forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 22 lip 2018, 11:36

Strefa czasowa UTC+1godz.
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
Post: 16 gru 2014, 23:59 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 19:14
Posty: 1137
Jeszcze jedno podejście do systemu własności i pieniądza.
Szybka koncepcja sporządzona w 30 min tylko jako podstawa do dalszych przemyśleń. Oparta na mojej wcześniejszej idei systemu pieniężnego GODZINKA.

1. Pozostanę przy już wcześniej prezentowanym systemie pieniężnym GODZINKA, gdzie jednostką waluty (monetą) jest GODZINKA, co do której istnieje jedynie zalecenie aby wyceniać ją na równi z wartością 1 godziny własnej pracy wyświadczonej dla innej osoby. Nikt z użytkowników GODZINKI nie musi koniecznie tego zalecenia przestrzegać a ono samo istnieje po to tylko, żeby orientować nowych użytkowników w wartości jednostki waluty.
2. Podstawowa kreacja jednostek waluty GODZINKA związana jest w tej idei z ilością użytkowników systemu pieniężnego. Każdy nowy użytkownik w systemie to 8 nowych GODZINEK w systemie.
3. Każdy nowy kandydat na użytkownika systemu GODZINKA mus być zgłoszony do systemu przez użytkownika systemu lub grupę użytkowników i zaakceptowany przez większość użytkowników systemu.
4. Jeśli kandydat na nowego użytkownika systemu zostanie zaakceptowany przez większość, zostaje zarejestrowany, zostaje wykreowane 8 nowych GODZINEK w systemie i wszystkie nowe GODZINKI trafiają do osoby lub osób zgłaszających kandydata na użytkownika.
5. Wszystkie monety w systemie kreowane są w technologii kryptowalut. Każdy portfel musi mieć jednak zdefiniowanego użytkownika co determinuje limit portfela i jego potencjalny stan ujemny.
6. Nowy użytkownik zaczyna swoją działalność w systemie pieniężnym GODZINKA ze stanem konta 0 GODZNEK i limitem portfela 400 GODZINEK.
7. Limit portfela oznacza maksymalną liczbę GODZINEK jaką można zgromadzić w portfelu.
8. Każdego użytkownika można usunąć z systemu i zgromadzone przez niego GODZINKI częściowo unicestwić i częściowo przejąć. Obowiązuje tu podobna procedura jak przy kreacji. Jeden użytkownik lub grupa użytkowników zgłasza użytkownika do usunięcia i użytkownik ten zostaje usunięty jeżeli większość to zaakceptuje. Wówczas 8 GODZINEK zostaje automatycznie unicestwionych z portfela usuniętego użytkownika, resztę zgromadzonych GODZINEK przejmują użytkownicy, którzy zgłosili użytkownika do usunięcia. (zostają także unicestwione GODZINKI wykreowane na podstawie świadectw własności należących do usuniętego użytkownika o czym dalej)
9. Usunięty użytkownik może na powrót kandydować na użytkownika zaczynając od 0.
10. Jeśli w związku z przekroczonym limitem portfela zgłaszający nowego użytkownika lub innego użytkownika do usunięcia, nie może przyjąć środków, środki zostają rozproszone na wszystkich użytkowników.
11. W systemie występuje dodatkowa kreacja pieniądza związana z ewidencjonowaną przez użytkowników własnością.
12. Każdy użytkownik może wystawić świadectwo własności do określonych rzeczy i o określonej wartości w GODZINKACH oraz zgłosić to świadectwo do systemu.
13. Jeśli świadectwo własności zostanie zaakceptowane przez większość użytkowników, system wykreuje nowe GODZINKI o wartości zaakceptowanego świadectwa i przydzieli je właścicielowi świadectwa.
14. System automatycznie powiększa limit portfela właściciela świadectwa o wartość świadectwa.
15. W przypadku sprzedaży świadectwa, wartość portfela oraz limit portfela zmniejszają się o wartość świadectwa.
16. Świadectwo może zostać także unieważnione na wniosek właściciela lub innego dowolnego użytkownika jeżeli większość użytkowników systemu to zaakceptuje. Wówczas zmniejszają się wartość portfela oraz limitu portfela właściciela świadectwa.
17. Z chwilą zaewidencjonowania świadectwa własności użytkownik musi odprowadzać na rzecz pozostałych użytkowników systemu stały podatek od własności w wysokości ułamka wartości świadectwa, określonego przez większość użytkowników systemu w demokracji bezpośredniej. Środki w określonych cyklach zostają automatycznie przeksięgowane. Jeśli część użytkowników systemu nie może przyjąć podatków w związku z limitem portfeli, podatki wpływają na konta tych tylko, którzy są w stanie je przyjąć.
18. Jeśli skutkiem sprzedaży lub utraty świadectwa własności i zmniejszenia w związku z tym stanu portfela właściciela świadectwa, wartość portfela pewnego użytkownika osiągnie stan ujemny, system będzie automatycznie unicestwiał wszelkie jednostki waluty przelane do portfela tego użytkownika aż do poziomu osiągnięcia przez niego stanu 0.
19. Jeśli z systemu zostanie usunięty użytkownik z ujemnym stanem konta, ujemne GODZINKI zostaną potrącone z portfeli wszystkich użytkowników.
20. Dla łatwiejszej ewidencji nowych użytkowników i świadectw własności mogą powstać wiarygodne grupy użytkowników systemu, zajmujące się takimi zgłoszeniami, których zgłoszenia będą na liście automatycznej akceptacji zgłoszeń.
21. Zarejestrowane świadectwa własności powinny wiązać się automatycznie z ochroną cudzej prywatnej własności, przez wszystkich użytkowników systemu.
22. System może być rozwinięty i rozbudowany o bufor podatkowy i budżet określany przez większość użytkowników w demokracji bezpośredniej.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 lis 2015, 23:44 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 18:51
Posty: 358
W Szwajcarii szykuje się rewolucja?
http://satoshi.pl/2015/11/02/w-szwajcar ... za-bankom/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 lis 2015, 0:18 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 7528
tsg pisze:
W Szwajcarii szykuje się rewolucja?
http://satoshi.pl/2015/11/02/w-szwajcar ... za-bankom/


