forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 19 mar 2024, 8:57

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 486 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 45, 46, 47, 48, 49
Autor Wiadomość
Post: 14 cze 2016, 10:40 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 mar 2016, 11:19
Posty: 1274
starykizior pisze:
Jeszcze mnie nie popierdoliło na tyle aby pchać paluchy pomiędzy dwie cegły. Jednak włączenie WSP do KSR nie znaczy, ze organizacyjnie podlegają pod KSR. To w dalszym ciągu jest WSP w której służą żołnierze-strażacy, obecnie zawodowi.
Włączenie do KSR polega na tym, że WSP w radzie potrzeby współpracuje i pomaga, ale nie ma mowy o podległości służbowej. Inny resort, inna specyfika zadań, inna pragmatyka. A już zupełne bzdury co do lotniskowych WSP. To już kompletnie inna specyfika. Nawet na lotniskach cywilnych jest to służba wydzielona.
Skończcie wreszcie te brednie.

Panie Kizior, nie będę Panu tłumaczyła, na czy polega struktura podległości poszczególnych jednostek - bo to zbyt zawikłane, i nie to miejsce na takie dywagacje. Z jednostkami lotniczymi to jest nieco bardziej zawikłana sprawa, bo część sprzętu jest nie do "ruszenia" przez PSP, a część w dyspozycji - ograniczonej, ale dyspozycji - tak samo każda JRG w której obszarze działania jest lotnisko (obojętnie, czy cywilne czy wojskowe) ma wydzielone jednostki do obsługi tychże. Oczywiście w WSP służą żołnierze zawodowi - strażacy. Wynika to z pewnych ustaleń wewnątrzministerialnych - chodzi o dyspozycyjność i sprawy materialne. Strażak PSP może w każdej chwili przenieść się np. z Warszawy do Przemyśla - żołnierz nie za bardzo. Jest wiele innych aspektów tych spraw. Na naszym SD jest kilka przycisków do alarmu dla poszczególnych JRG w tym kilka (nie ważne ile) do jednostek wojskowych. I mają one obowiązek wysłać ograniczoną ilość swoich jednostek do akcji w porozumieniu z SD - tak jak my mamy obowiązek utrzymać pewną ilość jednostek specjalistycznych na wypadek potrzeby udzielenia pomocy JW czy lotniskom.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 cze 2016, 11:15 
Och, jak wszystko wyłozone, no, statystka, mocium panie, statystka, co za głowa, a oleum ile w niej pod tym czepcem snieżnobiałem, białogłowskim... Kurwa, taka baba to skarb! Dajta fiskarsa: zakopujemy!Obrazek


Na górę
  
 
Post: 14 cze 2016, 20:03 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 20:59
Posty: 4499
Mam na to wy...e, na tę całą dysputę o Straży Pożarnej. Bluzg, młotek i 10 znakóf.

_________________
Ceterum censeo Ukrainem esse Delendam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 cze 2016, 22:17 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 17:00
Posty: 3964
starykizior pisze:
Mam na to wy...e, na tę całą dysputę o Straży Pożarnej. Bluzg, młotek i 10 znakóf.

I jedna siekiera ja pierdole :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 cze 2016, 15:19 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:15
Posty: 16796
Nareszcie straż zrobiła coś pożytecznego:


Obrazek

http://opole.wyborcza.pl/opole/1,35114, ... okKrajLink

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 cze 2016, 8:57 
A ni chuja.
Ja chciałbym posłuchać o ofiarnej służbie ludzi, którzy codziennie poświęcają swoje zdrowie i życie niosąc pomoc drugiemu człowiekowi.
O Kubicy cacy, o strażaku be?
A skąd te kubice mają paliwo do swoich bolidów?
Bandyci z Syrii sprzedają podobno ropę po zaniżonych cenach, którą przez Turcję kupują wszystkie koncerny.
Wy tu Wezyr chyba terroryzm propagujecie. :lol:


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 486 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 45, 46, 47, 48, 49

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group