forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 8:55

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
Post: 06 sie 2016, 14:19 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:48
Posty: 2578
Pantry, ja tam widzę różnicę w marży 0,5%, a 10%... :lol: :D

_________________
„Szaleństwem jest robić wciąż to samo i oczekiwać różnych rezultatów”


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 sie 2016, 17:00 
Offline

Rejestracja: 02 wrz 2014, 19:55
Posty: 1852
a gdyby koniunktura była odwrotna i frankowicze byli by do przodu, natomiast banki w plecy
czy wtedy frankowicze i rząd wspaniałomyślnie by bankom dołożyli

biznes to jest gra jednemu weźmie drugiemu da


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 sie 2016, 18:26 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:48
Posty: 2578
beton pisze:
a gdyby koniunktura była odwrotna i frankowicze byli by do przodu, natomiast banki w plecy
czy wtedy frankowicze i rząd wspaniałomyślnie by bankom dołożyli

biznes to jest gra jednemu weźmie drugiemu da

O czym gadka, o czym mowa...? :lol:
...Punktem odniesienia będzie kurs średni NBP. Założono, że bank może zarabiać na wymianie walut. Tak zwany „dopuszczalny zarobek” wynosi 0,5%. Jeśli kredytodawca stosował kursy o większym odchyleniu od punktu odniesienia, nadwyżka zostanie zaliczona jako nienależny spread.
Kwota, od której naliczane będą niesłusznie pobrane spready, będzie ograniczona. Przyjęto, że do wyliczeń włączony zostanie kredyt o maksymalnej wysokości 350 tys. zł. Limit dotyczy jednego kredytobiorcy – jeśli kredyt zaciągnęło np. małżeństwo, granica będzie dwukrotnością limitu. Jeśli nasz kredyt przekracza limit (kwota w złotych z dnia zaciągnięcia jest wyższa), spread do zwrotu będzie naliczany tak, jakbyśmy zaciągnęli zobowiązanie na 350 tys. zł.
Niesłusznie naliczone spready obejmują kwoty pobrane przy wypłacie kredytu oraz przy spłatach rat do wejścia w życie tzw. ustawy antyspreadowej w 2011 roku.
Od niesłusznie pobranych kwot naliczone zostaną odsetki w wysokości połowy odsetek ustawowych.
Wyliczona kwota zostanie ponownie przeliczona na walutę obcą i obniży kwotę długu pozostającego do spłaty. Jeśli kredyt już został spłacony, kredytobiorca otrzyma zwrot w gotówce.
Zakłada się, że skorzystanie z możliwości stworzonych przez ustawę nie wpłynie na trwające procesy sądowe. Klienci, którzy pozwali bank, np. w związku z klauzulami abuzywnymi zawartymi w umowie, będą mogli otrzymać zwrot pobranych spreadów.... :D

_________________
„Szaleństwem jest robić wciąż to samo i oczekiwać różnych rezultatów”


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 sie 2016, 18:31 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 wrz 2014, 11:32
Posty: 8281
Lokalizacja: zza wrót
zgrywus.pl pisze:
O czym gadka, o czym mowa...? :lol:


Zgrywus,nie udawaj...
Doskonale wiesz,że kredytobiorcom złotówek nikt nie pomoże.
Dlaczego ja, mając polski kredyt, mam pomagać tym,co wzięli kredyt w obcej walucie?
Mam spłacać dwa kredyty?

_________________
Nie bierzcie życia tak poważnie i tak nie wyjdziecie z niego żywi.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 sie 2016, 21:00 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:48
Posty: 2578
zritah pisze:
zgrywus.pl pisze:
O czym gadka, o czym mowa...? :lol:


Zgrywus,nie udawaj...
Doskonale wiesz,że kredytobiorcom złotówek nikt nie pomoże.
Dlaczego ja, mając polski kredyt, mam pomagać tym,co wzięli kredyt w obcej walucie?
Mam spłacać dwa kredyty?

Chwileczkę, ja sygnalizuję tylko lichwę i przewrotność banków w ogóle... i koszty z tym związane jakie musimy ponosić biorąc kredyt... :shock:

_________________
„Szaleństwem jest robić wciąż to samo i oczekiwać różnych rezultatów”


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 sie 2016, 21:53 
Pantryglodytes pisze:
Banki to lichwa od robienia pieniędzy, jak się ma interes ze złodziejem


Państwo ze wszystkimi swoimi strukturami jest instytucją stojącą na straży interesu… No i właśnie, czyjego interesu strażnikiem jest polskie państwo? Oczywiście, oczywiście, zanalfabetyzowana hołota z ambicjami przynależenia ze swoim infantylnym obskurantyzmem do błyszczącej, jak szklane paciorki, warstwy uczciwych i przyzwoitych intelektualistów, jest już tak zindoktrynowana, iż lichwę i złodziejstwo banków, jak i wszelakich innych ponadnarodowych korporacji, uważa za konieczność ekonomiczną, bez której gospodarka popadłaby w ruinę, a wspaniały dobrobyt, szlag by trafił. I tak trzymać hołoto, wszak karnawał trwa, a na tym balu przebierańców, wasze plugawe mordy analfabetów bez masek z papier mache budziłyby w was samych obrzydzenie, więc, tańczcie ładni na tym wulkanie, a gdy wulkan z nagła pęknie, huj to kogo obchodzi, jak będziecie się wtedy czuli.

Adam Barycki


Na górę
  
 
Post: 07 sie 2016, 6:50 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:48
Posty: 2578
P. Barycki, Twoje zdania wszystko zawierają, bo są tak długie jak okres, w którym są wszystkie raty kredytu wraz z lichwiarskimi odsetkami... :lol: :lol: :lol:

_________________
„Szaleństwem jest robić wciąż to samo i oczekiwać różnych rezultatów”


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 sie 2023, 16:05 
Offline

Rejestracja: 02 wrz 2020, 17:48
Posty: 102
Lokalizacja: Baexem, Netherland
zgrywus.pl pisze:
P. Barycki, Twoje zdania wszystko zawierają, bo są tak długie jak okres, w którym są wszystkie raty kredytu wraz z lichwiarskimi odsetkami... :lol: :lol: :lol:

Omujborze! :mrgreen: Obrazek

_________________
"Z agrestu poddanego torturom niejedno da się wycisnąć." S.Lem Cyberiada


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group