Eee-tam... zaraz rewolucja to powrót do przeszłości, nowa władza starych panów. Po co chamowi pieniądze? cham to cham, powinien mu wystarczyć kij karbowego, a czy to będzie rabosz czy kawałek plastiku? jakie to ma znaczenie?
Pieniądz pozostanie dla Panów Humanistów i Demokratów. Chamom wystarczy kij.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 cze 2016, 18:57 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 14:47
Posty: 1140
Tak spekulanci - oszuści - wyłudzacze naciągają biedny naród. Jeden dzień - i cud mniemany z haluksami. Spróbujcie tam wstawić jakiś komentarz z ostrzeżeniem i sprawdźcie na następny dzień czy jeszcze się uchował.
Znajoma prosiła aby ostrzec potencjalne ofiary tych kanciarzy.
++++++++++++++++++
UWAGA - WYŁUDZACZE PIENIĘDZY!
GDZIE JEST KANCIARZE - OSZUŚCI MÓJ KOMENTARZ? NAPISZĘ O TYM WYŁUDZANIU KASY NA INNE FORA I TAM DAM LINKA ABY SPRÓBOWALI KOMENTOWAĆ I SPRAWDZAĆ CZY KOMENTARZE NIEPRZYCHYLNE SIĘ ZACHOWUJĄ.
++++++++++++++++++++++++++++++
http://latestfromtheworld.com/48/hallumotion-wsp-o-ank/

_________________
Religia jest obrazą godności człowieka! Rzymski katolicyzm jest najbardziej niemoralną religią w całej historii ludzkości, to szkoła fałszu, obłudy, hipokryzji, szalbierstwa i cynizmu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group