forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 25 kwie 2024, 3:05

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 557 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 56  Następna
Autor Wiadomość
Post: 17 gru 2017, 20:57 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 19:14
Posty: 1125
szatanista pisze:
A ja jestem zwolennikiem likwidacji wszelkich szkół.
Nie nauczyłem się niczego ważnego dla mnie w żadnej szkole.
Szkoła to wynalazek mający na celu pozbawienie kreatywności i wyobraźni.

Nie pierdol, że masz krystkon w dowodzie wpisane.
Nie dzieje ci się żadna krzywda, poza urojoną.

Tam, gdzie się wiara zaczyna, tam się kończy wolność.
Nie wierzę w nic ani nikomu.
Każdy z nas ma swoją rzeczywistość.
Nie baw się w kaznodzieję, bo nic tu nie zdziałasz.


1. W dowodzie mam Krystian Hamerlik-Konopka, w skrócie krystkon
2. Dzieje mi się taka krzywda, że chcę zmian społecznych, kwestionuję współczesne stosunki społeczne
3. Ty też w coś wierzysz, wierzysz, że masz rację - twoja wiara naprzeciw mojej. Moja jest znacznie bardziej rozbudowana niż tylko do przekonania, że mam rację, wierzę dla przykładu w to, że wszelka materia jest świadoma


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 gru 2017, 21:04 
Cytuj:
Kłamiesz AGAFIA albo mylisz się fatalnie. Darmowa szkoła jak to już cena określa nie jest nic warta. Zresztą nie ma nic za darmo na tym świecie, "darmowa" szkoła kosztuje zniszczenie mentalne i niezdolnośc do zakwestionowania narzuconego porządku. Ona perspektyw pozbawia a nie je daje.

Darmowe leczenie a cóż to jest? Ktoś będzie leczył za darmo? Jeśli zuzywasz własną energię nie uzyskując nic w zamian to giniesz.


Na początek jednak proponuję wrócić do kanonu lektur. Nowele Prusa, Orzeszkowej ''Dobra Pani '', ''Janko Muzykant'' Sienkiewicza,,Albo pojedz na polską wieś, pogadaj z dziećmi, zapytaj o czym marzą.


Na górę
  
 
Post: 17 gru 2017, 22:12 
Obrazek


Na górę
  
 
Post: 17 gru 2017, 22:14 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 19:14
Posty: 1125
MMM pisze:
I na forum NIE prowadzisz tę walkę?
Bredząc, jakbyś nigdy nie był trzeźwy?
Ciesz się, że na każdym forum powinien być jeden wariat, którego się toleruje.
Tolerujemy, ale do czasu, smętny przynudzaczu.
Kasy nie masz? Dzieci ci płaczą? To do roboty, a nie pierdolić głupoty po forach.
Bojownik się znalazł, na naszą i waszą.
Kwestionuje i będzie zmieniał stosunki spoleczne.
Chyba w zakładzie dla nerwowo chorych.


Z wariata mielibyście forumowe pośmiewisko a tu ci trochę nie do śmiechu. Raczej przejawiasz irytację.
Nie podobają się sprzeczne poglądziki? Cóż, tak to już jest, że droga do zmiany przekonań prowadzi przez trudne emocje.
Grozisz mi banem po tych wszystkich przenosinach moich postów?
Źle trafiłaś, bo ja nie boję się takich gróźb.
Zbanuj mnie a zszargasz reputację otwartego na wszystko forum i własną wiarygodność cenzorze.
Ja i tak już zrobiłem tu to, co miałem do zrobienia. Mogę pojść dalej.
Nie licz na to, że bez banu zacznę tańczyć jak mi zagrasz, nie zacznę, będę tańczył tak jak chcę.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 gru 2017, 22:29 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 19:14
Posty: 1125
AGAFIA pisze:
Cytuj:
Kłamiesz AGAFIA albo mylisz się fatalnie. Darmowa szkoła jak to już cena określa nie jest nic warta. Zresztą nie ma nic za darmo na tym świecie, "darmowa" szkoła kosztuje zniszczenie mentalne i niezdolnośc do zakwestionowania narzuconego porządku. Ona perspektyw pozbawia a nie je daje.

Darmowe leczenie a cóż to jest? Ktoś będzie leczył za darmo? Jeśli zuzywasz własną energię nie uzyskując nic w zamian to giniesz.


Na początek jednak proponuję wrócić do kanonu lektur. Nowele Prusa, Orzeszkowej ''Dobra Pani '', ''Janko Muzykant'' Sienkiewicza,,Albo pojedz na polską wieś, pogadaj z dziećmi, zapytaj o czym marzą.


A jest tam mowa o wyłącznie jawnej własności prywatnej?
O wyłącznym podatku od własności prywatnej?
O określaniu tego podatku jawnie, przez wszystkich w demokracji bezpośreniej?
O konieczności przelania tego podatku przez kapitalistów najemnikom?
O kreacji pieniądza w powiązaniu z opodatkowaną własnością?
O własności prywatnej czynności wytwórczych?
O braku ograniczonej i nieograniczonej odpowiedzialności?
O braku osobowości prawnej?
O kryptograficznej księdze kapitału?

