forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 22:23

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 557 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54 ... 56  Następna
Autor Wiadomość
Post: 08 lut 2018, 18:03 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 19:14
Posty: 1125
Pantryglodytes pisze:
krystkon pisze:
"Umowa rozpoczyna się i trwa dopóki strony umowy jej chcą"


To jest nie do utrzymania, nikt, nie da panu żadnej prawdziwej gotówki.
Żydowski system bankowy jeśli zostanie do końca skompromitowany, zostanie zastąpiony co najwyżej muzułmańskim, o tyle wygodniejszym dla "konsumenta" że co być może nigdy on, prostak, żadnej prawdziwej gotówki nie zobaczy i przykładowo, mieszkania własnego również nie, chyba że przekona bank iż potrafi pracując zapłacić bankowi za mieszkanie, który to bank, mieszkanie kupi dla niego i jemu to mieszkanie wynajmie.

W trudnej i coraz trudniejszej sytuacji jest pan, panie krystkon, nikt z gołodupcem żadnej umowy nie podpisze no chyba że sprzedaż się pan kontraktem w niewolę.


Och Panie Pantryglodytes ależ Pan rozumujesz?!
Wg Pana możliwość stosowania przymusu - czytaj przemocy - stwarza możliwości biedocie. A ja Pana pytam że co?

Problem polega na tym, że Pan w tej rozmowie nawet na sekundę nie potrafisz oderwać się od współczesnej koncepcji kreacji pieniądza, jakbyś Pan chciał powiedziec - nic innego nie jest możliwe, musi być centralny bank, muszą być komercyjne banki pośrednie, musi być wypożyczenie pieniądza, musi być przymusowa egzekucja.
Niech Pan wreszcie zrozumie, że ten mus, że ta pańska wiara w słuszne rozwiązanie nie różni się niczym od wiary naszych przodków w Bożkow. Jesteś Pan zaprogramowany i nie możesz wyjść ponad imperatywy rządzące pańskim umysłem.

I nie przeszkadza Panu w tych wnioskach wiedza, że pieniądz to tylko zapisana wartości liczbowa na dysku, nic ponadto.

Wyobraź Pan sobie taka kreację pieniądza.
Wstepujesz Pan do systemu księgi kapitału i zostaje wykreowanych 8 jednostek pieniężnych, które trafiają do tego kto zawnioskowal o Pana wpisanie a większość kapitału Pana zaakceptowała.
Dalej pracujesz Pan i coś wytwarzasz i cos wytworzyles. Zglaszasz Pan wpisanie swiadectwa własności tego czegoś do księgi kapitału a większość kapitału akceptuje to świadectwo. Dalej ktoś to świadectwo wycenia, np. na 8 jednostek, które za Pana uzyskał, bo je posiada. Dla Pana to oferta sprzedaży czegoś co Pan wytworzyłes za 8, której nie musisz przyjąć. Ale od tych 8 z wyceny zostanie już pobrany automatycznie podatek od własności np. 1 jednostka w roku. Ale to nie jest tylko podatek dla Pana, bo to też automatyczny debet i jak Pan przed wyceną miałeś 0 w portfelu i 0 do wydania tak po wycenie masz 0 w portfelu i 8 do wydania do -8. Ale nie tylko bo jeszcze rośnie Panu limit oszczędności pieniężnych do +8. Jak Pan świadectwo sprzedaż to podatek, debet i limit cofna się.
Wszystko automat i wg znanego wszystkim algorytmu.

Czaisz Pan?
Automatyczna kreacja pieniądza bez banksterki.
Mam wyjaśnić sytuacje w moim modelu kiedy zabraknie Panu kasy na zapłatę podatku po wyczerpaniu całego debetu albo gdy straci Pan swiadectwo wlasnosci a Panu zacznie się cofać w pełni wykorzystany debet?
Bo mogę.

Bo naprawdę istnieją inne sposoby kreacji pieniądza niż "stoliczku nakryj się" banków centralnych tylko oprogramowane malpiszony nie chcą do siebie dopuścić tej myśli.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 lut 2018, 18:58 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
krystkon pisze:
.....
Wyobraź Pan sobie taka kreację pieniądza.
Wstepujesz Pan do systemu księgi kapitału i zostaje wykreowanych 8 jednostek pieniężnych, .....
Dalej pracujesz Pan i coś wytwarzasz i cos wytworzyles. Zglaszasz Pan wpisanie swiadectwa własności tego czegoś do księgi kapitału a większość kapitału akceptuje to świadectwo. Dalej ktoś to świadectwo wycenia,....

Automatyczna kreacja pieniądza bez banksterki.
....


