forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 27 kwie 2024, 23:45

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 305 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 31  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Gliniarnia
Post: 15 sie 2016, 17:35 
Panie Stary, ja nie upieram się, że to, iż akurat, moja interpretacja jest identyczna z interpretacją Sadu Najwyższego, ma świadczyć o tym, że nie jestem głupkiem, przecie ja nigdy nie dałem tu powodu do tego, aby kto sobie mógł pomyśleć, że dla mnie SN jest autorytetem intelektualnym, a wręcz odwrotnie, pisałem tu przecie w związku z oceną przez sędziów SN orzeczeń TK, że to głupki, więc, skoro z głupkami się zgadzam, to ma Pan poważne podstawy do nazwania mnie głupkiem. No, a skoro już ustaliliśmy, że głupkiem jestem, to pociągnę dalej tę swoją głupotę. Bandyta ów nie był poszukiwany przez policję w związku z popełnionym przestępstwem, co upoważniałoby policję do użycia broni w razie ucieczki, a co najwyżej był poszukiwany w związku z wykroczeniem, a wykroczenie nie jest ustawowym powodem dla użycia broni palnej. Policjant ów mógł użyć broni palnej tylko wtedy, kiedy kierowca jechał w jego stronę, a on niemiałby możliwości zejścia z toru jazdy samochodu, a kiedy już go potrącił i odjeżdżał, ustawowy powód dla użycia broni ustał i broni użyć ustawa mu zabraniała. Tyle prawo w tej kwestii, ale Panu wolno z prawem się nie zgadzać, w końcu przestępców mających sobie prawo w dupie jest ci u nas dostatek, tak więc, o jednego Pana więcej, nie robi zasadniczej różnicy, że już o Tej przestępczyni z nowym kotem, nie wspomnę.

Adam Barycki


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: Gliniarnia
Post: 15 sie 2016, 17:41 
starykizior pisze:
nie było uzasadnienia do takiej masowej strzelaniny


Nie było żadnego ustawowego uzasadnienia dla jakiegokolwiek strzelania w tym przypadku.

Adam Barycki


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: Gliniarnia
Post: 15 sie 2016, 17:45 
Powinien Pan Panie Adamie parę razy znaleźć się pod ogniem w stanie skrajnego zagrożenia życia.
Powiadam Panu - punkt widzenia by się panu zmienił o 180 stopni.


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: Gliniarnia
Post: 15 sie 2016, 18:33 
Panie Skorpion, aby zabić skurwysyna nie muszę znajdować się w stanie zagrożenia życia, ale ja nie jestem policjantem stojącym na straży porządku prawnego. A w stanie zagrożenia życia też zdarzało mi się bywać, raz z rozprutym nożem brzuchem wybiłem palcem bandycie oko i głową jego tłukłem o beton, mocno, a innym razem OPL strzelała do mnie nad poligonem w Orzyszu i jeszcze za to, musiałem żandarmerii postawić wódkę. A w tym samochodzie w Poznaniu, byli zupełnie niewinni niczemu licealiści, którzy nie tylko, nie strzelali do policji, ale i też nie posiadali żadnej broni. Ja na pewno nie strzelałbym do kogoś na wszelki wypadek, bo, a nóź widelec, może to, być bandyta. Ale były też odwrotne przypadki, zdarzyło się kilka razy, że policjant użył broni w przypadkach uzasadnionych ustawowo, a mimo, poszli do ciurmy. Tylko wtedy polityka walczyła o humanistyczną poprawność polityczną i w związku z tym szło do ciurmy masowo wielu, którzy w obronie koniecznej zabili, czy zranili bandytę. Teraz polityka odwraca wektor swoich potrzeb w drugą stronę i społeczeństwo trza przyzwyczajać, że bezpieczeństwo społeczne wymaga niewinnych ofiar. A to wszystko jest elementem wojny klasowej dla kreowania oczekiwanych przez kreatorów postaw społecznych, więc interpretacja ustaw będzie taka, jak sobie życzą beneficjenci polityki korporacyjnej.

Adam Barycki


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: Gliniarnia
Post: 15 sie 2016, 18:43 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 20:59
Posty: 4499
Barycki chce zabłysnąć stąd ten jego słowotok. Uważa, że interlokutor przywalony mnogością słów i znaków interpunkcyjnych polegnie i jego będzie na wierzchu.
Tak na marginesie, każde orzeczenie Sądu Najwyższego jest wydawane indywidualnie i w indywidualnej sprawie. W innych sprawach orzeczenia te nie muszą być przez sądy powszechne brane pod uwagę, chociaż niekiedy powinny. W polskim systemie prawnym nie ma precedensów. Tak więc enigmatyczne (bo nie sprecyzowane) powoływanie się Baryckiego na Sąd Najwyższy to tylko takie austryjackie gadanie.
Zresztą Barycki i tak sprowadza wszystko do walki klasowej. Marks się w grobie przewraca mając takiego interpretatora.

