forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 26 kwie 2024, 11:59

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 128 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 13  Następna
Autor Wiadomość
Post: 25 sty 2016, 18:28 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:33
Posty: 9999
Ja tam znalazłem, by dać odpór, ze tak powiem. https://www.youtube.com/watch?v=a8_b5LDt3Cs


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 kwie 2016, 11:45 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:57
Posty: 6151
PAK-FA FR.

Obrazek
Obrazek
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 kwie 2016, 11:53 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:15
Posty: 16796
Czego to nie wymyślą żeby mnie zabić.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 lip 2016, 8:39 
Jednak piloci byli chyba nieco lepiej wyszkoleni. (biorąc pod uwagę standardy wyszkolenia '39 i porównując do dzisiejszych).
Żaden z samolotów myśliwskich w żaden sposób nie dorównywał Me-109.
Dzisiaj - Europa jak i FR lata samolotami porównywalnymi do F-16. Myśliwce następnej generacji - to na razie śpiewka przyszłości. Wszyscy zbudowali jakieś przed seryjne lub są w fazie prób.


Na górę
  
 
Post: 11 lip 2016, 9:42 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 wrz 2014, 1:12
Posty: 6422
Lokalizacja: Mokolodi - Okavango
Skorpion13 pisze:
Myśliwce następnej generacji - to na razie śpiewka przyszłości.

Norwedzy już "twardo" trenują u siebie na pierwszych czterech F-35. W sumie kupili 52. Kolejne 48 będą w pełni "operacyjne".
i zaczną wchodzić do służby od jesieni przyszłego roku w miejsce wycofywanych F-16 (teraz 47. F-16A oraz 10. F-16B)
http://www.tu.no/artikler/norge-dobler-f-35-flaten/348813

_________________
Kobieta mnie bije - nigdy nie należy wierzyć informacjom niezdementowanym.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 lip 2016, 12:06 
Tia....
a te powalone oprogramowanie to już Jankesi naprawili? :lol:
O innych mankamentach tego latadła - jak na razie cicho (do pierwszego poważnego wypadku) chociaż jeszcze kilka lat wstecz różnie o tym projekcie pisano. ;)
I jak na zawołanie, od połowy ub. roku wszelkie głosy krytyczne ,,odparowały''. Jedynie żale na wady oprogramowania jakoś się przebiły :shock: .
Ale to zapewne tylko ruska propaganda...


Na górę
  
 
Post: 11 lip 2016, 14:46 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 wrz 2014, 1:12
Posty: 6422
Lokalizacja: Mokolodi - Okavango
Skorpion13 pisze:
Tia....
a te powalone oprogramowanie to już Jankesi naprawili? :lol:
O innych mankamentach tego latadła - jak na razie cicho (do pierwszego poważnego wypadku) chociaż jeszcze kilka lat wstecz różnie o tym projekcie pisano. ;)
I jak na zawołanie, od połowy ub. roku wszelkie głosy krytyczne ,,odparowały''. Jedynie żale na wady oprogramowania jakoś się przebiły :shock: .
Ale to zapewne tylko ruska propaganda...
Aha - to ja napisałem, że myśliwce następnej generacji to na razie śpiewka przyszłości i takie nie latają w Europie?
"Hardware" już jest i lata wbrew temu co piszesz. Bzdetami nie zmienisz rzeczywistości. Zaprzecz jeszcze raz,
a potem przetłumacz sobie translatorem z norweskiego tekst z linku, który wkleiłem w poprzednim poście.

_________________
Kobieta mnie bije - nigdy nie należy wierzyć informacjom niezdementowanym.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 lip 2016, 20:24 
I po raz kolejny próbujesz wywołać sprzeczkę.
To że to coś potrafi wznieść się w powietrze, nie świadczy wcale o tym że wyrób jest ostatecznie dopracowany.
Raczej wskazuje na to, że z przyczyn czysto finansowych (przekroczenie budżetu projektu przeszło 2x) Amerykanie postanowili uczyć się na cudzych dupach (pierwotnie nie planowano sprzedaży F-35 i F-22 przed zaspokojeniem potrzeb własnej armii) jednak przekroczenie wszelkich terminów i braki w kasie zmuszają do dziwnych, nie zawsze zgodnych z wcześniejszymi założeniami.
Produkt lata jednak nadal jest niedopracowany (szczególnie oprogramowanie).
Przechwalałeś się, że jesteś informatykiem z zawodu - powinieneś coś o tym wiedzieć.
Jak wskazują lata doświadczeń z produktami informatycznymi - nie ma sensu kupowanie nowego systemu operacyjnego przed pojawieniem się drugiego serwispaka. :lol:
Oprogramowanie współczesnego samolotu bojowego jest trochę poważniej pokomplikowane od systemu operacyjnego dla cywilbandy i powinno cechować się znacznie wyższa niezawodnością (a tego niestety o F-35 powiedzieć się nie da).
Stad moje twierdzenie, że latadła V-generacji to piosenka odległej przyszłości. Na razie będzie to latanie, serwisowanie, serwisowanie, serwisowanie. I zapewne jeszcze co najmniej 3-4 poważne przeróbki oprogramowania. Tego na ziemi sprawdzić się nie da. Dopiero w warunkach poligonowych wyłażą kolejne niedoróbki, które się łata.
A na to potrzeba i kilku lat by wszystkie poważne wady wyłapać (bo drobne będą wychodziły aż po śmierć techniczną samolotów i nikt z tego powodu płakać nie będzie).
Dokładnie to samo dzieje się ze sprawdzonymi przez lat 40 F-16. Non stop pojawiają się jakieś drobne niedoróbki powodujące uziemienie samolotów. Nie stanowią one jednak bezpośredniego zagrożenia katastrofą. I występują zarówno w systemach elektrycznych latadła jak i w oprogramowaniu.
To jest niestety prawidłowość. Im większa objętość i uniwersalność oprogramowania czy elektroniki na pokładzie - tym więcej dziur do załatania. :lol:
Chyba w najbardziej bolesny (prestiżowo) sposób przekonał się o tym właściciel Microsoftu podczas prezentacji Vin2k... :lol: (o ile prezentacje mi się nie pokiełbasiły)


