forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 29 mar 2024, 1:23

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 557 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 56  Następna
Autor Wiadomość
Post: 19 sty 2018, 17:36 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 19:14
Posty: 1125
Pantryglodytes pisze:
Obecna perspektywa moralna jest dokładnie taka sama jak za czasów Timura, Gillesa de Rais czy innego zbawiciela, różni się stosowana technika, też nie zawsze, Serbów mordowano drewnianymi młotami lub w zawodach podrzynano im gardła specjalnymi wykonanymi na zamówienie w Solingen nożami, jak w czasach starożytnych, dziś pali się ludzi fosforem albo napalmem czy rozrywa pociskami, falą uderzeniową, rozjeżdża czołgami, a pan tu wyjeżdżasz z dobrocią dla zwierząt, dobre sobie, moralność.....


Dość często spotykam się z tego typu oskarżeniami, które mają pozbawić innych nadziei i zaprogramować u nich przekonanie, że ludzie są bardzo źli.

Dlaczego Pan to robisz?
Oczekujesz Pan takiego świata?

Dlaczego nie podejmiesz Pan ze mną poważnej rozmowy o jawności kapitału? Dlaczego nie dasz przekonać się do tego konceptu.

Kto jest prawdziwym skurwysynem.
Ten, który gardło podrzyna, ten który zamawia specjalne noże, ten który te noże produkuje, czy ten który rozwinięciem pewnych koncepcji wśród niezgodnych ludzi mógł tej rzezi zapobiec ale nie zrobił nic, bo wolał po prostu oskarżyć innych o czynienie zła?

Czy Pan zdajesz sobie sprawę z własnej odpowiedzialności?

Albo okażemy się ludźmi albo okażemy się zwykłym bydłem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 sty 2018, 19:33 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 19:14
Posty: 1125
Kryptowaluty na Białorusi legalne i wolne od opodatkowania już od 28 marca, dobiega końca budowa centrum wydobycia BTC za 65 milionów dolarów, 215 000 podpisów w obronie kryptowalut.

Kryptowaluty na Białorusi legalne i wolne od opodatkowania już od 28 marca

Rozporządzenie, które prezydent Aleksander Łukaszenka podpisał jeszcze w grudniu ma wejść w życie 28 marca tego roku. Prezydencki dokument określany mianem: „Dekret Nr 8 ‘O rozwoju ekonomii cyfrowej’” legalizuje w tym kraju wykorzystanie technologii kryptowalut oraz smart-contractów, a także projektów finansowanych na zasadzie ICO (Initial Coin Offerings).

http://bitcoin.pl/143-podsumowania/1524 ... 18-01-2018

-------------------
Co prawda będzie to spory cios dla kontroli państwa nad obywatelami, czyli kontroli pospolstwa przez elity ale wyjdzie na zdrowie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 sty 2018, 20:57 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 19:14
Posty: 1125
Boruch pisze:
I tera będą się do dziewczyny Pani Ree czepiać. A odpierdulta się od Niej. To są Jej spostrzeżenia. Mogło przecież tak być. Ja posiadam wsje liczniki po staremu, w domu. I muszę wpuścić do odczytu każdego kto przylizie. Pewnie, że do "sieni" ale jednak. Wyjątkiem jest leniwy odczytywacz licznika wody. Temu nie kce siem nawet furtki otworzyć i wejść na podwórek. Usprawiedliwieniem byłoby tu tabliczka na furtce o treści "Ja tu pilnuje i jestem przy furtce w 5 sek, a ty?". Niemniej jednak pan odczytywacz robi tak ze wszystkimi, bo jest leniwy. Tam gdzie tabliczki nie ma tysz. I na mnie spada łażenie do piwniczki, lukanie na licznik i niesienie w mojej starej gowie tego co odczytałem do furtki aby ten skurczgnat wpisał se w urządzenie i wydrukował fakturę.
Niemniej jednak ocena tego co zowie się luksusem, lub jego brakiem to odczucia indywidualne. I każdy ma inne.


To niesamowite, że liczby mają taki wpływ na życie każdego człowieka i że człowiek nie potrafi ich zdefiniować.
Czym jest liczba i co ma?

Choć ja zdefiniowanem takową jako iloczyn zbioru pustego i zbioru pełnego.

To naprawdę ciekawe, że przekroj przewodu x prędkość strumienia / długość pomiaru daje objętość wody, która Pan w glowie przeniosz do maszyny liczaco-drukujacej.

