forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 29 mar 2024, 0:07

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 557 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 56  Następna
Autor Wiadomość
Post: 11 gru 2017, 7:01 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 19:14
Posty: 1125
Słuchajcie właśnie słucham w radio jak w kontekście tego, że bitcoin został wyceniony na więcej niż $15.000 redaktorka pyta dyrektora Deutsche Bank, jak to możliwe, że wirtualną walutę można wymienić na PRAWDZIWE pieniądze. Ja nie mogę PRAWDZIWE pieniądze za NIEPRAWDZIWY bitcoin ; ). I ten gość odpowiada jej na tak zadane pytanie.
I pomyśleć, że tacy ludzie rządzą moim życiem. Ja pierdole!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 gru 2017, 10:29 
Offline

Rejestracja: 10 mar 2015, 8:25
Posty: 2040
krystkon pisze:
kum pisze:
Przeczytaj dzieciom panie Krystkom Bajki Robotow i Cyberiade.


Poczytam im lepiej o dobrze i źle uniwersalnych. Nauczę, że mają sprzyjać zgodnym i niszczyć niezgodnych. Przekonam, gdy im czegoś zabranie to zawsze winni są oni. Nastroję do walki.

Napisałeś o wymyśleniu czegoś a ja, że w tym świecie nie osiągnę chwili spokoju, żeby móc pomyśleć o czymś innym niż tylko jak przeżyć kolejny dzień.


A to?
A ja sie upiram, Kali i altrulizyna


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 gru 2017, 17:31 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 19:14
Posty: 1125
MMM pisze:
Cytuj:
Męszczyzna jest sprzeczne z tym co męszczyzną nie jest


Nie znam takiego gatunku.
Za to znam paru mężczyzn.


A taki dla przykładu hermafrodyta jest mężczyzną czy nie jest?

A przy okazji MMM zauważyłaś może, że każda definicja zawiera 2 sprzeczne związki- jest i ma.
Jest odnosi się do nadzbiorow - jest calka.
Ma odnosi się do podzbiorow - ma pochodną.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 gru 2017, 19:58 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 19:14
Posty: 1125
Boruch pisze:
Ależ oczywiście, że da. A potem nałoży nam wszystkim w dupę. Powodzenia. Sady tak samo będą produkować sprawiedliwość jak np dzisiejsza zreformowana TVP "prawdę". Jeżeli ktoś ma wątpliwości, że będzie inaczej jest głupcem. :mrgreen:


Pan zdaje się myślisz o prawdzie i fałszu w kwestiach moralnych a moralność, jak Pan już wie, co człowiek to inna i co dla jednego klamstwem dla drugiego najświętszą prawdą.

Prawda i fałsz w naszych umysłach są konsekwencją naszych potrzeb, wynikiem naszej chciwości.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 gru 2017, 6:47 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 19:14
Posty: 1125
W swoim korycie, PieprzeNiu mogę wymyślać niestworzone rzeczy a przynajmniej do czasu, kiedy mnie nie zbanuja. Zatem wymyślam koleja.

Wielokrotnie podkreśliłem już, co przez innych tu jest skutecznie ignorowane, prawdopodobnie dlatego, że są klasą średnią i im to zwyczajnie wisi, że WYŁĄCZNYM, z 10x krotnym naciskiem na WYŁĄCZNYM, źródłem społeczeństwa jest hierarchia. Wyłącznym źródłem kooperacji osobników homo sapiens jest nadrzędnosc i podporządkowanie jednostek.
Nikomu chyba nie potrzeba tłumaczyć korzyści, ze współpracy, można je zaobserwować podczas współpracy organów własnego ciała - korzyścią są złożone funkcje społeczne, których jednostka nigdy nie mogłaby osiągnąć samodzielnie. Smartfon, na którym teraz piszę jest wynikiem istnienia społeczeństwa i bez niego nigdy nie zaistniałby.

Ale hierarchia oprócz swojej jasnej strony - budowy korzystnego dla wszystkich społeczeństwa i rozwoju jego czlonkow - ma jeszcze swoją ciemną stronę, która Marks opisywał jako walkę klas - tę ciemną stronę hierarchii można opisać jako zniewolenie jednostki.
Wg mnie istnieje taka granica siły władzy człowieka nad człowiekiem, po przekroczeniu której korzystne dla roboli przywództwo kapitalistów zamienia się w pasozytnicza i niszcząca roboli tyranie. Nadmierna władza jest źródłem pasozytnictwa społecznego.

W reakcji na psozytnictwo społeczne XIX wieku zrodził się komunizm, który zanegowal własność prywatną środków produkcji.

Jak się okazało niszczenie hierarchii jest tak samo niekorzystne dla wszystkich jak nieograniczony wzrost jej siły.

Robole i kapitalisci jako sprzeczne grupy społeczne powinni i uświadomić sobie, że dla wszystkich niekorzystne są zarówno nadmierne rozproszenie kapitału jak i jego nadmierna koncentracja, co zostało już udowodnione przez komunizm i dziki kapitalizm.

