forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 18 kwie 2024, 9:43

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 557 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39 ... 56  Następna
Autor Wiadomość
Post: 20 sty 2018, 21:38 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 17:09
Posty: 7784
Lokalizacja: z czeluści piekielnych
Podstawy umysłu - kretyn_koń zaś dyskutuje sam ze sobą. Nie może se w notatniku pisać i robić ctrl+s?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 sty 2018, 22:52 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 19:14
Posty: 1125
ksionc pisze:
Podstawy umysłu - kretyn_koń zaś dyskutuje sam ze sobą. Nie może se w notatniku pisać i robić ctrl+s?


A Ty musisz tu zaglądać?
Ach coś Cię tu ciągnie?
Rozumiem jesteś ciekawy i nie potrafisz się powstrzymać ale za każdym razem dostajesz jednak dawkę sprzecznych poglądów i próbujesz mnie obwinić za to, ze jesteśmy różni.
Tak jestem zły bo nie myślę twoimi myślami, choć właściwie to jestem zły dlatego, że nie jestem Tobą, bo ty oczywista dobry jesteś.

Ksiacu jeżeli nie jesteś prawdziwym księdzem to naucz się znosić sprzeczne przekonania.

Zauważ nie masz obowiązku przyjąć idei za swoje. Wolno Ci olac je tak jak olewasz ale dlaczego ty miałbyś mieć prawo do wyrażania własnych opinii a ja nie?
Dlatego, ze jesteś lepszy, ważniejszy, bardziej wartościowy?

Nie wystarczy Ci, że wszystkie moje posty cenzor wyrzuca na śmietnik a twoich o cipach i ruchaniu nie?
Nie bądź taki zachlanny.
Może ty zapisuj w notatniku a potem ctrl+a i Backspace żeby nie napisać Delete


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 sty 2018, 1:38 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
krystkon pisze:
.....
Wydaje się, że tylko oddziaływanie z innym środowiskiem może przynieść zmianę.
Wydaje się zatem, że tylko obserwacja ludzi żyjących wg odmiennych norm może przynieść zmianę przekonań.
Naśladownictwo jest zatem kluczem do zmiany prymitywnych zachowań homo sapiens.

Powstaje zatem idea eksperymentalnych społeczności, żyjących wg odmiennych wartości.
Do tego potrzeba jednak przychylności dinozaurów, żeby nie zechcieli zniszczyć eksperymentu rękami najętych funkcjonariuszy, egzekwujących przemocą prawa bożków, ludów, natury czy kogo tam jeszcze.


Wszystko już było, w średniowieczu na terenie współczesnej Polski i w okolicach, istniały społeczności, organizacje plemienne, można je nazwać eksperymentalnymi, żyjące wg odmiennych wartości, nie trwało to zbyt długo, po takich np. grodach, osadach nad Obrą nie pozostało zupełnie nic, prócz popiołów, nawet nazw miejsc, czy czegokolwiek, mieszkańców wybito do ostatniego, silnych sprzedano w niewolę za arabskie srebro a młode zgwałcono i też sprzedano.
Piastowie nie ustali w swych zbrodniach aż wyludnili tereny dzisiejszej Polski, niewolnikami handlowano jeszcze długie wieki mimo że popyt już zmalał, gdy upadł kalifat hiszpański.
Na opustoszałych terenach osadzano brańców, na prawie niewolniczym, budowano nowe poddane grody w innych miejscach.
Stosunkowo najdłużej opierały się plemiona Prusów. Może dlatego że byli lepiej zorganizowani lub bardziej bezwzględni. A tak, obserwowali, uczyli się i niczego dobrego po piastach i ich zbójach się nie spodziewali, szpiegów i "nawracaczy" zabijali.
A osławiony "chrzest polski" nie bardzo wiadomo czemu miał służyć poza zniewoleniem.
No chyba że służył piastowskiemu władcy do tego by zbójecką metodą "na chrześcijaństwo" wspólnie z cesarzem ottonem, sąsiadów, słowiańskich, Wieletów nawracać, w chrześcijańskim darze serca, nawracanym, nieśli nie złoto i mirrę, a krew, pożar i zniszczenie, pal, gwałć, zabijaj i rób niewolnika z człowieka wolnego. Tyle mieli na zachętę dla nowej wiary. Tym razem bandyci łupami się dzielili, nowość taka.

To pan proponujesz? już było.

