forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 02 cze 2020, 10:45

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 139 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14
Autor Wiadomość
srała na rzadko jak to film z tego roku.

Odsłony: 257100

Kategoria: Różności
Tagi:
by traku całe cały film filmy Lucy (2014) Lucy (2014) HDRip Napisy PL By Traku napisy pl online
Dodano: 2014-10-04 11

Awatar użytkownika

hornet pisze:
srała na rzadko jak to film z tego roku.

Odsłony: 257100

Kategoria: Różności
Tagi:
by traku całe cały film filmy Lucy (2014) Lucy (2014) HDRip Napisy PL By Traku napisy pl online
Dodano: 2014-10-04 11

Premiera w kinach w Polsce 14 sierpnia była.

Awatar użytkownika

ryba pisze:
Ale chyba my nie dacie premiery w Polsce?

W świecie była 24 lipca 2014 (świat) http://www.filmweb.pl/film/Lucy-2014-687712#

Awatar użytkownika

Szczerze powiem, że średnio mnie ta Lucy bawi. Filmów o zmodyfikowanych superbohaterach było takie mnóstwo, że uważam, że robi się takie "dzieła" dla odmóżdżonych gimbusów. (Bez obrazy Golem, to nie do Ciebie. Ty na SF znasz się dobrze). Aktorka Scarlet Johanson dobrze się spełnia zarówno w rolach dramatycznych jak i lżejszych. Tu akurat słodka blond idiotka w roli cyborga maszyny śmierci, kontrowersyjne nieco. Ponadto mam powyżej uszu Luca Bessona i jego kalk fimowych.

Awatar użytkownika

Wydawnictwo REBIS wydało w formie pięcioksiągu opowieści Roberta E. Howarda o trzech najbardziej znanych jego bohaterach.
Trzy tomy o Conanie;
Conan i pradawni bogowie.
Conan i skrwawiona korona.
Conan i miecz zdobywcy.
Czwarty tom jest zbiorem opowieścio Kullu:
Kull Banita z Atlantydy.
Piąty o może najmniej znanym w Polsce - Kane;
Solomon Kane Okrutne przygody.

Conana, kto zacz przedstawiać nie muszę o pozostałych trochę niżej. Na razie o samej edycji. Wydawnictwo REBIS stanęło tym razem na wysokości zadania. Poszczególne tomy opracowane znakomicie edytorsko. Oprawa wprawdze półtwarda, ale solidnie wykonane. Nic sypiącego się. Znakomita korekta, żadnych błędów czy literówek. Dobre tłumaczenie Tomasza Nowaka, co jest cenne bo zdarzało się przy dłuższych seriach wydawniczych, że poszczególne tomy często tłumaczył kto inny, nie zawsze najlepszy i powstawały koszmarne gnioty. Poszczególne tomy zawierają również szkice i wersje robocze REH odnoszące się do opowiadań. Widać jak pracował i ksztaltował swoich bohaterów. Są też notki wydawców i inne dokumenty (także listy) dotyczące wydań, planów Autora i jego poglądów na konstruowanie danego świata i ewolucję bohaterów.
Można stwierdzić, że jest to bibliofilska seria znakomicie opracowana. Poszczególne tomy są ilustrowane przez świetnych rysowników. Nie ma tu nic z filmowego Conana. Nie ma też przerośniętych mięśniaków i sexbomb w stylu Borisa Valleyo.

Kull z Atlantydy to pierwowzór Conana i jego pra pra pra daleki przodek co sugerował REH w opowieściach o Conanie. Jest w Polsce mało znany. Zdaje się z dwóch opowiadań zamieszczonych w Fantastyce za czasów Hollanka. Banita z Atlantydy, następnie król Valuzji z czasów z przed Wielkiego Potopu. Podobnie jak Conan kieruje się honorem, odwagą i poczuciem obowiązku. Walczy z plemieniem wężoludzi z dawnych przedludzkich epok i pokonuje ich.

Solomon Kane to zupełnie inna postać w ogóle to najwcześniejszy, wlaściwie pierwszy z wielkich bohaterow Howarda. Również u nas mało znany. Wydano jeden czy dwa zbiorki w formie zeszytowej w 1992 r. (gdzieś mam, nie mogę znależć), tłumaczył chyba Królicki. Dobrze literacko opracowane i niezły film "Solomon Kane: pogromca zla" z 2009 r. luźno zresztą oparty na motywach opowieści Howarda. Solomon Kane to purytanin, ale bardzo dziwny bo ze sporą dawką poganina. By zwalczać zło nie gardzi też prastarą afrykańską magią. Przyjażni się i współpracuje niekiedy z afrykańskim czarownikiem i szamanem. Żyje w epoce elżbietańskiej, służył pod sir Francisem Drake, ale ich drogi rozeszły się. Jak inni bohaterowie Howarda kieruje przejrzystymi wartościami; sprawiedliwością, odwagą, honorem, odpowiedzialnością za słabszych. Zwalcza Zło w jego ludzkiej i nieludzkiej postaci. Nie jest tak żywiołowy i prosty jak Kull czy Conan (chociaż oni, szczególnie Conan też ewoluowali). Chłodny i analizujący, sporo w nim z filozofa, mało conanowskiej rubaszności. Kto wie czy nie jest to najciekawszy bohater Howarda.
REH mial też innych bohaterow o których jeszcze napiszę. Muszę tylko odgrzebać te stare wydawnictwa. Jednak ten pięcioksiąg jest rewelacyjny i żaden miłośnik REH nie powinien go przegapić.
Mam nadzieję, że REBIS pójdzie "za ciosem" i zajmie się pozostałymi bohaterami i opowieściami Howarda z równym powodzeniem jak obecnie.

starykizior pisze:
Szczerze powiem, że średnio mnie ta Lucy bawi. Filmów o zmodyfikowanych superbohaterach było takie mnóstwo, że uważam, że robi się takie "dzieła" dla odmóżdżonych gimbusów. (Bez obrazy Golem, to nie do Ciebie. Ty na SF znasz się dobrze). Aktorka Scarlet Johanson dobrze się spełnia zarówno w rolach dramatycznych jak i lżejszych. Tu akurat słodka blond idiotka w roli cyborga maszyny śmierci, kontrowersyjne nieco. Ponadto mam powyżej uszu Luca Bessona i jego kalk fimowych.

Albo filmu nie oglądałeś, albo jesteś byłym milicjantem.

Awatar użytkownika

hornet pisze:
Dzięki za link. :D
Ujmująca scena, Gdy Lucy spotkała...Lucy, tę pijącą wodę nad strumykiem.
Film zajebisty.

Hehehe niezła trawestacja fresku Michała Anioła. Film ma parę smaczków. Stary Kizior użył słowa - Cyborg, hmmm to dość dyskusyjne i mylne. Lucy nie jest cyborgiem nawet wtedy gdy tworzy łącze do wejścia w sieć. Przekazała w nią nie tylko wiedzę ale i swoją świadomość. Jest też materiał na ciąg dalszy. Nie zdziwię się jak powstanie.
Obrazek

Polecam obejrzeć https://www.google.pl/search?q=ghost+in ... 8QfuooH4BA

Ja kolejny raz czytam Battlefield: Earth" Hubbarda. Nieco naiwna fabuła ale zupełnie nie wiem czemu tak dobrze mi sie to czyta. Kto wie? Może za dwa tysiące lat to będzie nowa biblia?

Awatar użytkownika

I horror i fantazja,wątek Wam zanika.

http://www.expressilustrowany.pl/artyku ... ,id,t.html

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 139 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14

Strefa czasowa UTC+1godz.