forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 16 kwie 2024, 12:28

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 663 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 67  Następna
Autor Wiadomość
Post: 04 mar 2019, 10:46 
Offline

Rejestracja: 14 cze 2016, 11:06
Posty: 2533
stary praktyk pisze:
I słuszny wrzask, że leśni drzew SUCHYCH nie wycinajo......! Nic nie robio tylko chlejo bimber zamiast suche wycinać......!
SUCHE trza wycinać....ale nie zdrowe........!
Do wapna.......!



Żadnych nie wycinajom, bo łachy parciane mające się za "alfons i łamaga" polskiej i światowej ekologii zablokowali całą wycinkę. PUL (Plan Urządzania Lasu) nie jest ustanowiony a więc można patrzeć jak na jakiś pusty łeb suchar się zwali. Gorzej jak się zwali na mądry łeb.





:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

_________________
Nic nie jest takie, jakim to widzimy...


Ostatnio zmieniony 04 mar 2019, 11:22 przez Parafon, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 mar 2019, 10:47 
Offline

Rejestracja: 14 cze 2016, 11:06
Posty: 2533
st1111 pisze:
Pojebane zielone głupki-kto będzie stwierdzał że drzewo jest suche?

Drzewo, jak nie ma kory i liści (igieł) i lecą z niego gałezie znaczy się jest suche. A jak się wypierdzieli na płask to bardzo suche.

_________________
Nic nie jest takie, jakim to widzimy...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 mar 2019, 10:50 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:15
Posty: 16796
Parafon pisze:
st1111 pisze:
Pojebane zielone głupki-kto będzie stwierdzał że drzewo jest suche?

Drzewo, jak nie ma kory i liści (igieł) i lecą z niego gałezie znaczy się jest suche. A jak się wypierdzieli na płask to bardzo suche.


Ale może tylko udaje suche?

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 mar 2019, 11:08 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 14:18
Posty: 4718
Lokalizacja: 5800 od domu
Jak drzewa są suche wtedy za sobakami biegają .

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 mar 2019, 11:23 
Offline

Rejestracja: 14 cze 2016, 11:06
Posty: 2533
Odc. 4
Różne organizacje ekologiczne i „ekologiczne” zaczęły wtykać swoje paluszki do spraw Puszczy. A to majstrować przy PUL ach a to naciskać na ministrów coby pozmieniali pewne definicje. Początkowo olewano ich i wysyłano na drzewa, ale z biegiem czasu i definicji „ciepłej wody” zaczęto brać pod uwagę coraz bardziej absurdalne pomysły i definicje. Przyjęto definicję drzewostanów ponad 100-letnich (wystarczy 10% drzew ponad 100-letnich aby obszar był wyłączony z ochrony czynnej, czyli np. walki z kornikiem – radosna twórczość pod światłym przewodnictwem prof. Wesołowskiego, ornitologa z Wrocławia). I tak prawie 80% Puszczy zostało pozbawione prawa do obrony przed zarazą. Na marginesie – definicja Wesołowskiego nie jest zgodna z polskim prawem (zwłaszcza dotyczącym urządzania lasu) ale to przecież nie jest istotne, bo prawo jest dla rządzonych, a nie rządzących. W roku 2012 pojawiła się następna gradacja kornika.

_________________
Nic nie jest takie, jakim to widzimy...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 mar 2019, 12:50 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4689
Tną, tną na potęgę i betonują. Autami i pociągami pędzą. Po co? :geek:

Ale ja mam takie pytanie do Starego Praktyka m.in. Kiedy w Polsce było więcej lasów? w 1900 czy teraz?

