forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 29 mar 2024, 0:53

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 557 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 56  Następna
Autor Wiadomość
Post: 30 gru 2017, 3:12 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 19:14
Posty: 1125
Zauważyłem na bitcoin.pl artykułu o procesie stanów psychicznych inwestorów:

Cytuj:
Fala A - faza strachu
Na rynku, który wzrastał zbyt długo i który zaszedł za daleko po raz kolejny dochodzą do głosu wątpliwości jego uczestników. Czy te akcje nie są zbyt “drogie”? Czy moje pozycje nie są zbyt duże? Pozytywne odpowiedzi powodują, że po raz kolejny dochodzi do redukowania zawartości portfeli. Z punktu widzenia Teorii Fal nie jest ważne, czy do wyprzedaży dochodzi w panice czy też powoli. Istotne jest natomiast to, że zrodziły się wątpliwości. Ma też duże znaczenie to czy ostatnie wzrosty były euforyczne, czy też spokojne. Im więcej euforii, tym potencjalnie silniejsze spadki w fali A.

Fala B – fala złudzeń
Fala B rodzi się w czasie, gdy dochodzi do uspokojenia nastrojów lub w sytuacji, gdy gracze dochodzą nagle do wniosku, że panika, jakiej ulegli sprowadziła ceny zbyt nisko /przynajmniej w danej chwili/. Można powiedzieć, że jest to fala złudzeń. Składającym się na nią wzrostom brakuje wiary w kontynuację trendu, typowej dla fal impulsu lub też przeciwnie - są one zbyt silne i jednomyślne, by miały szansę na dłuższą kontynuację.

Fala C - wyniszczająca
W tej fazie rynku jego uczestnicy mają już świadomość, że powody, dla których doszło do fali A były racjonalne. Ich zachowanie jest wtedy konsekwencją przyznania się do tego, że nie mieli “racji” biorąc udział w fali B, rozpoczyna się kolejna fala spadków. W zależności od tego jak szybko i jak wielu graczy dojdzie do wniosku, że jest w błędzie -spadki będą wolne, długotrwałe i wyniszczające psychicznie /dominują postawy typu - “może jednak się mylę i dno jest tuż - tuż”, “nie będę sprzedawać za wszelką cenę”/ lub krótkie i gwałtowne - zbyt wielu graczy dochodzi jednocześnie do wniosku, że jest za drogo i w panice zamyka pozycje otwarte w czasie fali B."


i pomyślałem sobie od razu, że fajnie byłoby rozpisać proces stanów psychicznych przy niezgodności przekonań.
Robię taki proces na kolanie po kilku głębszych:

1. Faza przeciwności - nie, coś ty, nie zgadzam się, mylisz się, to nie jest tak, ja uważam zupełnie inaczej ..........
2. Faza głupoty - jesteś głupi, durny jesteś, to jest kretyństwo, jesteś trollem, masakra, o mój Boże ............
3. Faza agresji - kurwa jaki debil, leczyli Cię już w Tworkach, ja pierdolę co za idiota, spierdalaj, .............
4. Faza sprzeczności - zamknij się, możecie wykasować tego kretyna, czy moderator mógłby coś z tym zrobić, ignoruję wszystkie posty tego debila


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 31 gru 2017, 2:28 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 19:14
Posty: 1125
Dziś postanowiłem kolejny raz zdefiniować abstrakcję.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Abstrakcja

Abstrakcja to czynność.

Dusza, umysł, świadomość, psyche - to czynność ludzkiego ciała.

Czynność każdego materialnego ciała jest wyrazem jego świadomości.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 sty 2018, 20:27 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 19:14
Posty: 1125
W nowym Roku nowa definicja, która na pewno zostanie zignorowana.

Pieniądz to system hierarchii osobników budowany na emocjonalnym stosunku osobników do określonych, rzadkich, trudnych do skopiowania i rozpoznawalnych struktur materialnych.

Jeśli ta definicja nie jest zrozumiała to wyjaśnię ją na przykładzie. Gorączka złota, czy raczej pragnienie przez nas złota jest przejawem zaprogramowanego w naszym umyśle imperatywu, którego działanie, tj. gotowość podporządkowania się za złoto, prowadzi nas do zbudowania społecznej struktury hierarchicznej. Pragnienie złota jest wyrazem zwierzęcego instynktu społecznego homo sapiens. Goniąc za złotem nieświadomie budujemy społeczeństwo.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 sty 2018, 1:53 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 19:14
Posty: 1125
Na wiki ciekawie piszą o uczuciach.
Cytuj:
Przyjemność – podstawowa wartość hedonistyczna o charakterze pozytywnym, będąca doświadczeniem zmysłowym o charakterze indywidualnym[1]; przeciwieństwo nieprzyjemności[2].
Odczuwanie przyjemności przypisuje się zarówno ludziom, jak i zwierzętom[3][4].
Zdaniem Maxa Schelera źródłami przyjemności mogą być:
• rzeczy (np. pokarm[5])
• funkcje (rozumiane jako intencjonalne działanie, np. zabawa[4])
• stany zmysłowe[2]
Według Sokratesa przyjemność jako taka jest neutralna moralnie, a jej wartość zależy od sposobu korzystania z niej

https://pl.wikipedia.org/wiki/Przyjemno%C5%9B%C4%87

Ja sam chyba zredukowałbym wyróżnione źródła przyjemności do poziomu czynności otoczenia, które mogą być proste jak transmisja ciepła i bardziej złożone jak transmisja muzyki.

