. Wychodzi, że Niemców znasz tylko z widzenia.


I to tylko przez optykę celowniczą :mrgreen: :mrgreen:

kończę trzecią część "Sybirpunka" Miszy Gołkowskiego. Może żadne dzieło ale czyta się przyjemnie. Szczelaniny, pościgi, cyborgi i ruskie oligarchy. No i dupa urodziwa, bo jak bez dupy urodziwej.

_________________
Lubię ludzi tak, jak herbatę.
W torbie i w gorącej wodzie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 maja 2021, 20:05 
Offline

Rejestracja: 28 kwie 2016, 22:42
Posty: 1247
Hamlet pisze:
IroB pisze:
ja tylko twierdze ze to tak znienawidzone spoleczenstwo na przestrzeni lat od 1945 do dzisiaj dokonalo najwiekszej przemiany


No i gadaj z durnym, w tym rzecz, że nie, nie dokonało żadnej przemiany, ani mniejszej ani większej, nauczyli się tylko publicznie trzymać pyski na kłódkę. Wychodzi, że Niemców znasz tylko z widzenia.

Coś w tym jest!
Zdarzyło mi się razy co najmniej kilka, gdy bywając w domach Niemców i Austriaków deklarujących
tzw. prawomyślność, oraz pełne poparcie dla idei UE, widziałam artefakty świadczące o tym, że aktywnie uczestniczyli w rabowaniu dzieł sztuki z terenów okupowanych przez III Rzeszę.
Nigdy nie udałoby się udowodnić przestępstwa, ofc. Zawsze było coś w spadku bez śladu pochodzenia, albo aukcji z niewiadomego źródła. Zawsze to był jakiś niewielki element dekoracyjny, najczęściej z barokowych ołtarzy.
Niektórzy prawdopodobnie rzeczywiście nie mieli świadomości, w jaki sposób dany artefakt został pozyskany. Ale co do niektórych można mieć poważne podejrzenia. Tylko trzeba to jeszcze odowodnić.
A niby jak, gdy dowody swego czasu poszły z dymem?
Albo może oni faktycznie się nawrócili?
Kilku z nich skłonna jestem uwierzyć.
Nikogo jednak nie chcę potępić. Bo może nie znam całej historii.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 maja 2021, 20:56 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4687
IroB pisze:


taaak, taaaak, kurwa!!!! komandor, czy ja neguje zbrodnie lat trzydziesci trzy , czterdziesci piec?!!!! ja tylko twierdze ze to tak znienawidzone spoleczenstwo na przestrzeni lat od 1945 do dzisiaj dokonalo najwiekszej przemiany .......moze niepotrzebnie:) przecierz moglibysmy pozostac chocby homofobami :) sorry komandor, ale uwazam ze twoje widzenie Niemcow jest cztero pancerne....nie nalewaj mu do pelna, Niemiec z pelnego rozleje.


Jeszcze odniosę się do tego co pogrubione. A przecież (w domyśle jak Polacy zacofani) moglibyśmy (my Niemcy w domyśle) pozostać homofobiami, rasistami itd

Zapytam i oczekuję takiej szczerej i głębokiej refleksji> takiej z naszej jaźni przepastnej i z głębi duszy.

A NIE JESTEŚMY??? MY POLACY I MY NIEMCY?

To sobie zadajmy pytanie jak się byśmy poczuli (lub już czuliśmy) jak nasza ukochana córeczka, wnuczka, z którą wiązaliśmy tyle nadziei ubrana w burkę przeprowadziła śniadego islamistę z Senegalu z kozą na postronku i ogłosiła na dodatek, że jest muzułmanką teraz i zaczęła walić na dywaniku pokłony.

To żebyśmy nie wygnali, nie pobili, nie wyklęli a uśmiechnęli się kwaśno i pogodzili z jej wyborem nie oznacza, że nie czulibyśmy zawodu, rozczarowania. Nawet jak po latach byśmy to w pełni zaakceptowali.
Podobnie jakby syn, co miał być kontynuatorem rodu, rodzinnych tradycji, z którym wiązaliśmy nadzieje na wnuki ogłosił, ze lubi chłopców albo jest jakieś inne Querr.
Nawet jak na forach różniastych głosilibyśmy swoje umiłowanie dla LGBT, nawet paradach poparcia brali udział by nas to bodło, Ukłuło. Nie czylibyśmy żalu maskowanego uśmiechem i akceptacją.
Nie wierzę aby ktoś z nas w wyżej wymienionych (ale i innych podobnych) przypadkach się radował i pochwal był dumny z tych powowdów.

