forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 17:57

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 557 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 56  Następna
Autor Wiadomość
Post: 27 lis 2017, 18:28 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 19:14
Posty: 1125
MMM pisze:
Krystek, może załóż sobie wątek i pisz tam te swoje doniosłe apele. Zapewne nikt ci nie będzie przeszkadzał w rozwijaniu teorii zbawienia świata.
Tak by było najwygodniej, bo mi się nie chce przenosić twojego bełkotu na wysypisko...


Spójrz lepiej na wartość 1 BTC, który jest tylko specyficznym zapisem liczby na twardym dysku - http://bitcoin.pl

Specyficznym w tym sensie, że jest zaczatkiem jawnej, cyfrowej, rozproszonej, powszechnej, kryptograficznej ksiegi kapitału. BTC jest odpowiednikiem fiatow ale istnieją już tokeny będące odpowiednikiem świadectw własności.
Przeprosisz mnie jeśli chcąc nie chcąc w ciągu następnych 10 lat zapłacisz kryptowaluta a twoja transakcję będzie mógł podejrzeć cały świat? Przeprosisz czy będziesz udawać, że chodziło o coś zupełnie innego?

Nawet jeśli będziecie całym sercem przeciw, mój scenariusz się zisci. Zisci się, bo jest zwyczajnie dla wszystkich korzystny. Jedyne co możecie osiągnąć to opóźnienie przed tym co nieuniknione. Wasz świat tak czy siak pójdzie na wysypisko tak jak teraz moje posty.

I zastanów się dobrze nad znaczeniem wolności słowa, bo wychodzi na to, że dopuszczasz tylko taka wolność przekonań, w której twoje przekonania nie przestają dominować.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 gru 2017, 22:26 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 19:14
Posty: 1125
Każdy ma jakieś koncepcje stanowiące fundamenty jego psyche, idee podstawowe, najważniejsze, najbardziej zasadnicze.

W miom dojrzałym życiu następujące idee miały potężny wpływ na kształtowanie się mojej osobowości:

Determinizm przyczynowy (łac. determinare — oddzielić, ograniczyć, określić) — koncepcja filozoficzna, według której wszystkie zdarzenia w ramach przyjętych paradygmatów są połączone związkiem przyczynowo-skutkowym, a zatem każde zdarzenie i stan jest zdeterminowane przez swoje uprzednio istniejące przyczyny (również zdarzenia i stany). W wypadku najpowszechniejszego tzw. determinizmu fizycznego (zwanego też nomologicznym lub naukowym) oznacza to powszechne obowiązywanie praw natury w całej przyrodzie bez wyjątku, także w człowieku. Zatem całkowite poznanie stanu Wszechświata w dowolnym momencie, wraz z całością reguł jego działania, gwarantowałoby bezbłędną prognozę jego dalszych losów – zob. demon Laplace’a[1]. Determinizm wyklucza przypadek jako zjawisko obiektywne: poczucie losowości jest wyłącznie stanem subiektywnym wynikającym z niedoboru informacji.

