forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 29 mar 2024, 10:22

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 663 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63 ... 67  Następna
Autor Wiadomość
Post: 06 lut 2021, 14:21 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4687
Od kiedy to rogacze muszą przez płot skakać?
Myślałem, że tylko przyprawiacze...

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 lut 2021, 14:44 
Offline

Rejestracja: 21 gru 2020, 18:00
Posty: 426
Paraf właśnie chyłkiem przez siatkę skacze żeby przyprawić...
Nie widzisz że gumki ma przy kopytku ??

_________________
Wąchanie kleju marki Urban powoduje odjeb, Spiski, widzenie faszystów, Elvisa, Wielkiej Stopy, i mówienie po Rusku z lekkim GRU akcentem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 lut 2021, 12:06 
Offline

Rejestracja: 14 cze 2016, 11:06
Posty: 2533
Jak prasa i TV donoszą, u nas w Puszczy grasują wilcy. Prawda to - mnie tez napadły

Obrazek

_________________
Nic nie jest takie, jakim to widzimy...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 lut 2021, 12:41 
Offline

Rejestracja: 14 cze 2016, 11:06
Posty: 2533
Czarna_Mańka pisze:
To już wiem dlaczego nasz moderator Canis nie ma czasu :lol:

Się promuje :-)

_________________
Nic nie jest takie, jakim to widzimy...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 lut 2021, 12:54 
Offline

Rejestracja: 14 cze 2016, 11:06
Posty: 2533
Odnośnie wilków na poważnie.
Media sieja panikę, ze wilki w Puszczy Białowieskiej zagrażają ludziom. Otóż jest to gówno prawda. Są dwa wilki (samiec i kulawa na tylnią łapę samica) które faktycznie łażą pomiędzy siedliskami ludzkimi. Zagryzły juz 4 psy - i jest to trochę niezrozumiałe, bo pies jest najbliższym krewnym wilka (97% podobieństwa genetycznego). Wilki w ilości coś pomiędzy 28 a 40 w 4 watahach (rodzinach) mieszkają w Puszczy. W tym roku będą policzone co do sztuki, bo jest śnieg i łatwo je policzyć po tropach. Wilki NIGDY nie zrobiły krzywdy człowiekowi, jak sa takie spotkania to popatrzą z ciekawością i pójdą sobie. Osobiscie miałem kilkadziesiąt spotkań z pojedynczymi wilkami jak i tydzień temu z rodzina 9-wilkową. Byłem wtedy na spacerze z Piesiem w Puszczy, i skóra na dupie mi się lekko zmarszczyła - bałem się o Piesia, a nie o siebie. Ale popatrzyliśmy na siebie i rozeszliśmy w swoje strony. Wilki to bardzo inteligentne zwierzęta, rodzinne i zorganizowane. Wiedzą, że jak zadrą z człowiekiem to przegrają. Dlatego mądrze schodzą z drogi. Te dwa przypadki wchodzenia w siedziby ludzkie świadczą o tym, że z tymi wilkami jest coś nie tak. Albo były wychowane przez ludzi, albo są mieszańcami wilk-pies, albo są chore. Oczywiście dla bezpieczeństwa i wilków i ludzi należy je odłowić i albo zamknąć w rezerwacie po uprzednim przebadaniu albo wywieźć gdzieś dalej. Chociaż to nie takie proste, bo wilki potrafią dziennie przejść 50 km. Ale nie zabijać!

_________________
Nic nie jest takie, jakim to widzimy...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 lut 2021, 13:58 
Offline

Rejestracja: 22 wrz 2014, 17:53
Posty: 10656
Lokalizacja: Czestochowa.
Jest oczywiście dokładnie jak piszesz. Proponuję Ci wejść na FB i na grupę " Z szarym za płotem"......! Sporo tam przepięknych ujęć ze spotkań z tym drapieznikiem i ani jednego opisu, by człowiek poniósł z tego powodu jakieś nieprzyjemności. Wręcz przeciwnie. Jest tam również opisany przypadek ( chyba ze cztery) - z "ataku" tych drapieżników na ludzi. Fachowcy, którzy tam piszą, tłumaczą to możliwością, że zwierzęta mogły być zarażone wścieklizną lub, - jak twierdzisz, mogły to być osobniki wychowane przez ludzi albo mieszańce. Nie wykluczone jest również pomyłka, że to bezpańskie psy ...np. owczarki niemieckie. Laik, w dodatku spanikowany, nie jest w stanie tej rasy od wilka odróżnić. Nie od rzeczy będzie wspomnieć, że nikt z zaatakowanych specjalnej szkody nie poniósł. Za wyjątkiem wilków - oczywiście. No cóż: Bajka o Czerwonym Kapturku ma się nadal całkiem dobrze...... :oops:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 lut 2021, 14:40 
Offline

Rejestracja: 14 cze 2016, 11:06
Posty: 2533
Niedawno dostałem zdjęcie "wilka" chodzącego po Wejherowie z piana na pysku. Nawet ja, laik kynologiczny rozpoznałem, ze to malamut a nie wilk. I to na oko z zaawansowanym świerzbem. Ale bajka poszła w lud, a ten ciemny ja kupił.