I pomyslec, że Marks chciał każdemu wg potrzeb?
Wyobraź Pan sobie, że wyksztalca się u Pana potrzeba przysluchiwania się strumieniowi wody w tle i se Pan puszczasz kran wolno a ludzkość wg swoich możliwości na to zapieprza. Cóż za chora idea. To z umiłowania ludzi czy z chęci ich zniszczenia a może z egoistycznego upodobania do robienia tego co tylko się chce?

A Pan jak Pan sądzisz czym jest liczba, którą Pan w umyśle przenosisz z urządzenia do urządzenia?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 sty 2018, 21:22 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 19:14
Posty: 1125
stanax pisze:
@Pantryglodytes, igrasz z moją cierpliwością :roll:
Głupka mam w ignorowanych, ale co wejdę na forum
to właśnie ty podgrzewasz głupolowi temat.
Finał będzie kurwa taki, że zaczniesz mu towarzyszyć.
Jak już, to mam do was prośbę: nie ruchajcie się!

Pantryglodytes stanax przywołuje Cię do porządku.
Pewnie liczy, że na jego wyzwiska odpowiem wyzwiskiem i w końcu zacznie się obrzucanie chujami tak jak lubi.

Moje nadzieje Pantryglodytes nie mogą być płonne. Muszę od ludzkosci wyrwać jawność kapitału i opodatkowanie własności prywatnej, choćby 100% ludzi minus ja było przeciw, żebysmy mieli szansę okazać się czymś więcej niż tylko prymitywnymi zwierzetami.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 sty 2018, 22:14 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
krystkon pisze:
.....żebysmy mieli szansę okazać się czymś więcej niż tylko prymitywnymi zwierzetami.


Jest pan przekorny a czy naiwny, nie sądzę, dobrze pan wie że chęci nie mają tu nic do powiedzenia.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 sty 2018, 23:05 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 19:14
Posty: 1125
Pantryglodytes pisze:
...dobrze pan wie że chęci nie mają tu nic do powiedzenia.


Wprost przeciwnie.
Przenoszenie memów to przepływ emocji pomiędzy umysłami, emocji będących podstawą przekonań.
W historii ludzkości możemy zaobserwować wielokrotne szczepienie umysłów zwykłych ludzi emocjami przywódców czy ideologów.
Wiem, że możliwy jest przepływ mojej chciwości do umysłów innych ludzi, pomijam już kwestię prawdopodobieństwa, rozważam tylko możliwość.

Moje oddziaływanie jest bardzo słabe, znikome a opór przed zmianą powszechnej osobowości totalny - ale gdybyś się Pan przyłączył?

Wszyscy ludzie chcą żyć lepiej ale nie mają zdolności odmienić strumienia swojej świadomości, więc każdego dnia podlegają tym samym mechanizmom psychicznym, odczuwają podobne pragnienia, budują podobne wnioski, podejmują zbliżone decyzje i tak w kółko Macieju. Potrzeba na nich wpłynąć, żeby cokolwiek w ich myśleniu i zachowaniu mogło się odmienić.

------------
Powiem szczerze, umysły współczesnych ludzi mnie obrzydzają, nie mogę znieść ich myśli.
Muszę innych odmienić albo sam się zmienić albo zwariuję.
Tak głęboko nie zgadzam się z przekonaniami będącymi wyznacznikiem współczesnej moralności, że aż ciężko wyrazić tę niezgodność.

---------------------------
I ta cholerna cenzura przenosząca posty - cenzor zadowolony? Jest mały orgaźmik z poczucia władzy?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 sty 2018, 1:16 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
krystkon pisze:
....

Wszyscy ludzie chcą żyć lepiej ale nie mają zdolności odmienić strumienia swojej świadomości, więc każdego dnia podlegają tym samym mechanizmom psychicznym, odczuwają podobne pragnienia, budują podobne wnioski, podejmują zbliżone decyzje i tak w kółko Macieju. Potrzeba na nich wpłynąć, żeby cokolwiek w ich myśleniu i zachowaniu mogło się odmienić.

....


Otóż o to właśnie chodzi o tę możność odmiany, ta odmiana jest nierealna, to utopia niemożliwa do spełnienia. Starożytni o tym doskonale wiedzieli.
Nie lubię przykładów i porównań ale spróbujmy.
Zna pan może początkowy fragment biblii? opis stworzenia? jeżeli tak to o coś pana zapytam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 sty 2018, 2:06 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 19:14
Posty: 1125
Pantryglodytes pisze:
Zna pan może początkowy fragment biblii? opis stworzenia? jeżeli tak to o coś pana zapytam.


