forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 18:58

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 305 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 31  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Gliniarnia
Post: 14 paź 2014, 16:28 
http://katowice.gazeta.pl/katowice/1,35 ... letu_.html

Żądamy większych przywilejów dla milicji!


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: Gliniarnia
Post: 14 paź 2014, 19:02 
WLR pisze:
Własnie się zastanawiamy, dlaczego odbierane są przywileje wszystkim pracownikom, oprócz mundurowych.
Dlaczego kierowca po 67 latach kręcenia fajerą, nie może sobie dorobić jako cieć na parkingu bez utraty emerytury
a utrudzony służbą 40 letni gliniarz czy żołnierz może. Zastanawiające jest również, dlaczego zwykły obywatel
nie zasługuje na większość z poniższych konfitur:

- dodatkową pensję tzw. trzynastkę,
- nagrody jubileuszowe,
- dodatek za wysługę lat,
- dodatek funkcyjny,


Pierdolisz.
Cała budżetówka otrzymuje powyższe dodatki.
Reszta jakie wymieniłeś - do. wyłącznie służb mundurowych.
W prywatnych firmach... nie ma przymusu wypłacania dodatkowych poza stawką - składników płacy.

A skoro uważasz że policajom czy wojakom jest za dobrze - to nie widzę przeszkód - wstąp do służby. :lol:
-----------------------
Jak na razie to nie wypadasz ani na milimetr z roli polskiego chłopa pańszczyźnianego....
(Modlitwę z dnia świra polecam - zapewne dobrze się w takich klimatach odnajdujesz.)


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: Gliniarnia
Post: 15 paź 2014, 13:44 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 12:50
Posty: 1911
Sukcesy śledczych.

http://t.co/dfibi49niF


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Gliniarnia
Post: 15 paź 2014, 20:09 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 wrz 2014, 6:48
Posty: 411
O ile mi się coś nie myli, to cywile będąc na emeryturze mogą podjąć dodatkową pracę, tylko około 20-30 lat później niż mundurowi emeryci. I chciałbym poznać statystyki tych policjantów przechodzących na emeryturę po dosłudze takich uprawnień bo ja bardzo często spotykam mundurowych w kwiecie wieku.

_________________
Do końca świata doprowadzi wojna o to jak on powstał.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Gliniarnia
Post: 16 paź 2014, 1:19 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 20:59
Posty: 4499
Cywil może podjąć dodatkową pracę, ale nie na swoim byłym stanowisku w zakładzie pracy. Mundurowy (policjant, co do wojska nie wiem) nie może przekroczyć określonego przez Zakład Rent i Emerytur MSW limitu inaczej musi zwrócić (jeśli przekroczył) z emerytury. Podliczają w tzw rozliczeniu rocznym i jeśli cośkolwiek przekroczył zabierają. Nawet całą emeryturę, bywa, że niejedną. Obecnie to rzadki przypadek bo emerytowani policjanci zwykle dorabiają jak wszyscy na śmieciówkach. Znają się tu wszyscy na wszystkim ale na niczym dobrze, a szczególnie na tzw. "przywilejach i zaglądaniu do cudzej kieszeni. Jakie to typowo polskie.

Ciekawe, że WLR wyliczając te dodatki pomieszał cywilne z mundurowymi, no i nie wiem czemu pozazdrościł przewodnikom dodatku za psa. Pies służbowy nie jest prywatną własnością przewodnika lecz w pewnym sensie funkcjonariuszem i należy mu się opieka zdrowotna i micha. Zasięgnijcie informacji i dopiero piszcie bo wychodzą bzdury i się tylko ośmieszacie.

_________________
Ceterum censeo Ukrainem esse Delendam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Gliniarnia
Post: 16 paź 2014, 7:35 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 wrz 2014, 6:48
Posty: 411
Kiziorze, cywil dorabiający na emeryturze podobnie jak wojskowy nie może przekroczyć pułapu 70% przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia. Co do miejsca dorabiania to nie wiem czy jest ograniczenie jakie wskazałeś ale pewnie jest coś na rzeczy.

Co do zaglądania innym w portfele masz rację, ale nie możesz zapominać że w pewnych wypadkach jest to wręcz działalność chwalebna bo pozwala odkryć demoralizację klasy rządząco-biznesowej.

_________________
Do końca świata doprowadzi wojna o to jak on powstał.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Gliniarnia
Post: 16 paź 2014, 12:08 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 13:17
Posty: 5139
Czyli może dorobić do 3 tysięcy. Średnia to 4000 zł. Wielu ponad 50% ludzi w Polsce tak naprawdę zarabia poniżej 1680 brutto.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Gliniarnia
Post: 17 paź 2014, 16:50 
Cytuj:
Właśnie kizior! Nie ośmieszaj się i zasięgnij informacji. Mnie na łkania biednego łapsa nie weźmiesz.

Pozostaje cio wiarek jedno - zaciągnąć się do policji...
Również będziesz miał wcześniejszą emeryturę (o ile nie odstrzelą gdzieś na interwencji lub nie zwariujesz od uroków służby).
A tak wyłazi z Ciebie Kmiot-Pawlak zabrać skurwysynom - bo JA nie dostałem.... :lol:


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: Gliniarnia
Post: 17 paź 2014, 22:19 
Kmioty najczęściej właśnie w mundurach paradują.


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: Gliniarnia
Post: 17 paź 2014, 22:58 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:00
Posty: 3964
moouha pisze:
Kmioty najczęściej właśnie w mundurach paradują.

I kaleki i insze pokemony chcąc pokazać się jako - generały , wide Flaszka głódz . :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 305 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 31  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group