forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 19 mar 2024, 5:16

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1519 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 152  Następna
Autor Wiadomość
Post: 02 wrz 2014, 21:08 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 20:59
Posty: 4499
Wracam do tytułu tematu z poprzedniego forum. Zapraszam do dyskusji na temat naszego wojska w przeszłości i obecnie.

_________________
Ceterum censeo Ukrainem esse Delendam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 wrz 2014, 14:46 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 wrz 2014, 8:08
Posty: 82
Ad- "mina Siemoniaka "
On i bez tej miny wygląda jak lekko zryty łeb.
Ad- "liczba generałów "
Tak średnio licząc wypada 1 na dobry batalion.Nie powinniśmy mieć kłopotów z dowodzeniem na najwyższym poziomie w razie "czegoś "


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 wrz 2014, 16:28 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:15
Posty: 16796
babcia131 pisze:
Tak średnio licząc wypada 1 na dobry batalion.Nie powinniśmy mieć kłopotów z dowodzeniem na najwyższym poziomie w razie "czegoś "


Obawiam się że generałowie tak szybko jak wojsko nie biegają.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 wrz 2014, 17:07 
Offline

Rejestracja: 02 wrz 2014, 20:57
Posty: 1927
MMM pisze:
Na szczycie NATO premier Cameron zapowiedział, iż siedziba sił szybkiego reagowania tzw. szpica zlokalizowana będzie w Polsce. Ponadto ogłosił, że w Polsce stacjonować będzie 3,5 tys. żołnierzy brytyjskich.

Mina Siemoniaka.




prostytutki , podniosą ceny , ilośc przewozów Polferries spadnie , z tego powodu, zarobią szwedzi ze stena line ....


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 wrz 2014, 18:00 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 15:26
Posty: 405
To ja troche wazelinki wyleje :mrgreen:

Zaczelam czytac Tygodnik NIE od pierwszego numeru jako dziecie z podstawowki. Kiedys byla to prasa awangardowa, ale wraz z wiekiem Naczelnego zdziadziala. Z tego powodu przestalam prenumerowac ten tygodnik i zaczelam korzystac z archiwum i forum. Jako mlodka z wielkim zainteresowaniem czytam Wasze posty i jest to moje glowne zrodlo informacji na temat Polski oraz kopalnia wiedzy. Tym bardziej, ze od kilkunastu lat mieszkam poza Polska a gadzinowek nie trawie. Jedynie u Was mozna przeczytac rzetelne i obiektywne info! ;) Bardzo prosze forumowa starszyzne o kontynuowanie "starych" watkow. Inaczej Forum NIE zdechnie :cry:

Dlaczego informatycy nie zrobili kopii? :( Ubolewam, ze kilkuletnia dzialalnosc forum poszla sie jebac :?
Co za debil przyczynil sie do tego? :roll:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 wrz 2014, 1:24 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 20:59
Posty: 4499
Muszę otrząsnąć się po szoku i opuścić furii która mnie dusi. Będąc z natury cholerykiem nie chcę się wyładowywać bluzgami. Niedługo jak ochłonę zacznę pisać konkretniej. Przede wszystkim o patologii w naszym wojsku i MON i dziwnych
kombinacjach związanych z zakupami i "modernizacją" armii. Co do "ugenerałowienia" to święta racja. Malgosia zapomniała tylko dodać, że mamy jeszcze wyższych oficerów (w stopniu pułkownika i komandora) będących na etatach generalskich i admiralskich. Tak więc ten stosunek jest znacznie wyższy. Ponadto współczesny batalion jako podstawowy na współczesnym polu walki jest niższy etatowo od batalionu piechoty z początków II w.św. Maksymalnie do 300 oficerów. podoficerów i żołnierzy. Wiąże się to ze zmechanizowaniem i nasyceniem nowoczesnymi środkami walki. Siła ognia podstawowego pododdziału (drużyny-7 żołnierzy) współczesnej piechoty zmechanizowanej jest większa od drużyny piechoty z 1939 r. (11 żołnierzy).

_________________
Ceterum censeo Ukrainem esse Delendam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 wrz 2014, 2:19 
Offline

Rejestracja: 06 wrz 2014, 1:18
Posty: 199
banda harcerzy w formie zielonych ludzików opanowała by ten kraik 5 razy szybciej niz ukrainę, znaczy sie banda komsomolców...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 wrz 2014, 13:23 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 15:26
Posty: 405
babcia131 pisze:
Ad- "mina Siemoniaka "
On i bez tej miny wygląda jak lekko zryty łeb.
Ad- "liczba generałów "
Tak średnio licząc wypada 1 na dobry batalion.Nie powinniśmy mieć kłopotów z dowodzeniem na najwyższym poziomie w razie "czegoś "


Kilka razy mignela mi w necie informacja, ze Siemoniak to banderowski pogrobowiec.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 wrz 2014, 17:28 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 wrz 2014, 8:08
Posty: 82
Wiesz co , z jednej strony Im się nie dziwię .Wpuścić kilkanascie -dziesiąt tysięcy ludzi na lotnisko to horror.Przecież ten Lud lata z obłędem w oczach po całym terenie , wszędzie musi wejśc , czy wolno , czy nie , a na dodatek po tego typu imprezach zostają na lotnisku syf i malaria . Sorry , to jest moje prywatne zdanie, przerabiałem to niestety parę razy w ostatnich latach służby w lotnictwie i do tej pory jak słyszę słowa typu "Dni otwarte - pokazy " itp .robi mi się niedobrze.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 wrz 2014, 10:24 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 20:59
Posty: 4499
Tu niestety babcia ma rację. Polski lud nie potrafi się zachować. W zasadzie teren można zabezpieczyć aby nie włazili gdzie nie powinni, ale syf jaki zostawią po sobie to potem tydzień sprzątania, a nie ma teraz szwei z zasadniczej aby ich zagonić do robienia porządków.

_________________
Ceterum censeo Ukrainem esse Delendam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1519 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 152  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group