_________________
Ceterum censeo Ukrainem esse Delendam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Gliniarnia
Post: 15 sie 2016, 20:53 
A jakby tak, zamiast psychologii, jakieś szczegóły, Panie Stary i o tym zawiedzionym Marksie, i o tym przypadku w odniesieni do ustaw o użyciu broni palnej. Da Pan radę?

Adam Barycki


Ostatnio zmieniony 16 sie 2016, 6:41 przez barycki, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
  
 
 Tytuł: Re: Gliniarnia
Post: 15 sie 2016, 21:04 
e tam, Barycki, szkoda czasu, słaby jesteś, ja tam jestem gupek razy 8 albo 10, no i kto z nas jest głupszy, som czy morzliwości: stary pchlarz, Pan, albo ja..., w każdym razie miejsce na pudle jest. Mimo wszystko, jakoś mam sympatie do tej starej kurwy zapchlonej i toleruję jego wapory z największą wyrozumiałością...


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: Gliniarnia
Post: 15 sie 2016, 22:07 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 20:59
Posty: 4499
Jak Baryckie będzie grzeczne i trzymało ręce na kołdrze to mu wytłumaczę co i jak.
Ergo, niech mi tu Baryckie nie pierdoli o ustawach bo sam skrzętnie omija uszczegółowienie albowiem samo by się wywaliło. W momencie gdy bandzior nie zatrzymał się do rutynowej kontroli tylko potrącił policjanta stał się niebezpiecznym przestępcą, a policjant w pościgu za niebezpiecznym przestępcą ma prawo użycia broni. Samochód może być narzędziem do dokonania przestępstwa, a w określonych okolicznościach (jak w przedmiotowym przypadku) może stać się narzędziem zbrodni czyli bronią. Użycie broni było jak najbardziej uzasadnione.
Przestańcie więc Baryckie pierdolić jak zmartwionego chuja brat. Finito baby.

_________________
Ceterum censeo Ukrainem esse Delendam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Gliniarnia
Post: 16 sie 2016, 7:06 
Potrącenie, jeżeli nie było umyślne, jest wykroczeniem i oceny tego może dokonać sąd. Natomiast ucieczka z miejsca wypadku jest już przestępstwem, jednak nie w każdym przypadku na tyle niebezpiecznym, aby spełniać ustawowe wymagania dla użycia broni palnej. Kierowca nie był poszukiwany, podejrzany, ani oskarżony o przestępstwo, a o wykroczenie, a jeszcze w tym przypadku wystąpiły okoliczności pozwalające kierowcy mieć wątpliwości, czy zatrzymujący go, jest policjantem. Gdyby tak, jak Pan, interpretować ustawę, to można by było strzelać do czternastolatka uciekającego ze sklepu z ukradzionym batonem, gdyby przed ucieczką wyrwał się ekspedientce, odpychając ją od siebie, a ta uderzyła łokciem o regał. Wedle Pańskiej interpretacji, uszkodzenie ciała i ucieczka bandyty ze zrabowanym mieniem, a więc napad z rabunkiem ze szczególnym okrucieństwem i strzelamy do bandziora. Ale jeszcze póki co, Sąd Najwyższy ma inną wykładnię od Pańskiej.

Adam Barycki


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: Gliniarnia
Post: 16 sie 2016, 8:53 
Cytuj:
Panie Skorpion, aby zabić skurwysyna nie muszę znajdować się w stanie zagrożenia życia, ale ja nie jestem policjantem stojącym na straży porządku prawnego.

Bzdura Panie Barycki.
Zapytasz Pan dlaczego.
Ano do ustawy o policji się Pan wróć i poczytaj. Tam naprawdę sporo zależy od sytuacji.
Policja ma szersze uprawnienia do użycia broni palnej niż zwykły śmiertelnik, który posiada broń i pozwolenie.
I tak dla porównania - uzbrojony strażnik na obiekcie zamkniętym (jak choćby mennica państwowa czy PWPW) ma prawo bez pytania zastrzelić wałęsającego się po terenie osobnika, jeżeli ten nie zatrzyma się i nie będzie wykonywał poleceń wartownika. To samo w JW.
Funkcjonariusz SW ma prawo zastrzelić uciekającego skazanego, jeżeli ten nie zatrzyma się i nie będzie wykonywał poleceń.
Tak samo policja ma prawo w zbliżonych sytuacjach użyć broni, aby zatrzymać ściganego przestępcę/podejrzanego, ochraniać życie lub mienie (o czym manipulancie najzwyczajniej zapominasz).
Pomijam procedury dot. zasad użycia broni, które muszą być dopełnione w określony sposób we wszystkich służbach (i nie tylko).


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 305 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 31  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group