Cytuj:
DZIEJE POCZĄTKÓW ŚWIATA I LUDZKOŚCI


Świat stworzony przez Boga1

11 Na początku Bóg stworzył niebo i ziemię. 2 Ziemia zaś była bezładem i pustkowiem: ciemność była nad powierzchnią bezmiaru wód, a Duch2 Boży unosił się nad wodami.
3 Wtedy Bóg rzekł: «Niechaj się stanie światłość!» I stała się światłość. 4 Bóg widząc, że światłość jest dobra, oddzielił ją od ciemności. 5 I nazwał Bóg światłość dniem, a ciemność nazwał nocą.
I tak upłynął wieczór i poranek - dzień pierwszy.
6 A potem Bóg rzekł: «Niechaj powstanie sklepienie w środku wód i niechaj ono oddzieli jedne wody od drugich!» 7 Uczyniwszy to sklepienie, Bóg oddzielił wody pod sklepieniem od wód ponad sklepieniem; a gdy tak się stało, 8 Bóg nazwał to sklepienie niebem.
I tak upłynął wieczór i poranek - dzień drugi.
9 A potem Bóg rzekł: «Niechaj zbiorą się wody spod nieba w jedno miejsce i niech się ukaże powierzchnia sucha!» A gdy tak się stało, 10 Bóg nazwał tę suchą powierzchnię ziemią, a zbiorowisko wód nazwał morzem. Bóg widząc, że były dobre, 11 rzekł: «Niechaj ziemia wyda rośliny zielone: trawy dające nasiona, drzewa owocowe rodzące na ziemi według swego gatunku owoce, w których są nasiona». I stało się tak. 12 Ziemia wydała rośliny zielone: trawę dającą nasienie według swego gatunku i drzewa rodzące owoce, w których było nasienie według ich gatunków. A Bóg widział, że były dobre.
13 I tak upłynął wieczór i poranek - dzień trzeci.
14 A potem Bóg rzekł: «Niechaj powstaną ciała niebieskie, świecące na sklepieniu nieba, aby oddzielały dzień od nocy, aby wyznaczały pory roku, dni i lata; 15 aby były ciałami jaśniejącymi na sklepieniu nieba i aby świeciły nad ziemią». I stało się tak. 16 Bóg uczynił dwa duże ciała jaśniejące: większe, aby rządziło dniem, i mniejsze, aby rządziło nocą, oraz gwiazdy. 17 I umieścił je Bóg na sklepieniu nieba, aby świeciły nad ziemią; 18 aby rządziły dniem i nocą i oddzielały światłość od ciemności. A widział Bóg, że były dobre.
19 I tak upłynął wieczór i poranek - dzień czwarty.
20 Potem Bóg rzekł: «Niechaj się zaroją wody od roju istot żywych, a ptactwo niechaj lata nad ziemią, pod sklepieniem nieba!» 21 Tak stworzył Bóg wielkie potwory morskie i wszelkiego rodzaju pływające istoty żywe, którymi zaroiły się wody, oraz wszelkie ptactwo skrzydlate różnego rodzaju. Bóg widząc, że były dobre, 22 pobłogosławił je tymi słowami: «Bądźcie płodne i mnóżcie się, abyście zapełniały wody morskie, a ptactwo niechaj się rozmnaża na ziemi».
23 I tak upłynął wieczór i poranek - dzień piąty.
24 Potem Bóg rzekł: «Niechaj ziemia wyda istoty żywe różnego rodzaju: bydło, zwierzęta pełzające i dzikie zwierzęta według ich rodzajów!» I stało się tak. 25 Bóg uczynił różne rodzaje dzikich zwierząt, bydła i wszelkich zwierząt pełzających po ziemi. I widział Bóg, że były dobre. 26 3A wreszcie rzekł Bóg: «Uczyńmy człowieka na Nasz obraz, podobnego Nam. Niech panuje nad rybami morskimi, nad ptactwem powietrznym, nad bydłem, nad ziemią i nad wszystkimi zwierzętami pełzającymi po ziemi!»
27 Stworzył więc Bóg człowieka na swój obraz,
na obraz Boży go stworzył:
stworzył mężczyznę i niewiastę.
28 Po czym Bóg im błogosławił, mówiąc do nich: «Bądźcie płodni i rozmnażajcie się, abyście zaludnili ziemię i uczynili ją sobie poddaną; abyście panowali nad rybami morskimi, nad ptactwem powietrznym i nad wszystkimi zwierzętami pełzającymi po ziemi». 29 I rzekł Bóg: «Oto wam daję wszelką roślinę przynoszącą ziarno po całej ziemi i wszelkie drzewo, którego owoc ma w sobie nasienie: dla was będą one pokarmem. 30 A dla wszelkiego zwierzęcia polnego i dla wszelkiego ptactwa w powietrzu, i dla wszystkiego, co się porusza po ziemi i ma w sobie pierwiastek życia, będzie pokarmem wszelka trawa zielona». I stało się tak. 31 A Bóg widział, że wszystko, co uczynił, było bardzo dobre.
I tak upłynął wieczór i poranek - dzień szósty.


