forum.nie.com.pl

Forum Tygodnika Nie
Dzisiaj jest 19 mar 2024, 6:39

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 104 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 11  Następna
Autor Wiadomość
Post: 13 paź 2016, 7:29 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 wrz 2014, 20:43
Posty: 6010
Wygląda na to, że zamiast świętego Lecha będziemy mieć następnego świętego Wojciecha. Jak nadejdzie jeszczelepszazmiana.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 paź 2016, 7:41 
Socjaldemokracja z przyjętego już z początkiem XX wieku zlecenie od kapitału światowego na obrzydzenie w świadomości społecznej socjalizmu, zlecenie za sowitą opłatą wykonała z początkiem XXI wieku i już jest niepotrzebna nikomu, społeczeństwa jej nienawidzą, a kapitał już nie potrzebuje. Więc jeszcze lepszej zmiany ze świętym Wojciechem nie będzie, acz z innym świętym, na pewno.

Adam Barycki


Na górę
  
 
Post: 13 paź 2016, 9:35 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2014, 7:47
Posty: 6452
barycki pisze:
starykizior pisze:
człowiek honoru


Tak, to wielki honor na koniec wybrać sobie księdza i zrobić pośmiewisko ze swoich towarzyszy broni. Więcej honoru zdarzało mi się nie raz widzieć w jakiej melinie u towarzyszy Broni.

Adam Barycki

PS. Na wszelki wypadek, sam się przeniosę na wysypisko, a by nie brukać tu honoru oficerskiego.


a ja mysle ze wdowa mu ksiedza zafundowala, w koncu katabasa musial ktos zywy zawolac, czy? a moze istnieje ostatnia wola na pismie?

_________________
Ceń słowa. Każde może być twoim ostatnim. S.J.L. weil...Alle sagten: Es geht nicht. Da kam einer, der das nicht wusste und der es einfach tat.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 paź 2016, 9:20 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 wrz 2014, 2:49
Posty: 7256
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie
Cytuj:
Zapomniana rocznica

lenino33.jpg
Dzisiaj, 12 października, przypada rocznica zapomnianej bitwy. Zapomnianej ze względów politycznych, tylko że jest to polityka antypolska, robiona w interesie zewnętrznych wrogów Polski i uzasadniana werbalnie hurra-patriotycznymi hasłami przez arcypatriotyczną partię. Jest rzeczą niezwykle haniebną to, co obecna propaganda pisze i mówi o tych żołnierzach i o ich dowódcy.

Mam na myśli nie tylko tzw. interpretację historyczną, ale ten szczególny język, to nazewnictwo niosące w sobie niesamowity ładunek pogardy i wrogości. Te sztucznie kreowane negatywne emocje są kamuflowane antykomunizmem i antysowietyzmem, ale przynajmniej dla mnie z daleka bije z nich przede wszystkim antypolonizm. Ja potrafię to dostrzec, ale nie dostrzega już tego obecne pokolenie 20-30-latków, wśród których pewien dziennikarz przeprowadził sondę pytając, czy popierają usunięcie z przestrzeni publicznej pamiątek po PRL, w tym m.in. tablic Mendelejewa? W odpowiedzi (m.in. od studentów) usłyszał, że usunięcie tablic Mendelejewa jest bardzo dobrym pomysłem i nawet należy je dewastować, jak inne pomniki komunizmu [1]. Tak wygląda poziom intelektualny i świadomość historyczno-polityczna młodego pokolenia Polaków. Tych ludzi ogłupiono, odczłowieczono i WYNARODOWIONO używając do tego celu werbalnie patriotycznej propagandy i symboliki.

Weteran bitwy sprzed 73 lat, 93-letni płk. Bronisław Jakimowicz, w związku z dzisiejszą rocznicą wypowiedział się następująco: „O wojsku „kościuszkowskim” panują mylne określenia, pojęcia. Tę dywizję tworzyliśmy my, deportowani sybiracy. My, którym zabrano Kresy. My, wypędzeni do tajgi. Moim dowódcą był litewski Polak, podoficerami byli przedwojenni z Wojska Polskiego. Od naszego generała Berlinga po prostu wara. To nie była armia bolszewików, czy na ich usługach. Tam służyli patrioci” [2].