Tak dziecko, marzyłem o lat o tym byś była lesbijską, gejem, Och jak się cieszę ze wyszłaś za czarnego muzułmanina z buszu. O kozę nawet ma! Jak ci do twarzy (hehehe) w tej burce czy nikabie.
Marzyłem by mieć drugiego syna zamiast synowej. Dobrze gotuje chociaż?

Jak ktoś mi powiem że nie nie czuł by żalu, zawodu, smutku a może nawet i złości a radość i dumę jak powyżej to skłamie, oszukuje sam siebie albo jest jakimś ewenementem.

Bo nawet pogodzenie się nie oznacza pełnej akceptacji. Jak pogodzenie się z utratą innych marzeń, bliskich, nadziei. Bo można pogodzić się np. ze śmiercią dziecka w wypadku ale trudno to zaakceptować ( w znaczeniu aprobaty). Pochwalać. Cieszyć się.

_________________
Obrazek


Ostatnio zmieniony 25 maja 2021, 21:23 przez Komandor, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 maja 2021, 21:11 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 7:47
Posty: 6455
my ludzie jestesmy wszyscy tacy sami.........tyle ze w roznym procencie skladowych.


https://www.youtube.com/watch?v=UiYGX4Wbgtc

_________________
Ceń słowa. Każde może być twoim ostatnim. S.J.L. weil...Alle sagten: Es geht nicht. Da kam einer, der das nicht wusste und der es einfach tat.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 gru 2022, 20:57 
Offline

Rejestracja: 07 lis 2022, 22:36
Posty: 15
Mam pytanko: Czy ktoś z forumowiczów czytał książkę Rafała Betlejewskiego " 365 lekcji religii dla całej rodziny, która chce się wyzwolić". Chciałbym porady, czy warto zainwestować stówkę w tę książkę.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 gru 2022, 21:52 
Offline

Rejestracja: 03 maja 2021, 16:25
Posty: 279
Czytałam, mnie nie musiał przekonywać, bo nigdy nie byłam katoliczką. Ale ogólnie książka jest świetna, szczególnie dla ludzi, którzy chcą się wyzwolić z kościelnych bredni.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 gru 2022, 9:08 
Offline

Rejestracja: 07 lis 2022, 22:36
Posty: 15
Dzięki za podpowiedź. Od "zawsze" byłem przekonany... że to ściema! Mam w otoczeniu kilka osób którym niewiele trzeba żeby puknąć się w czoło. Sam chętnie przeczytam i "popracuję" nad masą krytyczną :-))))


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 sty 2023, 20:46 
Offline

Rejestracja: 05 mar 2021, 16:40
Posty: 313
Krzesimir Dębski, znany kompozytor, przez całe życie żył w cieniu rzezi wołyńskiej. Jego rodzice cudem uratowali się z pogromu, jaki urządzili Ukraińcy z UPA we wsi Kisielin i okolicach, gdzie zginęło okrutną śmiercią kilkudziesięciu Polaków. Relacje świadków tej rzezi, w tym rodziców Krzesimira Dębskiego, są wstrząsającym świadectwem ludobójstwa.

Od wydawcy:

Był 11 lipca 1943 r., Krwawa Niedziela na Wołyniu. W tym dniu nacjonaliści z Ukraińskiej Powstańczej Armii wtargnęli do domów i kościołów w wołyńskich miastach i wsiach, by pozbijać Polaków zebranych na sumach. Napadli też na kościół w Kisielinie, gdzie na mszę poszli moi rodzice. Ta niedziela była dniem rozpoczynającym masakrę. Wcześniej zdarzały się mordy, ale od tej niedzieli zaczęła się rzeź.

Urodziłem się dziesięć lat później, jednak kolejne godziny 11 lipca 1043 r. znam z relacji rodziców, jakbym sam je przeżył. Mama z ojcem uciekli z pogromu. Ukraińcy jednak porwali i zabili mojego dziadka i babcię. Po latach poszukiwań spotkałem ich mordercę.

Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 806 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 76, 77, 78, 79, 80, 81  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 62 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group