Wie Pan co zauważyłem?
Wszyscy ludzie wierzą, że są dobrzy i wierzą także, że inni, zwłaszcza ci niezgodni są źli.
Nawet kiedy naruszają normy społeczne zgodne z ich wartościami, wierzą, że to jest sprawiedliwe bo czują się lepsi, ważniejsi, bardziej wartościowi od pozostałych przez co we własnym przekonaniu nabywają prawo do naruszenia zasad lub czują się ofiarami złych ludzi i złamanie zasad jest zadośćuczynieniem za krzywdy.
Zauważyłem też, że kiedy na drodze jednego człowieka stanie drugi człowiek i zarzuci mu czynienie zła, pierwszy nie wysłucha drugiego i nie spróbuje go zrozumieć lecz uzna go za swojego wroga, którego należy zniszczyć.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 sty 2018, 2:21 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 19:14
Posty: 1125
Pantryglodytes pisze:
Otóż o to właśnie chodzi o tę możność odmiany, ta odmiana jest nierealna, to utopia niemożliwa do spełnienia. Starożytni o tym doskonale wiedzieli./quote]

Na wiki piszą:

Cytuj:
Osobowość – wewnętrzny system regulacji pozwalający na adaptację i wewnętrzną integrację myśli, uczuć i zachowania w określonym środowisku w wymiarze czasowym (poczucie stabilności). Jest to zespół względnie trwałych cech lub dyspozycji psychicznych jednostki, różniących ją od innych jednostek.
Osobowość – stosunkowo stałe cechy, dyspozycje czy właściwości jednostki, które nadają względną spójność jej zachowaniu.
Osobowość jest także definiowana jako charakterystyczny, względnie stały sposób reagowania jednostki na środowisko społeczno-przyrodnicze, a także sposób wchodzenia z nim w interakcje.
Nie jest jedynym wyznacznikiem działania – to, co i jak człowiek robi, zależy też od doraźnego stanu fizycznego i psychicznego, emocji, stopnia przygotowania do danego działania.
Osobowość to zespół stałych i zmiennych cech psychofizycznych, które są związane z wszystkimi działaniami, doznaniami i potrzebami osoby na poziomie fizjologicznym, charakteru, intelektu i duchowym.


że homo sapiens, podobnie jak inne człekokształtne nie ma fizycznego prawa zmienić nagle swoich zachowań w tym też stosunków społecznych bo jego myśli będą przyjmowały wciąż tę samą formę.

Prawdopodobieństwo istotniej zmiany zachowań homo sapiens jest jak prawdopodobieństwo głębokiej zmiany osobowości u 7.000.000.000 osobników, których umysły silnie bronią się przed zmianą.

I właśnie się dowiaduję, że mam osobowość dyssocjalną. Kto nie czuje tego co społeczeństwo ten Socjopata.

Cytuj:
Socjopatia (inaczej osobowość antyspołeczna) – zaburzenie osobowości, przejawiające się nierespektowaniem podstawowych norm etycznych oraz wzorców zachowań w społeczeństwie, uwidaczniające się w wyraźnym braku przystosowania do życia w społeczeństwie.
Socjopaci mimo normalnego (lub nawet większego) poziomu inteligencji nie potrafią podporządkować się zasadom współżycia społecznego. Wczesne przejawy tego zaburzenia obejmują m.in. kłamanie, kradzieże, bójki i inne konflikty z normami prawnymi.

W potocznym rozumieniu socjopata to osoba, która nie liczy się z cudzymi opiniami i łatwo popada w konflikty z innymi.

Osobowość socjopaty - w przeciwieństwie psychopaty - kształtuje się w wyniku negatywnych kontaktów społecznych.

