forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 02 cze 2020, 10:44

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 139 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Następna
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Macie tu całkiem zgrabny tom opowiadań Kossakowskiej.

Maja.Lidia.Kossakowska.-.Siewca.Wiatru.(osloskop.net).pdf

Awatar użytkownika

Noe film Aronofskiego.

http://www.cda.pl/video/13697624/Noe-Wy ... Dubbing-PL

Awatar użytkownika

Występność.

http://www.cda.pl/video/147165a5/Czarow ... PL-720p-HD

Awatar użytkownika

Metropia.

Wciągający film. Spokojny, nieśpieszny a jednak trzymający w napięciu do końca. Najpierw byłem rozdrażniony manierycznością i stylistyką świata zdewastowanego, wszechobecnym mrokiem i zamgleniem...Pokracznością ludzi... Jednak po pewnym czasie fil zafascynował mnie, może od momentu gdy główny bohater ujrzał nieznajomą o pięknych włosach upiętych w kok... Tak się zaczyna droga bohatera który podąża za nią niczym Alicja za białym królikiem i Neo za kobietą z tatuażem wyobrażającego tegoż człowieka hmm królika. Znawcy i oczytani znajdą wiele odniesień do My, Zamiatina, Roku 1984 Orwella czy Nowego Wspaniałego Świata Aldousa Huxleya. Ja jako miłośnik kina widze też inspirację filmem Uciekinier , z Arnoldem Szwarceneggerem na podstawie książki Johna Badhama Running Man (pseudonim Stephena Kinga). Nieobce są tez odniesienia do twórczości Dawida Lyncha i jego obsesji wyrażonej choćby w Miasteczku Twin Peaks. Ale cicho sza, kto obejrzy sam będzie wiedział o czym mówię. Film nadzwyczaj delikatny, stonowany, o klimatycznej muzyce podkreślającej zdarzenia. Czy świeży, czy kreatywny? Dla mnie raczej nie. To raczej zabawa formą przy użycia znanych mi puzli, ale może to tylko takie moje wrażenie. wynikające z wieku i bagażu intelektualnego. Nic już nie zaskoczy , nie ma już miejsca na nieznane i niespodzianki. Jedyne co warte aby żyć to miłość i to też jest w tym filmie na samym końcu.

Gwoli dygresji zadam pytanie. Dlaczego Bóg dał wolną wolę?
Gdyż był znudzony i bardzo pragnął czegoś nieoczekiwanego, niespodzianki, chaosu... Czy ma to związek z filmem? Obejrzyjcie a sami się przekonacie....

https://www.youtube-nocookie.com/embed/ ... dtJY?rel=0

Awatar użytkownika

Najnowszy X-Men

http://www.cda.pl/video/142966a5/X-Men- ... -Napisy-pl

Obejrzałem 300 - Wschód Imperium. Totalne rozczarowanie. Najlepszy jest trailer. Całą resztę można darować. Dęte mowy, hektolitry krwi która nie ochlapuje nikogo i nikt się na tych litrach nie ślizgać. Jest parę ładnych scen. Słaba reżyseria i kiepska gra. Film można ewentualnie obejrzeć dla Artemisji. Mocna strona filmu to tylko scenografia. Zwłaszcza pałacu Kserksesa i sali tronowej z stylizowanymi panterami. Na miejscu reżysera wyciąłbym wszystkie drętwe gadki czyli 80% gadaniny z filmu, obniżył ilość krwi o 90%. Parę razy miałem wrażenie, ze oglądam grę komputerową. cieszę się, że tego nie ku[piłem. Cycki Artemisji to za mało aby się skusić.

Awatar użytkownika

http://www.cda.pl/video/1434332a/Godzil ... -Lektor-Pl

Obejrzałem Godzillę. Jestem zachwycony. Film to nie tylko hołd oddany największemu i najwspanialszemu filmowemu potworowi ale także powrót do sposobu opowiadania z lat 80. efekty rewelacyjne nie przytłaczają jednak. Walki potworów toczą się niejako w tle zmagań ludzi ze zniszczeniami jakie dokonują oraz ze skutkami złych decyzji dowodzących. Poruszający i wzruszający, emocjonalny, pełen energii a także smutku. Muzyka świetna. Godzilla w najlepszej formie!!!. Jest piękny.

Awatar użytkownika

Hmmmm!!! Rzecz gustu! (I bez emotek.)

Awatar użytkownika

Oczywiście, że kwestia gustu.

Awatar użytkownika

Z dużych potworów o wiele bardziej lubię King Konga z Jessicą Lang.

Awatar użytkownika

Tak Jessica Lang ma fajne cycki. Z dumą je tez prezentowała w Tytusie Andronikusie, razem z sutkami. Mnie Kinkongi jakie by nie były zostawiały obojętnym. zresztą Godzilla ma w swoim dorobku pojedynek z King Kongiem hehehe.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 139 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.