forum.nie.com.pl
http://forum.nie.com.pl/

Obce armie.
http://forum.nie.com.pl/viewtopic.php?f=7&t=766
Strona 1 z 7

Autor:  starykizior [ 28 maja 2016, 23:10 ]
Tytuł:  Re: Broń nie z tej ziemi

Wieści zza Oceanu. USAF wycofuje z linii wszystkie egzemplarze F-117. To ten rzekomo "niewidzialny" myśliwiec bombardujący, zestrzelony przez Serbów. Kilka egzemplarzy zostanie przekazanych do muzeów, a reszta na złom. Powodów jest kilka. Jest drogi w eksploatacji. Bardzo trudny w pilotażu wymagający wysokich kwalifikacji. Nie jest tak efektywny jak oczekiwano. Ponadto starzeje się. W zasadzie powinien go zastąpić F-35. Nie przewiduje się jego sprzedaży lub przekazania z uwagi na zastosowane technologie, cięgle tajne. Nie ma też sensu utrzymywać go w konserwacji; koszt - efekt.

Kongres podejmie decyzję o wznowieniu produkcji F-22 Raptor. Z uwagi na cenę i wysoką specjalizację (myśliwiec wywalczania przewagi w powietrzu) jego produkcja została wstrzymana. Miał go zastąpić F-35, jednak wysokie koszty tego ostatniego, trudności techniczne i eksploatacyjne oraz starzenie się floty dotychczas eksploatowanych samolotów wymusiły podjęcie decyzji o wznowieniu produkcji Raptora. Z tym, że ma on być (jak również aktualnie eksploatowane) dostosowany do wersji wielozadaniowej, a więc wykonywania zadań uderzeniowych. Nastręcza to oczywiście kolejne trudności bo wymusza konieczność przenoszenia uzbrojenia powietrze-ziemia, w tym pocisków manewrujących. W tym przypadku należy oczywiście zapomnieć o pewnych cechach stealth Raptora, w tym m.in. ograniczeniu jego sygnałów radiowych i radarowych. Mają z tym mnóstwo problemów. Np. wystrzelenie pocisku JASM przez Raptora wymagało współdziałania drugiego samolotu i na dodatek obwieścił on światu "tu jestem zestrzel mnie". Czyli Amerykanie też walczą z prowizorkami, oczywiście na innym poziomie technologicznym.
Powodem całego zamieszania jest konieczność stopniowego wycofywania F-16 i F/A-18 i zastąpienia ich właśnie F-35 w różnych wersjach. Tyle, że US Navy i USMC trzymają się swoich sprawdzonych Hornetów, a Marines również licencyjnych Harrierów. Bo nie ma jak sprawdzony i wylatany sprzęt.

Autor:  starykizior [ 29 maja 2016, 1:01 ]
Tytuł:  Obce armie.

Zakładam ten temat aby można było zamieszczać informacje o innych armiach. Nie pyskować, że tworzę kolejny temat na Mundurni. Gdzie na dobrą sprawę pisać o tym co się dzieje w NATO, czy np. USA. "Pod obcymi banderami" był tworzony z myślą o marynarce wojennej, a kierunek wschód mamy inny temat.

Autor:  barycki [ 29 maja 2016, 10:45 ]
Tytuł:  Re: Obce armie.

Panie Kutas, nie uchodzi, aby tak zacny watek nie miał fotografii jakiego zacnego patrona. Musi Pan nadrobić to godne potępienia zanidbanie, Kuroń nie byłby z Pana zadowolony.

Adam Barycki

Autor:  starykizior [ 29 maja 2016, 12:48 ]
Tytuł:  Re: Obce armie.

Wiedziałem, że dwóch głupków zaraz się pojawi, nie widzę trzeciego. Tercet egzotyczny kurwa! A Kuroń może zostać czemu nie. On z wojskiem miał co nieco wspólnego. Tylko, że nie z obcym, a naszym, więc pasuje tu jak pięść do nosa. Głupki!

Autor:  starykizior [ 29 maja 2016, 12:52 ]
Tytuł:  Re: Obce armie.

Jest czwarty debil. To jednak kwartet nie tercet. Ten trzeci to Świnia. A tobie co przeszkadza debilu. Jak ci się nie podoba to nie właź i nie sraj. Idź pierdolić na Wschodnim, czy w ogóle na Politbiurze. Załóż sobie pięć tematów i dyskutuj sam ze sobą.

Autor:  IroB [ 29 maja 2016, 17:55 ]
Tytuł:  Re: Obce armie.

a czemu Ty sie , kurwa, denerwujesz? co Ty? z pierwszej lapanki, pierwszy dzien na fonie? oj kiziorze stary.......nosz kurwa, ze tak powiem.

Autor:  starykizior [ 29 maja 2016, 18:04 ]
Tytuł:  Re: Obce armie.

Bo ciągle reaguję alergicznie na takie prymitywne chamstwo.

Autor:  barycki [ 31 maja 2016, 5:25 ]
Tytuł:  Re: Obce armie.

To zupełni tak, jak ja.

Adam Barycki

Autor:  Qressor [ 06 paź 2017, 7:58 ]
Tytuł:  Re: Obce armie.

Panie Kutas, nie uchodzi, aby tak zacny watek nie miał fotografii jakiego zacnego patrona. Musi Pan nadrobić to godne potępienia zanidbanie, Kuroń nie byłby z Pana zadowolony.
link sbo

Autor:  Boruch [ 18 lip 2018, 11:30 ]
Tytuł:  Re: Obce armie.

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... &a=66&c=96

Obrazek

Nie ma się czy chwalić mistrzami makiet to jesteśmy my Polacy. :lol:

Strona 1 z 7 Strefa czasowa UTC+1godz.
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/