Koncepcja yin i yang pochodzi z antycznej filozofii chińskiej i metafizyki. Opisuje ona dwie pierwotne i przeciwne, lecz uzupełniające się siły, które odnaleźć można w całym wszechświecie.
1. Yin i yang nie wykluczają się wzajemnie.
Wszystko ma swoje przeciwieństwo, jednak nigdy całkowite, a jedynie względne. Żadna rzecz nie jest nigdy w pełni yin ani całkowicie yang. Każde z nich zawiera w sobie pierwiastek swojego przeciwieństwa. Dla przykładu: zima zmienia się w lato, a "co się wzniosło - opaść musi".
2. Yin i yang są współzależne.
Jedno nie może istnieć bez drugiego, tak jak dzień nie może istnieć bez nocy, światło bez ciemności, czy śmierć bez życia.
3. Tak yin jak i yang jest podzielne.
Każdy aspekt yin lub yang można dalej podzielić na mniejsze składowe yin i yang. Dla przykładu, temperaturę można określić jako gorącą lub zimną. Jednak gorąco można podzielić jeszcze na ciepło i upał, a zimno na chłód i mróz. W każdym spektrum istnieje mniejsze spektrum; każdy początek jest chwilą w czasie, więc posiada początek i koniec, tak samo jak godzina ma początek i koniec.
4. Yin i yang wchłaniają i jednocześnie podtrzymują się wzajemnie.
Yin i yang znajdują się zwykle w stanie równowagi - kiedy jedno wzrasta, drugie maleje. Mogą się też jednak nie równoważyć. Wyróżniamy cztery stany braku równowagi: nadmiar yin, nadmiar yang, niedostatek yin i niedostatek yang. Jednakże cały czas wzajemnie się uzupełniają: w przypadku nadmiaru yin występuje niedostatek yang i vice versa. Brak równowagi jest czynnikiem względnym: nadmiar yang "wymusza" zmniejszenie się yin.
5. Yin i yang mogą przekształcić się w siebie nawzajem.
W pewnej konkretnej sytuacji yin może przekształcić się w yang i odwrotnie. Noc zmienia się w dzień, ciepło stygnie, a życie zmienia się w śmierć. Niemniej jednak i ta przemiana jest względna, jako że noc i dzień mogą ze sobą współistnieć w tym samym czasie na Ziemi widzianej z kosmosu.
6. Część yin znajduje się w yang, a część yang znajduje się w yin.
Mniejsze koła w każdym z nich służą jako:
przypomnienie, że zawsze pierwiastek jednego znajduje się w drugim. Tak samo jak zawsze znajdziemy odrobinę światła w ciemności (np. gwiazdy na nocnym niebie); żadna z tych cech nie jest nigdy skończona.
przypomnienie, że ekstremalne skrajności zmieniają się natychmiast w swoje przeciwieństwo, jak również to, iż cechy yin i yang zależą od punktu widzenia obserwatora. Dla przykładu: najtwardszy kamień najłatwiej skruszyć. To pokazuje, że bezwzględne rozgraniczenie między jednym a drugim nie jest możliwe.

Funkcja (łac. functio, -onis, „odbywanie, wykonywanie, czynność”[a]) – dla danych dwóch zbiorów X i Y przyporządkowanie[b] każdemu elementowi zbioru X dokładnie jednego elementu zbioru Y[1]. Oznacza się ją na ogół f, g, h itd. Jeśli funkcja f przyporządkowuje elementom zbioru X elementy zbioru Y, to zapisujemy to następująco:
f : X → Y {\displaystyle f\colon X\to Y} f\colon X\to Y.
Zbiór X {\displaystyle X} X nazywa się dziedziną, a zbiór Y {\displaystyle Y} Y – przeciwdziedziną funkcji f . {\displaystyle f.} f. Zbiór wszystkich funkcji ze zbioru X do zbioru Y oznacza się często Y X {\displaystyle Y^{X}\;} Y^{X}\;[2].

Nie wierzę w przypadek.
Koncepcja przeciwieństw wyraża sprzeczność naszej rzeczywistości.
Uważam, że sprzeczności przekształcają się wzajemnie.
Najbardziej podstawowymi sprzecznościami są przestrzeń i czas.

A jakie koncepcje leżą u podstaw waszych dusz?
Co jest podstawą czynności waszych ciał?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 gru 2017, 1:11 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 wrz 2014, 23:08
Posty: 3522
Lokalizacja: z tamtąd
Przepraszam że zadam drążące pytanie, czy jest to kolejne alter ego niejakiego Adasia B? Bo nie wiem czy olewać zwyczajnie czy zwyczajnie zblokować?

_________________
Lubię ludzi tak, jak herbatę.
W torbie i w gorącej wodzie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 gru 2017, 10:39 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 19:14
Posty: 1125
Arend pisze:
Przepraszam że zadam drążące pytanie, czy jest to kolejne alter ego niejakiego Adasia B? Bo nie wiem czy olewać zwyczajnie czy zwyczajnie zblokować?


Rób co chcesz.
Wszyscy robią co chcą i nie da się ich przed tym powstrzymać. Taka jest natura, że mamy zaprogramowana chciwość dokładnie tak samo jak zwierzęta pozostałych gatunków, np. karaluchy.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 gru 2017, 11:10 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 19:14
Posty: 1125
maerose pisze:
Pisowski pojeb Jan Maria Jackowski

"Wszystkich sytuacji się nie rozwiąże"

Tym razem senatora spytano, jak będą się czuły kobiety, które - w myśl projektu "Zatrzymaj aborcję" - zostałyby zmuszone urodzić chore dzieci i patrzeć jak umierają.