Nie przypadkiem wspomniałem wyspę Pitcairn, nikt tam nie kreował żadnego pieniądza a żarcie rosło na drzewach i pływało w morzu, ew łaziło po wyspie, podatków pieniędzmi też nikt nie płacił.
Jedyne zmartwienie jakie mieli wyspiarze to by na łeb deszcz nie padał i by padał, bo inaczej susza by ich zabiła.
Skończyło się na tym że faceci wyrżnęli się nawzajem, przedtem ruchając panięki i chlejąc na umór aż pozostał tylko jeden. Gdy pić już nie mógł a ruchanie mu zbrzydło zajął się wychowaniem pozostałych nieletnich i kobit.
Sielanka skończyła się w gdy kilka kobit dało radę uciec z wyspy i opowiedziało w zamorskich krajach jaką walutą co cwańsi lub zasłużeni dla miejscowej społeczności, wyspiarze najochotniej dysponują.

Rozpracuj pan ten system, aby skutecznie, i bez przemocy, chętnie posłucham.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 lut 2018, 21:53 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 19:14
Posty: 1125
Pantryglodytes pisze:
Rozpracuj pan ten system, aby skutecznie, i bez przemocy, chętnie posłucham.


A ja od razu mogę Panu wyjaśnić skąd patologia społeczna na tej wyspie.

Na wyspie istniała własność bez podatków. Tak być nie może, to niszczy społeczeństwo tak samo jak istnienie podatków bez własności.

Własność i podatek są ze sobą nierozerwalnie związane. Społeczeństwa a zwłaszcza zdrowe może funkcjonować tylko gdy własność i podatek występują razem.

Ta wyspa to klasyczny obraz nadmiernej koncentracji kapitału. Mężczyźni byli właścicielami, kobiety najemnikami bez niczego. Taka patologia w stosunkach społecznych nigdy nie zdarzyłaby się, gdyby własność była rozproszona i kobiety były również właścicielami wyspy.

Dokładnie takie samo rżnięcie niewolników bez mydła zrealizowali XIX wieczni kapitaliści na najemnych robolach, wydarzyła się ta sam patologia społeczna i skończyło się buntem ofiar czyli rozwaleniem kapitalizmu i przekształceniem go w komunizm.

Czy Pan tego nie rozumiesz? Wystarczyłoby, żeby na tej wyspie panowały podatki, które przenosiłby własność od mężczyzn do kobiet, żeby kobiety nieustająco pozostawały właścicielkami a zapewniam nie wykształciłyby się takie stosunki, że PANOWIE rżną swoje niewolnice. Panowałby zupełnie inne stosunki pomiędzy tymi ludźmi.

Zapewniam też, że gdyby nie nadmierna koncentracja kapitału w XIX i XXw, gdyby najemni robole nie zostali pozbawieni wszelkiej własności nie byłoby ani wojen światowych ani komunizmu. To nadmierna koncentracja kapitału zniszczyła społeczeństwo i doprowadziła ludzi do tego, że podrzynali sobie gardła.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 lut 2018, 21:54 
Offline

Rejestracja: 02 wrz 2014, 17:32
Posty: 8006
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 lut 2018, 21:56 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
:lol:

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 lut 2018, 22:31 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
krystkon pisze:
Pantryglodytes pisze:
Rozpracuj pan ten system, aby skutecznie, i bez przemocy, chętnie posłucham.


A ja od razu mogę Panu wyjaśnić skąd patologia społeczna na tej wyspie.

Na wyspie istniała własność bez podatków. Tak być nie może, to niszczy społeczeństwo tak samo jak istnienie podatków bez własności.

Własność i podatek są ze sobą nierozerwalnie związane. Społeczeństwa a zwłaszcza zdrowe może funkcjonować tylko gdy własność i podatek występują razem.

Ta wyspa to klasyczny obraz nadmiernej koncentracji kapitału. Mężczyźni byli właścicielami, kobiety najemnikami bez niczego. Taka patologia w stosunkach społecznych nigdy nie zdarzyłaby się, gdyby własność była rozproszona i kobiety były również właścicielami wyspy.

Dokładnie takie samo rżnięcie niewolników bez mydła zrealizowali XIX wieczni kapitaliści na najemnych robolach, wydarzyła się ta sam patologia społeczna i skończyło się buntem ofiar czyli rozwaleniem kapitalizmu i przekształceniem go w komunizm.

Czy Pan tego nie rozumiesz? Wystarczyłoby, żeby na tej wyspie panowały podatki, które przenosiłby własność od mężczyzn do kobiet, żeby kobiety nieustająco pozostawały właścicielkami a zapewniam nie wykształciłyby się takie stosunki, że PANOWIE rżną swoje niewolnice. Panowałby zupełnie inne stosunki pomiędzy tymi ludźmi.

Zapewniam też, że gdyby nie nadmierna koncentracja kapitału w XIX i XXw, gdyby najemni robole nie zostali pozbawieni wszelkiej własności nie byłoby ani wojen światowych ani komunizmu. To nadmierna koncentracja kapitału zniszczyła społeczeństwo i doprowadziła ludzi do tego, że podrzynali sobie gardła.


