forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 16 kwie 2024, 23:55

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3399 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 311, 312, 313, 314, 315, 316, 317 ... 340  Następna
Autor Wiadomość
Post: 29 kwie 2019, 18:20 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4689
ksionc pisze:
Cipa, Jaś i organki.
20 + 3x6 = 38


Dokładnie tak i nie chce inaczej. A jak wychodzi inaczej to radze nie popierać w strajku nauczycieli, którzy Was uczyli.

PS. Pewnie na maturze zamiast tych znaków zapytania będzie polecenie - zaznacz kółkiem kotka :D.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 kwie 2019, 18:47 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:15
Posty: 16796
Komandor pisze:
ksionc pisze:
Cipa, Jaś i organki.
20 + 3x6 = 38


Dokładnie tak i nie chce inaczej. A jak wychodzi inaczej to radze nie popierać w strajku nauczycieli, którzy Was uczyli.

PS. Pewnie na maturze zamiast tych znaków zapytania będzie polecenie - zaznacz kółkiem kotka :D.


Pan też nie miał korepetycji?

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 kwie 2019, 18:48 
Offline

Rejestracja: 22 wrz 2014, 17:53
Posty: 10656
Lokalizacja: Czestochowa.
AGAFIA pisze:
Cytuj:
w 1968 roce, hdy sme klid a ład i braci Czechów zaprowadzali.


Pamiętają nam to, oj pamiętają.



Pewnie, że pamiętają..... :lol:
Od Iriny do dziś dostaję kartki na wszystkie święta....przecież o tym napisałem.... ;)
Poza tym, tak ów ład i porządek wprowadzaliśmy, że gdyby mój batalion tam jeszcze z pół roku postał, - połowa z naszych by się tam pożeniła...... :lol:
To jak nas mają nie pamiętać...........przynajmniej w Novym Malinie.......! :roll: Tu, z niejaką nieśmiałością zaznaczyć muszę, iż to ja byłem głównym "ambasadorem" od tworzenia pozytywnego "obrazu" naszego wojska w kontaktach z tubylcami. Za co niewdzięczne dowództwo usiłowało mnie - po powrocie do kraju, odznaczyć 21 dniami aresztu.......co im się zresztą nie udało....... :oops:

:lol: :lol: :lol:

p.s
Gdybyś kiedyś w okolice Sumperka pojechała, - daj znać na PW.
Podam Ci adres Ireny.........przyjmą Cie po królewsku
oczywiście , - jesli się na mnie powołasz...... :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 kwie 2019, 19:02 
W samym mieście jeszcze nie byłam, ale okolicach , jak najbardziej. Ostatecznie jakbym do Krakowa jechała.
Lubię ten kraj, pomimo że w wielu miejscach wygląda jak Polska sprzed 20 lat. No i żarcie mają paskudne. Można jednak przywyknąć, reasumując duży plus.


Na górę
  
 
Post: 29 kwie 2019, 19:17 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:15
Posty: 16796
Cytuj:
jak Polska sprzed 20 lat.


Polska w zeszłym tygodniu

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wstyd powiedzieć ale to miejscowość Jarkowo- nie wiem co na to Prezes.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 kwie 2019, 19:20 
Offline

Rejestracja: 22 wrz 2014, 17:53
Posty: 10656
Lokalizacja: Czestochowa.
Żarcie paskudne.....?!
To poproś kiedyś o ceskou zelu. To po ichniemu "kapusta po czesku";
Tu może być problem jak z naszym bigosem. Co gospodyni, - inny smak bigosu
U Ireny była to jakaś sztuka mięsa( coś w smaku, jak nasz schabowy) do tego jakieś ciasto/kluski ale w życiu nie wiem, jak się je przygotowuje i do tego wspaniała kapusta.....!
Mogłem się tym obżerać ( i obżerałem) do oporu.....głównie jednak, jak Jura ( mąż) - był w robocie. ;)
A kałacha, po rozładowaniu i wypięciu magazynka, - dawałem małemu Jirzikowi do zabawy.......efekt, gdy go pierwszy raz babinka z pistoletem, zobaczyła........przeszedł moje najśmielsze oczekiwania..... :lol:

Aaa!
To ciasto Irena kupowała w miejscowym GS-ie po czym formując kulki, wrzucała na wrzątek.....!
Tyle pamiętam..... :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 kwie 2019, 19:30 
Świnko, pewnie że wiele takich obrazków w naszym pięknym kraju. Ale nie brakuje podobnych i w innych częściach globu. Choćby Francja, z jednej strony Cannes, blichtr i cuda na kiju, a wyjedź na obrzeża, jeden wielki slums. Włochy, jeszcze gorzej, cudowna Di Trevi, a kilka przecznic dalej, porzucone auta, góry śmieci, a w śmieciach szczury wielkości średniego kundla. Chyba najlepiej pod tym kątem sprawują się Niemcy, trzeba im przyznać, że dbają o środowisko, nawet worki ze śmieciami układają w jakimś tam porządku. Ale ruiny są wszędzie. Niektóre nawet mają swój urok.

Wracając do fotki, bajeczna ta część murku z kamieni. Tak jakby w moim guście. Nawet marzył się podobny płot, często na filmach, w których akcja dzieje się, w Szkocji bądź Irlandii, takie płoty są częścią krajobrazu. Ale jak mi Pan cenę powiedział, stwierdziłam, że przecież za mądra jestem by brać kredyt na płot, a potem 10 lat się zażynać aby go spłacić.


Na górę
  
 
Post: 29 kwie 2019, 19:33 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:15
Posty: 16796
O tym nie pomyślałem że wydał na płot a chałupa mu się zawaliła.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 kwie 2019, 19:37 
Offline

Rejestracja: 22 wrz 2014, 17:53
Posty: 10656
Lokalizacja: Czestochowa.
Ale ma płot aż mu co poniektórzy zawidzą....... :lol: .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 kwie 2019, 19:44 
stary praktyk pisze:
Żarcie paskudne.....?!
To poproś kiedyś o ceskou zelu. To po ichniemu "kapusta po czesku";
Tu może być problem jak z naszym bigosem. Co gospodyni, - inny smak bigosu
U Ireny była to jakaś sztuka mięsa( coś w smaku, jak nasz schabowy) do tego jakieś ciasto/kluski ale w życiu nie wiem, jak się je przygotowuje i do tego wspaniała kapusta.....!
Mogłem się tym obżerać ( i obżerałem) do oporu.....głównie jednak, jak Jura ( mąż) - był w robocie. ;)
A kałacha, po rozładowaniu i wypięciu magazynka, - dawałem małemu Jirzikowi do zabawy.......efekt, gdy go pierwszy raz babinka z pistoletem, zobaczyła........przeszedł moje najśmielsze oczekiwania..... :lol:

Aaa!
To ciasto Irena kupowała w miejscowym GS-ie po czym formując kulki, wrzucała na wrzątek.....!
Tyle pamiętam..... :D



Praktyku, to przede wszystkim wątek Prosiaka, nie będę więc się w nim panoszyła z moimi doznaniami. Mam paskudną manierę rozpisywania się, co dla innych może być męczące, bo w sumie gówno to kogo obchodzi, co mi smakowało a co nie. Po krótce, więc odpowiem , dla mnie czeskie żarcie jest zbyt tłuste, za ciężkie, pływa wręcz w oleju, sadle, mało przyprawione i kto to widział do kapuchy ze skwarkami i cebulą , duszoną/ smazoną na smalcu, dodawać smażoną cebulę ociekającą tłuszczem, i jeszcze pampuchy drodżowe oblane smalcem i cebulą...na smalcu. Co nieco podłubałam, wyszliśmy z knajpy i jak ostatnin patolog rzygnęłam, w biały dzień, dzięki bogu pod górskim schroniskiem i w czasie, kiedy niewielu tamtędy chodzi.


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3399 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 311, 312, 313, 314, 315, 316, 317 ... 340  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group