PS I

Prusowie nie byli izolowani dzikusami, potrafili obserwować i zdobywać nowe technologie.
Na terenie pruskiego grodziska wewnątrz domu mieszkalnego w okolicy Pasymia

Obrazek

w zeszłym roku, znaleziono obrotowy nóż używany przez skrybów w zachodniej europie.
Takie kilkucentymetrowe narzędzia używane były do przykrawania pergaminu, korekty tekstu i kształtu liter. Prawdopodobnie adaptowano je też do innych celów.
Ciekawy jest wiek znaleziska VIII lub IX wiek w tej części europy jest jedyny.
Tak działał i wyglądał.

Obrazek

PS II

Starym zwyczajem bandytów nową osadę po zniszczeniu pruskiej, umiejscowiono w innym miejscu, najstarsza znana nazwa dzisiejszego Pasymia to Heinrichswalde, pruska nazwa jest oczywiście nieznana.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 sty 2018, 9:28 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 19:14
Posty: 1125
Właśnie najtrudniej jest z agresywnym osobnikami, którzy nie tylko wierzą, że wolno im stosować przemoc wobec innych ale jeszcze są święcie przekonani, że stosując przemoc czynią dobro.

Ale z oskarżenia takich ludzi o zło nie wyniknie nic poza kolejną walką a nieustającym walkami dobrobytu nie można zbudować.

Dlatego ja np. staram się naprzemiennie stosować podejście wkurwionego i uleglego, żeby jednocześnie wyrazić, co takie prymitywne bydło może mi powiedzieć o prawach bożka, na które sram i musimy się przecież jakoś dla wspólnego dobra porozumieć, podjąć współpracę, zaakceptować współdziałanie, inaczej się wzajemnie zameczymy.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 sty 2018, 15:36 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
krystkon pisze:
Właśnie najtrudniej jest z agresywnym osobnikami, którzy nie tylko wierzą, że wolno im stosować przemoc wobec innych ale jeszcze są święcie przekonani, że stosując przemoc czynią dobro.

Ale z oskarżenia takich ludzi o zło nie wyniknie nic poza kolejną walką a nieustającym walkami dobrobytu nie można zbudować.

Dlatego ja np. staram się naprzemiennie stosować podejście wkurwionego i uleglego, żeby jednocześnie wyrazić, co takie prymitywne bydło może mi powiedzieć o prawach bożka, na które sram i musimy się przecież jakoś dla wspólnego dobra porozumieć, podjąć współpracę, zaakceptować współdziałanie, inaczej się wzajemnie zameczymy.


krystkon pisze:
...


Ale ostateczmie i tak musimy dogadać się i podjąć współpracę, bo bez złożonych funkcji społecznych możemy iść już tylko na jagody. O ile Ci tych jagód nikt nie zajebie jak je sobie nazbierasz do garści.

....


Co do tego zbierania do garści, są ludzie którzy w każdej sytuacji potrafią szerzyć swe poglądy, nawet najbardziej kontrowersyjne i na dobitkę w wydawało by się w skrajnie niekorzystnej np. wyznaniowo sytuacji. Nie tyko nie są sekowani i potępiani, nikt nie grozi im śmiercią nie potępia, nie wyzywa, a zastępy dziewic są zawsze do ich dyspozycji, setkami, nie w raju u Allacha.
Może czas by pan myśląc pozytywnie o przyszłości, miast szarpać się z oponentami zaczął budować pozytywne, szczęśliwe, grono serdecznych przyjaciółek czy tam przyjaciół wokół swych poglądów, można to robić jak wskazuje przykład, nawet w islamie.
Ba, to bardo dobra religia do wszelkich przyjemnych eksperymentów.


https://www.youtube.com/watch?v=z0-6_Ddu5ec
https://www.youtube.com/watch?v=rih79INVrlM
https://www.youtube.com/watch?v=u6gvacsgQxQ
https://www.youtube.com/watch?v=SIvQ1aZpr38
https://www.youtube.com/watch?v=QwbwajAtWOA

Transmisje lecą na żywo gdyby kto nauki chciał pobierać https://www.youtube.com/watch?v=dQKqXbrlkDU


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 sty 2018, 19:30 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 19:14
Posty: 1125
Skoro gość się nagrywa i puszcza to w obieg liczy na pozytywny odbiór.

Ciężko mi cokolwiek na to odpowiedzieć.

Muszę to przemyśleć, bo jeszcze nie wiem jak potraktować tę radę.