Wypowiedź tę dedykuję wszystkim osobnikom pokroju Romualda Szeremietiewa, którzy z jakąś niesamowitą zaciekłością ciągle piszą w internecie o „sowieckich pachołkach” i „polskojęzycznym wojsku”. Zarzekają się oczywiście, że mają na myśli tylko dowództwo i kierownictwo polityczne Wojska Polskiego na Wschodzie, ale nawet takie stawianie sprawy jest daleko idącym uproszczeniem, a poza tym ten ideologiczny i agresywny język – niezależnie od intencji autorów – deprecjonuje wszystkich żołnierzy tego wojska. Żołnierzy, którzy chcieli tylko wrócić do swojego kraju – nawet z orzełkiem bez korony – i bez ofiary których prawdopodobnie nie byłoby powrotu Polski nad Bałtyk oraz nad Odrę i Nysę.
Bohdan Piętka

_________________
***** ***


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 paź 2016, 23:22 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 20:59
Posty: 4499
Wa ma, my mamy z górki. Mój syn wie co i jak, zapewne wnuk, ale gdzie są i byli rodzice i dziadkowie tych wszystkich młodych, niedouczonych o zglejowanych mózgach. To nie jest retoryczne pytanie. Oni wszyscy pozwalają by zakłamywano historię narodu.
To zbrodnia zdrady stanu. Cały naród ponosi zbiorową odpowiedzialność, od początku transformacji ustrojowej. Najpierw w aksamitnych rękawiczkach, małymi kroczkami to Mazowiecki, Geremek, Kuroń, Michnik i inni, z KOR-u i pierwszej Solidarności. Potem na chama cegłą w łeb. Ci z z KLD od Bieleckiego i Tuska, potem Olszewski z Macierewiczem i AWS i znowu ci sami. Gdzie byli w tym czasie ci z SLD Kwaśniewski, Miller, Oleksy, Czarzasty i inne tuzy tej pseudo lewicy? Toczyli swoje gierki i umizgi do tych popłuczyn KOR-owskich i po Unii Wolności. Pozwalali aby systematycznie zakłamywano i opluwano Pamięć. Odezwali się teraz, zorganizowali jakiś marsz pamięci? Nie słyszałem, nie widziałem. Znowu tworzą jakieś wzajemne spółki i spółeczki, kanapy, zainteresowani tylko sobą.
Nachalne są te kurwy i zuchwałe. Naród polski ciemny i durny, zasługuje na najgorsze. Naród niewolników. Niewolnicy w łańcuchy; do wioseł na galery, do kamieniołomów.
Wiele jest złości we mnie i gniewu i nie widzę żadnego wyjścia.

_________________
Ceterum censeo Ukrainem esse Delendam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 paź 2016, 23:42 
Offline

Rejestracja: 02 wrz 2014, 20:57
Posty: 1927
starykizior pisze:
Wa ma, my mamy z górki. Mój syn wie co i jak, zapewne wnuk, ale gdzie są i byli rodzice i dziadkowie tych wszystkich młodych, niedouczonych o zglejowanych mózgach. To nie jest retoryczne pytanie. Oni wszyscy pozwalają by zakłamywano historię narodu.
To zbrodnia zdrady stanu. Cały naród ponosi zbiorową odpowiedzialność, od początku transformacji ustrojowej. .........................
Nachalne są te kurwy i zuchwałe. Naród polski ciemny i durny, zasługuje na najgorsze. Naród niewolników. Niewolnicy w łańcuchy; do wioseł na galery, do kamieniołomów.
Wiele jest złości we mnie i gniewu i nie widzę żadnego wyjścia.



tu nie tylko idzie o zakłamywanie historii , ale takze o nieprzewidziany skutek tego postępowania. Chodzi mi o to że na bazie zakłamanej prawdy , młodzi budują sobie sami wzorce, które służą im do manifestacji swego buntu przeciwko dorastaniu i zmarginalizowaniu własnych osób w danym momencie .
dochodzi zazdrość o chwałę i uznanie jakie mieli ich bohaterowie , i brak możliwości zdobycia choćby w części podobnej .

