forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 7:38

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1150 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 115  Następna
Autor Wiadomość
Post: 21 lis 2017, 16:57 
Offline

Rejestracja: 22 wrz 2014, 17:53
Posty: 10656
Lokalizacja: Czestochowa.
Boruch pisze:
Otóż to. Pani Agafia poruszyła ważną kwestię. Zgodnie z przysłowiem jak Kali ukraść krowa to dobrze, ale jak Kalemu zajumać ooooo to źle. Nie twierdzę, że tak być powinno ale nasza część społeczności, tzw cywilizacji uważał tamten rejon świata za kopalnie wszelkich surowców z niewolnictwem włącznie, jeżeli surowcem można nazwać niewolnika co po sawannie z gołym tyłkiem ganiał za antylopą. Nie było nas stać na wyobraźnię, że może by tak nauczyć tych ludzi czegoś co stworzy tam przyszłe społeczeństwa na nasz wzór. Dziś mamy pretensje do nich, że nagle zajarzyli, że oni też by tak chcieli jak my i ciągną do nas. A, że zdemoralizowani bo w zdemoralizowanych społecznościach żyją, gdzie grabież, gwałt, morderstwo, przemoc jest sprawą normalną, daje przeżycie, to mamy, to co mamy. Wielu z nich może inaczej żyć nie potrafi. I nasza to zasługa.


Kurcze!
A Wy swoje:
O tym wszystkim wiem i nikt mi tłumaczyć nie musi.
Problem polega jedynie na tym, że to nie Polacy wywozili do swoich plantacji ludność Afryki ani nie zakładali na afrykańskim kontynencie kolonii w celu eksploatacji tamtejszych złóż.
Więc trochę dziwne wydaje mi się, aby nasz kraj ponosił jakiekolwiek konsekwencje z sytuacją tam zaistniałą.
Tym bardziej, że przecież w jakimś tam, może niewystarczającym ale jednak, - stopniu - pomoc niesiemy.
W końcu sami borykamy się z kłopotami i do krezusów nie należymy.
Skoro więc taka Ameryka, która ma największe"zasługi" w eksploatacji tamtego regionu ma to wszystko w dupie
to z jakiej racji mamy my ponosić jakieś koszta. Mieli kolonie Niemcy, Holendrzy, Francuzi, Anglicy........niech się teraz bujają.
Żeby nie było: - taki całkiem pozbawiony sumienia nie jestem jak by się wydawało. W związku z tym, proponuję zaprzestać wspierania najbogatszej instytucji na Ziemi jaką jest kościół a zaoszczędzone w ten sposób pieniądze, po potrąceniu podatku, - wysyłamy pod postacią materiałów budowlanych na budowę szpitali i przedszkoli do Czarna Afryka.
Ja w końcu Dobre Mzimu ( wbrew pozorom ) jestem.

p.s
A co do tematu: Ja tylko wyjaśniłem, - jak by kto nie wiedział, - skąd wśród czarnych murzynów wziął sie jeden biały........! A Wy mi tu o rasizmie........pogięło Was....... ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 lis 2017, 17:11 
Offline

Rejestracja: 22 wrz 2014, 17:53
Posty: 10656
Lokalizacja: Czestochowa.
Boruch pisze:
Kiedyś jak byem takim sztyftem w krótkich spodenkach oglaając filmy o Afryce o tamtejszej przyrodzie, jej bogactwie zazdrościłem Murzynom, jak oni mają dobrze.

Dziś wolę nasze rejony, cztery pory roku, zimę jak jesień, wiosnę jak niezdecydowaną cnotliwą gobagojną panienka, lato z naszymi polnymi barwami i zapachem zerżłej trawy i jesień z borowikiem, podgrzybkiem w lesie. I z sarenkom na once i kotem na płocie i wścipskom sikorkom w krzaku dzikiej róży. Do jednego tylko mam zastrzeżenia - ludzie a szczególnie młodzież mnie wkurwia.



No pacz Pan!
Wstyd się przyznać - ale mam tak samo.
Tu jednak zastanawia mnie jakim cudem do tego doszło.
Przecież sami tych gnoi wychowaliśmy.............dziady.
Ale zaczęło się:
- Nie całuj damy w rękę, bo niehigienicznie.
- I co z tego, że się publicznie całują.......?!
- Uczeń w szkole ma prawa........jakie?! - kurwa, - prawa.........jedyne prawo i zarazem obowiązek to NAUKA!
- Dostał leń śmierdzący tzw " łapę".........bo rozrabiał na lekcji...........awantura na województwo i w efekcie sprawa w sądzie a nauczyciel - dyscyplinarka.
No to - kurwa, - macie effecta bezstresowego wychowania........!
Jak na częstochowskim forum stanowisko zająłem, - ludzieeeeeee! zlinczować mnie chciano.
A ićta w pizdu. :oops:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 lis 2017, 17:23 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 18:59
Posty: 17117
stary praktyk pisze:
Boruch pisze:

Kurcze!
A Wy swoje:
O tym wszystkim wiem i nikt mi tłumaczyć nie musi.
Problem polega jedynie na tym, że to nie Polacy wywozili do swoich plantacji ludność Afryki ani nie zakładali na afrykańskim kontynencie kolonii w celu eksploatacji tamtejszych złóż.
Więc trochę dziwne wydaje mi się, aby nasz kraj ponosił jakiekolwiek konsekwencje z sytuacją tam zaistniałą.

