forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 11:25

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 305 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Gliniarnia
Post: 11 lis 2017, 22:14 
tak, wg Pana Krystyny.


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: Gliniarnia
Post: 12 lis 2017, 9:25 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:00
Posty: 3964
WLR pisze:
Skorpion13 pisze:
grzebanie w środku.
Z jednej strony dobrze (nie można bebechów podmienić by ratować jakiegoś mundurowego narwańca)


Mnie chodzi właśnie o tych narwańców, których nie łapią sita badań psychologicznych.
Zbyt często czytamy o psychopatach w policyjnych mundurach, zabijających bez powodu
ludzi już powalonych na glebę lub skutych. Chłopaka z mojej rodziny zabił kilka lat temu
pies, tłukąc jego głową o krawężnik. Chłopak był co prawda nawalony ale był sam, kontra
załogi dwóch radiowozów. Jak wyglądają takie badania, mogę się tylko domyślić: nazwisko
i następny proszę. Znam takiego policaja, który nie ma żony, a i dziewczyny nigdy nie miał,
za to ma kilka gnatów, które całymi dniami rozbiera i czyści. Czy on jest aby normalny?

a
A co miałby całymi dniami ,kilka kobiet rozbierac i czyscić . :mrgreen:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Gliniarnia
Post: 12 lis 2017, 12:36 
czytelniknie pisze:
A co miałby całymi dniami ,kilka kobiet rozbierac i czyscić . :mrgreen:


Normalny tak by robił. Wycior przeca ma. ;)


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: Gliniarnia
Post: 12 lis 2017, 12:41 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:00
Posty: 3964
WLR pisze:
czytelniknie pisze:
A co miałby całymi dniami ,kilka kobiet rozbierac i czyscić . :mrgreen:


Normalny tak by robił. Wycior przeca ma. ;)

No tak racjia -tylko po tygodniu zawał.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Gliniarnia
Post: 12 lis 2017, 13:28 
Offline

Rejestracja: 22 wrz 2014, 17:53
Posty: 10656
Lokalizacja: Czestochowa.
Nie wygłupiaj się.....!
Owszem, uważać należy ale do czterdziechy możesz ....spokojnie. Spytaj Horneta....... :twisted:
Ale po czterdziestce trza już konsultować z kardiologiem......


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Gliniarnia
Post: 12 lis 2017, 18:12 
Cytuj:
. Jak wyglądają takie badania, mogę się tylko domyślić: nazwisko
i następny proszę. Znam takiego policaja, który nie ma żony, a i dziewczyny nigdy nie miał,
za to ma kilka gnatów, które całymi dniami rozbiera i czyści. Czy on jest aby normalny?

Gdyby tak wyglądały badania - nie byłoby problemów kadrowych.
A tak w samej Warszawie brakuje od lat kilkuset funkcjonariuszy.
A ja znam kilku takich, co maj po kilkanaście czarnoprochowych ,,wynachodków'' Od pierwszych, lontowych muszkietów poprzez skałkowe po kapiszonowe sześciostrzałowce. I również pasjami je czyszczą. :shock:
Świry?
A może pasjonaci?
Być może gliniarz o którym wspomniałeś był już pod ogniem (lub jakiś jego koleżka zginał) to teraz pucuje gnaty jak oszalały (bo jedynie sprawna, nie zacinająca się klamka może czasami psią dupe uratować...
Takie czasy nastały...
Brutalność... tego nie unikniesz, taka służba. A brutalizuje się w naszym życiu wszystko - nie tylko mundurowi.
Po kilku latach zaczyna się zachowywać jak ci których ściga. Przyczyna jest banalna - jedynie niezachwiana pewność siebie połączona z dużą dozą chamstwa i groźbą natychmiastowego użycia siły - wywołuje respekt różnego rodzaju ,,towarzystwa'' z jakim policjant ma na co dzień do czynienia.
Mijają lata i ten styl przenika również do innych dziedzin życia.
I tak będzie zawsze. Konieczne jest zapewnienie odpowiedniej opieki psychologicznej, okresowe zdejmowanie funkcjonariuszy z ulicy, aby odpoczęli od stresu mieli okazję wrócić do normalności....
Jednak dopóki będą takie braki kadrowe (szczególnie w patrolowej i prewencji) - nie ma na to szans.