mieli tego przykłady niechlubne w postaci solidaruchów którzy latali na komendę milicji pytać się kiedy ich internują .
boje się że kiedyś dojdzie do złych rzeczy , tylko z powodu wewnętrznego niedowartościowania , i pogłębiającej się stagnacji i biedy w kraju.
część z nich , wychowanych na Inkach i Ponurych , za głupich i leniwych żeby wyjechać , zbyt niewykształconych żeby cokolwiek zdziałać na miejscu , nie sięgnie bruku tylko sięgnie po bruk....


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 paź 2016, 23:56 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 20:59
Posty: 4499
Może nie po bruk tylko po te kałachy od Antoniego. Może przyjdzie czas gdy otrzeźwieją i zobaczą jakiego potwora wyhodowali. Może położą głowy, ale już będzie za późno.

_________________
Ceterum censeo Ukrainem esse Delendam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 paź 2016, 1:13 
starykizior pisze:
Naród polski ciemny i durny, zasługuje na najgorsze. Naród niewolników. Niewolnicy w łańcuchy; do wioseł na galery, do kamieniołomów.
Wiele jest złości we mnie i gniewu i nie widzę żadnego wyjścia.


To, co Pan pierdoli, Panie Stary, to jest propaganda polana sosem ideologicznym, a fakty są takie (bo ja tylko na faktach się opieram), że my z Panią Agafią podziwiamy sobie nowoczesne autostrady i na zatłoczonych parkingach przed marketami napychamy bagażniki naszych aut pełnymi koszami zakupów. My z Panią Agafią żyjemy w faktycznym dobrobycie opartym na faktach.

Adam Barycki


Ostatnio zmieniony 17 paź 2016, 1:52 przez barycki, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
  
 
Post: 17 paź 2016, 23:21 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2014, 20:59
Posty: 4499
Wiesz Barycki! Zamknąłbyś mordę choć raz!

_________________
Ceterum censeo Ukrainem esse Delendam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 paź 2016, 23:44 
Nie mogę Panie Stary, świat okrutny nie pozwala. Ot, choćby dzisiaj, człowiek tak dobry, że do rany przyłóż, mówi mi, że Putin, jak Hitler, cały świat napadł perfidnie i okrutnie, a zwyrodniali Rosjanie tak bardzo cieszą się z zestrzelenia przez Putina samolotu pasażerskiego nad Ukrainą, że stało się u nich modne łóżeczko dla dzieci w kształcie wyrzutni rakiety, która plugawie zestrzeliła ten bogu ducha winny samolot i masowo kupują zwyrodnialcy te łóżeczka swoim zwyrodniałym dzieciom. Tacy to zwyrodnialcy. On ma w domu ogromny telewizor na ścianie i ogląda go na okrągło, tak więc wszystkie fakty ze świata ma w małym palcu, jest to intelektualista nad wyraz dobrze zorientowany w faktach. No i co ja miałem zrobić? Ten wybitny intelektualista operuje swoim umysłem w tak wysokich obszarach intelektu, że ja cham prosty nie mam najmniejszej szansy dotrzeć na takie wyżyny ze swoim psim rozumem, a przecie zakopać go w dole z wapnem nie mogę. Raz, że mam rozedmę i nie dałbym rady wykopać dołu, a dwa, to jak już mówiłem, jest to, niespotykanie dobry człowiek, więc uśmiechnąłem się do niego szczerze i serdecznie, pokiwałem ze zrozumieniem głową i wyraziłem swój podziw dla jego wysublimowanego intelektu. No i teraz siedzi to we mnie i jak Panu nie przypierdolę, to nagły szlag mnie trafi. No, bo jak nie Panu, to komu? Przecie nie przystoi mi nawet przypierdolić któremu z naszych tu, podobnie wybitnemu, jak mój niespotykanie dobry przyjaciel, intelektualiście.

Adam Barycki


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 104 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 11  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group