Tym bardziej, że przecież w jakimś tam, może niewystarczającym ale jednak, - stopniu - pomoc niesiemy.
W końcu sami borykamy się z kłopotami i do krezusów nie należymy.
Skoro więc taka Ameryka, która ma największe"zasługi" w eksploatacji tamtego regionu ma to wszystko w dupie
to z jakiej racji mamy my ponosić jakieś koszta. Mieli kolonie Niemcy, Holendrzy, Francuzi, Anglicy........niech się teraz bujają.
Żeby nie było: - taki całkiem pozbawiony sumienia nie jestem jak by się wydawało. W związku z tym, proponuję zaprzestać wspierania najbogatszej instytucji na Ziemi jaką jest kościół a zaoszczędzone w ten sposób pieniądze, po potrąceniu podatku, - wysyłamy pod postacią materiałów budowlanych na budowę szpitali i przedszkoli do Czarna Afryka.
Ja w końcu Dobre Mzimu ( wbrew pozorom ) jestem.

p.s
A co do tematu: Ja tylko wyjaśniłem, - jak by kto nie wiedział, - skąd wśród czarnych murzynów wziął sie jeden biały........! A Wy mi tu o rasizmie........pogięło Was....... ;)



Masz Pan rację. Nie braliśmy udziału w kolonizowaniu Afryki, ale w ostatnich latach poniosło nas np do Iraku. Wprawdzie to nie Afryka ale jednak mamy zasługę w destabilizacji tamtego regionu świata. Popieraliśmy wydatnie na polu politycznym i militarnym zachód, na tyle ile było nas stać tzw "Arabską wiosnę". I wszelkie znaki na ziemi i na niebie mówią, że cały ten bajzel to macha zachodu i usrajców.

_________________
Aby długo i szczęśliwie żyć, oddychaj przez nos i miej zamknięte usta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 lis 2017, 19:32 
stary praktyk pisze:
Boruch pisze:
Otóż to. Pani Agafia poruszyła ważną kwestię. Zgodnie z przysłowiem jak Kali ukraść krowa to dobrze, ale jak Kalemu zajumać ooooo to źle. Nie twierdzę, że tak być powinno ale nasza część społeczności, tzw cywilizacji uważał tamten rejon świata za kopalnie wszelkich surowców z niewolnictwem włącznie, jeżeli surowcem można nazwać niewolnika co po sawannie z gołym tyłkiem ganiał za antylopą. Nie było nas stać na wyobraźnię, że może by tak nauczyć tych ludzi czegoś co stworzy tam przyszłe społeczeństwa na nasz wzór. Dziś mamy pretensje do nich, że nagle zajarzyli, że oni też by tak chcieli jak my i ciągną do nas. A, że zdemoralizowani bo w zdemoralizowanych społecznościach żyją, gdzie grabież, gwałt, morderstwo, przemoc jest sprawą normalną, daje przeżycie, to mamy, to co mamy. Wielu z nich może inaczej żyć nie potrafi. I nasza to zasługa.


Kurcze!
A Wy swoje:
O tym wszystkim wiem i nikt mi tłumaczyć nie musi.
Problem polega jedynie na tym, że to nie Polacy wywozili do swoich plantacji ludność Afryki ani nie zakładali na afrykańskim kontynencie kolonii w celu eksploatacji tamtejszych złóż.
Więc trochę dziwne wydaje mi się, aby nasz kraj ponosił jakiekolwiek konsekwencje z sytuacją tam zaistniałą.
Tym bardziej, że przecież w jakimś tam, może niewystarczającym ale jednak, - stopniu - pomoc niesiemy.
W końcu sami borykamy się z kłopotami i do krezusów nie należymy.
Skoro więc taka Ameryka, która ma największe"zasługi" w eksploatacji tamtego regionu ma to wszystko w dupie
to z jakiej racji mamy my ponosić jakieś koszta. Mieli kolonie Niemcy, Holendrzy, Francuzi, Anglicy........niech się teraz bujają.
Żeby nie było: - taki całkiem pozbawiony sumienia nie jestem jak by się wydawało. W związku z tym, proponuję zaprzestać wspierania najbogatszej instytucji na Ziemi jaką jest kościół a zaoszczędzone w ten sposób pieniądze, po potrąceniu podatku, - wysyłamy pod postacią materiałów budowlanych na budowę szpitali i przedszkoli do Czarna Afryka.
Ja w końcu Dobre Mzimu ( wbrew pozorom ) jestem.

