forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 29 mar 2024, 7:36

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 557 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 ... 56  Następna
Autor Wiadomość
Post: 16 sty 2018, 1:32 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 19:14
Posty: 1125
Wróćmy jeszcze do działań elementarnych tj. do wiązania i sprzecznego z nim oddziaływania.
Zauważmy pewną zależność. Ciała A, B oddziałujące ze sobą z siłą S, są ze sobą związane siłą S. Ciała A, B związane ze sobą siłą S, oddziałują ze sobą z siłą S.
Tzn. cokolwiek oddziałuje ze sobą jest związane tym oddziaływaniem, cokolwiek jest związane ze sobą, oddziałuje w tym wiązaniu.

Wyobraźcie sobie 1000 ciał oddziałujących ze sobą kolejno z pewną siłą.
Czy rozumiecie już, że te 1000 ciał stanowi przewód?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 sty 2018, 8:41 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
krystkon pisze:
Wróćmy jeszcze do działań elementarnych tj. do wiązania i sprzecznego z nim oddziaływania.
Zauważmy pewną zależność. Ciała A, B oddziałujące ze sobą z siłą S, są ze sobą związane siłą S. Ciała A, B związane ze sobą siłą S, oddziałują ze sobą z siłą S.
Tzn. cokolwiek oddziałuje ze sobą jest związane tym oddziaływaniem, cokolwiek jest związane ze sobą, oddziałuje w tym wiązaniu.

Wyobraźcie sobie 1000 ciał oddziałujących ze sobą kolejno z pewną siłą.
Czy rozumiecie już, że te 1000 ciał stanowi przewód?


Co za przewód? doktorski?
Skoro tysiąc ciał stanowi przewód to tysiąc jeden co stanowi? tamę? dziurę?
Czyżby chodziło panu o oddziaływania seksualne?
A może co nieśmiało podejrzewam chodzi o struktury emergentne? tyle że pan ich tak nie nazywasz, doprawdy nie pojmuję.

Widzi pan te pańskie abstrakcje, dogmaty, aksjomaty, przypowieści, emocje, stwarzają niesamowite zamieszanie z którego tak naprawdę nic nie wynika, chyba że dla pana coś one znaczą, ze światem realnym nie ma to zupełnie nic wspólnego, świat ma pańskie abstrakcje, wyrazy, dowody gdzieś, żeby nie rzec w dupie.

Nie chcę by odebrał pan to jako prześmiewczą krytykę "pańskich" przemyśleń, zamiast tego wolałbym by pan pojął że pański system nerwowy jest w gruncie rzeczy taki sam jak u każdego zwierzęcia które go posiada, to tylko emergentna struktura która to rodząc się nie dostaje w spadku po przodkach zupełnie nic, prócz skomplikowanej struktury.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 sty 2018, 9:22 
Jak to mówią ekwilibrystyka z której chuj wynika.

Wiesz Pan Panie Panty co dla mnie jest rzeczą bardziej niepojętą, niż przemyślenia Kryśki?
To, że Panu próbują płacić kopiejkami sami zgarniając nienależne profity w koronach. I jeszcze uważają, że to zajebiście śmieszne.
Kwanty, kwarki, kwazary, koniunkcje, struktury emergentne to przy tym abecadadło.


Na górę
  
 
Post: 16 sty 2018, 9:50 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 19:14
Posty: 1125
Emergencja (łac. emergo – wynurzam się) – powstawanie jakościowo nowych form i zachowań z oddziaływania między prostszymi elementami. Przykładem takiego zjawiska jest proces myślenia, powstający z interakcji pomiędzy wieloma neuronami w ludzkim mózgu (choć żaden neuron nie jest sam z siebie zdolny do myślenia).

Panie małpa Pan spojrzy na ten fałszywy opis. Pan rozumiesz, że jeśli 1 neuron nie myśli to 1.000.000.000 też nie ma prawa myśleć? To, że czynność staje się złożona dzieki złożonej strukturze ciała nie zmienia charakteru tej czynności. Jeśli mózg myśli to każdy neuron myśli. Pan błędnie zakładasz, że po przodkach dzoedziczymy tylko ciało, tak samo dziedziczymy czynności. Jak wygląda dziedziczenie czynności Pan możesz zaobserwować przy zderzeniu kul na stole bilardowym.