PS. Według mnie drzewa powinny być w lesie (parkach, skwerach) nie przy ruchliwych drogach. Bo jak jakaś lokalna ze wsi do folwarku to niech se są.I zalesiać, zalesiać ile się da.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 mar 2019, 13:40 
Offline

Rejestracja: 22 wrz 2014, 17:53
Posty: 10656
Lokalizacja: Czestochowa.
Oczywiście !
Tylko tak się jakoś dzieje, że te sk......ny tną wszystko jak leci
W Częstochowie wszystkie skwery a i brzegi Warty ogołocone z wszystkiego co było zielone.......!
Teraz Warta przypomina kanał i ma 15cm wody. A na skwerach latem możesz jaja smażyć taki beton gorący.............!
Ale mnie za zielonego oszołoma mają........ :roll:
A Oldi, jedyne drzewo, które mu nieco cienia w upał dawało....bedzie nawiercał.......!
Zamiast wokół niego okrągły stół z desek zbić i gości zapraszać na grila w miłym chłodku przy zimnym i kwaśnym mliku podejmować....... :oops:
I jeszcze mnie od zero-jedynkowego wyzywa............!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 mar 2019, 13:49 
Nie można się z Tobą zgodzić. Bo ci co giną, uderzając w drzewo, to nie tylko pijani piraci drogowi. Bywa, że ktoś zasłabnie, wpadnie w poślizg albo nie ze swojej winy musi uciekać, a nie ma gdzie. Jak ci konar na dach spadnie, to też winy jakby twojej nie ma. Mając szerokie pobocze, pieszy może uciec na pole, a tak, co do drzewa się przyklei? Poza tym te zwierzątka, o których wspominasz-często wpadają na jezdnię, giną i są przyczyną wypadków z powodu drzew i krzorów za blisko jezdni nasadzonych. Bo raz są niewidoczne, dwa i one nie wiedzą, że zaraz za drzewkiem jadą samochody.
O liściach, które mogą spowodować poślizgi nie wspomnę.
Jakieś póltora roku temu zamieszczałam na forum fotkę jak piznęło tuż przed maską. U nas są wiochy, a dojazd średni, takie drzewo padnięte nie tylko tobie zablokuje dojazd (a usunięcie trwa trochę czasu) ale i służbom choćby ratunkowym.
W pobliżu posesji już nie wspomnę, bo te linie energetyczne, dachy, mienie ogółem. I tu rozumiem oldera. Ma rację zabezpieczając mienie, a kto wie czy nie zdrowie, życie.
Szanujmy naturę, ale zachowujmy też umiar.
Ja w tym roku, niestety będę cięła. Klona bankowo, wiele innych drzew trzeba gruntownie poprzycinać, posprawdzać, bo swoje lata mają, a już raz mi linię zerwało.


Na górę
  
 
Post: 04 mar 2019, 14:23 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4689
@Stary Praktyk. Drzewa też Wam na nowe na Alejach NMP wymienili :P
O, i tam powinny zostać te stare.

@Agafia. Ale niektórzy rozumują tak: drzewa rosną kilkaset lat a ludzie ino ze 20. Ludzia łatwiej odtworzyć niż 200 letniego dęba
Taki Older jak sama nazwa mówi raczej stary już jest. Większy nie urośnie. I na 100 lat dalszego życia liczyć też nie może.
A to drzewo co chce zamordować i ze 200 może jeszcze pożyć i rosnąć. Wiec co lepsze jak drzewo ubije Oldera czy Older drzewo? Jak nawet dziecko zabije to też je łatwiej "nasadzić". 15 latek i już duże.

PS. Older to ty może sam wypij to co ci Ksionc polecił, :lol:

.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 mar 2019, 14:37 
Offline

Rejestracja: 22 wrz 2014, 17:53
Posty: 10656
Lokalizacja: Czestochowa.
Czy Szanowni mnie mają za idiotę czy może myślą jak dzieci w podstawówce......?!

Oczywistością jest, że drzewostan zagrażający bezpieczeństwu - - drzewa stare, uschnięte konary, czy z innych a zrozumiałych przyczyn, - powinno sie usuwać czy jak piszesz przyciąć.Ale u mnie wycięli siedem zdrowych jak u młodego Oldera korzeń - dębów wciskając mi, że są stare i zagrażają.
Ale pnie miały po 70 cm średnicy więc cena takiego drzewa to parę tyś złotych.... :oops:
I tylko o to mi chodzi:
By nie ciąć wszystkiego jak leci tylko zachowując odrobinę zdrowego rozsądku.......!
A tę miksturę któraą ma być Olderowy jesion uraczony - powinni się oba podzielić..........aby sprawiedliwie było.......! ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 663 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 67  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group