Z jednej strony może wydawać się, że na przedstawionych filmach nic nie dzieje się z przemocy.
Z drugiej jednak strony nigdy nie wolno zapominać o panstwowej, przymusowej egzekucji niejawnej i nieopodatkowanej własności prywatnej.

W tak skonstruowanym państwie przemoc jest jego fundamentem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 sty 2018, 20:55 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
To jasne że powiedzieć coś sensownego o twórcy wpływowej, bardzo bogatej, propagującej seks muzułmańskiej sekty wspierającej prezydenta Turcji Recepa Erdoğana, to trudne z wielu względów, już tylko idee, język, kultura, stojąca za Harunem Yahya są dla nas właściwie zupełnie obce.
Ambicje stojące za przedsięwzięciem prowadzonym przez Erdoğana i wspierane przez osobistą, telewizyjną i internetową działalność Adnana Oktara i jego muzułmańsko disneyowsko seksualną sektę są jednak bardziej zrozumiałe gdy pozna się dalekosiężne plany prezydenta Turcji.

To jest cel marzeń obu panów "unia islamska" pod tureckim berłem Erdoğana

Obrazek

Jak widać, wiele jest jeszcze do zrobienia między innymi w europie, stąd poszukiwania wielu jeszcze nomen omen, członków, zainteresowanych szerzeniem muzułmańskiego raju na ziemi.

No ale zostawmy Turków z ich ambicjami, przyznam że ja również niewiele pojmuję z otaczającej rzeczywistości i bywa to powodem częstych zadziwień, co pan powiesz na taki obrazek: w toruńskiej siedzibie ojca rydzyka niedawno w obecności a jakże katolickich duchownych błogosławieństwa udzielał pewien znany żydowski rabin, błogosławieństwo przyjęła np

Obrazek

Widziałem już namaszczanego przez kobietę, przyszłego prezydenta, jednak on był przyszłym, co jednak znaczy takie błogosławieństwo przyjęte przez osobę urzędującą :? doprawdy nie wiem, nawet nie wiem czy chcę wiedzieć.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 sty 2018, 1:10 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 19:14
Posty: 1125
Fundamentem naszych umysłów są elementarne emocje naszych przodków tak jak fundamentem naszych ciał są ich geny.
Kształcenie umysłu polega na rozwoju przekonań poprzedników.

Myślę, że stad instytucja darmowej, państwowej szkoły, żeby wszystkich napoic jednakowym poglądem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 sty 2018, 7:13 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 19:14
Posty: 1125
korbaczeska pisze:
Powiedz to pan tym z PiSu, na przykład Tarczynskiemu ma wielki łeb moze pana wysłucha.

Nie chodzi o to jak było, tylko o wykorzystanie hasła o pejoratywnym nacechowaniu do własnych PiS celów.

a tak przy okazji - było cos w mediach na temat rocznicy zamachu na Narutowicza czy zwyczajnie niedopatrzylam?


Dekomunizacja jest w tym sensie, żeby zaprogramować najemnych roboli, żeby żaden nie odważył się zakwestionować praw własności emerytowanych obywateli zachodu, których praca dla innych ludzi przez całe życie polegała wyłącznie na posiadaniu.
Robol musi zaakceptować swój kierat, bo Bożek tak chce.

To jest taka mała zmowa elit biznesowych i politycznych, żeby z najemnych roboli wydusic ile się tylko da zostawiając im jak świniom i innemu bydlu tyle tylko, żeby przetrwali i następnego dnia mieli siłę wstać do pracy.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 sty 2018, 7:36 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 19:14
Posty: 1125
kum pisze:
Ciekawe,ze niema tematu gdzie jest normalna partia co prawie wszystkim dogodzi.
Taka Utopia


Może dlatego, że partia polityczna to ugrupowanie społeczne, które dąży do narzucenia wszystkim przekonań czy też wierzeń własnych członków?

Jak możesz dogodzić sprzecznymu z Tobą własnym dążeniem do zdefiniowania mu dobra i zła i zagrożenia mu karą jeśli nie będzie postępował zgodnie ze zdefiniowanym przez Ciebie dobrem i powstrzymywal się od czynienia zdefiowanego przez Ciebie zła?

Przecież polityka to narzucania innym własnej woli i to przemocą.
Jak sądzisz dlaczego polityce czy może dominującym poglądom towarzyszy zawsze zorganizowany aparat represji?

To proste.
Nie robisz co chcę to czapa.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 557 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39 ... 56  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 48 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group