Nie prosiłem o filozoficzny opis sytuacji a o podanie rozwiązania i nie wyjeżdżaj mi pan o jakichś mężczyznach którzy kobiety pozbawili praw.
Mężczyźni sami się wyrżnęli a tego jednego który pozostał mogły kobiety udusić albo go uciskać.
A co do podatków były one płacone na rzecz tych którzy byli niezbędnie potrzebni społeczności.
Były płacone w naturze i w taki sposób jaki dobroczyńcy uznali za najbardziej odpowiedni.
Nikt nie miał niczego za złe i ogół wyspiarzy nie protestował, przez długie lata.

Miałeś pan podać niesprzeczne logicznie, sprawiedliwe i nie stosujące przemocy rozwiązanie, takie by ta społeczność istniała a wszyscy byli zadowoleni.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 lut 2018, 7:11 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 19:14
Posty: 1125
Panie Pantryglodytes wszystko sprowadza się do filozofii albowiem nasza wiedza o świecie jest tylko naszą wiarą w to jaki on jest. Proponuję odrzucmy przekonanie, że obraz świata jaki znamy jest cokolwiek obiektywny, to subiektywny wytwór naszych umysłów.

O zdrowiu grupy stanowi indywidualny rozwój każdej jednostki grupy a zdolności rozwoju jednostki są ściśle związane z autonomia jednostki i z jej wpływem na grupę. Model stosunków społecznych grupy, jaki by nie był nie może pozbawiać jednostkę autonomii i wpływu na grupę, bo jeśli pozbawi to na pewno zniszczy te grupę.
Na tej wyspie rozwinęły się takie stosunki, że niektóre osobniki stały się niewolnikami innych i to doprowadziło do zniszczenia całej grupy.

W kapitalizmie o autonomii i wpływach jednostki, o jej wolności ą zatem i zdolności do rozwoju stanowi posiadanie, stanowi własność.

Społeczeństwo kapitalistyczne, które dopuszcza do nadmiernej koncentracji kapitału, do załamania się autonomii jednostek i w gruncie rzeczy rozwoju niewolnictwa zmierza ku samozniszczeniu.

Umiarkowana koncentracja kapitału tak, nadmierna nigdy.

Niestety stare pokolenia nie są w stanie rozpoznać tego problemu, bo chciwość zalewa im oczy.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 lut 2018, 9:49 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
Nadal zero realnych pomysłów na to by zmienić układy na funkcjonującej społeczności, pańskie pomysły są nawet nie teoretyczne tylko wydumane, nie przystają do rzeczywistości z żadnej strony.
Strach pomyśleć co stałoby się z panem gdybyś pan znalazł się na Pitcairn i próbował wyspiarzom sprzedać księgę kapitału. Mam wrażenie że wiem czym by panu zapłacono i zrobiły by to te według pana, zniewolone kobiety.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 lut 2018, 10:09 
Filozofia nie jest od rzeczywistości, filozofia jest od filozofowania. :lol:
Ale Panty tak z innej beczki...Czytając sobie powoli Wasilewskiego zauważyłem pewną analogię.
Otóż wydaje mi się, że domena małych społeczności jest nadmierne zainteresowanie seksem. I to społeczności rozleniwionych sponsoringiem i nadmiarem dóbr naturalnych.
Takie forum nie na ten przykład, banda nierobów sponsorowanych przez Zus, jedynym wiodącym tematem jest krycie, żylaste członki, łechtacze, pakowanie do ust, a część bab się cieszy. Normalnie jak na Pitcarin. :lol: :lol:


Na górę
  
 
Post: 09 lut 2018, 10:35 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
polar pisze:
Filozofia nie jest od rzeczywistości, filozofia jest od filozofowania. :lol:
Ale Panty tak z innej beczki...Czytając sobie powoli Wasilewskiego zauważyłem pewną analogię.
Otóż wydaje mi się, że domena małych społeczności jest nadmierne zainteresowanie seksem. I to społeczności rozleniwionych sponsoringiem i nadmiarem dóbr naturalnych.
Takie forum nie na ten przykład, banda nierobów sponsorowanych przez Zus, jedynym wiodącym tematem jest krycie, żylaste członki, łechtacze, pakowanie do ust, a część bab się cieszy. Normalnie jak na Pitcarin. :lol: :lol:


Całkiem słusznie Pan zauważył, Pitcairn nie jest tu wyjątkiem, raczej potwierdza regułę, podobnie jak (niestety nie trafiłem na szczegółowe opisy) przygody pewnego laureata nagrody Nobla, czy dość dokładnie opisane przez naszego rodaka (acz ocenzurowane jednostronnie) życie wśród argonautów.
Ten ostatni etnograficzny badacz cipek i kutasków ostatnio doczekał się wydania książkowego własnych wspomnień , podobno przekazał tam nieco szczegółów własnych, osobistych "stosunków" z poddanymi obserwacjom.
Muszę przeczytać.

Co do forum, nie jestem specjalistą, ale faktycznie, temat jest interesujący.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 557 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54 ... 56  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 51 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group