forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 04 cze 2024, 12:07

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13945 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 1353, 1354, 1355, 1356, 1357, 1358, 1359 ... 1395  Następna
Autor Wiadomość
Post: 24 sty 2021, 19:43 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 21:29
Posty: 3960
Lokalizacja: 5 księżyc Saturna
stary praktyk pisze:
Tak sobie w brzuchu myślę...:
Miód jak miód...nawet nie o te ule plasticzane mi chodzi.... tylko jak to bedzie z utylizacją tego plastiku.....z tych uli ?!


Poczytaj o ulach styrodurowych, a tu masz tak ogólnie o materiale.

Cytuj:
Styrodur – właściwości ekologiczne
Istnieje jeszcze jedna, mniej praktyczna, ale za to dla wielu bardzo ważna cecha, którą może pochwalić się styrodur. Co to jest? Chodzi o tzw. samogasnące właściwości.
W praktyce oznacza to, że materiał nie podtrzymuje ognia, a w przypadku działania bardzo wysokich temperatur topi się i ulega zwęgleniu.
Cechy te sprawiają, że polistyren ekstrudowany możesz w całości poddać recyklingowi – nie musisz więc obawiać się np. o to, że gdy wyrzucisz nadmiar materiału, przyczynisz się do nieodwracalnego zaśmiecania środowiska.
To dobra wiadomość dla osób starających się żyć ekologicznie i dbających o bezpieczeństwo planety.


https://www.castorama.pl/styrodur-co-to ... 12881.html

Buziole stary pryku Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 sty 2021, 20:26 
Jebał ja to: Narobiłem 19 gołąbków dużych z kapusty białej, uważyłem sos z pomidorów pelati, cebuli i czosnku oraz prowansalskich ziół oraz kartofle tłuczone, czyli pure`. Zżarłem i sytym jet, a piłem, zgadnijcie co, po obiedzie? No, kurwa, nie METAXE!!!


Na górę
  
 
Post: 24 sty 2021, 20:47 
Offline

Rejestracja: 11 gru 2018, 16:59
Posty: 4689
Ja tam wole te z mięsa, z odrobiną ryżu i liścia kapusty niż z kapusty. Nawet białej.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 sty 2021, 21:51 
Offline

Rejestracja: 14 cze 2016, 11:06
Posty: 2533
Po pierwsze primo - miód musi byś naturalny, a pasieki są z drewna a nie ToiToie
Po drugie primo - Aniołka, wybacz Słodka, ale miód ze Ślunska to jak asfalt - Stary może kupi do uszczelniania utki :-)
Po trzecie primo - miód musi być zrobiony z tzw. pożytku - czyli kwitnących roślinek -lip, gryki, łąk etc. Spadziowy to nieco inna bajka
Po czwarte primo - miód prawdziwy MUSI się "zsiąźć" (zcukrzyć) max. po 2 miesiącach (lipowy), spadziowy po miesiacu jak wielokwiatowy.
I na koniec - miód pachnie... prawdziwy

Od wielu lat nie używam do słodzenia cukru, ale miód. WSZYSCY którzy spróbowali herbaty, kawy, nalesników słodzonych miodem )prawdziwym) juz nie kupują cukru

_________________
Nic nie jest takie, jakim to widzimy...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 sty 2021, 22:01 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 wrz 2014, 23:08
Posty: 3546
Lokalizacja: z tamtąd
Parafon pisze:
Od wielu lat nie używam do słodzenia cukru, ale miód. WSZYSCY którzy spróbowali herbaty, kawy, nalesników słodzonych miodem )prawdziwym) juz nie kupują cukru


Guzik prawda, przeszedłem z miodu na cukier trzcinowy. Jest mniej słodki i aromatyczniejszy od miodu, a i podbija smak herbaty.

PS
Rozpocząłem sezon grillowy. szczegóły za godzinę na YT

_________________
Lubię ludzi tak, jak herbatę.
W torbie i w gorącej wodzie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 sty 2021, 22:11 
Offline

Rejestracja: 14 cze 2016, 11:06
Posty: 2533
Cukier trzcinowy (jak i melasa) to gówno nieco innego koloru. A mniej słodki? Wystarczy zamiast łyzeczki wrazić 1/2 łyżeczki :lol:
A gdzie tam Wojtku aromat? Chyba w pudełku :D

_________________
Nic nie jest takie, jakim to widzimy...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 sty 2021, 22:41 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 21:29
Posty: 3960
Lokalizacja: 5 księżyc Saturna
Parafek pisze:
Po pierwsze primo...

Kochany mój dziadzie puszczalski, co ty kurwa wiesz o miodzie jak ty go masz ze słoika :lol:

P.S.
Lekkie ule to udogodnienia w transporcie.
Słyszał, że pszczoły mają wakacje w rzepaku? jak nie słyszał to teraz już wie. :mrgreen:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 sty 2021, 5:39 
Offline

Rejestracja: 22 wrz 2014, 17:53
Posty: 10656
Lokalizacja: Czestochowa.
Podsumowując:
Dzięki Aniołku za info. o styrodurze. Nie znałem tego materiału :oops:
Na miodzie się znam o tyle, że "gryzie" - nie mniej wychodzę z założenia, że ul ma być z drewna i to nie sosnowego.

Osobiście lubię i cenię mniód a i "sprowadzam" go ze szkieleczczyzny ( też oszukują ale przynajmniej nie świeci ) - potwierdzając opinię Parafona ( mniód ze ślunska).

Poza tym, zgadzam się z resztą opinii..... :lol:

Aaa! - w kwestii gołąbków: tyż wolę z mięsem..! Tylko, - kurwa, nie ma mi ich kto zrobić... :shock:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 sty 2021, 7:15 
Offline

Rejestracja: 16 lis 2019, 16:58
Posty: 148
Pszczoła też pewnie woli drewniany domek.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 sty 2021, 7:19 
Offline

Rejestracja: 22 wrz 2014, 17:53
Posty: 10656
Lokalizacja: Czestochowa.
Pewnie tak ale ja się za bardzo na tym nie znam. Poza tym, mam świra na punkcie ekologi więc moja opinia nie może być obiektywna.... ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13945 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 1353, 1354, 1355, 1356, 1357, 1358, 1359 ... 1395  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group