forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 29 mar 2024, 12:21

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65 ... 87  Następna
Autor Wiadomość
Post: 25 maja 2018, 22:32 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 14:18
Posty: 4718
Lokalizacja: 5800 od domu
Folia i muchozol na piętnaście minut.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 maja 2018, 10:59 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 wrz 2014, 11:32
Posty: 8281
Lokalizacja: zza wrót
korbaczeska pisze:
Moje róże juz obsiadły mszyce znacie jakis dobry sposób żeby je wypędzić i nie zniszczyć pączków?


karate zeon opryskiwanie

_________________
Nie bierzcie życia tak poważnie i tak nie wyjdziecie z niego żywi.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 maja 2018, 11:34 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:57
Posty: 7657
Lokalizacja: Ballybran, a jakże
Jest też coś Substrala o wdzięcznej nazwie : NA MSZYCE, sąsiad bardzo chwalił.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 maja 2018, 12:28 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 wrz 2014, 1:12
Posty: 6422
Lokalizacja: Mokolodi - Okavango
Chemia jest bardzo dobra na raka (taka choroba, gdyby ktoś nie wiedział) ;)
Na warzywa, owoce i kwiaty przeciw mszycom stosuje się równie skuteczny środek, jakim jest popiół.
Nie cisnę tym razem kitu. Stosujemy od wielu lat na pomidory. Po oprószeniu gałązek popiołem znikają
jak sen złoty. Metoda ma wady, bo popiół z grilla brudzi ręce, zabieg trzeba powtarzać po każdym deszczu
oraz najgorsza - ten popiół (drzewny) jest za darmo :|

_________________
Kobieta mnie bije - nigdy nie należy wierzyć informacjom niezdementowanym.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 maja 2018, 13:36 
Offline

Rejestracja: 22 wrz 2014, 17:53
Posty: 10656
Lokalizacja: Czestochowa.
No nie wiem:
Karkówka kosztuje, grilla za darmo też ci nie dadzo. Chyba, że Irek z wystawki załatwi.
O mydle do mycia nie wspomnę..... :oops:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 maja 2018, 14:12 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 wrz 2014, 1:12
Posty: 6422
Lokalizacja: Mokolodi - Okavango
stary praktyk pisze:
No nie wiem:
Karkówka kosztuje, grilla za darmo też ci nie dadzo. Chyba, że Irek z wystawki załatwi.
O mydle do mycia nie wspomnę..... :oops:
A ja wiem! Gdy kupiłem dom, w piwnicy stał stary i nieużywany zbiornik hydroforu.
Przeciąłem go szlifierką kątową i zamontowałem dwa zawiasy. Część (mniejsza) robi
za jego pokrywę. Deszcz, czy koniec grillowania. Ten zbiornik po starym hydroforze
używamy jako grill od około dwunastu lat i jest nawet na mapach w Google Earth :P

_________________
Kobieta mnie bije - nigdy nie należy wierzyć informacjom niezdementowanym.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 maja 2018, 14:48 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
stanax pisze:
Chemia jest bardzo dobra na raka (taka choroba, gdyby ktoś nie wiedział) ;)
Na warzywa, owoce i kwiaty przeciw mszycom stosuje się równie skuteczny środek, jakim jest popiół.
Nie cisnę tym razem kitu. Stosujemy od wielu lat na pomidory. Po oprószeniu gałązek popiołem znikają
jak sen złoty. Metoda ma wady, bo popiół z grilla brudzi ręce, zabieg trzeba powtarzać po każdym deszczu
oraz najgorsza - ten popiół (drzewny) jest za darmo :|



Nie twierdzę, że tak nie jest. Jest jeszcze inna metoda. Przygotowuję się miksturę z pokrzyw. Tzw gnojówka. Śmierdzi podobnie. Kisi się to w wiadrze zalane wodą przez dwa tygodnie. Potem odcedza zawartość i miesza z wodą. Tym opryskuje się drzewka, kwiaty i podobno mszyca kitę odwala. Nie pamiętam tylko jakich proporcji trzeba użyć aby toto zadziałało. Wyżej przygotowaną gnojówkę można również stosować jako nawóz do roślin. Dolewać do konewki z wodą.

Miłośnicy ekologii zachwalają ale ja mam wątpliwości. Kiedyś też stosowałem i się zawiodłem. Ale, jak to mówią - kto nie próbuje ten w Rawiczu nie siedzi.

Osobiści moja wiara jest w środki chemiczne, czyli na mszyce Karate Zeon 050 CS. Skuteczny również na śmietki, stonki i wszystko co żyje. A kto nie lubi, np teściowej to do herbatki można dolać. Nie zejdzie, ale zesrać zesra się na pewno. Zemsta za utrudnianie życia jak się patrzy. Do zwalczania grzyba na pomidorach ( zaraza ziemniaczana), mączniak rzekomy na ogórkach polecam amistar, lub miedzian. Oprysk czynić średnio raz w tygodniu i każdorazowo po deszczu. Nie sadzić pomidorów bezpośrednio w bliskości ogórków ani w pobliżu ziemniaków. Nawet jeżeli są u sąsiada. Zjebać sąsiada, kiedy posadzi którąś z tych roślin obok naszej plantacji. Dać w łeb grabiami, albo zakraść się cichcem nocą i leguralnie urządzić sobie na jego plantacji ogórków, bądź innej rośliny warzywnej koński tor z przeszkodamy.
:mrgreen:

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 maja 2018, 15:03 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 wrz 2014, 1:12
Posty: 6422
Lokalizacja: Mokolodi - Okavango
Boruch pisze:
[...] Zjebać sąsiada, kiedy posadzi którąś z tych roślin obok naszej plantacji. Dać w łeb grabiami, albo zakraść się cichcem nocą i leguralnie urządzić sobie na jego plantacji ogórków, bądź innej rośliny warzywnej koński tor z przeszkodamy.
:mrgreen:
Żyd ajaj ajwaj, po prostu polski pejsaty żyd :lol:

_________________
Kobieta mnie bije - nigdy nie należy wierzyć informacjom niezdementowanym.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 maja 2018, 17:41 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 paź 2014, 16:51
Posty: 4286
Z grillem bedzie problem. Podpowiedziano mi sposoby domowe w tym gnojówkę z pokrzyw ale nie chce mi sie czekać dwa tygodnie, spróbuje przez weekend wodą z ugotowanej cebuli a jak nie odpadną to kupie tego zena, czy inny specyfik, moze nie popali pąków.
Pamietam tez, jak mój stary siadał na działce pod węgierką i palił jednego popularnego za drugim twierdząc ze okadza drzewko bo to wytruje mszyce :lol: Może tylko tak ściemniał.

_________________
Ave Seitan!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 maja 2018, 18:58 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
Nie popali Pani Korbaczeska. Ja stosuję i pryskam wszystko, warzywa i rośliny ozdobne, w tym róże. Wystarczy tylko przestrzegać zaleceń na opakowaniu. To wystarczy. Ja nawet naginam trochę zapisane proporcje i zawsze dodaje kropelkę więcej środka. Tak żeby mieć pewność większą, że zaraz kitę odwalą. Nie mam litości. Jeszcze mi się nie zdarzyło aby coś się uszkodziło spaliło. W każdym opakowaniu znajduje się pojemniczek z podziałką na środek.

Jak komuś zależy na warzywach, które nie są traktowane chemią, to może sobie sypać popiół abo co inszego robić, ale kwiatki, krzewy?

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65 ... 87  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 54 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group