Proszę mieć pretensje do natury, a nie do polityków. Tak zostaliśmy stworzeni, że to kobieta jest matką i są różne sytuacje. Mężczyźni żyją statystycznie krócej, a kobiety dłużej. To jest dyskryminacja mężczyzn ze względu na wiek. Czy w związku z tym powinniśmy wprowadzić wyrównanie wieku, żeby to w jakiś sposób rozwiązać?
- cytuje Jackowskiego "Rzeczpospolita". - Wszystkich sytuacji się nie rozwiąże, również takich bolesnych. One były, są i będą. Taka jest natura - dodał senator.


Oskarżenie kogoś, że jest bezdusznym skurwysynem, nie spowoduje u niego empatii lecz utwierdził go w jego radykalnych przekonaniach.

Każdy kto atakuje człowieka stanowiącego złe prawo zamiast go przekonywać, żeby się z tego wycofał, przyczynia się do egzekucji złego prawa.

W żadnym stopniu nie przyczyniasz się do zmniejszenia cierpień ludzi, którym rodzą się chore noworodki. Wprost przeciwnie swoją agresywną postawą powiekszasz ich cierpienie i ja mogę zgadywać nawet dlaczego, bo Cię ci ludzie kompletnie nie obchodzą, są tylko narzędziem do atakowania niezgodnych światopoglądowo.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 gru 2017, 11:18 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 19:14
Posty: 1125
WLR pisze:
Dalej idąc tokiem rozumowania tego wielkiego humanisty, jako sprzecznego z naturą należałoby zakazać,
pakowania nazbyt niecierpliwych gówniaków do inkubatorów i w ogóle asysty wracza przy porodzie.
Natura powinna dać sobie radę sama, a szczyl po wypadnięciu na posadzkę, sam powinien się do cyca
wskrabać, wprzódy przegryzłszy pępowinę, jeśli chce zasługiwać na dumne miano Polaka - prawaka.
Ja pierdolę, co za ciemnogrodzki kołtun!


Coś Ci wyjaśnię, bo nic nie kumasz, żeby coś osiągnąć musimy się wzajemnie polubić, musimy zacząć sobie sprzyjać, starać się wzajemnie zrozumieć. Kumasz już?

Nie jesteś w stanie zrozumieć motywów człowieka? Ja potrafię. To jest budowanie kultury, w której nie wyskrobujemy niedoskonalych, nie usmiercamy kalekich, nie opuszczamy chorych, nie idziemy na łatwiznę tylko podejmujemy czasem niewyobrażalny wysiłek, żeby uszanować własne życie.

I co może nie rozumiesz tego czy masz to po prostu za nic?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 gru 2017, 11:19 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 19:14
Posty: 1125
Boruch pisze:
maerose pisze:
Pisowski pojeb Jan Maria Jackowski

"Wszystkich sytuacji się nie rozwiąże"

Tym razem senatora spytano, jak będą się czuły kobiety, które - w myśl projektu "Zatrzymaj aborcję" - zostałyby zmuszone urodzić chore dzieci i patrzeć jak umierają.

Proszę mieć pretensje do natury, a nie do polityków. Tak zostaliśmy stworzeni, że to kobieta jest matką i są różne sytuacje. Mężczyźni żyją statystycznie krócej, a kobiety dłużej. To jest dyskryminacja mężczyzn ze względu na wiek. Czy w związku z tym powinniśmy wprowadzić wyrównanie wieku, żeby to w jakiś sposób rozwiązać?
- cytuje Jackowskiego "Rzeczpospolita". - Wszystkich sytuacji się nie rozwiąże, również takich bolesnych. One były, są i będą. Taka jest natura - dodał senator.



Ja to trochę na sportowo postaram się zreferować :lol: Polska reprezentacja w dawnych czasach miała bramkarza, Młynarczyk się nazywał. Tenże był dobrym bramkarzem dopóki nie uwikłał się w upodobanie do trunków. Kiedy po jednym z meczów dziennikarz zapytał dlaczego dysponuje tak słabą formą i wpuszcza kuriozalne bramki ten palną - wszystkich strzałów nie da się obronić. Na to jedna z gazet zripostowała " a gdzie pan lepiej się czuje, w bramce czy w barze?"