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: Gliniarnia
Post: 12 lis 2017, 18:33 
Skorpion13 pisze:
Jednak dopóki będą takie braki kadrowe (szczególnie w patrolowej i prewencji) - nie ma na to szans.


Na szczęście są kursy z Urzędu Pracy. :lol:

Ale poważnie.
Braki wynikają przede wszystkim z kulawego systemu, a właściwie jego braku i to w każdym wydziale Policji.
Od 12 lat bywam w UK, a teraz już więcej niż bywam, bo mieszkam w UK. Nigdy nie widziałem, aby brytolscy
policaje kontrolowali kogokolwiek, bez oczywistego powodu, jakim jest np. udział w bójce. O zwyczajach naszych
Brudnych Harrych, którzy z piskiem opon zajeżdżają małolatowi drogę, walą go na maskę z nogami szeroko i
wywalają mu zawartość plecaka i kieszeni - możesz zapomnieć. Nie ma też rutynowych kontroli drogowych - w
każdym razie ja nie widziałem. Ubezpieczenie sprawdzają kamery, które odczytują rejestrację pojazdu, a system
w sekundę weryfikuje ważność polisy. Jak nie masz, to rano podjeżdża laweta i zabierają rzęcha - nie ma zmiłuj.
Kontrola alko też sporadyczna, bo limit jest chyba 0,8 promila. Całe życie możesz przepękać bez kontaktu z policajem.
Zobacz, jaka to oszczędność na etatach. A we Wolsce? Nie ma nawet bazy skradzionych dowodów!

I ciekawostka taka, że w kraju w którym - jak pisał nieodżałowany Brąto - terroryści mordują lokalsów na ulicach,
niczym żydów w Majdanku, patrole policajskie nie mają bron hucznej, a jedynie taser i kajdanki. Dzięki temu nie
zabijają niewinnych obywateli, bo im się coś zdawało.


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: Gliniarnia
Post: 21 lis 2017, 14:04 
Nie ma sensu ukrywać, że tortury paralizatorem są powszechną formą przesłuchania
stosowana przez wolską policję. Ciekawe tylko, czy jest to temat wykładów na zajęciach
w szkołach policji, czy też zawodowe dokształcanie na komisariatach. Bandycja!

Cytuj:
Zarzuty znęcania się, wymuszania zeznań i spowodowania obrażeń ciała chce postawić
prokuratura czterem policjantom, którzy użyli paralizatora podczas zatrzymania mężczyzny w Kołobrzegu.

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,22662203,razili-go-paralizatorem-na-komisariacie-w-kolobrzegu-prokuratura.html


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: Gliniarnia
Post: 21 lis 2017, 14:05 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:15
Posty: 16796
A co jeszcze nikogo nie zamordował?

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Gliniarnia
Post: 21 lis 2017, 17:36 
Offline

Rejestracja: 22 wrz 2014, 17:53
Posty: 10656
Lokalizacja: Czestochowa.
A ja mam dylemat którego jeszcze nie rozgryzłem:
Chodzi o to, czy dać tej policji więcej uprawnień, czy ograniczyć.
Bo np. gnojkowi noszącemu T-shirta z napisem CHWDP, - bym ten napis taserem wypalił na plecach.
Ale już np. kobity, - nawet na proteście bym nie kopał..... ;)
Znaczy, - zależy od zachowania klienta, - jak władza musi z nim postępować.
Najebany jak autobus...........na dołek do wytrzeźwienia i za dwa di gadamy.
Ale żeby przystawiać paralizator gdy już jest zakuty........przegięcie.
Tu zgadzam się ze Skorpim; Brak systemu który by pozwalał odreagować pewne sytuacje.
No i te zarobki. Moim zdaniem, powinny byś trzykrotnie wyższe. Aby opłaciło się policjantowi w tej robocie siedzieć. I nie ryzykować, że go za niewłaściwe postępowanie wyjebią na bruk z wilczym biletem.

No i nadal dylemat nie rozwiązany........ :oops:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 305 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group