forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 13:09

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 486 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 49  Następna
Autor Wiadomość
Post: 11 maja 2015, 23:39 
Offline

Rejestracja: 02 wrz 2014, 20:57
Posty: 1927
starykizior pisze:
Ale nie ostrą tylko egzemplarz tzw. pamiątkowy. Strzelać się z tego nie da.



a czarnoprochowa to chuj???


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 maja 2015, 0:01 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 20:59
Posty: 4499
Wyprodukowaną przed 1850 r. możesz mieć (ale i to zależy od interpretacji Pana Wadzy i ciągaj się po sądach), ale czarnego prochu ci nie sprzedadzą i mieć go ci nie wolno. Repliki owej, np. rewolwery Colta to kolejna bajka. U nas traktowane są jako broń palna ostra czarno-prochowa i dupa. Wszędzie poza Polską z taką bronią nie ma problemów, a u nas "rany boskie ludzie się pozabijają". Wiem coś o tym bo trochę się tym bawiłem. Jestem byłym wojskowym i byłym gliną, a przechodziłem drogę krzyżową jak wszyscy. A, do takiej broni potrzebne są kapiszony, kup je sobie, albo sprowadź czy przywieź z Berlina. Teraz o tyle, że proch czarny i kapiszony możesz sobie sam przywieźć, albo kolega pasjonat ci przywiezie, ale niech no się gliny dowiedzą, że masz coś takiego to o godz. 6:01 AM drzwi wywalą, walną o glebę i sprawę o nielegalne posiadanie "materiałów wybuchowych" masz jak w banku (8 lat można dostać jak nic).
Ja sobie dałem spokój, szkoda zachodu.

_________________
Ceterum censeo Ukrainem esse Delendam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 maja 2015, 0:04 
Offline

Rejestracja: 02 wrz 2014, 20:57
Posty: 1927
może hornet i arend by sie wypowiedzieli....


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 maja 2015, 0:10 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 20:59
Posty: 4499
Hornet to myśliwy oni mogą, a raczej mogli. Kiedyś sami robili sobie naboje do dubeltówek. Arend chyba nie mieszka w Polsce.

_________________
Ceterum censeo Ukrainem esse Delendam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 maja 2015, 0:11 
Offline

Rejestracja: 02 wrz 2014, 20:57
Posty: 1927
starykizior pisze:
Hornet to myśliwy oni mogą, a raczej mogli. Kiedyś sami robili sobie naboje do dubeltówek. Arend chyba nie mieszka w Polsce.



Arend mieszka w polsce , całkiem nie daleko warsiawki , i ma pojęcie i praktyke
wiecej jak sam bedzie chciał..


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 maja 2015, 11:03 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 wrz 2014, 14:41
Posty: 2026
Osobiście jestem posiadaczem replik pistoletów typu Kentucky 44. Policja nie zgodnie z obowiązującym prawem usiłuje wprowadzić "bocznymi torami" przepisy własnej twórczości i rzeczywiście stara się czepiać. Jak na razie przegrali wszystkie sprawy sądowe odnośnie tej kwestii, na dodatek w wielu wypadkach zapłacili nie małe odszkodowania. Gdy masz kłopoty dzwoń do organizacji ROMB oni bezpłatnie oferują pomoc prawników. Już niejednokrotnie pisałem jak KGP dzięki swoim "szpecom" robi z siebie pośmiewisko, a 50% takiej broni jest w rękach policjantów i wojskowych.

Jest wiele sklepów które zajmują się sprzedażą broni czarnoprochowej, sprzedawcy dużo lepiej orientują się w obowiązujących przepisach niż przedstawiciele Policji. Oni wyjaśnią co i jak, nie ma się czego obawiać.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 maja 2015, 13:07 
Offline

Rejestracja: 02 wrz 2014, 20:57
Posty: 1927
Akukuku Kizior :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 maja 2015, 19:26 
Obrazek


Na górę
  
 
Post: 12 maja 2015, 23:26 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 20:59
Posty: 4499
kanakk pisze:
Akukuku Kizior :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Jak napisał Cani też miałem rację. Znam to z praktyki własnej. Widocznie coś się zmieniło. Jeśli tak rozejrzę się i może się za to wezmę. Osobiście interesuje mnie replika angielskiego Beaumont-Adams, bo oryginał poza moim zasięgiem (finansowym). Spora armata. Długa lufa (ok. 10"), kal. 0.50". Jeśli Colt to tylko Colt Navy.

_________________
Ceterum censeo Ukrainem esse Delendam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 maja 2015, 11:20 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 wrz 2014, 14:41
Posty: 2026
Pisze Kizior " Długa lufa (ok. 10"), kal. 0.50". Jeśli Colt to tylko Colt Navy." Wspaniały wybór, tak, doskonała broń......
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 486 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 49  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group