forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 21:21

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
Post: 20 paź 2017, 20:41 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 19:14
Posty: 1125
Angua pisze:
Pantryglodytes pisze:
krystkon będzie ordynował, kosmiczny.
Właściwie to już parę dni temu zaczął przekaz.
A czy zdrowy to się okaże.

Myśli pan, że może mieć to jakiś związek z tą stroną?


Zauważ jak bardzo odmienne bywają ludzkie myśli, do jak różnych wniosków i decyzji prowadzą.
Zauważ jeszcze, że zgodności i sprzeczności myśli towarzyszą uczucia przyjemności i nieprzyjemności.

Jestem chory na sprzeczność umysłową ze współczesnym homo sapiens.
Moje myśli i większości ludzi biegną odmiennymi torami.

A w ogóle wiesz co myślę o myśleniu?
Sądzę, że logiczne myślenie to po prostu bardzo złożone emocje.

Nie martw się wkrótce się wyłączę i przestanę nadawać. Nikt na dłuższą metę nie zniesienie niezgodności psychicznej i ja też.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 paź 2017, 20:57 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 19:14
Posty: 1125
Pantryglodytes pisze:
A co ja mogę myśleć. Przecie Pani wie że facet już tu na forum był, zmył się, bo czadził tak że nikt z nim nie chciał gadać, przemyślał strategię i wraca, będzie ubogacał :mrgreen:
Cholera go tam wie, może to i ksiądz z łysej góry :mrgreen:


Taki już jestem.
Ssę z was co najlepsze, wnioski budowane przez lata, i kiedy się już wyczerpią spadam szukać do innych. Potem wracam i kiedy macie znowu coś nowego zgarniam to.
Nie przywiązuję się, dlatego mogę sobie pozwolić na swobodne wnioski - jak choćby ten o świadomej materii.
Nikt z was nie zbudowałby takiego wniosku a jeśli nawet to nie wyraziłby go, a jeśli nawet nie podpisałby się pod nim swoją urzędową tożsamością, a nawet jeśli to dopiero potem kiedy 20% ludzkości zbudowałoby podobny wniosek.

Wasze myślenie jest całkowicie zdeterminowane powszechnymi wnioskami.
Gdyby ktoś z was miał wyrazić niepowszechny wniosek, prędzej spaliłby się ze wstydu.
Nie tylko słyszy się to co się chce usłyszeć ale jeszcze mówi się to co inni chcą usłyszeć.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 paź 2017, 21:03 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
Wolno zapytać o tego "współczesnego homo sapiens" ?
Współczesny to jaki? z tego wieku? pięć stuleci do tyłu? czy może sto tysięcy lat?
Tak tylko pytam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 paź 2017, 21:36 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 19:14
Posty: 1125
Pantryglodytes pisze:
Wolno zapytać o tego "współczesnego homo sapiens" ?
Współczesny to jaki? z tego wieku? pięć stuleci do tyłu? czy może sto tysięcy lat?
Tak tylko pytam.


O ile mi wiadomo obowiązuje nas prawo rzymskie.
Tak wiele znowu nie zmienia się.
Sądzę, że zmianom w abstrakcji odpowiadają zmiany fizyczne.
Nie sądzę aby współcześnie żyjący ludzie nie mogli porozumieć się z tymi sprzed 2000 lat, mimo rozwoju sieci komputerów. Raczej zrozumieliby się doskonale.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 paź 2017, 22:13 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
krystkon pisze:
Pantryglodytes pisze:
Wolno zapytać o tego "współczesnego homo sapiens" ?
Współczesny to jaki? z tego wieku? pięć stuleci do tyłu? czy może sto tysięcy lat?
Tak tylko pytam.


O ile mi wiadomo obowiązuje nas prawo rzymskie.
Tak wiele znowu nie zmienia się.
Sądzę, że zmianom w abstrakcji odpowiadają zmiany fizyczne.
Nie sądzę aby współcześnie żyjący ludzie nie mogli porozumieć się z tymi sprzed 2000 lat, mimo rozwoju sieci komputerów. Raczej zrozumieliby się doskonale.


Cytuj:
zmiany fizyczne


Jakież to zmiany?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 paź 2017, 23:01 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 19:14
Posty: 1125
Pantryglodytes pisze:

Jakież to zmiany?


No niech Pan spojrzy na swoją twarz. W awatarze.
Ciało osoby się zmienia i umysł osoby się zmienia i zmiany te zachodzą równocześnie.
Jak Pan zobaczysz w lustrze kogoś innego, to znak, że w umyśle coś się wydarzyło i masz Pan zmienioną osobowość.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 paź 2017, 11:07 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
Obejrzałem Pański awatar i mimo upływu lat, zmian nie widzę, co prawda abstrakcja Panu dość poważnie nadgniła ale reszta wizerunku raczej w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 paź 2017, 13:14 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 19:14
Posty: 1125
Pantryglodytes pisze:
Obejrzałem Pański awatar i mimo upływu lat, zmian nie widzę, co prawda abstrakcja Panu dość poważnie nadgniła ale reszta wizerunku raczej w porządku.


A wie Pan, że abstrakcja jest wyrazem czasu a materia wyrazem przestrzeni? Ciała występują w przestrzeni a umysły w czasie.

Osobowość czy raczej osobliwosc ma dualna postać ciała i czynności.

Wie Pan, ze to co nazywamy zmianą jest przekształceniem ciała i czynności? Kazda zmiana jest przekształceniem przestrzeni i czasu.

Potrafisz Pan sobie wyobrazić, że świadomość ludzkiego ciała to wyraz jego wszystkich czynności takich jak choćby odbicie od podłoża?

A potrafisz sobie wyobrazić, że materialny kamień może przekształcić się w ruch innych ciał i być ich prędkością względem siebie?

Albo najlepiej wyobraź sobie, że twoja tzw. śmierć polega na tym, że twój umysł przekształca się w materię, twój umysł staje się ciałem.

Ach chyba to zignorujesz, zresztą tak jak pozostali.
To jest czasem nawet zabawne obserwować ludzi ludzacych się, że pojeli albo, że kontrolują rzeczywistość.

W ramach ćwiczeń nad pojęciem rzeczywistości proponuję proste zadanie.
Zdefiniuj "zmianę".
Każdy wie co to zmiana, więc każdy z łatwością sobie z taka definicją poradzi ; ).


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 paź 2017, 13:24 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
krystkon pisze:
....

Ach chyba to zignorujesz....


To już było, Panie krystkon, wcale się nie dziwię że nikt nie chce z Panem rozmawiać, większość znanych mi osób nie lubi być ekranem projekcyjnym dla imaginacji interlokutora, powtarzasz się Pan i na dodatek świecisz światłem odbitym, kończę więc.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 paź 2017, 14:25 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 19:14
Posty: 1125
Pantryglodytes pisze:
krystkon pisze:
....

Ach chyba to zignorujesz....


To już było, Panie krystkon, wcale się nie dziwię że nikt nie chce z Panem rozmawiać, większość znanych mi osób nie lubi być ekranem projekcyjnym dla imaginacji interlokutora, powtarzasz się Pan i na dodatek świecisz światłem odbitym, kończę więc.


Pan już zdaje się rozumieć, że skonfigurowany w określonej kulturze umysł nie ma prawa przyjąć przekonań sprzecznych z tą kulturą
Nie będę kopał się z koniem, wolę imaginacje.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 62 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group