Cechy charakterystyczne[edytuj | edytuj kod]
brak sumienia i odpowiedzialności wobec innych
brak wstydu, poczucia winy i skruchy, osoby te nie są zdolne do głębokiej troski o drugiego człowieka
kontakty międzyludzkie są u socjopatów znikome, nastawione na eksploatację drugiej osoby
manipulowanie jednostką, wykorzystywanie do własnych celów
nieprzywiązywanie się do drugiego człowieka, brak reakcji na zaufanie, miłość i czułość; socjopata nie odbiera sygnałów z otoczenia, nie reaguje na przykłady innych, na to, co jest normą, a co nie[5]
ignorowanie bodźców społecznych normujących zachowanie i funkcjonowanie w danym otoczeniu
brak empatii


Najbardziej podoba mi się ten fragment o braku sumienia.
Choć się jeszcze zastanawiam. Jeśli ktoś gardzi współczesnym społeczeństwem i odrzuca jego wartości bo uznaje je za małpioprymitywne i ma potrzebę stworzenia nowego, innego społeczeństwa, opartego na wartościach, których współcześni ludzi nie uznają za wartość - czy ktoś taki też jest socjopatą?

Zastanawiam się, współczesny kapitalizm wyrządził tyle zła na świecie, i każdy zna setki przykładów, jak można wierzyć, że ten syf to dobro? Każdy się martwi tylko o siebie?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 sty 2018, 3:33 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
Spodziewałem się że nie zauważy pan tego co istotne, przytoczył pan to co zna każdy kto choćby mimochodem zetknął się z biblią.

Cytuj:
15 Pan Bóg wziął zatem człowieka i umieścił go w ogrodzie Eden, aby uprawiał go i doglądał. 16 A przy tym Pan Bóg dał człowiekowi taki rozkaz: «Z wszelkiego drzewa tego ogrodu możesz spożywać według upodobania; 17 ale z drzewa poznania dobra i zła nie wolno ci jeść, bo gdy z niego spożyjesz, niechybnie umrzesz»8.
.....

1 A wąż1 był bardziej przebiegły niż wszystkie zwierzęta lądowe, które Pan Bóg stworzył. On to rzekł do niewiasty: «Czy rzeczywiście Bóg powiedział: Nie jedzcie owoców ze wszystkich drzew tego ogrodu?» 2 Niewiasta odpowiedziała wężowi: «Owoce z drzew tego ogrodu jeść możemy, 3 tylko o owocach z drzewa, które jest w środku ogrodu, Bóg powiedział: Nie wolno wam jeść z niego, a nawet go dotykać, abyście nie pomarli». 4 Wtedy rzekł wąż do niewiasty: «Na pewno nie umrzecie! 5 Ale wie Bóg, że gdy spożyjecie owoc z tego drzewa, otworzą się wam oczy i tak jak Bóg będziecie znali dobro i zło».
6 Wtedy niewiasta spostrzegła, że drzewo to ma owoce dobre do jedzenia, że jest ono rozkoszą dla oczu i że owoce tego drzewa nadają się do zdobycia wiedzy. Zerwała zatem z niego owoc, skosztowała i dała swemu mężowi, który był z nią: a on zjadł. ....
16 Do niewiasty powiedział: «Obarczę cię niezmiernie wielkim trudem twej brzemienności, w bólu będziesz rodziła dzieci, ku twemu mężowi będziesz kierowała swe pragnienia, on zaś będzie panował nad tobą».
17 Do mężczyzny zaś [Bóg] rzekł: «Ponieważ posłuchałeś swej żony i zjadłeś z drzewa, co do którego dałem ci rozkaz w słowach: Nie będziesz z niego jeść -
przeklęta3 niech będzie ziemia z twego powodu:
w trudzie będziesz zdobywał od niej pożywienie dla siebie
po wszystkie dni twego życia.
18 Cierń i oset będzie ci ona rodziła,
a przecież pokarmem twym są płody roli.
19 W pocie więc oblicza twego
będziesz musiał zdobywać pożywienie,
póki nie wrócisz do ziemi,
z której zostałeś wzięty;
bo prochem jesteś
i w proch się obrócisz!»4
.... 22 Po czym Pan Bóg rzekł:«Oto człowiek stał się taki jak My: zna dobro i zło; niechaj teraz nie wyciągnie przypadkiem ręki, aby zerwać owoc także z drzewa życia, zjeść go i żyć na wieki.


Fragment jest zaznaczony, co pan na to?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 557 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 56  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 72 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group