forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 29 mar 2024, 0:45

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 557 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 56  Następna
Autor Wiadomość
Post: 04 gru 2017, 22:46 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:15
Posty: 16796
No cóż ten egzemplarz ze zdjęcia drukował 8 cm figurkę 5 godzin-super.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 gru 2017, 23:28 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 19:14
Posty: 1125
No dobrze spróbuję zatem zdefiniować siłę i opór.
Siłą jest każde przyspieszenie czynności.
Oporem jest każde spowolnienie ciała.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 gru 2017, 23:30 
Pantryglodytes pisze:
Dobra zabawka, edukacyjna.



Jak kiedyś komputer Commodore.

A tak poważnie, Panie Maupa, nie deprecjonuj Pan z góry, czegoś na czym się Pan nie znasz.
Drukarka typu FDM jest może i zabawką, ale są do niej materiały/filamenty, zawierające ponad 90%
sproszkowanego metalu i po wypaleniu otrzymuje się w pełni metalowy element. Z dokładnością jest
oczywiście różnie, ale drukarki tego typu firmy Mark Forge sa precyzyjne i kosztują ponad 200 tys. zł.
Wierzaj mi Pan, bo mam w firmie 4 profesjonalne drukarki 3d, każda drukująca w innej technologii, a
dokładność pozycjonowania w osiach XYZ sięga 6 mikronów. To nie są Panie Maupa maszyny do masowej
produkcji elementów, ale do tworzenia prototypów, modeli, form, matryc. Każdy przedmiot lub urządzenie
które masz Pan w domu a nie starsze niż kilka lat, zostało wydrukowane jako forma na takiej drukarce.
Od niedawna części do naprawy Pana, Panie Maupa również. Frezarka CNC jest oczywiście pożyteczna
(też mam) ale nie zakres dojścia dla freza jest niestety ograniczony. Nie wyfrezujesz Pan powierzchni
wewnątrz bryły, choćbyś Pan doktorat z mechatroniki zrobił. Trochę pokory w ocenach się Panie Maupa przyda.

Dla przykładu wydruk metodą spiekania laserem sproszkowanego metalu.
Oczywiście jedna z owiec, których jak Pan wie od ob. Ladaco, pilnuję na brytyjskich pastwiskach. ;)

Obrazek


Na górę
  
 
Post: 04 gru 2017, 23:41 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 19:14
Posty: 1125
Drukarka 3D ma jeden poważny mankament, każdy wydruk 3D jest ciągły, co oznacza, że nie może zawierać nieciaglych elementów lub inaczej nie może zawierać części ruchomych. Nie da się zatem wydrukować samym laserem żadnego urządzenia, żadnej maszyny. Do wydruku maszyny potrzebna jest minimum druga, obok laseru, siła np. drugi laser, który nie może być równoległy lecz musi być prostopadły.

To potężne ograniczenie na wypadek gdybyśmy chcieli laserowo drukować maszyny na odległość na innych planetach lub w przyszłości formułować na nich życie.
Z pomocą może przyjść ogniskowanie grawitacyjne, które zakrzywi wiązki.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 gru 2017, 23:54 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 19:14
Posty: 1125
WRL gdzieś, kiedyś odbiło mi się o uszy, że niejasne jest jak planety z pyłu powstają i tak się zastanawiam czy drukarka 3D tego nie opisuje?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 gru 2017, 0:13 
Mylisz się Panie Krystkon. Drukarka 3d można wydrukować cały działający mechanizm, podczas jednego procesu.
Jestem w posiadaniu drukarki testowanej przez NASA, właśnie jako urządzenie do replikowania elementów
potrzebnych podczas misji międzyplanetarnej. Urządzenie spiekające laserowo metal, tworzy elementy zawieszone
niejako w masie niestopionego proszku. Podobnie działa drukarka fotopolimerowa, która utwardza polimer tam, gdzie
ogniskuje się promień lasera. To żaden problem. W zasadzie można wydrukować zegar, który po usunięciu
luźnego materiału będzie działał.
Tak drukowano takie rzeczy 10 lat temu. Obecnie można wydrukować absolutnie wszystko i ze wszystkiego..

Obrazek


Na górę
  
 
Post: 05 gru 2017, 0:30 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
WLR pisze:
....
Jestem w posiadaniu drukarki testowanej przez NASA, właśnie jako urządzenie do replikowania elementów
potrzebnych podczas misji międzyplanetarnej. ..... Obecnie można wydrukować absolutnie wszystko i ze wszystkiego.....


Ooo....to przykre, trochę będzie szkoda gdy nas pan znowusz opuści w w jakiej misji międzyplanetarnej, w każdym razie szerokiej drogi


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 gru 2017, 1:12 
Się nigdzie nie wybieram Panie Maupa, Smutnyś Pan? ;)


Na górę
  
 
Post: 05 gru 2017, 8:41 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
st1111 pisze:
No cóż ten egzemplarz ze zdjęcia drukował 8 cm figurkę 5 godzin-super.



Tak więc klonowanie człowieka w 3D odpada? Całe szczęście - ludzie, którzy czuwają nad etycznym życiem mogom spać spokojnie :D

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 gru 2017, 8:57 
Co znaczy : szczęście?
Ja by chciałem, zeby na przykład takom nauczycielkie akademickie, no o te pawłowicz mnie sie rozchodzi, sklonowali w egzemplarzach 460.
Se wyobrażasz jaki byłby ubaw kiedy wszystkie na siebie by wydarły mordy albo wzięły się, chrumkając z ukontentowania, za bułę albo jaki kebab?
Bilety do sejmu by sie sprzedawało.
Kolejki by sie ciągli na kilometry. Wpływy do budżetu- pierdyliardy!
Jestem za klonowaniem ludzi.
I za utylizacją innych.
Wiecie których... ;)


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 557 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 56  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 63 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group