Dla zdrowia wszystkich kapitał musi pozostawać umiarkowanie skoncentrowany.

Ktoś, kto nie ma wszystkiego i wszystkich gdzieś zapyta jak utrzymać władzę w stanie umiarkowanym? Nie zbyt słabym i nie zbyt silnym?

Odpowiadam.
Na pewno nie poprzez podatek VAT.
Na pewno nie poprzez tajną demokrację pośrednią.
Te narzędzia są bardzo dalekie od doskonałości, to jak oranie pola widłami.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 gru 2017, 16:54 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 19:14
Posty: 1125
Wielki Wezyr pisze:
Jeśli sobie Boruchowie pozwolą, to do Boruchów.


MY i ONI ; )
Czyli imperatyw dominacji w działaniu.
Normalnie zwierzyna.
Wiecie po co imperatywy dominacji i potrzeba narzucenia innym swojej woli?
Po społeczeństwo. Hierarchia, nadrzędnosc i podporządkowanie są wyłącznym źródłem społeczeństwa.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 gru 2017, 19:25 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 19:14
Posty: 1125
Skoro różne newsy sriusy warto wspomnieć, że 1 BTC = 60.165 PLN
Kurde i pomyśleć, że parę miesięcy temu miałem ponad 3 BTC. Gdybym ich nie sprzedał teraz wylegiwalbym się a robole robili na mnie, zaniedbujac swoje dzieci.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Bzdura dnia
Post: 13 gru 2017, 6:45 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 19:14
Posty: 1125
Pantryglodytes pisze:
krystkon pisze:
..., ze nie zaplaci za to bardzo wysokiej ceny na koniec.


Widzi pan wirtualizację "demokracji" :mrgreen: szacunek


Niektórzy próbują rozumowac, iż demokracja jest sprawiedliwa, ja rozumuje wyłącznie, iż demokracja może być efektywna ale ta, która się posługujemy - tajna i pośrednią - to pozostałość małpiej kultury po naszych przodkach, którzy rabali się siekierami na polu walki w imię woli PANA.

Prawdziwie efektywna demokracja to demokrcja jawna i bezpośrednia, taka która pomoglaby nam określić rownie efekrywny podatek od własności prywatnej, jako wyłącznie istniejący podatek.

Przy okazji co poniektorym czloekoksztalnym przypominam, że zdobycie nadmiernej władzy nad drugim człowiekiem to ŹLE i.prowadzi wprost do rabanki siekierami.Z poczucia zniewolenia wyrasta poczucie nienawiści a poczucia nienawisci nie da się powstrzymać ani wyleczyć. Jeśli się w ludziach rozwinie będzie palić się bardzo długo i nie będzie żadnego przebacz albo dobrze zróbmy to teraz inaczej. Żądza krwii nie odpuści bez zaspokojenia.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 gru 2017, 18:31 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 19:14
Posty: 1125
ladaco pisze:
wow, lsd....., czyżby mieli jakąś propozycję dla robotników?


Kto arystokracja?
Przecież oni się brzydza roboli, nie tylko zmęczeni i zniszczeni robotą wyglądają brzydko ale jeszcze śmierdzą potem. Mieć coś wspólnego z robolami? To chyba tyle, żeby wyzrec co wytworza i to wszystko.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 gru 2017, 18:47 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 19:14
Posty: 1125
Boruch pisze:
Pantryglodytes pisze:
Co jeszcze bardziej dziwne LSD odbiło się odedna i wychynęło ponad granice błędu statystycznego, łapie dech czy ciągnie po na dno :roll:


Nie znam takie partii LSD. SLD tak. A Pan niech sie zastanowi co Pan szuka na fo sprzyjającym lewicy. Nie jest to żaden wyrzut, ale warto się zastanowić. Może lepiej będzie Panu na Frondzie.


Lewica to mnie się kojarzy z własnością państwową i tajną demokracją pośrednią i kiedy o tym myślę to jak myślenie o tajnej, nieopodatkowanej, państwowo i przymusowo egzekwowanej własności prywatnej - ciary na plecach. Pan sprzyjasz własności państwowej, w przestrzeni której rządzą tajnie wybierani funkcjonariusze państwowi? Tfuuu
Pan sprzyjajasz państwowym szkołom, darmowej służbie zdrowia, podatkom dochodowym, egzekucji prawa pracy? Tfuuu, tfuuu, tfuuu.
I co jeszcze, może będziesz Pan karal za zdradę tajemnicy państwowej?

Z czystym sumieniem powiem, że wartości lewicy mnie brzydza. Najbliższe są mi wartości libertarian ale nie wiedzieć czemu libertarianie określili mnie jako komucha. O co tu chodzi?

SLD to może uderzyć na promocję u Armaniego a nie na zgrupowanie roboli, którzy i tak się nie grupuja, bo zostali tak zatomizowani przez koncerny, ze stracili własną tożsamość. Pewnie wszyscy wstydzą się tego kim są i nie przyznaja się do tego nawet przed sobą.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 557 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 56  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 63 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group