_________________
Nic nie jest takie, jakim to widzimy...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 lut 2021, 15:09 
Offline

Rejestracja: 21 gru 2020, 18:00
Posty: 426
Wilki nienawidzą psów. Dla nich to Kuzyni -Zdrajcy !
Kiedy Wilki wchodzą do gospodarstwa, pierwsze co robią to likwidują kuzynów - kolaborantów.
U nas we wioskach i małych miasteczkach za Poznaniem też są. I nawet z 3 Żubry.
Ludzie z wiosek już panikują, że je spotykają i Wilki głupio na nich patrzą.
Albo jednemu wieśniakowi zapoznańskiemu 20 kur zagryzły. Zdjęcia porobił.
Na stronie o Poznaniu o naszych Wilkach co jakiś czas coś tam czytam.
Zdrowy Wilk, wychowywany przez Tatę i Mamę, jak to w Polskim Tradycyjnym domu przystało
unika człowieka jak tylko może.
Chyba, Nick, albo Zritah?... coś pisała o mieszańcach Wilka z psem.
Coś mi niedawno migło w jednym wątku.
I że niby tyle ich w Polsce jest, że się na cmentarz ludzie boją chodzić.
I mnie to zastanowiło. Czy naprawdę tyle tych mieszańców jest ???
A jeśli chodzi o Ciemnego Luda to mi się kilka lat temu przypomniało.
Była Ptasie Grypa i Polski Lud zaczął bociany zabijać, myszołowy, błotniaki i orły.
Na stronie o Poznaniu co jakiś czas pokazują martwe - otrute.
Jeszcze trochę medialnej nagonki i Polak-Katolik zacznie nam Wilka zabijać. :( :P

ps. Paraf, a Żubroń. Żubronia jakiegoś w Puszczy może macie ??

_________________
Wąchanie kleju marki Urban powoduje odjeb, Spiski, widzenie faszystów, Elvisa, Wielkiej Stopy, i mówienie po Rusku z lekkim GRU akcentem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 lut 2021, 16:28 
Offline

Rejestracja: 22 wrz 2014, 17:53
Posty: 10656
Lokalizacja: Czestochowa.
Nie, że "zdrajcy" a z powodu, że to konkurencja w terenie. Przynajmniej tak to tłumaczą fachowcy którzy tematem sie zajmują... :D Co do przypadku "zagryzienia kur" to na bank była kuna albo lis. Kuna czy łasica po dostaniu się do kurnika, wybije wszystko, co się rusza a zabierze jedną sztukę. Wilk - jesli by już się dostał, zabił by ( prawdopodobnie) - jedną, zjadł, potem drugą ...i poszedł. To łasicowate mają w naturze mordowanie wszystkiego, co się rusza.
Wilk to piękne i mądre zwierzę.
Niestety, ale to ciemnota i lobby myśliwskie podgrzewa atmosferę by uzyskać prawo do polowania na tego drapieżnika.....!
Niech im ziemia ciężką będzie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 lut 2021, 20:54 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4687
to już teraz psów i kur nie lubicie?

To mit, że drapieżnik zabija tylko tyle ile potrzebuje. Przykład lisa, łasicy czy kuny podał SP ale pewnie to wilka dotyczy skoro często znajduje się zagryzione i pozostawione przez nie np owce.
Kwestia możliwości. Wilki nie zakradają się do kurników czy innych zamkniętych pomieszczeń. Więc zwierzyna (często większa od niego i nie tak całkiem bezbronna) ma szanse. Ale jak tylko mają okazję, to:

https://www.youtube.com/watch?v=ybQDY4g ... verified=1

Nażarty do syta kot nie tylko zabije mysz, której nie tknie potem, ale będzie ją jeszcze torturował przed śmiercią, bawiąc się dobrze.
Pies potrafi też wydusić kaczki czy kury i nawet ich nie tknąć. Bo lepsze w misce.

Idealizujecie czasem przyrodę. A ona jest tak samo okrutna jak my. Albo my raczej my jesteśmy tak okrutni jak przyroda. Bo stanowimy jej cześć. Przyrody gdzie każdy zabija, żeruje na innych. Nawet rośliny zabierając światło i minerały, wodę innym.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 663 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63 ... 67  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group