Znając podobne upodobania pana posła Jana Marii też należałoby zapytać gdzie Pan lepiej si czuje - w sejmie czy w restauracji sejmowej? Pytanie bramkarza Młynarczyka do dziś pozostało bez odpowiedzi. :D


A to akurat głupi zarzut na forum alkoholików, którzy szczycą się swoim alkoholizmem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 gru 2017, 11:21 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 19:14
Posty: 1125
maerose pisze:
Pisowski pojeb Jan Maria Jackowski

"Wszystkich sytuacji się nie rozwiąże"

Tym razem senatora spytano, jak będą się czuły kobiety, które - w myśl projektu "Zatrzymaj aborcję" - zostałyby zmuszone urodzić chore dzieci i patrzeć jak umierają.

Proszę mieć pretensje do natury, a nie do polityków. Tak zostaliśmy stworzeni, że to kobieta jest matką i są różne sytuacje. Mężczyźni żyją statystycznie krócej, a kobiety dłużej. To jest dyskryminacja mężczyzn ze względu na wiek. Czy w związku z tym powinniśmy wprowadzić wyrównanie wieku, żeby to w jakiś sposób rozwiązać?
- cytuje Jackowskiego "Rzeczpospolita". - Wszystkich sytuacji się nie rozwiąże, również takich bolesnych. One były, są i będą. Taka jest natura - dodał senator.


Oskarżenie kogoś, że jest bezdusznym skurwysynem, nie spowoduje u niego empatii lecz utwierdził go w jego radykalnych przekonaniach.

Każdy kto atakuje człowieka stanowiącego złe prawo zamiast go przekonywać, żeby się z tego wycofał, przyczynia się do egzekucji złego prawa.

W żadnym stopniu nie przyczyniasz się do zmniejszenia cierpień ludzi, którym rodzą się chore noworodki. Wprost przeciwnie swoją agresywną postawą powiekszasz ich cierpienie i ja mogę zgadywać nawet dlaczego, bo Cię ci ludzie kompletnie nie obchodzą, są tylko narzędziem do atakowania niezgodnych światopoglądowo.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 gru 2017, 11:28 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 19:14
Posty: 1125
Boruch pisze:
Panie Polar racz się Pan odjebać od Borucha i niech Pana nie obchodzi jak Boruchu spędza czas. :lol: Widzisz Pan Pański prezes co mu to kolano teraz operują (daj boże z dobrym skutkiem :mrgreen: ) tak mi załatwił, że np na wędrówki po górach mnie nie stać. Bom już stary a na leki muszę wydać to co mógłbym na góry - kurwa! Żadnego pinceta dla starucha prezes nie przeznaczył, ma w dupie staruchów. Tak i ja jego mam w dupie. Na naukę już chyba za późno, ale jak to każdy człowiek sięgam po lekturę i stąd taki mondry jezdem :lol: . Aby muzykę uprawiać na klarnecie - zdolności nie mam. I tu dygresja - jeżeli ma to być śmieszny seksistoski żart, to sam se Pan na klarnecie zagraj. Nawet na tubie. :mrgreen: Co jedynie, to dużo słucham muzyki. I nie powiem, jakieś tam zdanie na temat ten posiadam, już od najmłodszych lat. Ambicji politycznych nie mam, tak więc sejm odpada. I co Pan z to Wontrupką? Daj Pan spokój kobicie.

ps.
A Pan skoro taki mundry to po co do forum się przypierdalasz. Badź Pan honorny jak Bronto. Nie stać Pana? Choć ja już pisałem - pomimo, ze Pan sympatia mnie nie darzysz to ja odradzam. Bądź pan na fo. Jestem pan tu jednym z elementów i choć pełen sprzeczności brak pana oznaczałby wielką dziurę....... :D


Pan zdecydowanie przeceniasz rolę Jarosława Prezesa. Przecież on tylko jest wyrazicielem panujących poglądów a nie żadnym dyktatorem. Pierwszego dnia, w którym wyrazilby to czego inni nie chcą slyszec, straciłby swoją prezesure.

To nie Prezes ogranicza Pańskie możliwości tylko MY sami czynimy to sobie nawzajem. Przyjęliśmy niedobre wartości i nie sprzyjamy sobie, nie liczymy się że sobą.

Pan się też potężnie do tego przyczyniasz swoimi nieustającym oskarzeniami innych o wcielenie diabła.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 gru 2017, 12:22 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 19:14
Posty: 1125
Och cenzura znalazła nowy sposób, żeby pozbyć się moich wpisów, że utworzy mi korytko gdzie się sam zdyskredytuje swoim filozofowaniem ; ).

Jak wam nie wstyd czciciele wolności i równości? ; )
Zresztą co za głupie pytanie?

Ależ też świat jest paskudny.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 557 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 56  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 54 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group