forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 19:22

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 557 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38 ... 56  Następna
Autor Wiadomość
Post: 20 sty 2018, 9:52 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 19:14
Posty: 1125
Nie rozumiem co autorzy mieli na myśli.
Podejrzewam jedynie, że odnosi się to do natury wszelkich istot, z których każda próbuje pochłonąć wszystko, żeby przemienić się w Boga.

Wiem, że próbuję walczyć z pierwotnym instynktem, właściwie próbuję walczyć z naturą czlowieka i jestem skazany na porażkę.
Nie potrafię tego jednak zaakceptować. Coś pcha mnie nieustannie do przodu i nawet kiedy chcę zrezygnować - nie mogę. Czuje wyraźnie, że nie wolno mi podporządkować się panującym normom społecznym. Odbieram je wyraźnie jako panowanie zła.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 sty 2018, 11:33 
Pardon...przepraszam na chwileczkę...
(...zzuwa gumofilce...)

krystkon pisze:
Czuje wyraźnie, że nie wolno mi podporządkować się panującym normom społecznym.

Ale pieniądze to chcesz mieć? Nawet te wirtualne?

Ja ci zaraz, kurwa, te filozofie wybiję ze łba.
...leci po gumę zostawiwszy w amoku gumiaki, gustownie komponujące się z umysłem Kryśki...


Na górę
  
 
Post: 20 sty 2018, 11:58 
Offline

Rejestracja: 22 wrz 2014, 17:53
Posty: 10656
Lokalizacja: Czestochowa.
A przyłóżże mu tam i ode mnie z pięć....może mu ta filozofia ze łba wyparuje....... ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 sty 2018, 12:54 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 19:14
Posty: 1125
polar pisze:
Pardon...przepraszam na chwileczkę...
(...zzuwa gumofilce...)

krystkon pisze:
Czuje wyraźnie, że nie wolno mi podporządkować się panującym normom społecznym.

Ale pieniądze to chcesz mieć? Nawet te wirtualne?

Ja ci zaraz, kurwa, te filozofie wybiję ze łba.
...leci po gumę zostawiwszy w amoku gumiaki, gustownie komponujące się z umysłem Kryśki...


Posiadanie pieniędzy jest równoznaczne z posiadaniem wpływu na obojętnych na Ciebie ludzi co umożliwia Ci przetrwanie.

Ty próbujesz przedstawiać żądze pieniądza jako dążenie do panowania nad zwykłymi ludźmi, do manipulowania nimi, do wyzysku, do zniewolenia.

Ale może pomyśl też o żądzy pieniądza jako dążeniu do zapewnienia sobie pożywienia, bezpieczeństwa, przestrzeni, higieny itd. wszystkiego co zapewnia Ci przetrwanie w zdrowiu fizycznym i psychicznym.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 sty 2018, 13:06 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 19:14
Posty: 1125
polar pisze:
Pardon...przepraszam na chwileczkę...
(...zzuwa gumofilce...)

krystkon pisze:
Czuje wyraźnie, że nie wolno mi podporządkować się panującym normom społecznym.

Ale pieniądze to chcesz mieć? Nawet te wirtualne?

Ja ci zaraz, kurwa, te filozofie wybiję ze łba.
...leci po gumę zostawiwszy w amoku gumiaki, gustownie komponujące się z umysłem Kryśki...


I zauważ, że też niezgodność przekonań i ich uzgadnianie kojarzy Ci się z biciem ludzi.
Pomijam już kwestię sarkazmu chodzi o samo kojarzenie jak można drugiego człowieka naprowadzic na własne poglądy - przy użyciu gumy.

Czy to może mieć coś wspólnego z biciem dzieci przez rodziców w czasie wychowywania dzieci?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 sty 2018, 13:07 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
Zamilkli


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 sty 2018, 13:20 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 wrz 2014, 1:12
Posty: 6422
Lokalizacja: Mokolodi - Okavango
Bo się ruchają. Aby stękanie obu słychać.

_________________
Kobieta mnie bije - nigdy nie należy wierzyć informacjom niezdementowanym.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 sty 2018, 14:37 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 19:14
Posty: 1125
Boruch pisze:
Cytuj:
Te 7 tysięcy na 40-milionowy kraj, na które zgodził się poprzedni rząd, nie powinno być problemem. Zaproponujmy im naszą kulturę. Powinniśmy z uchodźców czynić nas. Tylko powinniśmy przybyszom postawić wymagania, zmusić ich do wysiłku, sami podjąć działania, które „ich" przerobią na „nas" – takie zaskakujące słowa padają z ust Kornela Morawieckiego w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej".


http://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/ ... ja/w9c2249

Dziadzia Morawiecki lubi pleść kocopoły. Tym razem zapędził się w głównej linii prawicy - "newer" uchodźcom! Być może jest to efekt tego, że Dziadzię jeszcze trzyma po Wigilii. Nie można również wykluczyć tego, że jest to opinia osobista, albo nawet marzenie jego synka Mateuszka. Cóż jednak zrobić skoro na przeszkodzie stoi prezes?

