forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 23 lut 2018, 17:40

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 553 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 52, 53, 54, 55, 56
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

krystkon pisze:
Nie wiem jak do Pana dotrzeć.
....
Jeśli wsadzisz Pan paluchy do kontaktu....

Nie jest pan jedynym, niech pan sobie nie pochlebia.

Co do wsadzania paluchów to ja w przeciwieństwie do wielu, wiem, że oddziaływanie przepływu prądu elektrycznego jest zjawiskiem materialnym, wątpliwości w tym temacie, pozbyłem się w tak młodym wieku że już tego nie pamiętam.

Wracając do naszych baranów, to powtórzę, ze spokojem, abstrakcje, dogmaty, aksjomaty, przepływy, energia, matematyka, dowody, oraz inne nierzeczywiste pojęcia, to produkty ludzkiego mózgu, protezy, mające umożliwić poprzez metodę naukową, poznawanie istniejącego świata.
Po prostu nie umiemy ułomnymi ludzkimi zmysłami poznać otaczających nas zjawisk materialnego świata.
To dlatego że nie pojmujemy go "bezpośrednio", zawsze musimy posługiwać się tzw abstrakcyjnym myśleniem.
Nasze ograniczenia w pojmowaniu, rzeczywistego świata, w żaden sposób go "nie obchodzą"

Awatar użytkownika

Proszę Pana używasz Pan pojęcia zjawiska materialnego, bo intuicyjnie wyczuwasz, że prędkości elektronów nie możesz Pan przypisać pojęcia materii.

Więc prowokuje Pana, nazwij Pan drogę elektronu w przewodzie elektrycznym materią!

Czynności materii nie są materią!
Czas nie jest przestrzenią!
Ci mi Pan tu wpierasz?

Czynności są abstrakcja.
Czynności naszego mózgu są tak samo abstrakcyjne jak czynności naszego ciała np. podskoki albo obroty. Fikolek, który Pan wykonasz teraz na podłożu jest czysta abstrakcja i nie jest materią.

Proszę Pana każdemu ciału, wszelkiej materii towarzyszy czynność choć ja wolę określenie dusza lub świadomość.

Pan się nie możesz uwolnić od przekonania, że tylko człowiek myśli abstrakcyjne, że tylko ludzkiemu ciału towarzyszy świadomość, otóż nie, każdy zbiór materii myśli abstrakcyjne i każdemu towarzyszy świadomość. My jesteśmy tylko kolejnym zbiorem materii, który jest także podzbiorem czegoś większego i nadzbiorem czegoś mniejszego.

Proszę Pana komputery tak samo jak homo sapiens odczuwają emocje i tak samo mają potrzebę działania.

Świadomość ludzka e żadnym sensie nie jest oderwana od materii ona jest czynnością materii i ulega wzajemnym przeksztalceniom z materią.

Czynności materii i materia czynności przekształcają się wzajemnie.
Ciało przekształca się w ruch a ruch przekształca się w ciało.
Czas przekształca się w przestrzeń a przestrzeń przekształca się w czas.
Sekundy przekształcają się w centymetry a centymetry w sekundy.

Awatar użytkownika

Ostatnio zastanawiała mnie definicja psychozy.
Czym jest psychoza?
Wychodzi mi na to, że psychoza jest umyslowym stanem niepowszechnej wiary.

Kiedy przyjrzymy się ludzkości, spostrzeżemy, ze różnice w wierze są totalne.
Zatem wszyscy jesteśmy w psychozie ; ).

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 553 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 52, 53, 54, 55, 56

Strefa czasowa UTC+1godz.