Na górę
  
 
Post: 11 lip 2016, 22:42 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 wrz 2014, 1:12
Posty: 6422
Lokalizacja: Mokolodi - Okavango
Skorpion13 pisze:
Przechwalałeś się, że jesteś informatykiem z zawodu
Po chuj kłamiesz?

Skorpion13 pisze:
Jak wskazują lata doświadczeń z produktami informatycznymi - nie ma sensu kupowanie nowego systemu operacyjnego przed pojawieniem się drugiego serwispaka. :lol:
Takie doświadczenia mają wyłącznie jełopy oraz ty.

Skorpion13 pisze:
Stad moje twierdzenie, że latadła V-generacji to piosenka odległej przyszłości.
Dla ciebie /odległej/ to ile: tydzień, rok, dziesięć?

Skorpion13 pisze:
Chyba w najbardziej bolesny (prestiżowo) sposób przekonał się o tym właściciel Microsoftu podczas prezentacji Vin2k... :lol: (o ile prezentacje mi się nie pokiełbasiły)
Wklej jakiś link, bo coś mi się wydaje, że ssiesz podobnie jak z moimi nieistniejącymi przechwałkami.
Od czasu do czasu pierdolniesz jakąś durnotą myśląc, iż tu wszyscy są głupsi od ciebie... Myśl tak dalej.





PS
Sry Małgośka, ale musiałem skomentować ten kit.

_________________
Kobieta mnie bije - nigdy nie należy wierzyć informacjom niezdementowanym.


Ostatnio zmieniony 11 lip 2016, 22:45 przez stanax, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 lip 2016, 11:50 
stanax pisze:
Po chuj kłamiesz?

Takie doświadczenia mają wyłącznie jełopy oraz ty.

Dla ciebie /odległej/ to ile: tydzień, rok, dziesięć?

Skorpion13 pisze:
Chyba w najbardziej bolesny (prestiżowo) sposób przekonał się o tym właściciel Microsoftu podczas prezentacji Vin2k... :lol: (o ile prezentacje mi się nie pokiełbasiły)
Wklej jakiś link, bo coś mi się wydaje, że ssiesz podobnie jak z moimi nieistniejącymi przechwałkami.
Od czasu do czasu pierdolniesz jakąś durnotą myśląc, iż tu wszyscy są głupsi od ciebie... Myśl tak dalej.

No to teraz ja skomentuję
1) Możesz dziś się wypierać ponieważ miejsce gdzie zostawiłeś parę wpisów które mogły o tym świadczyć od kilku lat nie istnieje. Jednak niektórzy mają wyższa trwałość pamięci niż Ty kłamczuszku.
Jak tam twoja Netykieta?
2) No masz chłopie przerost ego jak jasny szlag! :(
Opinia nt. jakości nowinek microshitu pochodzi jak najbardziej z kręgu informatyków, takich którzy z pracy w tej branży się utrzymują od lat. I aby uprzedzić durne uwagi - wykształcenie posiadają jak najbardziej zgodne z wykonywaną profesją.
Ale przestrzegający netykiety jak szlag stanax - wilepi. :lol: i wcale nie próbuje wywołać sprzeczki by móc na ,,zielonego'' zakapować. ;)
3) Poszukaj w archiwach TV (druga połowa lat '90). Być może natrafisz na materiał z oficjalnej prezentacji nowego ,,supersystemu'' który podczas pierwszego odpalenia olał popisującego się Bila. Pisały na ten temat ukazujące się w tym czasie czasopisma informatyczne.
Cytuj:
Wracając na chwilę do tematu Windowsa: pamiętacie jeszcze Windows Me (Millenium Edition)? Jeśli nie, to nic dziwnego. Pojawił się w sprzedaży po Windowsie 98 i był dostępny tylko przez rok. Krytykowano go za masę błędów i to, że był niestabilny.

4) Nie pisz o sobie w drugiej osobie. :lol:
Ja (w przeciwieństwie do Ciebie) nie łykam jak opasana gęś każdego kitu propagandowego z prasy bulwarowej. Bo taka porządna....NORWESKA! :lol: :lol: :lol:


Sajonara!


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 128 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 13  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 53 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group