Wszystko byłoby w porządku, można zgodzić się z Dziadzią. Jednak pewna kwestia budzi kontrowersję a nawet sprzeciw. Co to znaczy "przerobić na nas", "uczynić nas"? Czyli co, rozkazać przyjąć chrzest? Zakazać ich wierzeń? Oni wobec nas mają same obowiązki a my wobec nich mamy jedynie obowiązek nakarmienia ich, co stoi i tak pod dużym znakiem zapytania. Przestrzeganie naszego prawa i porządku to owszem.

Ale dobre chęci się liczą. Jednak obawiać się można, że ten głos człowieka lekko rozchwianego emocjonalnie z racji podeszłego wieku i amnezji chyba zostanie zignorowany. No cóż.


Wydaje mi się, ze twój wyrzut od "dziadzia, którego jeszcze trzyma po Wigilii" czy zdrobnienia "Mateuszek" są wyrazem twojej pogardy dla odmiennych przekonań tych ludzi a przecież w istocie twojego postu jest przekaz, że nie należy gardzić odmiennością przekonań / wierzeń tylko należy je szanować.

Czyżbyś chciał przerobić Morawieckich na Ciebie?

O jakim szacunku dla odmiennych wierzeń jest mowa?
Przypuśćmy, że twój sąsiad bije żonę, bo nie zgodziła się zrobić co chciał, a on wierzy, że jego Bożek stworzył jego kobietę po to, żeby zaspokoiła jego potrzeby i dobre, słuszne i sprawiedliwe jest przełamać jej sprzeciw waleniem z pięści - czy uszanujesz jego autentyczną wiarę?
Przypuśćmy, że twój odmienny kulturowo sąsiad wylewa straszną toksynę do kanału odprowadzającego deszczówkę, bo wierzy, że jego Bożek stworzył Ziemię aby ten uczynił ją sobie poddaną i robi co chce, bo jego Bożek tak chce i olewa czego chcą niewierni - czy uszanujesz jego autentyczną wiarę?

Mam Ci pomnożyć przykładów sprzeczności moralnych?

Wiesz przed czym uciekają uchodźcy?
Nie przed wrogiem lecz przed tym co sam imają w głowach.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 sty 2018, 17:11 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 19:14
Posty: 1125
Znowu cenzor doszedł do wniosku, że kiedy na chama poprzenosi nieco postów, to jego przekonania zapanują nad światem.
Zdaje się, że tutejszy cenzor jest szczególnie wyczulony na PIS i gdy cokolwiek podchodzi pod akceptację PISu lub jego obronę natychmiast przenosi i kasuje - to oczywiście w ramach tzw. wolności przekonań.

Ale nie martwa się.
Nasi dziadowie-małpowie przy różnicy przekonań, nie przenosili postów po chamsku do innych wątków, okazując przy tym pogardę dla sprzecznych poglądów, lecz dosłownie siekierami rozłupywali sobie wzajemnie łby.
Także choć prymitywni i tak już jesteśmy lepsi, bo umiemy się powstrzymać od wzajemnego wymordowania.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 sty 2018, 20:48 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 19:14
Posty: 1125
Proszę zauważyć, że oddziałujące ze sobą ciała dziedziczą wzajemnie swoje czynności.
Ciało oddziałujące z ciałem względnie prędkim, bez względu na charakter oddziaływania nabiera prędkości, podczas gdy ciało względnie prędkie ją traci.
Ciało oddziałujące z ciałem względnie gorącym, bez względu na charakter oddziaływania nabiera temperatury, podczas gdy ciało względnie gorące traci ją.
Ciało oddziałujące z ciałem grawitującym, bez względu na charakter oddziaływania traci swoją energię promieniowania a ciało grawitujące zyskuje ją.
Itd.
Zastanówmy się, czy oddziałujące ze sobą ludzkie mózgi także dziedziczą wzajemnie swoje czynności?
Wyobraźcie sobie mózg człowieka napojony emocjami mózgów własnych przodków w procesie wychowania jako rozgrzaną, metalową kulę, która zyskała temperaturę dzięki styczności z innymi rozgrzanymi, metalowymi kulami. Jakie, w tej sytuacji, istnieją możliwości zmiany czynności tej rozgrzanej kuli, tj. jakie istnieją możliwości utraty przez nią temperatury?
Wydaje się, że tylko oddziaływanie z innym środowiskiem może przynieść zmianę.
Wydaje się zatem, że tylko obserwacja ludzi żyjących wg odmiennych norm może przynieść zmianę przekonań.
Naśladownictwo jest zatem kluczem do zmiany prymitywnych zachowań homo sapiens.

Powstaje zatem idea eksperymentalnych społeczności, żyjących wg odmiennych wartości.
Do tego potrzeba jednak przychylności dinozaurów, żeby nie zechcieli zniszczyć eksperymentu rękami najętych funkcjonariuszy, egzekwujących przemocą prawa bożków, ludów, natury czy kogo tam jeszcze.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 557 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38 ... 56  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 53 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group