p.s
A co do tematu: Ja tylko wyjaśniłem, - jak by kto nie wiedział, - skąd wśród czarnych murzynów wziął sie jeden biały........! A Wy mi tu o rasizmie........pogięło Was....... ;)
Jaka Ameryka , Słonko, jaka Ameryka.
W latach 50 XX wieku, Francuzi ogłosili, że wszyscy obywatele francuskich kolonii, otrzymają francuskie obywatelstwo o ile przyjadą do Francji.
Polacy budowali kompleks naftowy na granicy z Iranem. Budowali też drogę od TripolIsu do Tobruku.
Dawniej, nie wiem z 30 lat tak temu gdybyś pojechał do Iranu, zastałabyś zyjące, wielokulturowe miasto życiem tętniące.. Coś na kształ Istambułu za Sulejmana Wspaniałełego. Facet, który stworzył Imperium Osmanów, był bardziej tolerancyjny niż jełopy z PiS-U. Żydom pozwalał na własne zakony, religie, pod warunkiem, że mu nie będą promlemów robić i uznają go jako jako Pana. .. Stąd do dnia dzisiejszego przetrwała Hagia Sofia.. Osmanowie byli bardzo tolerancyjni..
Marzy mi się , tak szczerze marzy mi się owdziedzić pałac Topkapi, Süleymaniye Camii, Błękitny Meczet i wspomiane Hagia Sofia.. Biały człowiek wypada bardzo marnie w obliczu Arabów.
Hagia Sofia

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Na górę
  
 
Post: 21 lis 2017, 19:48 
Offline

Rejestracja: 22 wrz 2014, 17:53
Posty: 10656
Lokalizacja: Czestochowa.
A co Ty możesz powiedzieć o biała człowiek, jeśli mnie nie znasz .....?!
Cała reszta, nawet część z tu piszących, to marne prototypy w porównaniu do mnie.
Oczywiście co się tyczy kultury z kręgów arabskich wywodzącej się , - masz rację.
Jednak co Ci przeszkadza, by tę kulturę poznawać u nich a nie, by oni przywozili ją tutaj.
Wybraliśmy z ich zdobyczy kulturowych, co uznaliśmy za potrzebne. Również oni mogli, na podobnych zasadach skorzystać z naszych zdobyczy i było by po problemie. Nie pozwolili na to religijni fanatycy i to zarówno z ich jak i naszej strony.
Aż musiał Sobieski reagować choć mu Sułtan dzianety pełnej krwi darowywał, by ten tylko zostawił Wiedeń w spokoju i nie pchał paluchów w tryby, jak maszyna pracowała. I mogliśmy z Sulejmanem we spół w zespół iść, papę z Rzymu pognać i Polska by była od Wezery i Elby po Ural a tak..........i wszystko przez tych z kościółka. Czy my nigdy nie możemy samemu o sobie zdecydować tylko zawsze jakaś menda musi cóś w tym kotle namieszać ?! :oops: :evil:
--------------------------------------------------------------------------------------------------------

No tak.
Odpowiedziałem w swoim stylu na Twój post.
Ale już spieszę z wyjaśnieniem:

Dwie pierwsze linijki to oczywiście żart.
Osiem następnych, to moja opinia o Imperium Osmańskim
powstała na skutek informacji zaczerpniętych z książek historycznych i innych.....!
Ostatnia linijka, to moja opinia na temat historycznych zaszłości jakie zawsze decydowały o sytuacji politycznej w tym kraju, w którym zawsze kościół, od czasów Mieszka I -ego wpierdalał się do rządzenia.
Czym się to skończyło ?! - mamy dziś czarno na białym.

Czy satysfakcjonuje Cię moje wyjaśnienie........ :D
Czy znowu podpadłem.....?!


Ostatnio zmieniony 22 lis 2017, 10:04 przez stary praktyk, łącznie zmieniany 2 razy

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 lis 2017, 20:03 
To do mnie? :?:


Na górę
  
 
Post: 22 lis 2017, 6:43 
W ogóle nie odpowiem, bo i po co?
Jeszcze napiszesz, że Osmanowie traktowali poddanych jak niewolników i dopiero będzie!


Na górę
  
 
Post: 22 lis 2017, 10:08 
Offline

Rejestracja: 22 wrz 2014, 17:53
Posty: 10656
Lokalizacja: Czestochowa.
Odpowiedziałem na Twój post ale z jakichś przyczyn nie zamieściło go na dole tylko pod Twoim.......znaczy
powyżej.
Nie rozumiem co się dzieje....... :o


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 lis 2017, 10:42 
Diabeł ogonem miesza..

Satysfakcja osiągnięta. ;)


Na górę
  
 
Post: 22 lis 2017, 13:17 
Offline

Rejestracja: 21 paź 2016, 22:16
Posty: 409
A skąd pomysł, że Afryka chce naszej pomocy?
Pomoc dla Afryki to biznes. Grabież, destrukcja i dzika kolonizacja w wykonaniu zachodnich korporacji. Ot, cała pomoc.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1150 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 115  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group