Najbardziej ciekawe wydaje mi się uczucie przyjemności i nieprzyjemności w zderzeniu z przekonaniami innych ludzi. Pogląd innej osoby, jej wierzenia, system wartości i wynikające z tego zachowania może być źródłem sporej przyjemności i nieprzyjemności.

Jak sądzicie jak wielki odczuwane przyjemności i nieprzyjemności mają wpływ na nasze zachowania? Zupełny?

Łatwo się domyślić skąd naturalna nieprzyjemność z wyziębienia – zaburzenie funkcji organizmu i śmierć - ale skąd nieprzyjemność w zetknięciu z niezgodnymi poglądami?

Mam pewne podejrzenie. Niezgodność światopoglądowa = dysfunkcja społeczna = niezdolność do wykształcenia społeczeństwa = istotnie obniżenie zdolności przetrwania.
Co wy na to?

Ach nikt nic nie odpowie? A dlaczego? Ach niezgodność światopoglądowa? Odczuwamy nieprzyjemność? Skoro obce przekonania nie mogą pokonać moich to potrzeba je schować, aby mogły panować z ukrycia?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 sty 2018, 1:07 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 19:14
Posty: 1125
Porozmawiajmy o przemocy. Znaczy ja porozmawiam o przemocy sam ze sobą. Nie martwcie się jednak zbytnio i nie cieszcie nadmiernie, bo wiem doskonale, że prowadzicie te same dialogi wewnętrzne w waszych umysłach, które ja prowadzę, a różni nas jedynie wstyd przed okazaniem tego. Ale wy też wreszcie przestaniecie się wstydzić – kiedyś – nie wiadomo kiedy.

Przemoc wpływa na zachowania innych, wszyscy to wiemy i dlatego przemoc tak chętnie stosujemy. To fakt.
Przemoc powszechnie uznawana jest za DOBRĄ, każdy urzędnik stosujący przymus państwowy to potwierdzi i tylko niektóre, rzadkie formy przemocy uznane są za ZŁE.
Przemoc ZŁA i DOBRA – nauczmy się określać granicę.
Ponoć agresja jest tą złą przemocą a obrona dobrą.
Wyobraźcie sobie wielkie pole a na nim panujące nim zwierzę - pole jako źródło życia zwierzęcia. I wyobraźcie sobie drugie zwierzę już bez pola – bez źródła życia. Drugie zwierzę może podjąć walkę z pierwszym o panowanie na polu, może walczyć o przetrwanie. Jeśli podejmie walkę to zaatakuje pierwsze zwierzę czy będzie bronić swojego życia? Złe będzie to zwierzę czy dobre?
Widziałem, czułem i rozumiem do jakiego zniszczenia człowieka zdolny jest człowiek.
Jeśli wprowadzę własne zasady, jeśli sprzeciwię się obcym zasadom to zaatakuję czy będę się bronił, zły będę czy dobry?
Nie pozwolę panować obecnym zasadom, zdepczę współczesne prawo nawet wtedy jeśli będzie wyrazem chciwości wszystkich prócz mnie. Nie pozwolę panować złu.
Wyrwę z wszystkich jawność kapitału a potem wyrwę z wszystkich demokratycznie określany podatek od własności prywatnej, zrobię to choćbym miał tego dokonać sam przeciw wszystkim. Żąda tego ode mnie moje człowieczeństwo, które nakazuje mi sprzeciwić się wszystkim moim prymitywnym, zwierzęcym instynktom.
Pewnie zdaje się wam, że to żart lub wariactwo ale to się jeszcze okaże.
DOBRZE a teraz pozwalam wam mnie zignorować i nie mówcie mi, że zrobilibyście tak bez mojego pozwolenia : )))).


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 sty 2018, 22:07 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 17:09
Posty: 7784
Lokalizacja: z czeluści piekielnych
Krysia, a świstak siedzi i zawija...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 sty 2018, 23:34 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 19:14
Posty: 1125
ksionc pisze:
Krysia, a świstak siedzi i zawija...


Tak mnie nie pokonasz, tym bardziej, że tak mi się właśnie skojarzyło przy piątku na temat pędu ciał ale nie chce mi się już tego opisywać, że pęd określany jako iloczyn prędkości i masy dotyczy ciał niezmiennych, bowiem każda zmiana ciała zmienia jego pęd.
Czyli jeśli chcemy zmienić pęd 1kg poruszającego się z prędkością 1m/s to wystarczy wywołać zmiany w jego ciele.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 sty 2018, 1:47 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 19:14
Posty: 1125
Tylko jedno pytanko, na które obawiam się, nikt nie odpowie.
Jaka jest różnica w znaczeniu „zgadzam się z tym” z „to jest prawda”?
No dobra skłamałem, jeszcze drugie.
Jakie konsekwencje spowoduje brak różnicy w znaczeniu?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 sty 2018, 1:51 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:15
Posty: 16796
Pierdol się.
Proszę o wybaczenie bo jestem po orszaku.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 sty 2018, 10:09 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 19:14
Posty: 1125
st1111 pisze:
Pierdol się.
Proszę o wybaczenie bo jestem po orszaku.


Rozważanie tego ma sens Panie Swinia, bo proszę zauważyć co się z Panem dzieje, kiedy natrafia Pan na zgodne i niezgodne osoby? Co się dzieje z Panskimi emocjami?

Nosimy w sobie odmienne prawdy i każdy z frondy to Panu powie.

Sądzi Pan, że czyjaś sprzeczna prawda jest prawdziwsza czy decyduje o tym miecz i ogień?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 557 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 56  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 55 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group