Bo może opisujemy całkowicie odmienne światy?

Tam jest mowa o tym, że zatajoną i nieopodatkowaną prywatną własność rzeczową opłacani z podatków funkcjonariusze państwowi egzekwują przemocą.
Ale to nie jest mój świat tylko pieprzony zwierzyniec, dżungla, cholerny prymitywizm.
Jak możesz wiązać w ogóle moje propozycje ze światem opisywanym w tych książkach.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 gru 2017, 6:21 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 19:14
Posty: 1125
maerose pisze:
Pajac bez honoru, ale z drugiej strony gawiedź da ostatnią złotówkę dla tucznika Rydzyka.
Kużden ma swoje priorytety. :cry:
Wychodzi na to, że nierobom żyje się u nasz najlepiej, włączając największych, czyli tak zwanych polityków i klechów.


To jest prawdziwa klasa. Mówisz ludziom co jest dobre i co złe a oni Ci jeszcze dobrowolnie za to płacą.
Porównaj to ze zwykłymi politykami gdzie bez nakazu podatków i gróźb ich przymusowej egzekucji ani rusz.
To kto jest lepszy - ksiądz z taca czy polityk z poborca?

Księża wydają kasę na cele społeczne. Ile taki Rydzyk potrafi przejesc? Np. na budowanie kościołów gdzie ludzie uczą się wzajemnej akceptacji i gdzie infekowana jest im idea - miluj bliźniego jak siebie samego. I naprawdę ma to niewielkie znaczenie, że ksiądz wyrażający takie idee sam im nie ulega, bo takie idee są czymś więcej niż ten ksiądz.

Zapewne brzydzi was ichnia wiara w Bożka, bo sami nie wierzycie w Bożka a jedynie w świętość własnych racji ale zapewniam was wasza wiara nie jest wyższa od ich wiary. Tak czy siak znaczenie mają pewnie wartości podstawowe, z Bozkiem czy bez.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 gru 2017, 7:20 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 19:14
Posty: 1125
AGAFIA pisze:
Kręt jakich mało.
A ludziska i tak mu kasiorę wpłacają..
Pomijając, inicjatorem zbiórki jest siostra Krystyny, Elżbieta.

Obrazek

https://www.dorzeczy.pl/kraj/49165/sios ... hodzi.html


Kiedyś już próbowałem wytłumaczyć, że pieniądz wykształcił się dlatego, żeby jego właściciel mógł wydać go na co tylko zechce, bez względu na to co sądzą i czego chcą inni.

Ciesz się, że człowiek korzysta ze swojego prawa własności bo nie ma w tym żadnej przemocy, a brak przemocy wśród ludzi to naprawdę rzadkość.

Każdy człowiek jeśli chce i stać go na to, może wszystkie swoje oszczędności wypłacić w banknotach i zetonach i zatkac nimi własny kibel jeśli ma taki kaprys i nikomu nic do tego. Może wyrzucić to przez okno, spalić w piecu, skleić w zabawna figurę, co tylko zechce i nikomu nic do tego. To jest własność prywatna i nikt nie ma prawa wchodzić w jej sferę bez zaproszenia właściciela.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 gru 2017, 8:41 
Offline

Rejestracja: 21 paź 2016, 22:16
Posty: 409
Czy cokolwiek, oprócz pieniędzy, pojawia się w twoim umyśle?
Spróbuj choć przez pięć minut dziennie pomyśleć o czymś innym.

Cytuj:
Dzieje mi się taka krzywda, że chcę zmian społecznych, kwestionuję współczesne stosunki społeczne


Czyli co? Urojenia jednak...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 gru 2017, 10:12 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 19:14
Posty: 1125
szatanista pisze:
Czy cokolwiek, oprócz pieniędzy, pojawia się w twoim umyśle?
Spróbuj choć przez pięć minut dziennie pomyśleć o czymś innym.

Cytuj:
Dzieje mi się taka krzywda, że chcę zmian społecznych, kwestionuję współczesne stosunki społeczne


Czyli co? Urojenia jednak...


Stosunki społeczne zbudowane są na własności.
Myśląc o innych należy myśleć wyłącznie o podziale kasy.
Reszta to nic nie znaczące bezdety.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 gru 2017, 12:22 
Offline

Rejestracja: 21 paź 2016, 22:16
Posty: 409
Nie myśl tyle o innych, bo to jest tylko ucieczka przed prawdą o sobie.
Zacznij się sobie przyglądać. Zacznij zwracać uwagę na siebie.
Masz potencjał, możesz sporo zdziałać, ale zacznij od siebie.
Zmierz się ze swoim mrokiem, cieniem, traumami, czy co tam w sobie nosisz.
Stań oko w oko z własnym umysłem.
Nie bój się, nic ci się nie stanie.
To nie jest tryb rozkazujący, gdybyś miał wątpliwości. To porada.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 557 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 56  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 208 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group