Powiem Panu co wynika z mojego opisu. Wyobraź sobie Pan 1000 kul naciskajacych na siebie z pewną siłą. Dzięki temu Pan oddziałując z 1 kula dzięki sile wzajemnego oddziaływania kul że sobą oddziałujesz z całym 1000. I nie tylko 1 kula oddziałuje inaczej z Panem to jeszcze jesteś Pan w stanie za pomocą pierwszej wpłynąć 1000. I teraz dołóż Pan do tego 1001 już nie związaną sila nacisku z pozostałym 1000. Ona nie będzie już elementem przewodu.

Z tego wynika, że związanie i oddziaływanie są nierozlaczne.

Pan się zastanawiałeś kiedyś, dlaczego nasz świat jest taki okablowany?

------
Ci w praktyce oznacza, że odlanie światłowodu czy szlauchu ogrodowego jest u podstaw stworzeniem takiego pola grawitacyjnego, z którego strumień światła czy strumień wody nie mogą się wydostać, bowiem siła z jaką oddziałują ze sobą czynniki przewodu jest większa od siły strumienia.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 sty 2018, 10:20 
Offline

Rejestracja: 22 wrz 2014, 17:53
Posty: 10656
Lokalizacja: Czestochowa.
Chyba dobrze trafiłem:
Poproszę o wyjaśnienie mi "zasady nieoznaczoności Heisenberga "
w/g której można otrzymać coś z niczego.......i ja bym był tym zainteresowany........ :?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 sty 2018, 11:33 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
stary praktyk pisze:
Chyba dobrze trafiłem:
Poproszę o wyjaśnienie mi "zasady nieoznaczoności Heisenberga "
w/g której można otrzymać coś z niczego.......i ja bym był tym zainteresowany........ :?


Och! to proste....

Wg. krystkona?

Świat jest okablowany bo jest na nim dużo kabli, myślących, :shock: ?

Czy taka odpowiedź wystarczy?

Była już ta sprawa poruszana, nieuważnie śledzi pan wątek.
Nie zostały co prawda użyte słowa klucze: nieoznaczoności, Heisenberga, jednak idei to nie zmienia.
Mogę powtórzyć jeśli wola, lub sam pan sobie poradzi.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 sty 2018, 13:37 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:15
Posty: 16796
stary praktyk pisze:
Chyba dobrze trafiłem:
Poproszę o wyjaśnienie mi "zasady nieoznaczoności Heisenberga "
w/g której można otrzymać coś z niczego.......i ja bym był tym zainteresowany........ :?


Do zasady zasady nieoznaczoności Heisenberga dojdziemy zaraz po tym jak opanuje pan wstawianie zdjęć do internetu.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 sty 2018, 15:03 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
Nieoznaczoności zasada nie jest aż tak trudna by nie pojąć o co chodzi.
Nawet pojawianie się czegoś z niczego daje się pojąć.
Choć wymaga odrobiny wysiłku który delikwent powinien podjąć.

Na początek wracamy do za przeproszeniem, "naszych baranów"

Mamy cel, jest nim stalowa płyta, 1mx1m zadaniem prowadzącego doświadczenie jest zbliżenie własnej dłoni do płyty tak by płyta i cel się zetknęły.
Zaczynamy w odległości 9 m po 3 sekundach dłoń operatora powinna się znaleźć odległości 4,5m od celu po 6 sekundach dystans dzielący od celu to 2,25m, mijają kolejne 3 sekundy i mamy 1,125m i tak dalej, 3 sekundy i połowa pozostałej odległości.

Można wykonać to działanie w terenie angażując się osobiście oraz zabierając ze sobą stosowne przyrządy pomiarowe lub wirtualnie na kartce papieru, jak kto woli, komplikacje rachunkowe nie sądzę by przekraczały zakres 1klasy szkoły podstawowej.

W rezultacie proszę podać w jakim czasie dłoń operatora osiągnie cel.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 sty 2018, 15:04 
stary praktyk pisze:
Chyba dobrze trafiłem:
Poproszę o wyjaśnienie mi "zasady nieoznaczoności Heisenberga "
w/g której można otrzymać coś z niczego.......i ja bym był tym zainteresowany........ :?

Panie Rumcajs, zasada jest taka, że nie ma żadnych zasad....., proszę..


Na górę
  
 
Post: 16 sty 2018, 15:25 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
ladaco pisze:
stary praktyk pisze:
Chyba dobrze trafiłem:
Poproszę o wyjaśnienie mi "zasady nieoznaczoności Heisenberga "
w/g której można otrzymać coś z niczego.......i ja bym był tym zainteresowany........ :?

Panie Rumcajs, zasada jest taka, że nie ma żadnych zasad....., proszę..


Pan stary praktyk może nie być zadowolony z podanej definicji, on chciał coś z niczego. :?:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 557 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 ... 56  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 58 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group